Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) SunMount3r válasza totron (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ki beszélt itt ezotériáról? De még, ha arról beszéltem volna is, de csak a metafizikát említettem, aminek a logikus gondolkodás az alapja. Az is a része, hogy az emberi gondolkodást "teremtő" és "aktív" cselekvésnek veszi, ami túlmutathat a természettudományok gondolkodási módszerein. Mindkettőnek az emberi tudás, a megismerés lehetőségeinek bővítése a célja, de teljesen más módszerekkel és területeken. De még ha más is a cél, nem kell megint szembehelyezni a kettőt, ez is egy ilyen manapság szokványos, csípőből ellenérvelős szokás. A plurailzáció helyett megint csak egy "diktatórikus" válasz, az emberi szellem, gondolkodás, világfelfogás keretek közé szorítására, szabadságának visszafogására. Manapság épp a természettudósok "papolnak" a legtöbbet. Kérteik ezen a mondaton elgondolkodni. A természettudomány is csak egy "hagyomány" (egy "éra", egy "szféra") a sok közül, egy szabad társadalomban pedig elvárható, hogy a hagyományok egyenlő rangban legyenek kezelve egymáshoz képest. Vagy talán túlzás lenne a mai paradigmában épp a természettudományok boszorkányüldözéséről, elnyomásáról és dogmatikájáról beszélni a többi gondolkodásmóddal, világnézettel szemben? Nem, bármennyire is tűnjön úgy, hogy paradox módon, de épp, hogy ez a jelenlegi helyzet. Nem támadom és védem én egyik oldalt sem, ez csak egy aktuális és elég régóta tartó "helyzetkép" leírása.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.