Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) bambano válasza Giovan! (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de hogy lehet azt írni, hogy "te úgy tudod", miközben tele van a net olyan hírekkel, hogy nem? lásd: cambridge analytica. teljesen mindegy, hogy melyik felhasználási területre ragasztod rá az elsődleges jelzőt, nem számít.

"Feltételeztem hogy amerikai törvényekről beszélünk, tekintve hogy a cikk az amerikai törvényhozók előtti meghallgatásról szól...": a gdpr kimondja, hogy ha az adatkezelés legalább egyik résztvevője eu-s, akkor arra az adatkezelésre a gdpr vonatkozik. tehát ha te itt melegíted a foteled az eu-ban, akkor a facebook által rólad végzett adatkezelésre vonatkozik a gdpr. sőt, ha egy amcsi idejön turistáskodni és indít egy telefonhívást haza a saját mobilján, akkor arra a hívásra is vonatkozik a gdpr.

legyen covidos példa a feldaraboláshoz: tegyük fel, hogy egy idősek otthonában kitör a járvány és mindenki elkapja a covidot. vajon:
a: az a jó megoldás, ha ilyenkor az időseket ideiglenesen átszállítják sok másik idősek otthonába
b: szeparálják azt az idősek otthonát és megakadályozzák, hogy ki vagy be menjen vektor (a vektor a téma szaknyelve szerint a lehetséges vírushordozó).

na hát ezért marhaság feldarabolni a nagy cégeket ahelyett, hogy beszántanák az egészet a p-be.

"Mert szerintem igenis a nagyvállalatok jelentik a fejlődés egyik fő motorját.": elegáns sasszézás (=moving target) a szűkebb, téves vitaalapról egy általánosabb, akár jogos vitaalapra. amikor a cikkben emlegetett nagyvállalatokról váltasz a nagyvállalatokra úgy, hogy nem lehet kizárni, hogy minden nagyvállalatot értesz alatta, az hiba.

a mobilpiacról: a telefon, ami nekem volt, és a legtökéletesebbnek tartottam, az a nokia 6230. a 6310-től se sírnék. a telefon, ami nekem van, és kimagaslóan messze a legótvarabb telefonom: asus padfone2 (4-es android). most sgs9-em van. semmivel sem jobb, mint a 6230, csak nagyjából 3x annyiba került. szerintem az, hogy az emberekből mobili számítástechnika fogyasztót csináltak, inkább hiba, mint érdem vagy haladás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.