Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Helló szia Essential PH1...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) Nimda


Nimda
addikt

Minek az előlapi kamera? Elég egy kisebb hátlapi kijelző, (alias Meizu Pro 7) és lehet szelfizni :D

(#3) Xaels válasza moleculez (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Nem egészen. Itt gyakorlatilag körbe ölelné a kijelző az előlapi kamerát. A PH1-nél nem úgy van, csak a kamera ami belóg, de felette nincs kijelző.

Szerintem ezek a megoldások gyászosak. Oldják meg, hogy a kamera a kijelző mögött legyen, ha nem használjuk akkor el legyen rejtve amikor kell akkor kikapcsol felette a kijelző és átlátszóvá válna.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Huawei PLEASE NO!!
Amikor az ember azt hinné, hogy a notch után már csak valami jobb jöhet, akkor ... :W

(#3) Xaels
"Nem egészen. Itt gyakorlatilag körbe ölelné a kijelző az előlapi kamerát."
Jaja, csak ezzel a pár pixellel tényleg nem nyernének semmit. Max "szebb" lenne a PH1-nél (már, ha itt egyáltalán beszélhetünk szépségről). :(((

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics válasza Xaels (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Túl sok "kijelző" nem lenne felette sem. Plusz ez egy elég gyenge paint munka , még ha sematikus is.

Az Essential PH-1-nél fekete benyúlás van , és azért nem kör alakú teljesen. Itt meg elvileg nem lenne ,de haszna se sok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) johnny500


johnny500
tag

Valaki mondja már meg mi a baj a xiaomi mix megoldással? Alsó kávára oda rakják a kamerát, aztán ha szelfizni akarsz megfordítod a telót. Mi ezzel a baj? :)

(#7) Polarstar válasza johnny500 (#6) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem emeli fel a kezét, mert lusta. Az emberek márcsak ilyenek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) Nimda válasza johnny500 (#6) üzenetére


Nimda
addikt

Ezzel az erővel akár felül is lehetne. Szvsz sokkal elegánsabb a Vivo Nex megoldása.

(#9) sKie^ válasza johnny500 (#6) üzenetére


sKie^
tag

Az, ami a telefon tetejebol motorikusak kiemelkedo egyseggel is. Plusz macera/problema forrasa. persze nem nekem, mert en nem csinalok selfie-t, de masnak biztos.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#10) Alibaba5 válasza Nimda (#2) üzenetére


Alibaba5
tag

Elég egy tükrös tok :)

(#11) totgab02


totgab02
junior tag

Ha ugy lenne megoldva mint a szenzorsziget hogy csak az ertesitesi savot veszi igenybe akkor nem problema a fekete ertesitesi savban amigy se latszodna a fekete kamera, es meg ikon helyett se foglal max egyet szerintem

(#12) totgab02 válasza Polarstar (#7) üzenetére


totgab02
junior tag

Nem kell felemelnie a kezet csak megforditani a telefont hisz direkt igy van tervezve, fel is hívja ra a figyelmed a telo

(#13) atis78 válasza totgab02 (#12) üzenetére


atis78
tag

Hat szerintem aki sokat szelfizik annak nem biztos hogy annyira kenyelmes megoldas allandoan oda-vissza porgetni a keszuleket....

(#14) Robert07


Robert07
aktív tag

Na igen, nem is nez ki jol, de legalabb a plusz helyet se lehet majd normalisan kihasznalni, mert tul sok minden nem fog oda ferni.

Viszont azert plusz pont jar nekik, mert megprobalnak valami egyedit csinalni, az mar egy masik kerdea, hogy az hogy fog elsulni.

(#15) DithenS válasza atis78 (#13) üzenetére


DithenS
senior tag

Annak nem szelfizni kellene, hanem egy jó
pszichológus a nárcisztikus személyiségzavar kezelésére.

(#16) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ilyenkor érzem, hogy eljár fölöttem az idő -- egyszerűen nem értem ugyanis, hogy mégis mi a fenéért van ez a nagy felhajtás... Mennyiben befolyásolja ez az egész káva/notch-kérdés egy telefon gyakorlati használhatóságát?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17) MaCS_70 válasza DithenS (#15) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az évi kb. <=1 szelfimmel nem vagyok egy nagy önfotózó, de azért simán megértem, ha valakinek bizonyos helyzetekben hasznos vagy éppen szükségszerű, esetleg más okból indokolt sok szelfi készítése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) Juhaszatti válasza atis78 (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Aki sokat selfiezik, az nem olyat vesz. Elég nagy a kínálat

(#19) domerator


domerator
veterán

Hat ez netto xarabb megoldas mint a notch :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20) gerii


gerii
addikt

Nem lyuk, hanem furat.

(#21) pusszycat válasza Xaels (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

+1 +1 Ez lenne a leglogikusabb megoldás. Ami a szelfizést illeti,én többet használom videohívásra az előlapi kamerát.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) totgab02


totgab02
junior tag

Am nem gondolonam ebbol lesz valami, ez megint csak pletyka.

(#23) Polarstar válasza Robert07 (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A négyzetes vonatkerék is "egyedi" mégsem kell a kutyának sem. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) harry3


harry3
őstag

Hát nem tudom... :F Furcsán néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lami66


Lami66
őstag

Ezért kár volt egyetemre járni annak aki kitalálta.

(#26) exedoc


exedoc
senior tag

Ezt ne. Lécci ne. Lehugyoznám a kezeimet, ha ezt meg kéne valósítanom, egy formatervező mérnök tiltakozzon már.

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Akkor már inkább a notch.

(#28) moleculez válasza Xaels (#3) üzenetére


moleculez
veterán

Az megvan, de az a milliméter nem oszt nem szoroz, szóval PH1 design. Tényleg néhány pixelnyi területről beszélünk. De a lényeg, hogy ezért ne építsenek külön gyártósort a kijelzőgyárban.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) Robert07 válasza Polarstar (#23) üzenetére


Robert07
aktív tag

Na most azt nem mondtam, hogy ez attol barmivel jobb lenne. :DDD

(#30) SkyLine3000 válasza johnny500 (#6) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én meg azt nem értem, miért baj, ha annak a nyomorult telónak van egy egészséges kávája, amin elférnek az érzékelők, meg a kamera?? Engem rohadtul nem zavar. Sőt! A kényelmes használathoz (mondjuk fektetett mód) kifejezetten kell és kényelmes (nekem).

(#31) #95462144


#95462144
törölt tag

Én azt sem bánnám, ha lemaradna a selfie kamera, a telefonomon kb 2x használtam, de a tizen huszon éves fiataloknak, más az igényük ez tény. De akár hasznosíthatnák is az üvehet a telefonok hátulján, ha már akkora divat ez a full glass telefon.

(#32) MaCS_70 válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ezt nem értem én sem. Funkcionális oka nincs a dolognak, olyan nagyon szerintem esztétikai sem, mivel eleddig senki sem panaszkodott arra, hogy milyen csúnya lenne az a sáv ott felül. Egyszerűen ez most divat lett, típusválasztási tényező, érzésem szerint nem a legokosabb, de annál szélesebb vásárlói réteg részéről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) MaCS_70 válasza #95462144 (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annak a kamerának van funkciója, tehát szemben a felső sáv esztétikai/divatszempontú megítélésével szemben létjogosultsága is. A többség használja -- pl. én is, lassan ötven évesen. Nagyon ritkán, és gyakorlati céllal, de önmagában azzal sincs baj, ha valaki meg akarja magát örökíteni egy szituációban. Szerinted miért gond az, hogy van egy eszköz, amivel megörökíthetjük a pillanatot?

A gond szerintem inkább az, hogy előjönnek ezek a mondva csinált problémákból fakadó értelmetlen viták, amik, egyetemben a fejlesztéssel, egy csomó időt, energiát és erőforrást emésztenek fel a semmiért, nem is beszélve az óhatatlanul is kipattanó emberi konfliktusokról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) Gdi válasza #95462144 (#31) üzenetére


Gdi
senior tag

Rengeteg haszna van!

Pl
-a használati szokásaid elemzésének eredményét remekül kiterjeszti ha a mimikádat is hozzávehetik.
-kémkedésben is remek, ha a szervek időben tudják, hogy a követett telefon gazdát cserélt.
.. de ilyen Black Mirror S03/E03 szerű dogokhoz is jó szolgálatot tehet :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#35) <Adamsky> válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1 ... sok hűhó semmiért.

(#32) MaCS_70
" ... eleddig senki sem panaszkodott arra, hogy milyen csúnya lenne az a sáv ott felül ... "
Lehet én látom csak így, de az utóbbi pár évben az iparág mást sem csinál, csak nemlétező problémákra hoz hülyénél hülyébb megoldást.
Ez a káva buzéria is addig fog menni, míg valaki meg nem csinálja az egybekijelzős előlapot. Akkor lesz nagy hümmögés, hogy most aztán hogyan lehetne egyedivé tenni a készüléket.
Gondolom akkor majd a hátlapnak esnek neki... vagy feltalálják az alsó / felső kávát.

[ Szerkesztve ]

(#36) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem el,h ennyire nem feltűnő a keskeny káva előnye. (kisebb méretű telefon? :D )

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) Lami66 válasza pusszycat (#36) üzenetére


Lami66
őstag

Épp ez a probléma, hogy a kávák csökkennek, de a telefonok nem lesznek kisebbek, sőt! Mutass 18:9-es telefont 145 mm. alatt. Az én 5,5-ös kijelzős telefonom 143 mm. Pedig előlapi ujjnyomat olvasó is van rajta, és még noccsot se tettek rá.

[ Szerkesztve ]

(#38) csorbajeno válasza Nimda (#8) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, a Vivo megoldása szerintem is nagyon jó és nekem nem szelfizni kell az előlapi kamera, hanem pl. Skype-ra.

(#39) #96302336


#96302336
törölt tag

Nem értem...
Az oled a technológiából adódóan eleve átlátszó. Csináltak is totál átlátszó TV-t. Akkor meg mi a bánatos anyjakínjának vágják ki a a kijelzőt? elég volna csak azon a részen a tartalmat kihagyni egy megfelelő oled kijelzőn. A kijelzőn sem lesz lyuk, csak akkor "bújik" elő a kamera, mikor tényleg kell.
minden innovációs ötletet nekem kell kitalálni? :(( :DDD :N

(#40) #40359168 válasza Gdi (#34) üzenetére


#40359168
törölt tag

A túl sok tévézés nem tesz jót és a drogokkal se érdemes kísérletezni. Én speciel nem szelfizgetek, de 1. ha a családtól napokig, hetekig messze van valaki, bizony átértékeli a videohívást és 2. ha megy az ember az úton és nem nőből van, hogy sminktükröt hordjon magánál, viszont gyorsan megnézné, hogy nem lóg-e egy kis fika vagy megvágta magát indulás előtt borotvával és rápillantana, hogy hogy néz ki, mert mondjuk épp egy találkozóra siet, akkor kiderül, hogy bizony praktikus az előlapi kamera. Ezek speciel pont életszagú példák. Az ujjlenyomat-olvasóknal is ment a hiszti, hogy NSA, KGB, gyíkemberek, hápersze, mert pont az enyémre van szüksegük. Nyilván olyan szinteken és módokon manipulálják a kisembert, hogy jobb is, ha nem tudjuk, de túlzásokba azért nem kell esni konteózásnál.

(#41) johnny500 válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


johnny500
tag

Egyet értek, nekem a samsu s8-s9 megoldása tetszik a legjobban, de követi rögtön a mi mix.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.