Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

webdesign csillagos 5-ös.

(#2) sziku69 válasza westcoastog (#1) üzenetére


sziku69
senior tag

Remélem a tudás is ami mögötte van. :) A párom valami híres füvesembert említett. Állítólag sok mindent tőle tanult ez a fickó.

(#3) westcoastog válasza sziku69 (#2) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha átestél rajta akkor megtudjuk, hülyeség e. :D

(#4) Hieronymus válasza sziku69 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy csepp vérből nagyon sok mindent lehet diagnosztizálni, de nem egy mikroszkóppal.
Sokat segít az alapos szemrevételezés és a korlátlan hozzáférés az OEP adatbázisaihoz. :DD

A viccet félretéve és egy kis misztikát keverve a témába. Vannak emberek, akik valamely irányba nyitottabb érzékeléssel rendelkeznek, mint mi az átlag. Ezen emberek kezében az eszköz nem munkát végez, csak erősíti az érzékelést, katalizátorként funkcionál. Jobb estben. Rosszabb esetben közönséges csaló az illető.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) adrian360


adrian360
őstag

hm hírek menüpont legutóbbi bejegyzés : 2010.11.11. kontakt egy fr e e mail-es és egy gmail-es cím. :U

kb 10 éve hallottam először erről az egy csepp vér analízisről, én azért nem fűznék hozzá sok reményt.
nincs benne több mint a többi magát világmegváltó orvosnak kikiáltó természetgyógyász varázslókban, akik vitaminokkal két hét alatt gyógyitanak rákot, és közben a csipőficamból is kigyógyitanak, akciós felárral

[ Szerkesztve ]

(#6) sziku69 válasza Hieronymus (#4) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezt sem megcáfolni, sem megerősíteni nem tudom. :)

Mindegy, nekem ingyen van a vizsgálat.........még :)

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Ha nem fizetsz erte, baj nem lehet belole.

(#8) sziku69 válasza Lauda (#7) üzenetére


sziku69
senior tag

Mi biztosítjuk a helyet nekik, ezért ingyenesen megcsinálják.
Kb. egy óra múlva lesz.
Semmit nem mondok neki, hogy mi az esetleges egészségügyi problémám. Majd rájön. Vagy nem.....

(#9) atosan válasza sziku69 (#8) üzenetére


atosan
addikt

Majd informálj, kíváncsi vagyok.

Maine coon

(#10) beleszólok válasza Lauda (#7) üzenetére


beleszólok
senior tag

De, lehet belőle baja is.
Képzelj magad elé egy olyan szitut, hogy egészséges vagy, elmész egy ilyen vizsgálatra és ott megállapítanak n+1 potenciális betegséget! (Holott valójában semmi bajod csak drága vizsgálatokat, "gyógyszereket", egyéb "gyógyító" kütyüket akarnak rádsózni)
Ha nem is költesz rájuk, csak elültetik benned a gondolatot, hogy beteg vagy, már azzal is komoly pszichés problémákat okozhatnak, nem beszélve arról, hogy hosszabb távon ezek a gondolatok akár szervi problémákhoz is vezethetnek.

Egy csepp vérből sok betegség kimutatható, pl. cukorbetegség súlyosabb, diétával már nem kezelhető fokozata, emelkedett koleszterin szint és hasonlók. De az ilyen teszteket, mint a posztban szereplő, én erős fenntartásokkal kezelem. Nem állítom, hogy feltétlenül hülyeség, de... szóval szkeptikus vagyok.
Inkább évente egyszer rendes labor, teljes vérkép vizsgálattal.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#11) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

(#12) Lauda válasza beleszólok (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Itt egy vizsgalatrol volt szo, azert eleg sok mindent melle koltottel. En azt mondtam, hogy a vizsgalattol semmi baja sem lehet. Szo se volt semmifele szerek bevetelerol.

[ Szerkesztve ]

(#13) beleszólok válasza Lauda (#12) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én sem írtam sehol, hogy be kellene venni bármit. Pusztán a pszichés háttérről, az általa okozott testi tünetekről beszéltem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#14) beleszólok válasza KaiotEch (#11) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ki ez? Hadházi? :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#15) Hieronymus válasza beleszólok (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..sok betegség kimutatható, pl. cukorbetegség súlyosabb, diétával már nem kezelhető fokozata.."

Csak laborban. A helyszíni méréssel, közelítőleg sem lehet meghatározni az "átlagos" vércukorszintet.

A helyszínen ugyan lehet vércukorszintet mérni, csak nem lehet biztosat következtetni belőle.
Egészséges, de evett előtte, magas lesz a vércukorszínt.
Cukorbeteg, de töményet nyomott a testbe előtte, normális vagy alacsony lesz a vércukorszint. (Ha inzulint, akkor is rendben lesz.)
Ez a példa jól mutatja az egyszeri mérés megbízhatatlanságát.

Ha laborban, közel teljes vérképet csinálnak, korrektebben lesz értelmezhető az eredmény. Gyanú esetén mehet az ellenőrző mérés. Amire ugye egy esti szeánszon nincs lehetőség. (Illetve a második mérés eredménye sem térhetne el jelentősen az elsőtől.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) beleszólok válasza Hieronymus (#15) üzenetére


beleszólok
senior tag

1. Úgy tudom, már van olyan cukormérő, ami megfelelő tesztcsíkkal HbA1c mérésre is alkalmas. A pontosságát nem ismerem.
2. Ha éhgyomorra mérik, megbízható készülékkel és 6 fölött van, akkor érdemes orvoshoz fordulni., mert esélyes, hogy beteg a páciens.
3. Ha 8 (vagy 7?)mmol/l-nél magasabb, az már étkezés után másfél órával(ekkortájt a legmagasabb) is utalhat betegségre.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#17) KaiotEch válasza beleszólok (#14) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, oda is van írva :D

(#18) beleszólok válasza KaiotEch (#17) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mobilon nem látszik.
(Android, vízszintesen tartva)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#19) Met


Met
nagyúr

Jó sok vért levehettek tőle ha még nem írta meg hogy milyen volt a vizsgálat :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20) lezso6 válasza KaiotEch (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) harry3


harry3
őstag

A diabetes diagnosztizálása nyilván nem otthon/kocsiban fog történni. Ma már eléggé pontos eredményt adnak a POCT módszerek, de ezek inkább csak gyors, tájékoztató jellegű mérések. Nyilván figyelembe kell venni hogy éhgyomorra történt-e a mérés vagy sem, ha nem akkor mennyi idő telt el az étkezés óta stb. A laborban nyilván pontosan történik a meghatározás, ha fenn áll a gyanú, akkor glükózterheléssel azt meg lehet erősíteni vagy cáfolni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lauda válasza Met (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Kipurcant a vegyulettol az elemzogep, most probaljak potolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Szatyor95 válasza Met (#19) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Vagy csak eltévesztette a szobát, és a Drakula képzőbe ment véletlenül. :)

Nyugodj békében Integra!

(#24) Hieronymus válasza Szatyor95 (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Adj vért, életet adsz!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) sziku69 válasza Met (#19) üzenetére


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Nem nem purcantam ki. :)
Megvolt a vizsgálat, de aztán a kisfiam teljesen lekötött, ezért nem tudtam eddig írni.

Érdekes volt a vérem a mikroszkóp alatt. A vörösvérsejtek teljesen rendben vannak. Viszont elég sok a nehézfém a véremben, ami kihatással van pár szerv működésére. Most ezt nem akarom részletezni. A nyirokrendszerem el van záródva, és emiatt nem tud a sok méreganyag kipucolódni a szervezetemből. A szervezetem el van savasodva, ezért el kell érni hogy lúgos legyen, és meginduljon a nyirokkeringés.

Pár olyan dolgot írt végül össze, ami megindítja a méreganyagok, stb kiürülését. Írok még majd erről bővebben.
Viszont tényleg nem semmi az ürge. Olyan dolgokat mondott, amit még a mostani párommal se osztottam meg. Tehát senkitől se tudhatta. Én nem mondtam neki vizsgálat előtt semmit.

Elvileg 8 hét lesz a kúra első lépcsője, ez idő alatt a méreganyagok 50 százalékának távoznia kell.

Egyenlőre ennyi.

(#26) [Prolixus] válasza sziku69 (#25) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mint NEM laikus azt tudom neked mondani, hogy ennyi hülyeséget kitalálni is nehéz lett volna, amit itt neked elmondtak.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#27) bambano válasza sziku69 (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Viszont elég sok a nehézfém a véremben, ami kihatással van pár szerv működésére": mit rinyálsz, egy csomó nehézfémtől megszabadítottak (nikkel, vas, miből is van a fémszál a húszezresben... :P) most már biztos rendben vagy :P

"ami kihatással van pár szerv működésére": pl. agy?

"A nyirokrendszerem el van záródva, és emiatt nem tud a sok méreganyag kipucolódni a szervezetemből.": ezzel csak az az apró probléma, hogy a méreganyagokat nem a nyirokrendszered pucolja ki, hanem a veséd meg a májad. a nyirokrendszered alapvetően az immunrendszeredhez tartozik. egyébként a kérdés ellenőrzése triviális: menj ki a budiba és csurrants. ha sárga, akkor jött ki méreganyag is. egyszer (de semmiképpen se többször) próbáld ki azt, hogy egy nap keveset iszol. utána dobj egy sárgát, még büdös is lesz, mint az atom.

"Elvileg 8 hét lesz a kúra első lépcsője, ez idő alatt a méreganyagok 50 százalékának távoznia kell.": meg a fizetésed duplájának is...

hagy jegyezzem meg még azt is, hogy ha a méreganyagok nem távoznának belőled, rég halott lennél, nem zöldikét fűznéd több napja a másik topicban. Csak hogy tudd: van olyan, hogy a méreganyag nem távozik, veseelégtelenségben szenvedőknél, de őket 3-4 naponta viszik dialízisre, mert max. ennyit bírnak. Ha több, mint 4 napja nem távozik belőled a méreganyag, akkor aki ezt állította, kamuzott. falusiasan: linkelt.

én is javaslok neked pár dolgot, ami megindítja a méreganyagok kiürülését:
- először is igyál sokat.
- nem baj, ha abban a sokban, amit megiszol, van legalább egy liter tej.
- a tej egyébként nagyon finom coca colával is, lekvárral is keverve.
na ezt benyomod. reális esély van rá, hogy távozni fog belőled a méreganyag, tippem szerint annyira látványosan, hogy a fejedet fogják verni a fajanszhoz, hogy miért bombáztál be a perem alá :P

a másik: a méreganyag nem távozik csak úgy. pláne, mivel folyamatosan tolod befelé. felteszem, szoktál enni. na abból lesz a méreganyag elsöprő többsége.
a harmadik: a lugosítás is egy jó nagy marhaság. tegyük fel például, hogy benyomsz egy kis lugosító oldatot. mondjuk van neki 8-as ph-ja (a sokkal erősebbet nemigen iszod meg, marónátronnak hívják...). ez szépen becsurog a gyomrodba, az 1-2-es gyomorsavak közé, az meg csak annyit fog kérdezni, hogy komolyan?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) sziku69 válasza bambano (#27) üzenetére


sziku69
senior tag

:)
Nem. Ingyenes volt a vizsgálat nekünk. Mi biztosítjuk a vizsgálatokhoz a helyet.
Én teljesen laikus vagyok a témában. Szóval majd meglátjuk. Ha nem lesz rosszabb a helyzet, akkor nincs gond. Ha meg jobb lesz, akkor örülünk. :)

Talán nagy baj nem lehet, mivel teákat kell innom, meg céklalevet, ilyeneket.

(#29) Dany007 válasza sziku69 (#25) üzenetére


Dany007
veterán

"Érdekes volt a vérem a mikroszkóp alatt. A vörösvérsejtek teljesen rendben vannak. Viszont elég sok a nehézfém a véremben"

Na most ezt mégis hogyan mutatják ki egy mikroszkóp alatt?

Én továbbra sem vagyok meggyőzve erről. És csak addig örülj amíg tényleg nem húznak le nagyon csúnyán valamilyen kreált betegséggel.
Persze, elsőre csak teák meg minden szarság... Aztán jön majd a 900.000 forintos masszázs ágy a jáde kövekkel. :D

Persze ha tutira akarsz menni, akkor csináltatsz egy teljes vérképet, majd az eredményét megmutatod a háziorvosnak. Kíváncsi vagyok, vajon ő is a nyirokrendszer elzáródását látja-e ki a sokkal sokkal alaposabb és pontosabb vérvizsgálatból.

No a másik topikban felsorolt könyvek közül az elsőt ajánlom kötelező jelleggel elolvasni. Az pontosan az ilyenekről szól.

(#30) beleszólok válasza Dany007 (#29) üzenetére


beleszólok
senior tag

Milyen másik topic?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#31) Dany007 válasza beleszólok (#30) üzenetére


Dany007
veterán

"[sziku69:] Ez is a világ legnagyobb átverései közé fog tartozni? "

(#32) sziku69 válasza Dany007 (#29) üzenetére


sziku69
senior tag

Mivel laikus vagyok, csak azt tudom mondani amit láttam. Egy üveglapkán vizsgáltak egy vércseppet, mikroszkóp alatt. A mikroszkóp tetején egy kamera volt, ami össze volt kötve a számítógéppel. A képernyőn mutatta a vér képét. A képen sok sok egy más mellet levő, kis buborékhoz hasonló valamik voltak. Ezek voltam elmondás szerint a vörösvértestek. Volt egy kettő fehérebb színű buborék, ezek voltak a fehérvértestek. És voltak elszórtan, pirosas pöttyök. Állítólag ezek a nehézfém akármik.

Nekem teljesen ingyenes a vizsgálat. Tehát nem kel attól tartanom, hogy lehúznak. :)

Dany, Te nagyon jó lelkű vagy! Köszönöm a tanácsot, és az aggódást! :R :R :R

(#33) Lauda válasza sziku69 (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Elvileg 8 hét lesz a kúra első lépcsője, ez idő alatt a méreganyagok 50 százalékának távoznia kell.

Csak nem vettel valami hulyeseget ezektol? Remelem nem. Addig velemenyem szerint ne csinalj semmit, amig nincs egy normalis verkep, az is ingyenes.

(#34) beleszólok válasza sziku69 (#32) üzenetére


beleszólok
senior tag

http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/termeszettudomanyok/biologia/biologia-11-evfolyam/a-ver/a-ver-mikroszkopos-kepe

véletlenül nem a vérlemezkékre fogták rá, hogy nehézfémek? ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35) buherton válasza sziku69 (#32) üzenetére


buherton
őstag

Én vállalok távgyógyítást is, ami fele olyan drága, mint a teák. :K

Pár írásodat elnézve, elég hiszékeny vagy. A nőket lehet általában így megkavarni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) Shamy válasza bambano (#27) üzenetére


Shamy
tag

+1.

Tessék elolvasni, itt az igazság.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#37) KaiotEch válasza sziku69 (#25) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Viszont elég sok a nehézfém a véremben, ami kihatással van pár szerv működésére.

Nem kéne megkóstolni az összes kovácsoltvas kaput, amit csinálsz, Te nem szakács vagy :D

(#38) DeltaPower válasza sziku69 (#28) üzenetére


DeltaPower
őstag

A vizsgálat lehet ingyenes, az utána ajánlott kúra költségeivel viszont olyan szinten le fognak húzni, hogy csak lesheted. Boltban amúgy 150ft-os tea csak tőlük akciósan 1500-ért és hasonló szint.
Ez a gyorsdiagnosztika egyébként hasonlóan működik mint a horoszkóp, könnyen beszerezhető adatok alapján (életkor, életvitel, munkakör stb) felállítanak egy előzetes profilt a lehetséges/gyakran előforduló betegségekről, te meg nézel hogy "jéééé tényleg, honnan tudhatja?", ha meg nem találja el akkor csak legyintesz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#39) sziku69 válasza beleszólok (#34) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi a képet. Hát nem tudom. Valami hasonló volt az elrendezése.

buherton: Nem, nincs igazad. Nem vagyok hiszékeny. Épp ezért csináltam ezt az írást is. Nekem tök mindegy mit mondanak. Hiszen írtam is, hogy teljesen laikus vagyok ebben a témában. Ráadásul a párom kérésére csináltattam meg a vizsgálatot. Inkább azt mondanám, hogy próbálok a magam módján mögé látni a dolgoknak. A távgyógyítás meg eleve marhaság. Melyik írásaimra írtad, hogy hiszékeny vagyok?

KaiotEch: Nem, általában nem eszem meg azt amit elkészítek. Hangsúlyozom.....általában! :D

Egyébként kétségtelen, hogy az amit csinálok nagyon egészségtelen. Vagyis elég magas a rizikófaktor az egészségre nézve.

(#40) Lauda válasza sziku69 (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem tök mindegy mit mondanak

Elvileg 8 hét lesz a kúra első lépcsője

??

(#41) sziku69 válasza Lauda (#40) üzenetére


sziku69
senior tag

A kíváncsiság nagy úr! :D

(#42) Dany007 válasza sziku69 (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Igazán nincs mit. :)
De most ez hogy is van? 8 hétig iszod a bioteát meg ilyeneket? És ezt pl honnan vásárolod? Netről vagy a vizsgálóktól közvetlen?

Egyébként én is teljesen laikus vagyok. De biztosra veszem, hogy egy mezei mikroszkópos nézelődéssel nehézfémeket nem fognak meglátni a véredben.

Az ajánlott könyvekből inkább az elsőt és a harmadikat mondanám, ebben a sorrendben. Teljesen más lesz az ember gondolkodásmódja tőle.

Egyébként nálam már ott bukna a dolog, hogy: "természetgyógyász". Egyrészt ez igen tág fogalom, másrészt meg az ilyen titulusú emberek 95% kuruzsló és egy esetleges orvosi(!) diploma közelébe se tudna szagolni.

(#43) beleszólok válasza Dany007 (#42) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezzel csak óvatosan! Nekem volt olyan orvosom, aki homeopátiás szart adott álmatlanság ellen.
Meg olyan, aki más témával kapcsolatban azt javasolta, hogy forduljak halottlátóhoz. Utóbbiról a mai napig nem tudom, hogy ekkora idióta vagy csak szórakozott velem. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#44) sziku69 válasza Dany007 (#42) üzenetére


sziku69
senior tag

:)
Kíváncsiságból kipróbálom. Nem tőlük veszem. Ők csak összeírták a javaslataikat.Még nem nagyon volt időm megnézni, hogy hol lehet ezeket beszerezni.
Itt egy kép arról hogy nagyjából milyen volt a képen a vérem.
A kis fehér pöttyök az állítólagos nehézfémek.

Remélem egyszer lesz annyi időm, hogy elkezdjem olvasni a könyveket.

(#45) Dany007 válasza beleszólok (#43) üzenetére


Dany007
veterán

"Ezzel csak óvatosan! Nekem volt olyan orvosom, aki homeopátiás szart adott álmatlanság ellen."

Hehe, nekünk gyerekorvosunk volt olyan, aki 4-5 napi folyamatos 38,5 fok fölötti láz után csak valami homeopátiás köptetőt írt fel a gyereknek. Na ez volt az utolsó csepp a pohárban. Azóta se vittük el hozzá.

Aztán rá 2 napra már be kellett vinni a gyereket az ügyeletre mert már a lázcsillapító se akarta levinni a lázát. Na aztán ott "helyretették" a dolgokat. Szépen elmondták mi baja, mitől lehet, mik a következmények, kb hogy érzi magát a gyerek, és hogy a lázcsillapítót (nurofent) kúraszerűen naponta 3x kell neki adni, plusz írt fel antibiotikumot és kérték hogy x nappal később menjünk el felülvizsgálatra.

@sziku69:

Akkor jó ha nem tőlük veszed, így kisebb az átverés esélye.
Egyébként a fotóra meg passz. Én is laikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#46) mghltm


mghltm
addikt

:)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#47) bambano válasza Dany007 (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Na most ezt mégis hogyan mutatják ki egy mikroszkóp alatt?": megrepedt a tárgylemez :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza sziku69 (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"És voltak elszórtan, pirosas pöttyök. Állítólag ezek a nehézfém akármik.": látatlanban azt tippelném, hogy az volt a hemoglobin. vas2 ionok vannak benne, az oxigénszállításért felelősek.

ha ez hiányozna a véredből vagy túl kevés lenne, kevesebb, mint 3 perc alatt megfulladnál.

a vasat egyébként nem szokás a nehézfémek közé sorolni, oda ólmot, higanyt meg ilyeneket szoktak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) bambano válasza KaiotEch (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Dany007 válasza bambano (#48) üzenetére


Dany007
veterán

"a vasat egyébként nem szokás a nehézfémek közé sorolni, oda ólmot, higanyt meg ilyeneket szoktak."

Áh, éreztem hogy nem csak nekem furcsa ez a nehézfém dolog. : o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.