Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) symering


symering
tag

Szia!

Nagyon tetszett a cikk, én is gondolkodtam ilyesmin, de zéró Linux tudással nem mertem belevágni. Lehet hogy ezen leírás alapján nekikezdek én is.

Egy dolog érdekelne azért, mennyi áramot fogyaszt ez így? 0/24-ben megy nálad?

Üdv, Miklós

(#2) F34R


F34R
nagyúr

jo kis iras , a pendrive helyett en egy kis ssd-t raktam volna bele , par ezer fornitert lehet kapni es nem kell vacakolni a pendrive-al .

(#3) kromatika


kromatika
veterán

gratula.jó,és hasznos írás.köszi.

(#4) Zzenit válasza F34R (#2) üzenetére


Zzenit
tag

Az ssd sem jó, mert elvesz egy sata csatit. Ennyi erővel egy notebook vinyó is mehetett volna bele.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#5) lapa


lapa
veterán

ha az rsyncet el is küldöd, iostat -dxk 10 20 megmondja az aktuálisat.

ez egy elég drága buli amúgy, nemtom a raid spindownol-e, de a havi 2 rugó áram alsó hangon megvan úgy is. meg a 177 ezer se hangzik túl jól.

én személy szerint továbbra sem hiszem el, hogy tényleges az igény 5 vagy mennyi tera azonnali és online elérésére. a raid5 meg ahogy az ember olvasgat olyan, mintha nem is lenne (recoverykor hullik legjobban a második lemez, nem egy meg nem kettő ilyen eset van). offline bakup nélkül kis túlzással semmid nincs. akkor inkább szinkróznám a fontosabb dolgokat az egyik kliensre, aztán néha rádugnám az offline bakup vinyót.

de ez csak az én kéretlen véleményem. ettől függetlenül a leírások nagyon alaposak és részletesek.

(#6) Zzenit válasza symering (#1) üzenetére


Zzenit
tag

Szia! 7/24-ben megy, a fogyasztása nem nagyon izgat, azért próbáltam a tápot amennyire lehet kicsire méreteztem. Ha nagyon ügyes vagy akkor megcsinálhatod picoPSU-val is, aztán egy notebook táppal hajtani a rendszert. Én sajnos nem voltam ilyen ügyes ezért vettem rendes tápot. Amúgy majd írok egy tapasztalati beszámolót is, eddig minden pozitív!

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#7) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Még nem olvastam végig a cikket, mert az első oldalon leragadtam és nem bírtam ki, hogy hozzá ne szóljak. Én a nagyjából 180k-s árat nem nevezném olcsónak, még akkor sem, ha 6 TB tárhelyed van. Ennél biztos, hogy kevesebbért is össze lehetne rakni hasonló célgépet.

Eleve kizártad az integrált procis alaplapokat többek között arra hivatkozva, hogy kevés rajtuk a SATA csatlakozó (idézem: 5), erre vettél egy olyat, amin már kemény 6 darab van. Nem tudom... szerintem azért ez nem jelentősen több. Tekintve hogy jelenleg csak hármat használsz szerintem még az 5 is elfogadható lenne. Persze lehet felsorakoztatni érveket a cserélhető proceszoros lap mellett, de egyrészt nem hiszem, hogy ez fontos lenne, mivel a gép adott célra lett megépítve, másrészt te ezt az indokot hoztad fel. A másik érv sem győzött meg igazán, mely szerint az Atom / Brazos lapokon kevés a bővítőhely. Mégis minek kellene sok ehhez a feladathoz?

Bocs, ha megsértettelek! Akkor most elolvasom a cikket, hátha a folytatásból megértem a dolgokat. :D

(#8) Zzenit válasza lapa (#5) üzenetére


Zzenit
tag

Drágaságot biztos csökkenteni, ha használt cuccokat vesz az ember vagy a neten. Az áram költséget sajnos nem tudom. A Linux alatt a raid5 raid6 váltás nem szabad, hogy gondot okozzon, ezért aki nem szimpazál a Raid5-tel, vehet még egy vinyót a raid6-hoz. Az, hogy ki mit tárol az számomra mellékes, de egy lehetőséget most demonstráltam.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#9) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Óha.

Kedvet kaptam ahhoz, hogy összerakjam a régi gépem szervernek. :)

Torrent kliens telepíthető?
Megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10) F34R válasza Zzenit (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

hat akkor egy b75.s asrock lapon amin 8 sata csati van csak eleg.
egyebkent en is hasonlo beruhazasra akartam a fejem adni , esetemben csak hdd kellene + ban.

(#11) lapa válasza Zzenit (#8) üzenetére


lapa
veterán

teljesen mindegy raid mennyi, egyetlen áram alatt lévő vasban elég egyetlen hiba hogy minden elmenjen a vadászmezőkre. fizikailag máshol kell a bakupot tartani, áramforrástól távol.

meg a raid6 se véd véletlen törlésektől, ráesiktől, belerúgtól.

[ Szerkesztve ]

(#12) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Azt jó kis leírás :DD a ház az nagyon tetszik :DD :C

(#13) Zzenit válasza sing1ep1ayer (#7) üzenetére


Zzenit
tag

A bővíthetőség a 2. helyen áll a fontossági sorrendben. Ezt egy előre konfigolt ház max. 4 merevlemezig tudja. A merevlemezek nélküli ár lecsökken 100k-ra az esetemben. A bővítő kártya a sata kontroller miatt kell amin 4-5 sata csati van. Brazos/ion rendszernél lecsúszik a max merevlemezszám kb 10-12-re, míg a mostani rendszernél kb. 18-20. Egyáltalán nem sértettél meg, szívesen vitatkozom :))

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#14) Zzenit válasza lapa (#11) üzenetére


Zzenit
tag

Igazad van, de erre is próbáltam kitérni a cikk végén.

@ZetorGumi: a qbittorrent klienssel nem vagyok 100%-ban megelégedve. Trackerként nem nagyon működik, meg a nagy torrentfájlikat nem hashelte be. Persze a hiba lehet bennem van. Majd kipróbálim még rTorrenttel is, de ez majd a gyakorlati élménybeszámolóban lesz benne.

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#15) ZetorGumi válasza Zzenit (#14) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Trackernek nem akarom használni, csak szimplán kliensnek. De ez a nagyméretű letöltéseknél előjövő gond, meg a hashelés viszont aggaszt, mert van egy pár pakkom, amit szeretnék seedelni (25-30Gb-s soripakkok), az meg azért megfogja.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#16) F34R válasza ZetorGumi (#15) üzenetére


F34R
nagyúr

transmission , vagy rtorrent , esetleg deluge . mind hasznalhato

(#17) Zzenit válasza F34R (#16) üzenetére


Zzenit
tag

Ezeknek is van WebUI-juk? Amúgy majd rájuk nézek, ha mennek X nélkül.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#18) sing1ep1ayer válasza Zzenit (#13) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem tudom mit akarsz tárolni 18-20 merevlemezen, nem is az én dolgom, de szerintem hamarabb döglenek be a vinyók annál, hogy valaha is elérd ezt a mennyiséget, hacsak nem egyszerre veszed meg őket. Ha pedig kipurcan egy diszk, akkor gondolom eleve nagyobbat veszel helyette, mivel addigra az lesz a legértelmesebb választás, így a tárhelyed egyre nő majd anélkül, hogy újabb és újabb csatlakozókra lenne szükséged.

Mindenesetre nem értem miért tartottad fontos szempontnak az árat (és drágállottad mondjuk a gyári NAS házakat / rendszereket), ha erre a célra - nem túl praktikusan - egy túlzottan nagy fogyasztású gépet raktál össze, ami után aztán fizetheted a villanyszámlát rendesen, másrészt pedig ki bírod csengetni 18-20 HDD árát, amelyek - feltételezem - szintén legalább 2 TB-osak lennének. (Kiszámoltam, az a néhány vinyó több mint fél millába fáj. :DDD )

Egyébként a merevlemezek nélküli 100k is sok szerintem. Faternak 120-ért dobtam össze egy játékgépet nemrég 4 magos Phenommal, Radeon 6850-nel és értelemszerűen vinyóval együtt (monitor nélkül). A cél más, de akár az is lehetne ugyanilyen házi NAS, amellett, hogy pluszban még játszani is lehet vele.

(mod: )
A leírásod ettől még nagyon hasznos :R - közben a végére értem - de a hardvert (szerintem) sokkal jobban is megválaszthattad volna.

[ Szerkesztve ]

(#19) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szép és hasznos...
Ha pendrive, akkor nem lett volna biztonságosabb valahogyan benne elhelyezni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) UnA


UnA
Korrektor

Fentebb írtam, hogy érdemes angol nyelvet kiválasztani az Ubuntu szerver telepítéséhez: én akárhogy is próbáltam, nem sikerült úgy beállítani a PuTTY-ot, hogy lássam az ékezetes karaktereket XP alatt a terminálban.

Ez a lokalizáció beállítása. Át lehet állítani központilag vagy userenként egyedileg, de ehhez tudni kell, hogy milyen támogatás van telepítve (locale parancs).

Teszteléshez elég ennyi parancssorból
export LANG=en_US.UTF-8
ls

(#21) Zzenit válasza sing1ep1ayer (#18) üzenetére


Zzenit
tag

Igazad a hardver árakkal kapcsolatban engem elkapott a hév a számtech boltban ezért ennyi az ár és nem olcsóbb, használtan és vagy a neten valszeg 75k-ból is kijön vinyók nėlkül. A leírásban vannak linkek is ahol össze lehet hasonlítani az árakat.

Nekem eddig a vinyók élettartamával kapcsolatban csak pozitív tapasztalataim vannak, de havi 2 vinyó vásárlással hamar elérhetem a 18-20 vinyót.

Aztán pedig lehet felrakni a másolás védelem nélküli Blu-Ray lemezeket (a másolásvédelmeseket ui. nem lehet, azért remélem nem találnak meg a jogvédők)

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#22) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Ha valaki házi nasban gondolkodik nem fontos új gépet venni erre a célra vagy nagy fogyasztással számolni. Nekem egy Pentium 3 Katmai-om van 25w-ot eszik maximum. Ubuntu 10.04 Server fut rajta. Ingyen volt a gép csak HDD-t vettem bele.
Ugyan úgy el lehet érni kívülről és a pci porton keresztűl (133MB/s, amúgy 33MB/s tud az alaplap IDE) lehet HDD-t üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#23) szepi79 válasza FlekkeN (#22) üzenetére


szepi79
őstag

épp ezt akartam én is irni. házi használatra bőven sok a 170k. én anno 10-ért vettem (pont itt a ph! apróban találva) egy használt 2,4ghz-s dell gépet, 256 ram, gigabit lan és 40es vinyó volt benne, integrált videó, alacsony fogyasztás. csak venni kellett bele egy nagyobb vinyót (a 40es még sok is a rendszernek), majd a 10.04-es ubi ment is fel rá.

hasonló kálváriát én is megjártam vele, mint a cikkíró kolléga, mondjuk én mással szoptam, a 30+ óra nekem is megvolt, de azóta se nagyon kellett hozzányúlni. igaz, nincs 50MB/s, "csak" 40-45, de nekem az is elég :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#24) Male


Male
nagyúr

Még csak most olvasom, de:
"Ez volt a legolcsóbb boltban, és nem tudtam, hogy létezik a G440 is, ami olcsóbb."

...és amúgy is jobb döntés a G540... teszt alapján fogyasztásban is jobban jársz vele, mivel terheletlenül a G440 nem vesz vissza (órajelben ez nem gond, de feszben igen).

(#25) F34R


F34R
nagyúr

tudom hogy mindenki azzal jon hogy nem egy a ketto , de proliant nl40 ?

(#26) Male


Male
nagyúr

Pont kicsúsztam a szerkesztőidőből amíg átlapoztam.

Jókis leírásnak ígérkezik, biztos sokakanak segít!

Egy dolgot nem értek csak: Ha már van egy szervered, akkor minek router elé? Csak bonyolítja a dolgot, és feleslegesen fogyaszt (meg plusz hibalehetőség). A szerver is oszthatná a netet + nagyon olcsón egy gigabites switch a belső hálós kártyájára dugva, és kész is.

(#27) Zzenit válasza szepi79 (#23) üzenetére


Zzenit
tag

Ehh a 177k mindenkinek egyből megkapta a szemét :D Természetesen sokkal olcsóbban is meg lehet úszni, ha nem új hardverekről és nem offline boltról van szó. A lényeg inkább a szoftveres részen van.

Örülök neki, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy nem megy 2 óra alatt a rendszerösszeállítás ;]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#28) szepi79 válasza Male (#26) üzenetére


szepi79
őstag

nekem otthon azért van a szerver mellett routerem is, mert
a, annyira nem vágom a linuxot/ubit, hogy ezt meg tudjam oldani (igaz, ezt könnyebb orvosolni, pár óra utánaolvasás csak)
b, elég sok otthon a wireless kütyü. oké, persze lehet venni antennát, de akkor már kb ugyanott vagyok árban a swtich-csel együtt, mintha simán routert vettem volna.

szerk:
#27 Zzenit: nálam az volt az első difi, amin csak nagyon sokára jutottam túl, hogy alapból nem a server verziót, csak a simát raktam fel, az meg az istennek sem akart monitor nélkül elindulni. (ezt persze nem tudtam, mivel kijelző nélkül nem is tudta elmondani nekem, mivel van baja.)
utána még elmajomkodtam nem keveset azzal, hogy VNCn keresztül be tudjak lépni a gépre, a vsftp-vel is eltöltöttem pár kellemes órát, nameg a transmission-t megfelelően be kellett állitani, bár ez utóbbi kettő már csak a következő hétvégén volt esedékes.

[ Szerkesztve ]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#29) devast válasza Zzenit (#14) üzenetére


devast
addikt

Innen felrakod a transmission-daemon csomagot, bekonfigolod. Innen jöhet a kliens a windows-os pcre. Win-en felcsatolod hálózati meghajtónak a nas samba megosztását (ha még nem tetted volna meg), és a transgui beállításaiban megcsinálod a mappinget, hogy linux elérési útvonal=windows elérési útvonal (nálam pl így néz ki: /mnt/raid5/devast=E:\ ).
Utánna van egy kvázi utorrented... webes felülettel nem szívóztam, nekem arra nincs szükségem.
Különben meg szerintem jobban jártál volna egy E szériás athlon2-vel, ha még lehet kapni őket. Vagy valamilyen 45W tdp alatti amd-vel.
Nálam ez fut picopsu-val, full passzívan (4magos cpu ventillátor nélkül :D )

[ Szerkesztve ]

(#30) isti84


isti84
csendes tag

Üdv! Jó írás lett. Nekem csak egy kérdésem lenne. Egy nashoz elegendő egy használt masina is, 40k környékén?

Kockák előre!!! :D

(#31) Male válasza szepi79 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

a: Igen, ezért lett volna jó, ha ő ilyenre csinálja... mert én sem tudom még, hogy hogyan kell megodlani :) (Ezért is van wines szerver.)
b: Igen, az már más. Nálam emiatt egy AP van rádugva a switchre... mivel csak nagyon ritkán kell a Wifi, ez így jó megoldás nekem (havonta kb egyszer... csak benyomom a kapcsolós konnektorát, és van Wifi, lenyomom és nincs :)

Zzenit: Azért a 177K nagyrésze a vinyókra ment el, ahogy látom :)

isti84: Bőven... Sempron LE-1150+ -ból csináltam (akkor még újonnan), többnyire elég még underclockolva is (0.875V @ 1.8GHz... egy bordával elmegy passzívan :) ). Ilyen konfigot ma 10 körül szerzel... a vinyók amik sokba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#32) Neil Watts válasza Zzenit (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Jó az, csak be kell rakni egy USB-s házba és futhat onnan a rendszer. Írás/olvasás ciklusokat sokal jobban bírja mint egy pendrive, és jóval gyorsabb még így is. :)

[link]

Üdv. core2

(#33) Zzenit válasza devast (#29) üzenetére


Zzenit
tag

Köszi a transmission-ös tippet, ki is fogom a hétvégén próbálni. A hardverek tekintetében tudom, hogy nem a legolcsóbb és a legkisebb fogyasztásút vettem, de elkapott a hév a boltban és megvettem "kilóra" a cuccokat. :)

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#34) szepi79 válasza isti84 (#30) üzenetére


szepi79
őstag

még a 40k is sok. én anno 10ért vettem magát a gépet (nézz szét itt az apróban), meg még 11-ért egy 1TB-s vinyót.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#35) devast válasza Zzenit (#33) üzenetére


devast
addikt

Használsz a samba-n autentikációt ? Értem ez alatt, hogy pl olyan nevű samba felhasználód van-e, mint a windows-ba bejelentkezett felhasználód, ugyanazzal a samba password-el ?
Ha igen akkor szólj, mert 1-2 dolgot még kell csinálni ami egyáltalán nem triviális. (a saját usereddel kell futatni a transmission daemon-t, részletezem ha szükséges)

(#36) #82729984


#82729984
törölt tag

Csak annyi hogy dist-upgrade helyett elég lesz a sima apt-get upgrade is, máskülönben kellemetlen meglepetésben lehet részed ha ujabb verzió jön ki.

(#37) devast válasza szepi79 (#34) üzenetére


devast
addikt

Mondhatni, hogy egy hp microserver + 4-5 hdd a legoptimálisabb megoldás. Anyagilag biztosan. Én 100% azt vettem volna, ha nem tört volna rám a passzív mánia :)
Meg nem voltam biztos benne, hogy azzal a cpu-val a szoftveres raid tömb ki tudja hozni magából a maximumot, és képes lesz 100mb/sec fölött teljesíteni gigabites lanon :)

[ Szerkesztve ]

(#38) copass


copass
veterán

gratula a cikkhez én tuti nem mertem volna nekiugrani így az tuti.
személyszerint min. egy hw raid vezérlővel kezdtem volna.
a cégnél 2 éve megy 24be egy hw sata raid 5-be, 3 raides vinyóval "fájlszerver xp alatt", hót igénytelen az egész, nem kér enni.
előtte 1 évig volt egy silicon sw sata raid tükörbe, szépen elkezdett crc-s fájlokat csinálni.
Szerintem fél terra körül már érdemesebb szinkronizálni az adatokat több vinyóra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39) Buci21 válasza F34R (#2) üzenetére


Buci21
addikt

Én beletoltam volna egy IDE-vinyót, annak tök8 h hányat foglal nem? :P
de tetszik, lehet én is összedobok vmi ilyet :D

(#40) Krugszvele válasza symering (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nálam több, mint egy évig ment 0/24-ben egy gép, a múlt héten szüntettem meg. Kétszer indult újra, mindkétszer áramkimaradás miatt. Lefagyás, egyéb okból újraindítás nem volt. Celeron 430, 2GB ram, 1 merevlemez volt benne, a konnektoros mérő szerint 58W volt a fogyasztása. Ennyit vett fel, benne van a táp vesztesége is.
Ez nagyjából 2100-2300 Ft/hó költséggel kivitelezhető.

Én windowssal építettem meg, távoli asztal kapcsolattal lehetett hozzáférni, valamit a hálózaton keresztül. Szerintem ezerszer egyszerűbben használható és karbantartható, mint egy linuxos, abban az esetben, ha van szabad windows licencünk és nem értünk a linuxhoz!

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes, grat! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) HPAA


HPAA
őstag

gratula a jó témához , és a kivitelezéshez , sokat okosodtam ,valami hasonló előtt állok szintén ,bár kisebb igényekkel

************* censored

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

miért van ez a betegség, hogy usb-re teszik sokan a rendszert? van benne 6 tera vinyó, miért nem tetted arra?

más: webmint nem tennék fel olyan gépre, ami netről elérhető...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) nimfas


nimfas
addikt

Gratula a cikkhez, részletes leírás :-)

"Kicsit" drága... de még 100eFt-ért is az lenne nekem, főleg amire én használom.

Nekem egy GoFlexNet-es kütyüm van... rajta egy ArchLinux, fut rajta a torrent, samba és FTP... ftp alatt 48 MB/s sebesség Lan-on, a GoFlex-ben egy 320 GB-os 2,5-es mobilwincsi csücsül....

Maga a GoFlexNet alapja:

Processor
Marvell Kirkwood 1.2GHz
RAM
128MB
NAND
256MB
USB
1
SATA
2
Ethernet
Gigabit

Fogyasztás olyan 10W körül lehet... pici külső tápos a dolog... sosem mértem :)

(#45) Zzenit válasza bambano (#43) üzenetére


Zzenit
tag

Nem értek igazán hozzá, ezért szeparáltam a rendszert és a raid-et.

Miért nem ildomos a webmint netre kötött gépre rakni?

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#46) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én az openmediavaultot javaslom, kimondottan nas megoldás felettébb kultúrált webinterface támogatással debian alapon. Ha nem értesz a linux mélylélektanához nagyon meg tudja könnyíteni a dolgodat.

(#47) bambano válasza Zzenit (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

így minden programod egy olyan lemezre logol, amely lemez nem szereti, ha folyton irogatják. emelett kilóg a házból, minden mozgatás, takarítás azt eredményezheti, hogy lerohad a géped, mert kitakarították belőle a sticket.

webmint azért nem rakunk ki netre, mert soha nem tudni, mikor törik meg. ennél a phpmyadmin kicsit egységesebb, arról tudni lehet, hogy mindig megtörik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) larryking válasza osztraksajt (#46) üzenetére


larryking
senior tag

+1

A nas amit birtoklok, az egy atomos, 5 lemezes kütyü, pont 1/6 árért. Az omv nagyon jó, rendszeresen frissítik.

Az írás viszont nagyon jó, részletes. Grat. az írónak :R

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#49) Vladi válasza sing1ep1ayer (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Első házi szerverem 25k-volt, amiből 15 a hdd. A többit haveroktól gereblyéztem össze. :DD

p3 volt, 128 rammal. Meg ubuntu 7.04 volt rajta 2 évig. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) Zzenit válasza larryking (#48) üzenetére


Zzenit
tag

Az 5 lemez benne van az árban? Egy atomos lap plusz ház is van azért 40k 8 giga rammal aztán mehet a zfs. A lap, proci es a ház nekem sem volt több 42k-nál.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.