Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) sing1ep1ayer válasza Zzenit (#13) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem tudom mit akarsz tárolni 18-20 merevlemezen, nem is az én dolgom, de szerintem hamarabb döglenek be a vinyók annál, hogy valaha is elérd ezt a mennyiséget, hacsak nem egyszerre veszed meg őket. Ha pedig kipurcan egy diszk, akkor gondolom eleve nagyobbat veszel helyette, mivel addigra az lesz a legértelmesebb választás, így a tárhelyed egyre nő majd anélkül, hogy újabb és újabb csatlakozókra lenne szükséged.

Mindenesetre nem értem miért tartottad fontos szempontnak az árat (és drágállottad mondjuk a gyári NAS házakat / rendszereket), ha erre a célra - nem túl praktikusan - egy túlzottan nagy fogyasztású gépet raktál össze, ami után aztán fizetheted a villanyszámlát rendesen, másrészt pedig ki bírod csengetni 18-20 HDD árát, amelyek - feltételezem - szintén legalább 2 TB-osak lennének. (Kiszámoltam, az a néhány vinyó több mint fél millába fáj. :DDD )

Egyébként a merevlemezek nélküli 100k is sok szerintem. Faternak 120-ért dobtam össze egy játékgépet nemrég 4 magos Phenommal, Radeon 6850-nel és értelemszerűen vinyóval együtt (monitor nélkül). A cél más, de akár az is lehetne ugyanilyen házi NAS, amellett, hogy pluszban még játszani is lehet vele.

(mod: )
A leírásod ettől még nagyon hasznos :R - közben a végére értem - de a hardvert (szerintem) sokkal jobban is megválaszthattad volna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.