Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) sb válasza Petykemano (#17) üzenetére


sb
veterán

Az overkillnél két tényezőt mondanék ami alapján szerintem biztonsággal kijelenthető:

1. Átlagot nézzünk. Ne a HC gamert aki top teljesítményt akar notiban 35W-ból. Vannak ilyenek, de nem ez az átlag, ahogy renderfarm vagy önmagában 1db 16-32magos WS sem költözik még érthetően 1db laptopba. Ettől függetlenül itt is nagy előrelépés volt a 6-8 magos procik megjelenése és a sokkal jobb perf/W mutatók miatt.

2. Az átlagusereknél meg bőven az elvárt szint felett vagyunk most is.
Gyakorlatilag a userek 90%-a elvan egy mobilon/tableten is.
De nézzük meg desktopon hol tartottunk pár éve.
7700K, 2017Q1-es megjelenés, tehát elterjedve még 3 éve sem volt és akkor ez volt a top desktopon kb. 100W-ból. Az átlag meg i3-i5.
Notiban 2 éve még külön kértem és extra konfigolás volt, hogy 4/4 i5-öt kapjak munkához.
Idén pedig itt van (ha gyártanának eleget) dömpingáron a 4500U és 4700U, 6 és 8 mag, ráadásul teljesen kurrens órajeleken és nem elszállt, trükközött Turbo fogyaszátssal, hanem tisztán 15-25W-ból.

Csak gyorsan kigyűjtve, passmark (single, multi):
i3-7100 2300 4300
i5-6500 2100 5600
i7-7700K 2800 9700
R5 4500U 2500 11200

De hozzárakhatunk egy nem túl régen mainstreammé vált noti procit is a i5-8250U személyében:
i5-8250U 2000 6100

És itt még jóval magasabb fogyasztás tartozik ehhez. Avagy benchen túli terhelésen ennél jóval gyengébb a proci. Bőven a desktop i3 szintéjre, de inkább alá esik.

Szóval szvsz az 1-2 évvel ezelőtti átlag, de még top desktop is gyakorlatilag le lett mosva.
Nem power notikkal, hanem árban alsó-középkat, fogyasztásban ultrabook kategória kb.
A H-s 45W-os 8/16-osokkal pedig a pár éves dekstop WS szint is megvan. Vagy a mai power desktop 8/16.

Ez szerintem így óriási ugrás amit egyelőre egyrészt sw oldalról nem követtünk le. Másrészt egy rakás dologban nem is fogunk. Átlagusernek böngészni és átlagfelhasználásra a két évvel ezelőtti desktop teteje is sok volt, nemhogy most a 2-3x teljesítmény. Szokás persze sw-ben is elereszteni magunkat és ilyen ugrások után a számológépnek meg a passziánsznak is 6/12-es proci kell, de ezen talán már túl vagyunk. Főleg ha az ultramobilt is idevesszük, sem szükség sem lehetőség nincs ilyen hw-igény ugrásokra.

RDNA2: Én alapvetően a fejlődés és az elvi megvalósíthatóság miatt vártam. Nem játszom, nincs rá szükségem. De ha létezik jobb technológia akkor nehéz végignézni, hogy berakják a 2-3 gennel azelőttit még 2-3 extra körben. :)
(Gpu oldalról közelítve a c pontban igazad van. Ide jobb felállás a gyorsabb gpu, gyengébb cpu. Főleg a fenti okfejtésem tükrében, már a mostani is bőven elég ennek a szegmensnek. Viszont igazából a gpu sem annyira kell nekik. Lásd a statisztikákat az igp-s kommersz gamerekről...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.