Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Nem lenne jobb és költséghatékonyabb egy VPS valahol??

(#52) #14595328 válasza Beerhead (#51) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát, azért ez egy kicsit nagyobb oldal annál :)

(#53) Parci válasza Dolpa (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy élmény lehet ebben a gépfelállásban diszkeket csereberélni... ezért is szeretnénk egy darab erős gépet és azon virtualizálni inkább

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54) jerry311 válasza Parci (#53) üzenetére


jerry311
nagyúr

E? EMC storage volt abban a hsz-ben ha jól láttam.
Ha jól van beállítva, akkor csak kipattint meg bepattint, a többit intézi a storage. Mondjuk, EMC-vel pont nincs tapasztalatom csak HP EVA meg XP, de kétlem, hogy sokkal bonyolultabb lenne.

(#55) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Ki kell váltanotok a tagságit egy jóféle szerverkereskedő maffiában és pikk-pakk a felhők közé kerültök... ;]
Egyébként a helyi szervert jobban preferálnám, felhőbe meg max back-up. Na, nem mintha a PH!-részvényeim mennyisége szavazati jogot generálna ezügyben. :B

Kitartást srácok és csak okosan! ;)

...elmúlik...

(#56) xTc válasza jerry311 (#17) üzenetére


xTc
aktív tag

Kicsit megfordítanám a kérdést, mennyivel biztonságosabb egy saját szerver? Mennyivel költséghatékonyabb? Ha saját szervert üzemeltetsz és tegyük fel üzletkritikus szolgáltatásokat futtatsz a szerveren, akkor van cold swap géped, failover clustered, 7/24-es sysadmin gárdád.

Véleményem szerint 2016-ban nem kellene félni a cloud-tól, nem veszélyesebb mint egy helytelenül bekonfigurált szerver, cserébe nem kell hogy fájjon a fejed az esetleges hardware hiba miatt..

(#57) Parci válasza jerry311 (#54) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Előtétnek corosync-es 2db haproxy, ami kezeli és elosztja a http kéréseket több backend http (nginx) szerverre, amik mögött legalább master-master, de inkább cluster sql (mysql) szerver szolgálja az adatokat."

aha, meg a különböző szerverek rendszerdiszkjei stb. egyrészt az áramszámlája sem mellékes 2-3-4 gépnek, másrészt, ennyi gépet kell szoftverezni és folyamatosan hibátlan állapotban tartani. nem konkrétan a diszk kivételére gondoltam. no meg ha meg lehet oldani egy géppel is az egészet... (meg lehet, látjuk a cpu, io igényt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) jerry311 válasza xTc (#56) üzenetére


jerry311
nagyúr

Miért teszel egyenlőségjelet félelem és bizalom közé? :F

(#59) Oliverda válasza lezso6 (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Akinek hetek kellenek egy hibás switch kiszűréséhez, illetve aki konzumer SSD-re fel mer tolni egy ilyen kaliberű adatbázist, az szerintem kevésbé kompetens.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#60) #79335424


#79335424
törölt tag

Én csak azt tudom, hogy rohadtul uncsi a szitu. Pont beszoptam azt a múltkori hosszú leállást, meg ez a hétvége is elég nyögvenyelős volt.

(#61) jerry311 válasza Parci (#57) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jó, hát ti látjátok, hogy mit kell kiszolgálni, meg hogy mire van keret.
Mi, a fórumozók, meg csak beszélünk össze-vissza látatlanba. Azért remélem, ha valami értelmeset olvastok, akkor az nem vész el. :))

(#62) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Csak ügyesen srácok. Én drukkolok. A hardver engem is érdekelne. Az új server lesz az igazi Prohardver :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#63) ncc1701 válasza lezso6 (#35) üzenetére


ncc1701
veterán

Raid 10, okos, most is két ssd pusztult ki egyszerre belőle.

(#64) atok666 válasza Parci (#53) üzenetére


atok666
őstag

Szep es akar jo is lehet a teljesen virtualizalt kornyezet, de azert az egeszet egy darab fizikai szerveren hostolni, az azert eleg necces imho.

Atok

(#65) ncc1701 válasza Oliverda (#44) üzenetére


ncc1701
veterán

És mentés sem kell, csak szólni az NSA-nak, ha vmit vissza kell tölteni. Részemről csak semmi felhő, ha fontos dologról van szó. :)

(#66) ncc1701 válasza Parci (#57) üzenetére


ncc1701
veterán

Aztán ha abban az 1db gépben megkotlik vmi, akkor megint kalap.

(#67) lezso6 válasza ncc1701 (#63) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott az volt a fő probléma, hogy sima SSD-k voltak, nem enterprise. Ráadásul az elméleti élettartamnál jóval korábban haltak meg. Egy enterprise SSD-nek 20x akkora az élettartama, s az garantált. Továbbá a 8-ból kettő meghalásának kicsit több esélye van, mint 4-ből 2-nek. S egy RAID 10-nél két lemez is meghalhat, hisz mirror-ok stripe-ja. Csak az a lényeg, hogy a két lemez ne egy mirrorban legyen, azaz a két lemez halála esetén nem 100%, hanem csak 33% esély van raid tömb teljes halálára.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#68) lezso6 válasza ncc1701 (#66) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy szerver is tök redundáns, de egyébként se nagyon szoktak ezek meghalni. Winyók hullanak inkább, így nem véletlenül vannak olyan raid vezérlők, melyek fail után emberi beavatkozás nélkül azonnal újraépítik a tömböt a tartalék winyókra. A mostani két szerverrel egyébként jó sokra megyünk, hisz mindkettőnek működnie kell, hogy menjen a PH!. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69) lezso6 válasza Oliverda (#59) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem switch, hanem router, s nem hibás, hanem kevés volt. És nem tplink. :DDD Arról a 7 lemezes raid tömbről tudott volna több mint 10 évig működni a gyártó specje alapján, nekünk meg max fél év kellett volna. Aztán lett belőle ~2 hónap, ráadásul minden előjel nélkül, a semmiből döglöttek meg. :O Te számítottál volna erre?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#70) Dolpa válasza Parci (#57) üzenetére


Dolpa
tag

Szerintem olvasd el még egyszer az első hozzászólásomat. Én 1 szerver host-ròl írtam, nem több gépről. Az EMC szintü storage-al még arra céloztam, hogy nem egy sima RAID5 aztán jól van, hanem legalább 2 paritás diszk meg SSD cache valamilyen HBA alatt.

[ Szerkesztve ]

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#71) xTc válasza jerry311 (#58) üzenetére


xTc
aktív tag

Nem szándékoztam, de minden cégnél azt tapasztalom, hogy bizalmatlanok és félnek. Pedig ha okos az ember nagyobb baja nem lehet, mint ha saját maga hosztolna, üzemeltetne.

(#72) Oliverda válasza lezso6 (#69) üzenetére


Oliverda
félisten

Személy szerint csak és kizárólag enterprise drive-ra tettem volna fel az egész hóbelebancot, a konzumer meghajtókat egyszerűen nem ilyen igénybevételhez tervezik.

ncc1701: Rendkívül bölcs meglátás. Élj csak abban az illúzióban, hogy te magad jobban meg tudod védeni az adataidat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#73) Parci válasza Oliverda (#59) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg részben vagy csak képben és félinfók alapján ítélsz, ami sosem szerencsés, most meg nem is elegáns

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74) Oliverda válasza Parci (#73) üzenetére


Oliverda
félisten

Mesélj!:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#75) sh4d0w válasza Parci (#57) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Veszelyes otlet, ha CPU, alaplap, vagy RAID vezerlo kipurcan, akkor ugyanott vagytok, ahol most.

https://www.coreinfinity.tech

(#76) jerry311 válasza sh4d0w (#75) üzenetére


jerry311
nagyúr

Részben igen, mert leállás biztosan lesz. A hibás alkatrészek cseréje után viszont megy tovább az élet onnan, ahol a szünetet kezdte.

(#77) sh4d0w válasza lezso6 (#69) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem volt meg eleg bejegyzes az itteni forumokban, hogy a konzumer SSD-k vezerloi hajlamosak eldobni magukat?

#76 jerry311: es az mennyiben is lesz mas a mostani leallasoktol?

#79 lezso: igazabol mindegy, mert a konzumer cucc nem veletlenul annyival olcsobb, mint az enterspajz.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#78) lezso6 válasza sh4d0w (#77) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De nem a vezérlő dobta el magát, hanem a cellák.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#79) Parci válasza Oliverda (#74) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért tenném, amikor szemmel láthatóan mindent megfejtettél már? egyébként veterán rendszergazda-e vagy? vagy csak savazós bácsi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80) Parci válasza sh4d0w (#75) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egész mögött ott van egy profi, új mentőszoftver, hoszt szinten azonnal felhúzható a "real-time" mentés egy másik virtuális gépre. a vasakat szeretnénk minimalizálni egy csomó okból. tény, hogy annál nincs jobb, mintha mindenből van három, komplett szerverből is, de azért nem egy katonai kiszolgáló vagyunk és természetesen az anyagi kereteink is sokkal szűkösebbek. rövid (pár órás) kiesés egy nagyobb krachnál inkább belefér, mint az adatvesztés, ez utóbbi esélyét szeretnénk mindenképp minimalizálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81) jerry311 válasza sh4d0w (#77) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem öt kilences rendelkezésre állás kell ide, csak ne legyen adatvesztés.

(#82) sh4d0w válasza Parci (#80) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...az egész mögött ott van egy profi, új mentőszoftver, hoszt szinten azonnal felhúzható a "real-time" mentés egy másik virtuális gépre..."

Ez most mellebeszeles. En nem a virtualis gepekrol beszelek, hanem magarol a fizikai szerverrol, amibol egyet akarsz - amiben ha megdoglik egy kritikus fontossagu reszegyseg, akkor megallas van.

"...rövid (pár órás) kiesés egy nagyobb krachnál inkább belefér, mint az adatvesztés, ez utóbbi esélyét szeretnénk mindenképp minimalizálni..."

Ezzel a kijelentessel az a baj, hogy ilyet mar nem tehettek, nincs valasztasi lehetosegetek, miota bevezettetek az elofizeteses modellt.

Meg ha csak minimalizalni is akarod a fizikai szerverek szamat, akkor is illene egy tukrozest bedobni vmilyen felhobe, katasztrofa esetere.

Valojaban fel sem kell talalni a spanyolviaszt, csak alkalmazni kell a mar regota meglevo, ismert technikakat, eljarasokat az IT vilagabol.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#83) gyiku válasza sh4d0w (#82) üzenetére


gyiku
nagyúr

no offense, de cikkeket nem akarsz irni helyettuk?

hüllő

(#84) Viszlát válasza sh4d0w (#82) üzenetére


Viszlát
addikt

"Ezzel a kijelentessel az a baj, hogy ilyet mar nem tehettek, nincs valasztasi lehetosegetek, miota bevezettetek az elofizeteses modellt."

Elméletben tényleg így lenne, magam is azt gondolom, hogy a fizetőssé tétellel illene komolyabban venni a dolgokat, de most körbenéztem, sehol egy árva szó nincs semmiféle ilyen jellegű vállalásról az üzemeltető részéről. Tehát aki előfizet az bizonyos szolgáltatásokra fizet elő, az oldal elérhetősége (és ezzel az előfizetett funkciókhoz való hozzáférés) minimális szinten sincs garantálva és csak az üzemeltető saját - a képzelt illetve megálmodott szolgáltatási - elképzelésén múlik.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#85) Parci válasza sh4d0w (#82) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg leírtam, hogy egy gép lesz (ha nem cloudozunk) és természetesen rajta folyamatos mentés. ha valami megdöglik, ki kell cserélni, de két gépnél is megdögölhet ez-az egyszerre, minden csak a valószínűségekről szól. 100%-os rendelkezésreállást pedig nem tudunk garantálni egyébként sem (hiszen még rajtunk kívülálló okok miatt is lehetnek elérhetetlenek a gépek).

mégegyszer, nem atomkódokkal indítható katonai izébizé vagyunk, hanem egy újság.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86) Parci válasza Viszlát (#84) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

utoljára: nekünk a legszarabb, ha áll a vas, higgyétek el! (komolyan vesszük és épp eleget stresszelünk, amikor para van)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87) Viszlát válasza Parci (#86) üzenetére


Viszlát
addikt

Engem nem érint a dolog, csak érdekes felfedezés volt számomra, bár tulajdonképpen nem meglepő. Ha az előfizetőidnek megfelel ez a haveri kör szintű kommunikáció és hozzáállás, akkor baj sincs, az ő pénzük, azt csinálnak vele amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#88) jerry311 válasza Viszlát (#87) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet te meglepődtél ezen, de elég egyértelműen kommunikálta a cég, hogy az előfizetésért mit ad cserébe.
X %-os rendelkezésre állás nem volt a listában.
Igazából a fő eleme az volt, hogy ha nem akarsz reklámot látni, akkor légyszi fizess elő.
Ha azért fizetnék, hogy fórumozhassak vagy teljes cikkeket olvashassak, ne csak az első bekezdést, akkor nyilván mást várnék el a pénzemért.

(#89) Viszlát válasza jerry311 (#88) üzenetére


Viszlát
addikt

Épp azt írtam, hogy nem lepődtem meg. Meg azt is, hogy nincs baj amíg ez az előfizetőknek jó. Egyébként egyáltalán nem volt haszontalan a hozzászólásod. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#90) lezso6 válasza Parci (#85) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk észrevehető hardverhibából én egyre emlékszem 6 év alatt, akkor a raid vezérlő akkuja halt meg, így kikapcsolt write cache, s esténként lassabb volt az oldal. Illetve tudok még egy diszk failról, amit a rendszergazdánk kívül senki nem vett észre, mivel a RAID vezérlő sunyiban újraépítette a tömböt a spare diszkre. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#91) sh4d0w válasza Parci (#85) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

100%-os rendelkezesre allast senki nem tud garantalni (nagy IT cegek sem), ezzel nincs baj. Adtam otleteket, merrefele erdemes nezelodni, aztan vagy megfogadod, vagy nem...

https://www.coreinfinity.tech

(#92) Lauda válasza Viszlát (#84) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lett fizetos az oldal. Olyat meg nem lehet garantalni, hogy sosem lesz leallas\lassulas.

(#93) Parci válasza Viszlát (#87) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy mit értesz a "haveri kör szintű kommunikáció" alatt :U, csináljuk a legjobb tudásunk szerint és jelezni bátorkodtam, hogy a sok hiba ellenére itt vagyunk és csináljuk, nem pedig nem.

ilyenkor persze hamar beindul a vonatkozó topikban, hogy mennyire hülyék, hozzánemértők, nagyképűek vagyunk, többen azonnal meg is oldják a gondokat fejben, majd közlik, hogy ők leírták, hogy mit kell csinálni, innentől a mi felelősségünk stb.

elolvasunk és értelmezünk minden kommentet, aztán csináljuk a legjobb tudásunk szerint. szívesen beszélgetnék még itt sokat a hibáinkról, hiányosságainkról :), de inkább dolgozunk, többek között a szerveren.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#94) #79335424 válasza Lauda (#92) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint ahogy azt sem lehet garantálni, hogy a szerver nyüglődés miatt, néhány kiemelt topikban aktívan segítő tagnak nem egyszerre megy el pár napra a kedve az oldal látogatásától. Mert ők meg azt nem ígérték, hogy minden körülmények között segíteni fognak a többieknek. Akkor pláne lenne munkájuk a házigazdáknak. Vékony jég ez.

[ Szerkesztve ]

(#95) CharlieDrop válasza Viszlát (#87) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hm, szerintem mint előfizető, ha nevezhetem így magamat, azt kell mondjam, hogy akinek egy ilyen leállás nem fér bele, az nem IT-s, vagy sohasem dolgozott ilyen területen, ha 2 hete állna minden, akkor azt mondom jogos...

Viszont ilyen esetben bármi előfordulhat, így pár órás kiesés is ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#96) Lauda válasza #79335424 (#94) üzenetére


Lauda
félisten

Nem mennek sehova, mivel nincs hova menni.

(#97) #79335424 válasza Lauda (#96) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynem! Nézz ki az ablakon! Még nyílnak a völgyben a kerti virágok, még állnak a bringák a kocsma előtt. :)

(#98) Parci válasza #79335424 (#94) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

éppen ezért mondom (többek között), hogy nekünk a legrosszabb, ha áll a vas. ámde, egyelőre nincs mit hozzátenni ehhez az egészhez, a meglévő, átmeneti vasakat frissítettük épp, az újra meg gőzerővel készülünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#99) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak, hogy ne koptassam feleslegesen a klaviatúrát: Szerintem.

...elmúlik...

(#100) ncc1701 válasza Oliverda (#72) üzenetére


ncc1701
veterán

Speciel a saját szerveremen nagyobb biztonságban vannak az adataim, mint egy felhőben, már csak azért is, mert kívülről max vpn-nel lehet bejönni. Az meg csak nekem megy. Aztán ha a debianomat meg akarod törni, akkor good luck hozzá. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.