Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bluegene


Bluegene
addikt

nekem jól működik, pedig XP SP2 van otthon :C :C :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2) plömplöm


plömplöm
őstag

"Feltűnően sok esetben Windows XP SP2/SP3 az operációs rendszer, de jópáran jelezték, hogy ugyanilyen OS mellett hasít minden, nincs gond."

itthon is (iroda), otthon is xpsp3 ie8 kombó, és "hasít minden". azaz +1, vagymi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3) #19617792


#19617792
törölt tag

Hibátlan és gyors működés, két gépen és két notin teszteltem.
Saját asztali PC - Windows 7 x64 / Chrome 7.0.517.44, IE8
Másik asztali PC - Windows XP SP3 / IE8
Nővérem notija - Windows Vista SP2 / IE8
Nővérem ismerősének notija - Windows XP SP3 / IE8

Illetve a suliban a nyílt laborban is néztem, ott is jó eredménnyel (bár a külső reklámszerverek néha lassítottak a dolgon). Windows XP SP3 / IE8, Fx 3.0 / Chrome 7.0.517.44 (Portable változatban, bár a lényegen nem változtat, mert korlátozott fiókokat kapunk, telepíteni nem lehet).

(#4) Yany


Yany
addikt

Win7 Pro 64 / Ultimate 64 és FireFox 3.6.12 tökéletes.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

Egy kis adalék: [link]

Ez alapján kliensoldali problémának tűnik.

(#6) LackoMester


LackoMester
addikt

Nemvettem észre semmiféle lassulást, a melós gépen is Ok, pedig ez elég ratyi. :D
Az otthon gépeken is teljesen rendben van minden. :K
További jó munkát. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#7) Oliverda


Oliverda
félisten

Itt már feltűnt egy eddig látszólag hatékony megoldás.

daa-raa: Vagy is-is. Esetleg úgy, hogy a korábbi kiszolgáló konfigurációhoz képest ezt valamiért több portot nyittatna amit némly OS + ISP kombó nem tolerál.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) 14adam válasza LackoMester (#6) üzenetére


14adam
addikt

azért némi infót írhatnál a gépekről

Kábeltv-s net/új crome/ xp 32bit / tökéletesen megy
kábeltv-s net/új opera/ win7 32bit/ tökéletesen megy

és mint a kettő egy tplink kábeles router-hez volt kötve

[ Szerkesztve ]

(#9) tikodi


tikodi
tag

té adsl/ xp sp3 / chrome,mozzila frankó

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

KI kéne gyűjteni:
OS
Router
régió
Net típusa, mit tudom én. csak van valami minta a bugos userekre.
Azt már lehet tudni, hogy házon belül minden jó vagy minden rossz, esetleg ilyen is olyan is?

(#11) #19617792 válasza Kolondrum (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem rossz ötlet. Akkor kiegészíteném az előző hsz-omat.
Nálunk a gépeket, notikat Inviteles nettel, Edimax WiFi router / kínai foscsomó modem mögül próbáltam. A suliban NIIFI-től van net, de nem tudom milyen úton-módon...

(#12) zol2


zol2
tag

XP SP3, Firefox 3.6.13, T-Home ADSL => borzalmas. Egy-egy cikk 5-6 frissítésre jön be, folyamatosan A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt A(z) prohardver.hu helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol. hibaüzenetek, kész kínszenvedés az egész. ITCafét szoktam még olvasni, ott dettó ez a helyzet. Aztán amikor bejön az oldal, akkor úgy villan be, mint a villám.

(#13) keIdor


keIdor
titán

Három itthoni PC Win7 x64-el hasít rendesen mindhármon. (Firefox és Opera is jó)
Mobilnet és itthoni WiFi: Android gyári böngésző, Androidos Opera Mobile Beta, WM6.5-ös Opera Mobile böngészőn is hasít rendesen. (HD2 és Galaxy S)

Vezetékes net: UPC
Mobilnet: T-Mobile web'n'walk
Router: TP-Link TL-WR542G

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Windows 7 Professional Firefox és Digi net alatt is minden ok! :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Kolondrum válasza #19617792 (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Párom is én is ADSL 5 maga, azonos modem-wifi-windows (bit is)-böngésző, lényegében csak a router más, de nála is megy rendesen.
Nem érint de marhára érdekel hol a hiba.

Amúgy ez így semmit sem ér, mindenki beírogat, valakinek rendszerezni kéne rendesen pl bejegyzésbe vagy nem tudom. X napig felvenni az adatokat és kiértékelni. Ha nem található egyezés akkor más szempontokat megnézni, a képtelen dolgokat is.

[ Szerkesztve ]

(#16) politomi


politomi
tag

Tökéletesen megy nálam T-s kábelnettel Linksys routeren keresztül. Tesztelve Firefox és Chrome.
Win7 64bit Ultimate.

[ Szerkesztve ]

(#17) Roxbury


Roxbury
őstag

Win 7 Ultimate 64 Bit // Digi 40/20 // Firefox 4.0b7 ========> Tökéletes minden. :)

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#18) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Otthon. T-Online-os net (2Mb kábel) TP-Link router XP SP3/W7 Firefox oké.

Melóban: T-Online (10Mb modem) szoftveres linuxos tűzfal, D-Link 1018-as switch+ D-Link 8 portos switch. XP sp3+Firefox

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#19) Seikai válasza politomi (#16) üzenetére


Seikai
aktív tag

upc kábeles, linksys n-es routeren keresztül win 7 64 bit ultira és vista 32 bit home premiumra firefoxal és iexplorerrel tökéletes.

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#20) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egyik csapattagunk meg A számítógépén több netkapcsolat mellett is produkálja a tüneteket, míg B számítógépén ugyanezen netkapcsolatoknál semmi gond.

Az a nagy A betű eléggé megzavart, esetleg a két egyedülálló nagybetűt idézőjelek közé lehetne tenni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) eziskamu válasza Seikai (#19) üzenetére


eziskamu
addikt

Én se tapasztaltam semmit 3 hálózattal (ADSL MIND) és 2 géppel (XP és WIN7 64bit ENTERPRISE próbaváltozat) nézve többféle böngészőn. Pedig az egyik gép proxy mögött is van.

Szerintem vagy valami elterjedtebb trójai, vagy éppenséggel egy vírusírtó, esetleg valami bővítmény lehet a ludas a kliens oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#22) Teszla_


Teszla_
senior tag

Win7 alatt van valakinek problémája? Vagy akár Vista alatt. Mert most nem olvastam át a téma összes topicjának az összes hsz-ét, de úgy emlékszem, hogy a hiba nagyon nagy részben Xp alatt fordul elő. Persze van, akinek Xp-vel sincs gond, de Vista/7 alatt sokkal kevesebb a gond.

(#23) haspokk


haspokk
tag

w7 prof/firefox TÖKÉLETES
2 gépen is router mögött

Feladnám a csokievést, de én semmit sem adok fel!!!

(#24) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Idáig sem az otthoni, sem a munkahelyi gépeken nem találkoztam a hibával.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) Lenry válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Lenry
félisten

főleg úgy nem ér semmit, hogy mindenki beírja, hogy neki jó. az írjon, akinek rossz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Kolondrum válasza Lenry (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó példa is kell, tudni kell hol jó!

(#27) Tin


Tin
veterán

webes szolgáltatóm cserélte ki nemrég a webmail felületét. alig akart belépni, nem tudta lapozni az oldalakat, mindenre hibát írt. beszéltem velük, náluk is a userek 1-2%-a jelezte ezt a problémát.

ott egy cookie törlés segített időlegesen, de aztán megint előjött.

tudjátok mi volt a probléma? vicc...

a lokál gépem órája el volt állítódva 15-20 perccel, a domain szerverhez szinkronizált, amin rosszul volt beállítva. a weboldallal használt cookie timeout-ja viszont asszem 10 perc volt, így gyakorlatilag mindig egyből lejárt.

csak egy ötlet.

(#28) Lenry válasza Kolondrum (#26) üzenetére


Lenry
félisten

nos, akkor az eddig beírtak alapján a hiba nem is létezik :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Male válasza Oliverda (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy talán nem is némely OS, hanem azok, akik valamit átállítottak / felraktak hálózati kapcsolatba beletúró programot. (cFos meg hasonlók)

Talán ezt kéne összegyűjteni, azoktól, akiknél gond van. (aztán esetleg eljátszatni velük, hogy valami LiveCD-ről indítani egy Ubuntut vagy hasonlót, és hogy azzal jó-e... mert ha úgy meg jó azonos gép, azonos netkapcsolat esetén, akkor kb meg is van a dolog)

(#30) McClane


McClane
aktív tag

Szlovák T-Com adsl, Microcom modem, Win XP SP3, Firefox 3.6.12 -> működik rendesen. Ha nem a szerverrel van gond és nem jön be valami honlap, vagy csak nagyon lassan, akkor egyes esetekben az előzmények törlése segíteni szokott.

(#31) Kolondrum válasza Male (#29) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lekapcsolom a Cfost a kedvedért.

Ugyan úgy gyors mint atom.

[ Szerkesztve ]

(#32) kpetyke


kpetyke
tag

XP SP2 // Firefox, chrome, opera // Fiber power 60

A hiba jelen, míg ezt leírtam fél órámba került kb. :D

(#33) Petike1007 válasza Male (#29) üzenetére


Petike1007
tag

Írom,amit mi látunk...
Itthol digi net, router, 2 gép (win xp win7) 100x jobb a proha,mint volt...estére már bosszantó volt...
Melóhely t-online a szolgáltató vista...proha tökéletes
Böngésző mindenhol firefox vagy chrome

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#34) proof88


proof88
addikt

Nekem is gondom van vele a csere óta. Ahogy írva van, ha működik, akkor atom gyors, de ez csak 2-3 mp-ig tart, utána kb 1 percig kimaradás van. Lehetne pingelni valami IP-t? Mert akkor legalább azt lehetne nézni hogy olyankor mi van, és lehetne rinyálni a UPC-nek. Vagy tracerouteolni.

Win XP SP3, többféle gép. 8. kerületben lakok, barátnőm a 4. kerületben, ott is probléma van, mind2 helyen UPC FiberPower 30/3-as net van.
IExplorerrel és Firefoxszal is próbálkoztam.

De most emiatt hagy ne nekem kelljen már felrakni System Care-t vagy mittoménmit.
CCleanert szoktam használni, azt most megnézem de az nem fog javítani rajta, azzal csak törölgetni szoktam.

Tény viszont, hogy mind2 helyen TP-Link WR1043ND router van, kódolt (WPA2-es) wifivel. Mondjuk az egyik gép vezetékkel csatlakozik a routerhez, annál is gond van.

(#35) And01


And01
aktív tag

Xp sp3+Opera
Mint a villám! :)

(#36) zol2 válasza zol2 (#12) üzenetére


zol2
tag

A fent említett infrastruktúrán, másik gèpen hibátlan,tehát nincs köze ahhoz, hogy milyen a net, a router. Fura, hogy a másik gépen is ugyanaz a verziòjú SP3-as XP és Firefox megy!

(#37) berVi


berVi
senior tag

az érintettek kipróbálták a dolgot egy livecd alól?

(#38) eziskamu válasza proof88 (#34) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha csak a böngészési előzményeket törlöd sütikkel, előzményekkel, az nem segít? Milyen vírusírtód van? CFos vagy egyébb hálóatbuzergáló van a gépen?

berVi: esetleg meg lehetne próbálni virtuális gép alol is.

[ Szerkesztve ]

(#39) zol2 válasza eziskamu (#38) üzenetére


zol2
tag

Ugyan nem nekem címezted, de böngésző-előzmény nem játszik, mert azon a gépen, melyen a hiba előfordul, másik böngészőn sem megy!

(#40) Gergő_


Gergő_
őstag

el kell ismerni, hogy végre nincsenek lassulások, hibaüzenetek, amelyek elég kellemetlenek voltak főleg, egy privát üzenetváltás közben. :R

(#41) csigi


csigi
addikt

Munkahelyen winxp sp3 több gépen is jelentkezik a hiba. ie8 és firefox alatt is, illetve adsl és mobilnet hozzáféréssel is. Ugyanazon gépet hazahozva kábelneten szintén megvan a bibi.
Viszont a másik otthoni gép kábelneten win7 64 alatt tökéletes.

Szóval nálunk inkább gép és/vagy oprendszerfüggő.
Remélem tudtam segíteni, üdv: csigi

nofene

(#42) Alchemist


Alchemist
addikt

Eqnet ADSL + Asus WL 500 router + 3 thinkpad (W2k, XP3, W7, Ubuntu) dróton és Wifivel egyaránt gyors, elakadás mentes. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) The DJ


The DJ
addikt

Nos összegezzünk: Windows 7 alatt nem láttam, hogy bárki jelentett volna hibát, tehát ezt kizárhatjuk. XP alatt volt, akinek SP2-nél és SP3-nál is jelentkeztek a tünetek, de ugyanakkor csak hogy bonyolítsuk, nem minden XP-t használó usernél van gond.

Tehát a logika szerint nem lehet szerver oldali a probléma, mert akkor mindenkinél jelentkeznie kellene, vagy ha nem is, akkor legalább minden XP-s usernél. Plusz egy adatbázis szerver csere nem igazán befolyásol semmit, főleg ha minden ugyanolyan beállítással fut, mint előtte. Lehetne mondjuk valami DDoS védelem is, ami mondjuk a túl gyors vagy túl sok egyszerre érkező kérés közül randomban letilt valamit/valakit, de akkor meg véletlenszerűen jelentkezne a hiba mindenkinél, tehát ezt is kihúzhatjuk.

A switch csere se szabadna, hogy befolyásolja a dolgot, főleg, ha ugyanaz a modell és ugyanaz a konfig. A webszerveren sem történt változtatás, ha jól sejtem, tehát ami így elsőre ezekből következik az az, hogy a felhasználók oldalán van valami gebasz, mégpedig az XP-s userek bizonyos részénél. Ezt erősíti meg ez a dolog is: [link] Tehát az XP-ben talán van valami korlátozás, ami lassulásra készteti a fórumot. A Win 7 ezen a téren fejlettebb és intelligensebb, tehát nálunk nem jelentkezik ilyen probléma.

A kérdés már csak az, hogy egy adatbázis szerver csere miatt miért gajdult meg ennyi XP? A megoldás pedig talán a fenti linkemen található, legalábbis eddig ahogy olvastam segített azoknak, akik kipróbálták. Persze ez csak olyan "vész patch" szintű megoldás, de a semminél jobb. Az igazi persze az lenne, ha kiderülne mi miatt történt mindez.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#44) Gyuri27 válasza csigi (#41) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak nekem ilyen lassú a PH? totyikban úgy tünik talált a kolléga megoldást rá. Advenced systemcare a progi neve, amit futtatva eltünik az anomália. Nekem is eltünt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#45) m.power


m.power
csendes tag

sziasztok
Win 7 Ultimate 64 Bit , UPC 120/10 , Google Chrome 7.0.517.44 @ OK

(#46) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

UPC 8/768 - Tp-link r860 router - Win764 bit - IE8 - Tökéletes.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47) gafz válasza Sub-ZeRo (#46) üzenetére


gafz
csendes tag

Nemkem WinSP3, D.link ADSL modem, SMC router és Invitel ADSL, Firefox 3.6.12... ja, és rossz :)

(#48) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tehát: akinek gondja van, nézze meg ezt, aztán jelezzen vissza, hogy megoldotta-e!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) Komcsi


Komcsi
tag

Win 7_X64bit/ ADSL 15Mb/s= Minden rendben..Firefox..
4 gép van itthon (ugyanezek a paraméterek), (TP.Linlk WR941ND -vel megosztva), egyiken sincs gond! Amíg a vas nem volt kicserélve, addig mindig estére belassult, de így remek...
Kíváncsi leszek mi a gond! :F

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#50) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én sajnos csak koleszban tudom nézni a helyzetet, így nem tudom az internet kapcsolat típusát és sebességét, de 1-2 dolgot azért tapasztalok így is:

Op.rendszer: WinXP SP3
Böngészők: Firefox 3.6.12 ; Chrome 9 (dev) ; Opera 11 Beta

Firefox és Chrome alatt vannak lassulások, de leginkább csak Firefox alatt, ott nálam is generálta az egy perces kimaradást. Chrome-nál ilyet nem tapasztaltam ,de itt egy kicsit "köhög". Az Opera 11-ben (béta) viszont az oldal nagyon hasít, sokkal gyorsabb és nincs fennakadás!

Remélem azért valamennyit segített ez az infó.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.