Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Akik szeretik az ilyen IoT, meg okoseszközöket jó ha figyelnek a biztonságra. Az a gond, hogy arra tojnak a gyártok sokszor. Itt a legújabb példa. A finneknél a fűtésrendszert tették használhatatlannál és azért az elég kellemetlen.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Dejó!

Végre kidobhatom a filléres cserepeimet és az alátéttálcákat, amikből pont ugyanúgy felszívják a vizet a növények. És pont ugyanúgy nem fogom tápanyagokkal bombázni őket mint eddig, de legalább már tudom, hogy nem is kell.
Mert egy negyvenötezer forintba kerülő cserép (+ostoba telefon + alkalmazás) mindezt megoldja!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#3) gabor7th válasza Gróf... (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Meg ugye milyen jó hogy kíméljük a Föld erőforrásait azzal, áramot fogysztóvá teszünk dolgokat amik eddig nem fogyasztottak. Meg minden évbe az új verzió miatt újat veszünk.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Ez tetszik, viszont az okos kávéföző már kevésbé

huhh

(#5) Felhőtakaró válasza Gróf... (#2) üzenetére


Felhőtakaró
tag

Vannak akik ezt a terméket egyfajta tamagocsiként is felfogják, és szerethetik. Namármost próbáld meg az okos kávéfőzőt asszociálni :Y

huhh

(#6) velizare válasza Gróf... (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

alátéttálcából nem szív fel neked semmi semmit. nem marad az ott annyi ideig, elpárolog. ha meg ottmaradna annyi ideig, akkor meg kirohadnának a növények tőle. a vizinövényeken kívül a többi nem igazán szereti, ha sokáig vízben áll a gyökere.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Kasya


Kasya
nagyúr

150 usd? 10db cserep min, kellene egy haztartasba. 1500 dollarbol mar jobb rendszert is lehet epitettni.

(#8) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Új szintre emelkedett az ember növény kommunikáció. Már nemcsak beszélünk hozzájuk. Üzit küldenek ha inni szeretnének. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9) dementor


dementor
senior tag

Na ez nálunk kiváló szolgálatot tenne, mivel a páromnak kivétel nélkül pár hét alatt minden cserepese tönkre megy. :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Mint egy falat kenyér... ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Aki a gazt nem tudja meglocsolni, mert nincs annyi ideje, az ne tartson otthon.

(#12) MZperX75 válasza hemaka (#11) üzenetére


MZperX75
addikt

Ennyi!

(#13) atus72 válasza hemaka (#11) üzenetére


atus72
senior tag

Azért ez nagyon nem így van, mi van ha elutazol?

(#14) tatararpad


tatararpad
őstag

Nem lenne rossz dolog, csak az ára van elszállva. Mezőgazdaságban már gondolom most is vannak hasonló tápanyag figyelős öntözős rendszerek.

(#15) Joci10 válasza atus72 (#13) üzenetére


Joci10
őstag

Tényleg egy ilyen hülyeséget próbálsz védeni? :D

De pár hirtelen eszembe jutó ötlet (meg még ki tudja mennyi egyéb verzió létezik):
Ha van szomszédod (rokonod, barátod, ...), akkor szólsz neki, és megoldja.
Viszed magaddal :D (mint az egyéb háziállataidat - vagy akár a gyerekedet).
Olyan növényt tartasz, ami bírja a rövidebb távolléteket.

Végső esetben pedig nem tartasz növényeket (meg állatokat sem); hiszen felelőtlenség egy folyton utazgató illetőnek ilyeneket tartani, ha meg sem tudja oldani az ellátásukat sem. ;)

(#16) Kasya válasza tatararpad (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

Persze, csak kicsit nagyobb megoldasok. de aranyaiban tekintve ez meg igy is draga.

YT-on is van egy rakas "csinald magad" megoldas. Ez csupan kesz es szofisztikaltabb.

(#17) atus72 válasza Joci10 (#15) üzenetére


atus72
senior tag

Nem, egyáltalán nem védem, de hogy a virágok öntözése nem egyedi probléma az biztos, a cikkben szereplő megoldás nem éppen egy ár/érték bajnok :)
Nem raghozom mert millió érvet fel lehetne hozni arra hogy miért van értelme valamiféle automata öntöző megoldásnak.

(#18) #65675776 válasza velizare (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedés. Vannak növények, amelyeket nem is szabad máshogy öntözni, máskülönben elrohadnak. A gyökere meg eleve nem áll állandóan vízben, maximum akkor ha túlzottan kicsi cserépbe lett ültetve. A nedves talaj meg nem egyenlő azzal, hogy vízben van a gyökér.

(#19) Csabroncka válasza Gróf... (#2) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem tudom milyen virágaid vannak, beszéljünk most csupán kizárólag a szoba növényekről! De ilyet mondani, hogy "pont ugyanúgy nem fogom tápanyagokkal bombázni őket" akkora baromság, hogy szerintem még zamioculcas-od sincs.

Alap dolog, hogy minőségi virágföldre és tápra egyszerűen szükségük van a szép virágokhoz és a kiegyensúlyozott fejlődéshez. Én a Lechuza kaspóiban nagyon kellemesen csalódtam pontosan az öntözés miatt! A legigénytelenebb vitorlavirágom képes volt 1 liter vizet elpárologtatni 2 nap alatt a kánikulában és az "okos" cserepek nagyon sokat segítenek abban, hogy 2-3 napra magukra lehet őket hagyni, még ilyen időben is.

Persze ez a digitalizált szenzoros marhaság vicc, de ne essünk át a ló túlsó oldalára.

Jellemzően a legnagyobb probléma mindig a víz adagolás ami vagy túl sok vagy túl kevés, ebben a továbbfejlesztett kaspók nagy segítségre vannak, mert sokkal több vizet tudnak tárolni mint a cserép alatti tálcák és természetes módon, sokkal egyenletesebben tudják adagolni a növény számára.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#20) Geller72


Geller72
veterán

"Ma ott tartunk, hogy már okos virágcserepek is megvásárolhatóak a Parrot jóvoltából. Ez első hallásra elég nagy marhaságnak tűnik, pedig ha közelebbről megvizsgáljuk, lehet értelme a dolognak."

-Egyáltalán nem marhaság. Sőt. Mondjuk automata, de nem ioT eszközök régóta vannak. Lehet kombinálni is, mondjuk én netre nem engedném ki a belső, ioT hálót. ez egy nagyon jó dolog, de az ára egy vicc. Más lenne a helyzet, ha lenne egy komplett szett, amihez korlátlan számban lehetne hozzáilleszteni új "egységeket", de egy "cserépért" a 150 dodó egy vicc. Akkor inkább adok a 'Juliska néninek' egy tizest hogy menjen körbe havonta a lakásban és oldja meg. :D. Visszatérve a témára, önmagában ez az eszköz is működhet rosszul, akármit is tud, mert ugye a tápanyag és a víz önmagában csak a dolog egy része. Összhangban kellene lenni a fűtéssel, páratartalommal és egy rakás szenzorral, amivel nincs ugye, hanem csak önmaga korlátai közt tud működni. Pedig télen eleve alacsonyabb hőmérséklet kell, kevesebb tápanyaggal, vízzel, mint egyébként, hogy a fényről már ne is beszéljünk. És arról sem, hogy esetleg vannak olyan növényeink, amiknek ez irányú igényei teljesen különbözőek. :D.

Ez az egész majd tényleg akkor lesz jól működő valami, hogy ha egy komplex, kész rendszert alkotnak. Ha ez az eszköz része lesz egy olyan rendszernek, amihez tud asszisztálni. Önmagában vannak korlátai, de az alapfunkciókat ellátja, viszont azt irreálisan drágán. De beletette a bogarat a fülembe, hogy ha össze akarnék rakni egy komplex rendszert saját kezűleg, az nem lenne egy unalmas projekt. :D.

(#21) kormoskandur válasza Geller72 (#20) üzenetére


kormoskandur
tag

érdekes

(#22) Kasya válasza Geller72 (#20) üzenetére


Kasya
nagyúr

Van ilyen komplex rendszer, csak epp nem kellemes otthoni kornyezetben. Uveghazi novenytermesztes :DDD

(#23) Geller72 válasza Kasya (#22) üzenetére


Geller72
veterán

A komplex rendszert nem ilyen alatt értettem. Nem növénytermesztés esetére, hanem kifejezetten szoba, vagy más, ritka növények létfenntartó folyamataira. Az üvegház önmagában egy manuálisan, vagy digitálisan állítható öntözőrendszerrel nem igazán meríti ki azt, amire én gondoltam. ;). Fénymérés, páratartalom mérés (és mindkettő állítása automatikusan, akár szoftveresen). Külön lehessen definiálni profilokat minden növényhez, ha éppen úgy akarom. Tehát a fent említett Zamioculcas és mondjuk egy banánpálma közt egyedileg, növényre szabható profil szerint tudjak értékeket megadni. Mindkét növény eltérő "beállításokat" igényel. Szabvány profil kinyírná valamelyiket. Ami az egyikre jó, a másikra pont nem. ;). Kaktuszok és nagy vízigényű növények nem kezelhetőek azonos profilokkal. Minden növénynek megvan a megfelelő helye, ahol jól érzi magát. Egy mexikói látnokzsályának más viszonyok kellenek, mint mondjuk egy San Andreas kaktusznak. (Semmi összefüggést ne keressetek ;] :P ).

(#24) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Érdekes látni, hogy mennyi Bálint gazda olvassa a PH-t.

(#25) Csabroncka válasza MeszesKPT (#24) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha azt hiszed , hogy a banda nagy része csak IT-ben nyomul, hát tévedsz :N

"in medias res"

(#26) Kasya válasza Geller72 (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

Termeszetesen megoldhato, amennyiben kontrollalt korulmenyek kozt amugy is termesztheto gazdasagosan a noveny. Bar kerdes, hogy a hobbi noveny mikent tartozik ebbe. Maskulonben ez sem lehetne piackepes ennyiert :D

Inkabb arra probaltam ramutatni, hogy otthoni kornyezetben nem lenne "kellemes" megoldas. Elvegre a noveny egy disz is. Ha a komplex rendszert kicsiben uzemelned be, akkor a noveny szepsege veszne oda, vagy a led spektruma zavarna. Ha nagyba, akkor meg az ember koltozhet otthonrol...hacsak nem Sativat termesztes, mert akkor a hatas a lenyeg :D

[ Szerkesztve ]

(#27) cc42


cc42
csendes tag

Ha lehet vele mariskát termeszteni, még kelendő is lehet egyes körökben. ;]

(#28) Geller72 válasza cc42 (#27) üzenetére


Geller72
veterán

A mariskához meg főleg drága lenne. ugye, mint említettem, van "néhány" növény, ami eléggé érzékeny a páratartalom/fény arányaira, csak hogy két feltételt említsek a sok közül. Egy baromi nagy tő mariska talán visszahozná az árát, de cseszheted, ha a páratartalom és a fény a hővel együtt kinyírja. A tápanyag/víz nem minden.

A Bálint gazdára visszatérve. Nekem az egyik szakmám éppen a növénytermesztés és az ahhoz tartozó technológiák. De van még másik négy is. Ettől függetlenül nem gondolom azt, hogy a cinizmus helytálló lenne.Ugyanúgy érdekel az, hogy egy Varratom szász százalékosan jó legyen, mint például ez, vagy egy Linuxos szerver, vagy egy 1960-as Danuvia szétszedése, összerakása. Vagy bármi, ami érdekel. Elég sok olyan emberről tudok, aki a hobbija révén lett valamiben professzionális, zseni, vagy alkotott olyat, ami az adott területen mérföldkő volt annak ellenére, hogy mondjuk baromira nem volt diplomája az adott területen. Ha csak azt vesszük alapul, Einstein sem matekból és kémiából lett az, aki fizikusként ekkora nyomott hagyott maga után. Pedig nem is fizikusnak készült. :D.

(#29) macskea válasza atus72 (#13) üzenetére


macskea
őstag

Van vagy 20 különböző növényem, nagyon kevés kivételtől eltekintve mind kibírja locsolás nélkül akár két hétig is. A locsolást segítő appokat jó ötletnek tartom (emlékeztet, ütemez, satöbbi), de ez a cserép tényleg túlzás. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) Geller72 válasza macskea (#29) üzenetére


Geller72
veterán

..két hónapja nem vagyok otthon... :U . Nem a két hetek miatt találták ezt ki...

[ Szerkesztve ]

(#31) Venyera7


Venyera7
senior tag

Nekem tetszik, de sajna az ára már nem... Egy átlagos otthonban simán lehet 10-15db virág. :U

(#32) papasoft80


papasoft80
tag

Én még mindig nem értem.
Imádom automatizálni a folyamatokat, tényleg, de az élőlények gondozása szerintem pont nem ezek közé tartozna.
Ha állatot vagy növényt tartok, akkor a "beszerzéskor" vállaltam azt a felelősséget, lemondást, mely a gondozásával jár. Szívesen gondozom, táplálom, kitalálom mire van szüksége, stb... Kapcsolatot tartok fenn vele, de személyeset és nem IP kapcsolatot. :D
Persze vannak speciális helyzetek, amikor kell az automatizálás, pl.: elutazás, de ez a cserép arra sem jó. Átültetem az összes növényem, mikor kiderül, hogy menni kell?! :W
ui.: ja és arról nem is beszélve, hogy átültetéskor általában nagyobb kell majd belőle

[ Szerkesztve ]

(#33) MZperX75 válasza papasoft80 (#32) üzenetére


MZperX75
addikt

Ilyenkor hiányolom az oldalon a Like gombot....
Adok egyet

(#34) papasoft80 válasza MZperX75 (#33) üzenetére


papasoft80
tag

Köszönöm! :D

(#35) vilmose33 válasza cc42 (#27) üzenetére


vilmose33
őstag

Én is erre gondoltam, mindig meg kell találni a megfelelő vevő kört. Okos pelenkát is kitalálhatnának már, 7 hónapos a kisfiam jól jönne. :K

A jövő most van

(#36) Csabroncka válasza vilmose33 (#35) üzenetére


Csabroncka
addikt

Helyette van okos gyerek - előbb, utóbb megtanul nem besz@rni ;]

"in medias res"

(#37) tecsu válasza Geller72 (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Már legalább egy (de talán kettő is) évtizede vannak ilyen üvegházak, akár kis méretben otthonra is. Csak az ára annyi, mint egy átlagos ház.
A Parrot cserepénél pedig vannak jobb megoldások otthonra, pl. a már említett Lechuza.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) Kasya válasza Csabroncka (#36) üzenetére


Kasya
nagyúr

Addig is okosan jelzi nagy hangerovel, ha gondja-baja van :D

(#39) MeszesKPT válasza Geller72 (#28) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Tényleg érdekesnek találtam, ebbe nem kell cinizmust belelátni. Hangulatjeleket pedig nem szeretek használni. Mindenkit érdekel más is, csak erre itt mégsem számítottam.

(#40) tecsu válasza papasoft80 (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Részben igazad van, de - most magamat hozom példának - mondjuk az öntözést cserepekben, főleg kaspókban nehezen tudom jól adagolni. Mit nem adnék azért, hogy az összes cserepemben pontosan szabályozhassam a folyadék mennyiségét. Nem, nem kell robot meg applikáció, de az optimális nedvességszintet jó, ha segíti valami beállítani.
A hőmérsékletet is termosztáttal állítod stb.

Konkrétan ez a termék sz@r, vannak sokkal praktikusabbak ennél.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) vilmose33 válasza Csabroncka (#36) üzenetére


vilmose33
őstag

Teljesen igaz, van egy 3 éves kislányom is, de addig jó lenne. ;)

A jövő most van

(#42) kromatika


kromatika
veterán

Huuhh.Ez komoly.DDD

(#43) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem is tudom, nekem valahogy kevésnek tűnik ennyi ficsőr benne, de ha kombinálnák ezzel, tuti best buy lenne, akár még a duplájáért is... :D :U

(#44) Geller72 válasza MeszesKPT (#39) üzenetére


Geller72
veterán

:R

(#45) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Nem úgy néz ki ez z okoscserép, mintha 3-4 liter víz beleférne egy hosszabb kirándulásra. Szomszédnak mindegy, hogy a virágot, vagy az okoscserepet tölti-e.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#46) atike


atike
nagyúr

A kollégáim 2-3 hete voltak kint Dél-Koreában egy őrült nagy elektronikai kiállításon - tömve volt hasonló "csodákkal"... Hoztak haza kb 10 kg prospektust - egy fél napig csak élménybeszámoló volt... A gagyitól a durváig mindent csinálnak, mindent "okosítanak"....

(#47) Kasya válasza atike (#46) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ami nem baj, csak legyen valodi funkcionalitasa es elerheto ara.

[ Szerkesztve ]

(#48) Astroboy


Astroboy
őstag

Jaj gyerekek ez itthon úgysem működne..
Veszel egy tucatot a lépcsőházba rámegy egy kilód és okosítva lettek a fikuszok.

Aranka néni meg éjjel megdurrantja :D

(#49) velizare válasza papasoft80 (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

mert egy növényt öntözni is kell. tegyük fel, van 4-5, különböző fajtájú szobai dísznövényed. ezek közül 2-3 legyen egész évben ugyolyan vízigényű, a többi pedig évszakonként változó, telelő-nyaraló. legyen mondjuk az öntözési ciklusuk 3, 4, 5, 6 és 8 nap virágzáskor, 3, 4, 8, 10 és 12 nap pedig télen. azt már itt látod, hogy ehhez már naptár kell, mert az egyiket télen-nyáron heti kétszer öntöződ, a másikat meg télen csak havonta kétszer. és ezt már könnyen elfelejted.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) papasoft80 válasza velizare (#49) üzenetére


papasoft80
tag

Sőt, még szakkönyvek is kellenek. Továbbá az is kell, hogy megfigyeld, hogy az adott példány mennyire tér el a leírtaktól, melyik helyet szereti, stb...
Ezeket egyik okos eszköz sem csinálja meg helyettünk. Nem is lenne sok értelme, hiszen pont ez a lényeg az élőlények gondozásában.
A szakszerű ápolásban ez a cserép semmit nem segít, csak hamis biztonságérzetet okoz. Egy növény élete, egészsége megannyi tényezőtől függ(ahogy már mások is megírták).

Egyébként igazad van, az öntözés az egyik legfontosabb tevékenység és nagyon összetett, nem arról szól, hogy Mari nénit megkérem, hogy locsolja a növényeket.

Ezzel persze senkit nem akarok bántani, hiszen mindenki úgy gondoskodik a kedvenceiről ahogy ő jónak látja.
És vannak olyan növények, állatok, melyek nem igénytelenek, csak a "gazdájuk" gondatlanságát még azzal is tudják kompenzálni, hogy életben maradnak :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.