Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#175) Vladi válasza bkercso (#155) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Kapitalizmusban igen."
Egyáltalán nem biztos, hogy ez a válság átvészelhető kapitalizmussal, vagy inkább a kapitalizmus nem biztos, hogy átvészeli.

Egyébként ha jön új technológia az csak a gyártónak jó, mert ha legyártja 80 ezerért és 200 ért kell adnia (deszarneki istemene, bár nekem mondanának ilyet!) s utána már letudja 50-ért, akkor még többet keres. De van mozgástere, hogy beletegye a minőségi alapanyagot és akkor reklámozhat úgy, hogy én meg tudom a 10 éves jótállást.

"de ilyen minőséget meg nem mindenki tud megfizetni."
Egyik ismerősöm ezt úgy fogalmazza meg, hogy túl szegény vagyok ahhz, hogy olcsó árut vegyek. Mi kerül többe? 10 évente egy tévé 200.000-ért vagy 4 évente egy 100.000-ért? Egyébként a szocializmusban is vettek az emberek tévét. Akkor mennyi volt a nettó átlagbér és mibe került egy tévé?
Amúgy 2004-óta hány tévét gyárttottak le a világban? Meg van használtpiac. Egy rögzített minimál áru tévének van azért szervízháttere, azt érdemes 20-25 éves koráig szerelgetni, használt piacon értékesíteni.

(#158) csicso82:

Ühüm. Megint megy az agymenés. Kupola... tudod hogy hívják a megoldást az ilyen szélsőséges helyzetekre? Homo sapiens. :U

(#164) cinemazealot:

Nagyobb városok máv pályaudvarain van "utazási iroda" vagy mi szösz a neve. Ott tudsz nemzetközi jegyeket venni. (mávinform? :F )

Én szeretek vonatozni. 24 éves koromig ingyen utaztam. :DD Egyedül a cigizés hiánya készít ki. De ezen felül élvezetessé tudom tenni az utazást, alvás, videózás olvasás. 13 óra nem sok, bár én lennék 13 órára bezárva valahová. Végre kialudnám magam :DDD

Egyébként vonatoztam le Görögországba a 90-es években, pont a háború után. 1.5 nap volt. Utána 4 napig ringott minden táj. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.