Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Szép és jó lenne sok minden innen de majd a gyakorlatban kiderül. Főleg a kommunikációs rész. :)
Ha valid a TMX veheti a nagy levegőt és a dupla bugyit...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2) Retro DJ válasza Micsurin (#1) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

:DD

Retro

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Na akkor januárig várok az új teló, tablet, E-Book olvasó és elektromos fogkefe vásárlással.

Thanos was right.

(#4) enginev3.0 válasza Narxis (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért? ebook, elektromos fogkefe esetén még akár bukhatsz is, ha most 2 évet adnak rá, jövőre elég lesz nekik 1 év garit vállalni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) arty


arty
veterán

végre javítási határidő !! és csak egy évtizedbe került! ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6) joey04


joey04
titán

nesze semmi fogd meg jól

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sajna már nem létezik olyan, h tartós fogyasztási cikk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) Narxis válasza enginev3.0 (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elektromos fogkefe esetében még nem döntöttem, hogy jó-e a 20 ezres Xiaomi vagy a 75 ezres Philips kell.

Thanos was right.

(#9) Micsurin válasza joey04 (#6) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Amíg nincs értelmesen működő szerv aki ezeket betartatná valóban. Jelenleg a fogyvéd és a békéltető erre alkalmatlan.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#10) gabor9991 válasza arty (#5) üzenetére


gabor9991
őstag

eMAG augusztus 25-én vitt el tőlem egy hibás, hagyományos nyomógombos telefont javításra mert gyenge volt az antennája emiatt a szokásos normális jelszint mellett is gyakran szakadozott a hang vagy megszakadt maga a hívás is.Szeptember 21-én már 3. alkalommal hívtam fel őket, hogy ezzel a nem túl nagy értékű faék egyszerűségű készülékkel közel egy hónap után mire jutottak?Ugyanis az emag fiókomban semmilyen infó nncs a javítással kapcsolatban.
Az ügyintéző türelmet kért, azt mondta megpróbál utána kérdezni a dolognak, 29 percnyi várakozás után annyit mondott, hogy továbi türelmem kéri jelenleg a budapesti szervizükben van bevizsgálás alatt :D , nem javítás alatt, nem alkatrészre vár, hanem bevizsgálják a hagyományos semmi extrával nem rendelkező telefont.
Ha másra nem is , a hasonló ügyek egyszerű lezárására jó lesz ez az új jogszabály, nem engedi az ilyen pitiáner dolgokat hónapokig húzódni.

(#11) Gyarmati_ válasza enginev3.0 (#4) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Most csak 1 év a kötelező ha jól tudom, ezen felül ha akar akkor ad még a gyártó/forgalmazó.
Gondolom aki most többet ad, az jövőre is megadja, persze ki tudja.
Mondjuk a legtöbb 5G-s telefonra így már 3 év garancia lesz. Kár hogy az az ár nekem már magas, így max 2 évet kapok ha cserélek.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A javításra visszaküldött, majd cserélt termék esetén, a következő javításra visszaküldés az a 2.-nak számít?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) Micsurin válasza Gyarmati_ (#11) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem hinném, hogy a samu belefog menni abba a 2+1-be vagy az apple tartja a 3. évben a mostani 2. évi hozzáállását.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14) Gyarmati_ válasza Micsurin (#13) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pedig jogszabály szerint ez vár a gyártókra, ha már ilyen szinten drágultak a top kategóriás eszközeik. Más kérdés hogy ezt a megfelelő szervek és a fogyasztó tudják e érvényesíteni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#15) Micsurin válasza Gyarmati_ (#14) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mi? A Samsungot senki nem fogja kötelezni a 2+1 év garanciára, most azért ad 1+1-et mert ad. Ha 2 év lesz a kötelező semmi nem fogja őket jogilag kötelezni, hogy legyenek továbbra is jó arcok és adják maguktól a 3. évet.

Az Applet sem fogja senki kötelezni, hogy a mostani rend szerint 1 év jótállás + 1 év szavatosság (ezt ők hazai viszonteladó esetén garanciaként kezelik) helyet a 2 év gari + 1 év jótállást majd az eddigiek szerint értelmezzék.

És szerintem nem is fogják... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16) L3zl13 válasza Micsurin (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem ő arról beszél, hogy 250k fölött 3 év lesz törvényileg előírva a cikk szerint.
És sok új mobil már lazán megugorja ezt a határt.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Gyarmati_ válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pontosan :K

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#18) SyMbioTe válasza Micsurin (#15) üzenetére

Hát ha 250 felett lesz az ár (ami manapság nem egy ritka dolog) muszáj lesz vállalni a 3 évet ha akarják, ha nem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#19) arty válasza gabor9991 (#10) üzenetére


arty
veterán

pontosan! eddig ugye az volt, hogy "törekednei kell a mihamarabbi javításra" - nevetséges kitétel egy törvényben .... :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) scdlsc válasza Micsurin (#13) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Majd árat emelnek. Problem solved...

(#21) TheMarci


TheMarci
addikt

Amit nem ertek, hogy pl. az Applenal eddig serial number alapjan volt garis a keszulek. Ezek utan, ha valaki vesz egy 250.000 Ft-nal dragabb telefont, akkor kap 3 ev garit, de ha akciosan valahol 249.000 Ft-ert veszi ugyanazt a telefont, akkor csak ket evet kap?

Do You Dream?

(#22) genlog


genlog
junior tag

Már ott lefagyok, hogy valamihez külön jótállási jegy kell, lepöcsételve, nem elég a vásárlási blokk, mint egész Nyugat-Európában...

(#23) Vesa válasza genlog (#22) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Nevetséges ez az aláírásos, bélyegzős bohóckodás. 2021 van lassan. Idióták.

A tudomány a valóság költészete!

(#24) FLD1987

Tök jó lesz az, hogy emelkedik a garanciaidő. Így pl. következő évben megéri megvenni valamelyik 250.000 HUF összegnél drágább mobiltelefont. Apple és Samsung mobilokra leszek kíváncsi, hogy hogyan oldják meg azt, hogy valami megjelenik pl. 300.000 HUF összegért és 1 év múlva pl. 200.000 HUF összegért adják. Vagyis ilyenkor marad-e a 3 év garancia vagy lemegy 2 évre a garancia?

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#25) Gyarmati_ válasza FLD1987 (#24) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Tuti csak a jogszabályban rögzített garanciaidőt adják meg. Viszont ahogy azt feljebb is írták ez áremeléssel is járhat.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#26) MaxxDamage válasza Narxis (#8) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Oral-B a legjobb, nekem 2 fajta is van (közép kat.) és bejött!
Oral-B miért nem jó? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha ez igy vegigmegy, az erdekes lesz, bar ha jol sejtem ez nem EU-s torveny es gondolom hogy igy csak belfoldi vasarlasra lesznek ezek ervenyesek, meg vilaggarancia eseten is. Ebben az esetben konnyen lehet hogy lesznek aremelesek bizonyos gyartoknal. Pl. az Apple varhatoan rateszi az arakra az AppleCare arat aranyosan. Ha meg kulfoldrol veszel, marad az 1 ev jotallas. Mondjuk annak aki amugy is venne Apple Care-t az varhatoan nem jar rosszabbul. Ha meg valamire alapbol 3 ev a jotallas, akkor varhatoan nem lehet ra aktivalni az Apple Care-t.

Mintha Olaszorszagban lett volna valami hasonlo, de ott talan mindenre 2 ev jotallas lett elfogadva. Azt nem tudom, hogy arat emeltek-e, de talan ott az AppleCare emiatt csak 1 evet hosszabbit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) MaxxDamage válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vannak olyan termékek aminél pl. 5 év gyártói garancia van és 100 ezer alatti áron kapható már.
Ott 1 év garit ad rá a bolt és összesen 5 év gyártói gar lesz rá amit a gyártónál a vásárló tud majd érvényesíteni? (gondolom így lesz majd) :B :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#29) Narxis válasza MaxxDamage (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oral-B genius 9000 van most és lepedéket hagy némelyik fogamnál az ínyem felett. :(

Thanos was right.

(#30) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Ne legyen igazam....

Előre látom a "jó terméket" eladják majd 300 000-ért így 3 év gari lesz.
A necces cuccokat ugyan abból a termékből meg 249 999 és 2 év gari.
(nem megfelelő tárolás, párát kapott, beleömlött a főnök kávéja de még működik stb)

Kis hazánkból kiindulva kb erre számítok. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31) tatararpad válasza Lacika112 (#30) üzenetére


tatararpad
őstag

Én csak egy szimpla áremelésre :D .

(#32) Vesa válasza Lacika112 (#30) üzenetére


Vesa
veterán

Teljes marhaság árhoz kötni a garanciát.
Az összes olyan terméknél, melyek ára a sáv mentén helyezkedik el, le fogják vinni 5Ft-al a határ alá, és máris nyertek 1 év garanciát, amit így már nem kell biztosítaniuk. Néha tényleg nem értem, hogy lehet ennyi hülye ember döntő pozícióban??

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33) Lacika112 válasza Vesa (#32) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Pontosan, ez nekem nem szigorításnak hanem enyhítésnek jön le.
Konkrétan 10 000 alatt bármi trágyát el lehet adni hisz gari se kell rá.
Persze lehet azt mondani hogy kis összeg de nekem ez olyan oh hogy menjetek a p.....

Ha jól értem veszek egy kis méretű ssd-t példa okáért ami 9999 forint volt ( a muter netezős gépébe rendszernek) már nem is kell rá gari.... beadja a kulcsot és a hajamra kenhetem.....
:R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#34) MaxxDamage válasza Lacika112 (#33) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elvileg "gyártói" gari lesz rajta, vagy tévedek?
Bolti gari csak egy dolog :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35) Gyarmati_ válasza Lacika112 (#33) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Az úgy érdekes lesz valóban, sok ilyen termék van még ezen kívül ami belefér a 10 eft-os keretbe. Remélem a gyártók azért adnak ezekre is garanciát.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#36) akaido válasza genlog (#22) üzenetére


akaido
addikt

Néha az is kevés, ha ez pöcsét megvan, mert belemagyarázzák a kakukkos órát is, hogy nem rendeltetésszerű használat és tsai....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37) genlog válasza Vesa (#32) üzenetére


genlog
junior tag

És? Ez csak az ársáv mentén lévő termékek értékét befolyásolja mondjuk 10%-kal és leginkább lefele. Mi a baj ezzel? Eddig sem volt rájuk 3 év gari, ezután sem lesz.
Ellenben a 360 ezer Ft-os termék esetében már tartósabb használatra ösztönöz. Ez jó.

(#38) Lacika112 válasza MaxxDamage (#34) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Gyakorlatilag a vásárlónak szerintem az a legproblémásabb.

10k alatti ssd-t hoztam példának így maradnék annál. A bolt 0 garit ad rá mert 9999 huf, tehát ha hazaviszed és nem működik fordulhatsz a gyártóhoz. Ez mondhatnák okéééé DE! Ki gyártotta? Hol gyártotta? Kiderül pl Kína xyz tartomány, hazai képviselet nincs, kicserélik csak küld vissza.
Öhm... "drágább" a posta mint a termék tehát megszívtad. ráadásul vagy egy hónap mire megfordul oda-vissza.

Személy szerint borzalmasnak találom ezt a rendszert, konkrétan a vásárló szivatására van kitalálva. Ennek akkor lenne értelme ha pl minden műszaki cikk minimum 2-3 év garancia és azt egészítenék pl 250k felett 4 év 500k felett 5 év stb
Így csak az fog történni a veszélyes ipari hulladékot nem a boltnak-gyártónak kell kezelnie hanem neked amit hova fogsz dobni? a kommunálisba.....

Több okból is rettentő problémásnak látom ezt a szabályozást és komoly visszaélések lehetnek belőle a tisztességtelen eladók részéről, a vásárlóktól pedig minden jogorvoslati lehetőséget elvesz ha nem elég nagy összegű a termék. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#39) asdf_ válasza Lacika112 (#38) üzenetére


asdf_
veterán

10k alatti ssd-t hoztam példának így maradnék annál. A bolt 0 garit ad rá mert 9999 huf, tehát ha hazaviszed és nem működik fordulhatsz a gyártóhoz

Ez baromság, 2 év szavatosság jár rá, aminek első 6 hónapjában automatikusan feltételezve van, hogy a hiba oka gyártási hiba, tehát a köznyelv hibás(!) megfogalmazása szerint fél év garancia van rá, és a maradék másfél évben meg a vevőnek kell bizonyítania szakvéleménnyel -amit 10k huf alatti cuccnál nyilván nem fog megtenni- hogy a jelzett hibának nem ő az oka, így azt is kezelnie kell az eladónak. Ha 1000 Ft-ért veszel egy pólót, majd az első 40 fokos mosásban a felére megy össze, a kereskedőnek azt is cserélnie kell/pénzt visszaadni, hiába csak 1000 Ft-ról van szó

Ugyanakkor a boltnak kötelező továbbadnia azokat a jótállási feltételeket, melyeket a bolt a termék vásárlásakor a beszállítójától kapott (ez nem feltétlenül egyenlő azzal, ami rá van írva a dobozra!!!), és nyugodj meg, semelyik nagyker nem árul 1 év alatti garival SSD-t, még egy fostalicska Silicon Power is 3 évvel megy.

(#40) MaxxDamage válasza Lacika112 (#38) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azért az nem úgy van, de várjuk ki a végét. :)

(#39) asdf_:
Pontosan!
SP az pont nem "fostalicska", nekem van tőlük SSD-m és mind2 (SP34A80 2TB) 5 év gyártói garis... :K (mellette 3115 TBW érték)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41) , válasza asdf_ (#39) üzenetére


,
addikt

A vevő honnan fogja tudni, hogy a bolt hány év garanciát kapott a beszállítójától? Sehonnan. Így a bolt is csak annyi garanciát fog vállalni, amennyire a jogszabály szerint kötelezett.

A Silicon Power egyáltalán nem fostalicska.

(#42) koxx válasza Narxis (#8) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyiksem, a 75ezres philips pénzkidobás. A 20 ezres is pontosan ugyanolyan csak kevesebb csilivilivel.

(#43) asdf_ válasza , (#41) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert ha a bolt a fogyinak 6 hónapot ad mindössze, akkor a1, a vevő meg sem veszi ott (de 1 év gari esetén sem, ha mindenhol máshol 3 év van) a2 utólag pedig ha veri az asztalt és bepanaszolja a boltot, akkor kijön a hatóság, megnézi a bejövő számlához tartozó garjegyet és ha a bolt benyelt bármennyi garit is, akkor törvényt sértett és már írják is a csekket.
De e lényegtelen dolgoba sikerült belekötni, a lényeg az, hogy nem igaz az, hogy a 10e Ft alatti termékre 0 gar van.

(#44) asdf_ válasza koxx (#42) üzenetére


asdf_
veterán

És kizárólag csak a bestbuy topikban szerzett kóddal rendelünk Philipset. :DDD

(#45) , válasza asdf_ (#43) üzenetére


,
addikt

Nem belekötés volt ez, mert jelenleg is árulják ugyanazt a terméket akár 1 év garanciával is, és akár 3 év garanciával is, és egyik esetben sem tudhatja a vevő, hogy a bolt valójában mennyit kapott, ezáltal reklamálni sem reklamálhat, mivel ő az 1 év kötelező jótállást megkapta mindkét esetben. Márpedig jelenleg csak ennyi a kötelező. Nem is értem, miféle vizsgálat indulhatna így bármelyik bolt ellen is, hisz a vevő a jogszabályban előírt kötelező 12 hónap jótállását megkapta.

(#46) asdf_ válasza , (#45) üzenetére


asdf_
veterán

mert jelenleg is árulják ugyanazt a terméket akár 1 év garanciával is, és akár 3 év garanciával is, és egyik esetben sem tudhatja a vevő, hogy a bolt valójában mennyit kapott, ezáltal reklamálni sem reklamálhat, mivel ő az 1 év kötelező jótállást megkapta mindkét esetben.

Szerintem a vevő annyit kap mindkét esetben, amennyit a bolt is kapott. És nemhogy ugyanazt a terméket árulják 1 meg 3 év garival is, simán árulhatják azt ugyanazon a helyen is. Tehát ha mondjuk tőlem akarnál egy Samu pro SSD-t, akkor választhatsz, hogy X Ft-ért kéred 1+2 év bolti garival vagy Y Ft-ért 1+4 év Samsung garjegyes garival. Értelemszerűen Y>X.

Nem is értem, miféle vizsgálat indulhatna így bármelyik bolt ellen is, hisz a vevő a jogszabályban előírt kötelező 12 hónap jótállását megkapta.

Jogszabáyl rja elő, hogy amit a bolt kap garit, azt tovább kell adnia. Azaz ha a bolt 3 év garival vesz egy terméket a beszállítótól, akkor azt nem értékesítheti csak 1 évvel,

(#47) Narxis válasza koxx (#42) üzenetére


Narxis
nagyúr

De a szonikus működés, a mozgásszám/perc csak ér valamit.

Thanos was right.

(#48) emelhu válasza Gyarmati_ (#14) üzenetére


emelhu
aktív tag

"jogszabály szerint ez vár a gyártókra"

A kereskedőkre vár!
A gyártók vagy átvállalják vagy sem. Ha nem, akkor a kereskedő beteszi az árba a saját kockázatát, a többlet évet, éveket.

(#49) Gyarmati_ válasza emelhu (#48) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszi a javítást, így értettem.
Az ár szerintem is emelkedni fog.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#50) YellowFlash válasza Narxis (#47) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

10K alatt kapsz ilyet Aliról... :(((

They don't know... PepeLaugh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.