Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Ilyenkor csak azt nem értem (tudom, hogy bennem van a hiba), hogy ha egy gyártó nagy port akar kavarni egy ilyen termékének akkor miért nem készítenek legalább 2-3 normális promó videót vele mire kijön a piacra, hogy az ember tudja mire számítson? Már nincs sok idő hátra csak van már nekik pár működő példány? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) McSico válasza imibogyo (#1) üzenetére


McSico
senior tag

Valószínűleg megvan az állandó vevőköre. Vagy csak kis hazánkban nem nyomják a marketinget.
De ha azt vesszük akkor háztartási gépeket (pl. mosógép) sem nagyon reklámoznak. Mégis fogy.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#3) imibogyo válasza McSico (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

"Valószínűleg megvan az állandó vevőköre." Nagyszerű marketing lenne. Ez csak relatíve kevés cégnek jött be eddig, azok is inkább luxus, vagy presztízs, vagy sznob termékek és nem kommersz cuccok. Elég csak megnézni a GoPro és társai körül zajló masszív reklám kampányokat. Vajon egy GoPro cég miért nem engedheti meg magának, hogy ne reklámozzon? Új típus megjelenése előtt már minimum 1-2 hónappal vannak "vele készült" hivatalos anyagok.

"Vagy csak kis hazánkban nem nyomják a marketinget." Nem hiszem. Máshol sem találtam anyagot hozzá. YT például nem túl hazai projekt, még sincs fenn semmi.

"De ha azt vesszük akkor háztartási gépeket (pl. mosógép) sem nagyon reklámoznak. Mégis fogy." Picit más szervező erők alapján vesz az ember háztartási gépet és más alapján szórakoztató elektronikát. Teljesen más célú gépek, teljesen más vevői szándékkal, szóval konkrétan baromira nem tartozik egy kamera reklámozásához, vagy nem-reklámozásához, hogy azokat hogyan reklámozzák, vagy nem-reklámozzák. Egyébként de, azokat is szokták reklámozni (példa 1, példa 2, példa 3 és még lehetne sorolni hajnalig). ;)

(#4) elefant válasza imibogyo (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek minden szavaddal! én sem találtam hozzá normális anyagot, még a termékfotókat is úgy kellett összevadászni hozzá.

(#5) imibogyo válasza elefant (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, tudom, hogy ti mindent elkövettek amit lehet. Egyszerűen pár fotón kívül most tényleg alig van fenn valami kis morzsa. Mondjuk valószínűleg ezért nem dolgozom a reklám iparban, mert nem értek hozzá. De nekem valahogy akkor is fura ez a "Tessék elakarok neked adni valamit, jól beharangozom, hogy majd lesz ilyen valamikor, örüljél neki, de képet, meg videóanyagot azt nem adok, ott van két-három kép, majd ez alapján jól döntesz, hogy ez a neked való termék...".

Na mindegy. Befejeztem. Nem fárasztok senkit a hülye elméleteimmel. :B

(#6) elefant válasza imibogyo (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ehhez nem kell szakembernek lenni. elég hozzá a legelemibb paraszti ész. ha el akarsz adni egy kamerát, nyivlán az lenne a legjobb módszer, ha megmutatnád, hogy milyen videókat lehet vele készíteni....

(#7) McSico válasza imibogyo (#3) üzenetére


McSico
senior tag

Gyakorlatilag egyet értünk a dologban. Viszont én olyan reklámra gondoltam ami megy kis hazánkban a tv-ben. Bár lehet ez is rossz példa, mivel gyakorlatilag nem nézek tv-t.
De a lényeg, hogy reklám nélkül nem lesz hosszú távú élete egyik cégnek sem. Sajnos emiatt már sok jó márkától el kellett búcsúznom, és ahogy látom még nincs vége.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#8) vellerd válasza imibogyo (#1) üzenetére


vellerd
tag

Úgy gondolják, hogy majd az ügyes kis felhasználok készítenek róla strapa videót.
Aztán ha mégsem jön össze valamelyik trükk, akkor vesznek egy másikat, és újra próbálkoznak, és újra meg újra meg újra, amíg kész nem lesz a promó videójuk. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#9) draco31 válasza vellerd (#8) üzenetére


draco31
veterán

A turmixos csávó majd készít promó videót róla. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10) vellerd válasza draco31 (#9) üzenetére


vellerd
tag

Na, ja. Mint annó a 3720C Nokiáról. A végén csak ledarálta, nagy nehezen. :D

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#11) nubreed


nubreed
veterán

Ha 800 USD lesz kint, akkor idehaza reálisan kb 180-190 ezer Ft-os áron várható?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#12) mallee válasza vellerd (#10) üzenetére


mallee
tag

A videót be tudnád linkelni? :)

(#13) mepet válasza imibogyo (#1) üzenetére


mepet
addikt

Minek a sok promo?
Ha kamera, akkor JVC. Ezt mindenki tudja, ezen nincs mit reklámozni. Ha nincs a gopro iszonyatjó marketingje, akkor az akciókameráról is mindenkinek a JVC jutna eszébe, csak azért, mert ha kamera, akkor JVC...

Hány éve láttad utoljára a meg nem álló nyuszit a tévében? Mégis tudod ma is, hogy a duracell az jó... Na pont ilyen fontosak a reklámok... :B

(#14) imibogyo válasza mepet (#13) üzenetére


imibogyo
veterán

"Ha kamera, akkor JVC. Ezt mindenki tudja, ezen nincs mit reklámozni."
Nem értek egyet. Bár leírtam már. Egyébként nekem sem ez jut eszembe amikor kamerára gondolok, hanem a képminőség kérdése, amit csak (nagyon jó esetben RAW) sample fájlokkal tudok csak megítélni. Még akkor is, ha promóról beszélünk így az 100% profi utómunkázott. Mégis sokat tesz hozzá a kezdeti megítéléshez. Lásd az általad is említett GoPro-t. Hiába mindenki tudja, hogy a YT-on fellelhető hivatalos videók profi munkák amiknek még csak a közelébe sem lehet érni otthoni körülmények között, mégis eléri a célját.

"Ha nincs a gopro iszonyatjó marketingje, akkor az akciókameráról is mindenkinek a JVC jutna eszébe."
Hát pont erről van szó. Megfelelő marketing nélkül (mármint a konkurenciához mérve) nagy eséllyel más viszi el a piaci részesedés egy adott szeletét. Kevés céget tudok elképzelni, akinek ez lenne az érdeke, vagy a "megfelelő stratégia" része. :B

"Hány éve láttad utoljára a meg nem álló nyuszit a tévében? Mégis tudod ma is, hogy a duracell az jó... Na pont ilyen fontosak a reklámok..."
Hát pont erről van szó megint csak. Ezért hiányolom most is a jó promót, mert az, hogy egy 5 évvel ezelőtti reklám még élhet az idősebbek emlékezetében, de gondolni kell az egyre újabb generációkra is, akiknek adott esetben egy mostani megfelelő kampány lesz majd ugyanezen emlék, mint neked a meg nem álló nyuszi. ;)

(#15) mepet válasza imibogyo (#14) üzenetére


mepet
addikt

Más a vevőkör. A JVC-nek nem igazán van "akciókamerája". Ez is egy sima kézi kamkorder, amit 95%-ban részt nyaralásokra és babák/gyrekek tevékenységének megörökítésére vásárolnak az emberek (saját eladói tapasztalataim alapján). Az itt egy plusz szolgáltatás, hogy a medencében is készíthetsz felvételeket, ettől még szerintem ez nem akciókamera, pont azért nem, mert nincs úgy reklámozva, hogy jajj de jó lesz neked, ha extrémsport közben a sisakodra szereled a cuccot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.