Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

"2017. június 5-től"
Akkor már lassan 1éve megvehető? ;)

(#2) #52588800


#52588800
törölt tag

Az UHD Blu-ray szekerét az árak harmadolása lökné be.

[ Szerkesztve ]

(#3) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Én örülnék a legjobban, de hazánk vonatkozásában szkeptikus vagyok - talán 1-2 tőlünk nyugatabbra fekvő országban lökést adhat az UHD-BD lejátszók terjedésének; de itthon túl szűk réteget érinthet/érdekelhet.

Annak ellenére, hogy még ezen formátum igazi felvirágzása előtt már jól látható a hanyatlása is a stream erősödésével, én szívesen fektetnék be már most némi kp-t a kedvenc filmjeim UHD-BD változatába (Star Wars eredeti trilógia, Aliens tetralógia, T1-2 és hasonlók) ha ezek kijönnének, még úgy is, hogy 4K-s tévére és UHD-BD lejátszóra is csak pár év múlva tervezek beruházni.

Nem vagyok gyűjtő, de valahogy szeretem, ha a legjobb minőségben és kézzel foghatóan megvannak a kedvenc filmjeim, még ha max. 2-3x fogom csak megnézni az életben...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#4) #65675776 válasza hardzsi2 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából csak akkor lesz kézzelfoghatóan a tiéd, ha a színészek a szemed előtt játszák el.

(#5) pilóta


pilóta
nagyúr

Kérdés, hogy eleve 4K-ban forgatták-e? Mert ha nem, akkor felskálázni bármelyik 4K TV tud, akkor elég a sima BR is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Trónok Harca sem olyan sorozat, amit túl sokszor nem néz meg az átlagember, ráadásul az HBO Go-n mindig elérhető az egész, mégha nem is 4K-ban. Én még tavaly is Blu-ray párti voltam, de idén már az új mozifilmeket iTunes-en veszem, pedig a magyar iTunes csak árnyéka az USA változatnak sok szempontból. (legfőképp drágább és alig van rajta akció)

A Blu-ray történetét végigkíséri a drágaság mind a lejátszókat, mind a filmeket tekintve. (főleg itthon, ahol van hogy dupla árat kérnek a magyar szinkronos verzióért)

Ráadásul túl nagy szünetet tartanak az utolsó két évvad előtt, így az érdeklődés és a hype is nagyot csökken a sorozat iránt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Chrys_


Chrys_
addikt

Hát ha azt nem is, de a 4K torrentek szekerét biztosan :)

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk 5 év múlva mikor már kijött minden évvad és lecsengett a hype, olcsón a teljes sorozatot karácsonykor talán sokan megveszik. Addigra talán a 4k-es lejátszók ára is normalizálódik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) hardzsi2 válasza pilóta (#5) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Köszi, én is ismerem ezt az oldalt: http://realorfake4k.com

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#10) janos666 válasza #65675776 (#4) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de muszáj megkérdeznem: ez úgy érted, hogy csak akkor érzed valódinak a színházi előadást, ha az első sorban ülsz és ordibálás közben az arcod elé tartott kezedbe köpköd a színészgárda, vagy te szoktad őket műsor után körbefogdosni az öltözőben? ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) hardzsi2 válasza #52588800 (#2) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Ha ez beesik 60k alá, már elgondolkoznék a beszerzésén: https://prohardver.hu/hir/lg_ubk90.html?stext=blu-ray

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#12) #65675776 válasza janos666 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. De attól, hogy egy lemez a kezedben van még nem lesz kézzelfogható a film, ahogy egy sw, vagy játék sem. Ez valójában csak önámítás.

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha tényleg minőségi 4k-ban forgatták (valószínű), akkor sztem érdekelni fogja a népet. Bár szvsz a többség már stream fogyasztó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Sanchez638 válasza #65675776 (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor is csak az élmény...

(#13) t72killer Igen ha... Harry Potter-en lepődtem meg.. Első 2 rész valódi 4k a többi már csak felskálázott.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#15) zoltanz válasza #65675776 (#12) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem lesz kézzelfogható, de van benne valami bizsergető dolog, mintha a történelem egy darabkája lenne nemtudom. Sokszor van olyan, hogy eladok egy lemezt, (nem játszom már stb miatt). és elkezd hiányozni, meg kell vennem újra. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16) konyi79


konyi79
addikt

Belökte volna, ha a PS4pro-ban lett volna hozzá lejátszó. Vagy ha idén kijön a PS5 (szerintem nem) és abban lesz.
Önmagában a lemez nem fog elindítani semmit, majd aki abban akarja nézni, leszedi UHD-ban a virágboltból. A BD-nek is az segített csak, a PS3 becsempészte a tv-k alá.

(#17) dabadab


dabadab
titán

Valahogy nem látom, hogy egy hétéves sorozatévad, amit már valószínűleg mindenki látott, aki akart, különösebb hatással lenne a konzumerpiacra.
Az lehet, hogy meg fogja dobni egy-két hónapig az UHD BR-eladásokat, de hogy most teljesen jelentéktelen mennyiség vagy teljesen jelentéktelen mennyiség + 20% kel el, az érdemben nem befolyásol dolgokat.

DRM is theft

(#18) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Én személy szerint mindig is filmszinház rajongó voltam; vagyok; és leszek.

Konkrétan a főcímhez hozzászolni szinte lehetetlen... közvetve meg más filmek hibáit lehetne csak kiemelni; többek közt a külömböző filmek közti változó minőségű térhangzást ésatöbbi.
De! Kifejezetten optimista vagyok; ergó:
-Bizakodva várom.

[ Szerkesztve ]

huhh

(#19) dabadab válasza #65675776 (#4) üzenetére


dabadab
titán

"csak akkor lesz kézzelfoghatóan a tiéd, ha a színészek a szemed előtt játszák el."

[link] :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) ripla


ripla
őstag

Nem. A lemezes megoldás halott, a pár dollár/hó stream-szolgáltatásoké a jövő. meg a torrenté :P

(#21) Andy975


Andy975
csendes tag

"Egyelőre még nem lehet tudni, hogy a doboz mennyibe fog kerülni..."

Dehogynem. 53 dollár (kb. 13700 forint).

(#22) berVi


berVi
senior tag

Marmint az a sorozat, ami HBO Go-n is azonnal elerheto? Hat hogy a viharba ne.... :U

(#23) Csapoati válasza Andy975 (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt inkább számold euróban és tegyél még rá egy kicsit. 10k nálunk egy sima 120 perces 4K Blu-Ray.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) Tidus


Tidus
addikt

A 4K UHD mellé miért nincs 3D?

(#25) Andy975 válasza Csapoati (#23) üzenetére


Andy975
csendes tag

A cikkben erről a változatról volt szó: http://www.blu-ray.com/movies/Game-of-Thrones-The-Complete-First-Season-4K-Blu-ray/202472/

Ez itt 53 dollár.
Az eddig megjelent 7 évad Blu-rayen - ami nálunk jelenleg több, mint 75000 forint - kint 160 dollár (40000 forint).

[ Szerkesztve ]

(#26) Bogyi007 válasza konyi79 (#16) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkor az Xbox One S és X szekerét miért nem tolta meg? Azokban van ilyen lejátszó...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#27) tuki2200


tuki2200
senior tag

Semmi ertelme ezeknek, 5 evente jon valami ujdonsag es az ember cserelheti le a gyujtemenyet...

(#28) konyi79 válasza Bogyi007 (#26) üzenetére


konyi79
addikt

Rosszul értetted: Ezeknek kellett volna a korong szekerét megtolni. Csak a MS konzolaiból mai napig nem kelt el annyi, tényező lehessen...

(#29) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem érzem semmi szükségét az 1,8m-ről nézett 65"-os csúcskategóriás tv-n hogy FHD BD-nél több kellene.
Ettől függetlenül biztos páran megveszik a HDR, UHD hype miatt, de csak akinek még nem vette meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) energy4ever


energy4ever
addikt

Ha a BD piacot nem is lenditi be, de az adatforgalmat majd megdobja, ha kint lesz torrentpiacon is. :DDD

Sajnos ilyen villagban elunk... :(

(#31) b. válasza #52588800 (#2) üzenetére


b.
félisten

+ ha kapható lenne.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) TeeJay


TeeJay
félisten

biztos velem van a baj de egy percet nem láttam ebből :D
megéri kifizetni ennyit a 4K kiadásért? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) b. válasza TeeJay (#32) üzenetére


b.
félisten

Nem ,FHD ban is ugyan olyan jó :)
Ez szerintem nem az a sorozat amit 2x megnéz az ember, pedig én rajongó vagyok.szóval ha érdekel esetleg nézz rá HBO-Go-n. Az első rész reg nélkül is nézhető.. Ha nem tetszik az első rész hagyd annyiban :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

1080p-ben vették fel az első évadot. Színek / dinamika szebb lesz, felbontásban nagy különbséget ne várjon senki.

(#35) Csapoati válasza Andy975 (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én ezt mind értem, az itthoni árat pedig megkapod, ha 53 euróval számolsz és még rádobsz valamennyit. Mondom, egy 4k Blu-ray film 10 ezer Ft itthon, német Amazonon meg 26-30 euro. Szóval itthon nem 13700 Ft lesz ez, hanem inkább a 18-20 ezret fogja súrolni.

Tigerclaw: Én 2 méterről nézek 43"-t és én is látom azonnal a 4K és a FHD közti különbséget.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) Tigerclaw válasza Ijk (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a felvételekkel, vagy a studio munkával van a baj, de az én kis 40 inches UHD TV-men abszolút meg tudom különböztetni az FHD és 4k felvételeket, messze a 4k javára (kb. 2-2,5m-es távolságból). Sokan mondják, hogy nem láthatom a különbséget ilyen méret és nézési távolság alapján, de vagy az én látásom különleges, amit nem hiszek, vagy ezzel az elmélettel, számokkal van valami baj. Mondjuk én is láttam már olyan DVD filmet, ami elment volna szinte FHD-nek is, szóval az is lehet hogy egyszerűen az Blu-ray FHD filmek minősége nem elég jó, hogy egy youtube-os 4k is übereli.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) b. válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


b.
félisten

Nekem a Pókember megvan 4K lemezen Megmondom őszintén, hogy ha nem tudom, hogy 4K akkor azt mondom FHD ,annyira nem látszik a különbség egy szuper FHD anyaghoz képest. Ezzel szemben a PI élete szenzációsan néz ki UHD-n , szóval nagy különbség van 4K és 4K között, nem tudom hogy lehetséges ez. Talán az miatt , hogy az egyik nativ 4K a másik meg felkonvertált,de ezt nem tudom ,hogy ez a kettő milyen eljárással lett 4K.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) Csapoati válasza b. (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Pi életénél a HDR-t is kiemelték, hogy ott pazarul sikerült, a többi tesztelt filmnél meg meh...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) ripla válasza TeeJay (#32) üzenetére


ripla
őstag

Az mondjuk öreg hiba, hogy még nem láttad. A valaha készült legjobb dark fantasy sorozat. :)

(#40) TeeJay válasza ripla (#39) üzenetére


TeeJay
félisten

sosem nézek sorozatot
TV-t sem nézek csak Formula1 esetleg Foci VB és EB
a sorozatok meg évadonként 8-10-20-30részből állnak
kinek van arra ideje hogy egyesével végig nézze :DDD

örülök ha egy 2órás filmre van idő valamikor hajnali 2 körül

b. :

Dunkirk elég komoly minőség ahogy néztem

Shot on 70mm
VFX Rendered at 5.6K and 6.1K
Digital Intermediate at 4K :R
azt azért kipróbálnám én is milyen

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41) Ijk válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


Ijk
nagyúr

Remélem bd50-ről van szó és nem valami 4 gigás streamelt fhd-rol.
Én 1.5m-rol nem látom a különbséget 40"-on.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) tibaimp válasza Chrys_ (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, és ott még szinkron is lesz rajta, mert rámókolják a release-ek!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) b. válasza TeeJay (#40) üzenetére


b.
félisten

Jól hangzik,de mint film nekem abszolút nem jött be. Már túl vagyok a kezdeti 4k dolgon, hogy mindent megnézek úgy, mert 4 K .De eleinte még a YT demókat is rongyosra néztem :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) ripla válasza TeeJay (#40) üzenetére


ripla
őstag

Akkor mindegy.

(#45) TeeJay válasza b. (#43) üzenetére


TeeJay
félisten

Bosszúállók - Végtelen háború lesz akkor ami még ütős
mert végig IMAX kamerával vették

"In 3D (conversion) and 2D. First feature film to be entirely shot with IMAX/Arri Alexa digital cameras."

azt hiszem ennek is bitang 4K minősége lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46) nbg


nbg
senior tag

Mobil verzióban mikor működik majd a szavazás?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#47) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Mióta megy ez a 4k meg HDR meg minden? Jól megváltották a világot. Ja nem.

Azóta is bánom, hogy akkora összeget adtam ki 2,5 éve 4k Samsung TV-ért. Full HD totál elég.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#48) janos666 válasza ripla (#39) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos, hogy ez dark fantasy?

Bár a könyveket nem olvastam (de egy könyv-sorozat tömör összehasonlítást olvastam) és valahol az 5. évad elején hagytam abba (már kezdtem hasonlóan látni, mint a South Park írók "kritikája" és még az is fura volt, hogy túl sok "normális" ismerősöm is nézi kezdte :))). De az alapján szerintem nem az.

Még a fantasy elemekkel is elég szolidan bánik. A "mágikus" dolog legtöbbször csak annyira részei a világnak, hogy akár olvasói/nézői-ízlés, akár pillanatnyi story-kohézió igényeinek megfelelően lehet akár tényként is kezelni, vagy épp úgy figyelmen kívül hagyni. A legtöbb eseménynél nem nélkülözhetetlen a varázslat: ha úgy is van bemutatva, anélkül is elérhető lenne ugyan az a végeredmény, tehát tekinthető úgy is, mint ha egy racionális világ valós története lenne, amit csak a "mesélő" színez ki, mikor elmondja nekünk meseként).

Azt pedig nem tudom, hogy mennyire "sötétedik" meg az 5. évadtól, de eddig szerintem semmi olyan nem volt benne, amit ne képzelnék el, hogy a mi történelmünkben ne követtek volna el valódi emberek is az adott körülmények közt (ne abból indulj ki, hogy mostanában miképp "szocializált" egy átlag európai így békés időkben, hanem az ottani háborús helyzetekből és korhű társadalmi normákból...).

---

Hogy kicsit ON is legyek: meglepődtem picit a kérdésen, mert már olvastam egyszer, hogy az első néhány évad még biztos FHD-ban forgott (és a Hollywood-i nagy címek esetén sem szokták feltupírozni a CGI-t se a 4k kiadáshoz, pedig azt nyilván lehetne ezerszer könnyebben, mint az egészet újraforgatni ugyan úgy, csak más kamerákkal... kiadják a 2k master-t 4k-ban és kész, eszükben sincs máris "felújítani" a pár éves filmet, akkor mit adnának ki megint ugyan abból a filmből 3-5 év múlva másik gyűjtői dobozos kiadásként...? :DDD ).

Szóval ja, biztos egy "fake 4k" fogja fellendíteni a szekeret. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49) Tigerclaw válasza TeeJay (#45) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott az a "baj", hogy abban több perc lesz CGI, mint kamerával felvett...sőt nem csak a táj, vagy a csaták, de ugye még a főszereplők egy része is számítógépes animáció, nem beszélve arról, amikor valamelyik hús-vér színészről kell leszedni pár kilót, kockahasat, nagyobb izmot, vagy épp kevesebb ráncot csinálni neki szintén animációval.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Tigerclaw válasza b. (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én mondjuk a sorozat első felét kb. úgy néztem, hogy "ez valakinek tetszik?", vagy "ki akarná ezt újra megnézni?" A végére talán immunissá váltam a céltalan erőszakra és arra, hogy célzottan kiírtják az összes fő és mellékszereplőt a statiszták tömegei mellett, de egész érdekessé vált. A storynak néhány szála egész érdekes lett, de sok baromság van benne. A könyveket viszont el fogom olvasni, ha lesz rá szabad időm, mert állítólag eléggé eltértek azoktól.

Akinek mondjuk bejönnek a félelmetesen jól kreált gonosz karakterek, az ebben megtalálja a számítását.

Én mondjuk "dark fantasy" jelző helyett "b@szós gyilkolós" kategóriába sorolnám be. Ez olyan sorozat aminél a 18-as karika is kevésnek tűnik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.