Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Hol jelentettek be? Nem is olvastam rola sehol csak multheten hogy eltoljak a megjelenest : O

(#2) Yany


Yany
addikt

Ezek az 1x8 pines 2070 kártyák álom minercuccnak tűnnek így hirtelen. :$ ;]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) Baryka007


Baryka007
őstag

Most komolyan, +30 mhz és már OC :F

[ Szerkesztve ]

(#4) Raysen623 válasza Baryka007 (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Emlékszünk még a Vega tuning megoldására is ugye? Na ez most ugyanaz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) Cefet


Cefet
aktív tag

Srácok, hivatalos teszt eredmények vannak már valahol az új nV kártyákról?

(#6) Cassi válasza Cefet (#5) üzenetére


Cassi
senior tag

? Tele van vele az internet.

(#7) Vektast


Vektast
aktív tag

Remélem 120e jmFt-nál (jó-magyar forint) megáll, mert ha nem akkor dühbe gurulok!

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#8) Zoltn válasza Vektast (#7) üzenetére


Zoltn
senior tag

Szerintem 2 év múlva használtan lesz annyi! :D :C

"Music is your only friend. Until the end!"

(#9) Tian66


Tian66
senior tag

Már az xx70 se SLI képes? Az előző szériában a 1070 még tudta. 1060-ig volt SLI mentes. Na nem mintha vennék ilyet... Pláne 2 darabot.

(#10) energy4ever válasza Tian66 (#9) üzenetére


energy4ever
addikt

1050Ti is tudja az SLI-t, legalabbis valami hasonlo van a dobozara irva.

(#11) Cassi válasza Tian66 (#9) üzenetére


Cassi
senior tag

A 2070-ről levették az NVLink (SLI) csatlakozót, de hát azért ilyen olcsó, mert nincsenek rajta extrák.

(#12) Tian66 válasza energy4ever (#10) üzenetére


Tian66
senior tag

Na azt nem is néztem. Vajon a 1060 miért nem tudta?

(#13) devast válasza Vektast (#7) üzenetére


devast
addikt

170e alatt nem lesz, és a fullos példányok közelíteni fogják a 200e-t.

(#14) hibavissza válasza energy4ever (#10) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudja a 1050ti az SLI-t.

(#15) Tian66 válasza hibavissza (#14) üzenetére


Tian66
senior tag

Akkor csak jól emlékszem hogy 1070-tol volt.

(#16) worxland válasza Vektast (#7) üzenetére


worxland
addikt

530 dollár * 282 HUF/$ =149460 jmFt
Erre jön a szállítás, a vám, az ÁFA és a kereskedő haszna. Igen, 120-ért tuti megkapod majd.
Szerintem ajándékba kapsz még hozzá egy AAA kategóriás játékot is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) berVi válasza NewHope88 (#17) üzenetére


berVi
senior tag

Nekem az a kedvencem, amikor azt hiszik, a Mini lassabb... A mai napig kell embereknek elmagyaraznom, hogy ember, ugyanaz a rohadt chip van rajta, csak a nyak merete mas...

(#19) hajbel válasza Tian66 (#12) üzenetére


hajbel
addikt

Mert egy 1060 SLI olcsóbb és gyorsabb lett volna, mint egy db 1080.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#20) TeeBee73 válasza hajbel (#19) üzenetére


TeeBee73
addikt

Kivéve, ha 6GB VRAM nem elég.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#21) nkmedve válasza hajbel (#19) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem feltétlenül, kb. hasonló ár és teljesítmény lett volna ott ahol jól skálázódik az SLI, ami a játékok maximum felénél valósul meg, szóval nem tudom kinek érte volna meg (+ nem is minden alaplap támogatja).

Volt időszak amikor a középkategória annyival olcsóbb és az SLI annyival támogatottabb volt, hogy megérte inkább egy olyat összerakni mint venni egy felsőkategóriás kártyát, de ezek az idők már rég elmúltak.
Mostmár az SLI (NVLink) csak arra jó, hogy akinek az abszolút csúcs FPS kell az megkaphatja ha van pénze kifizetni két csúcskártyát (azt sem fogja minden játékban élvezni).

Én amúgy mostanában egy 2080-ra vadásznék. Tudom, hogy az 1080 Ti jobban megéri (főleg használtan), de hosszabb távra venném a kártyát s így ínkább venném az újat, még ha az RTX nem is érdekel. Ha jól tudom a 2080-nál a DX12 Feature Level-en is javítottak, nem olyan fapados mint a 9-10-es szériánál, hosszabb távon lehet jelentősége ennek is, bár másik oldalon ott lenne a több RAM.

[ Szerkesztve ]

(#22) Redneck


Redneck
veterán

Fasza kis kártya, de valakinek megéri 200+ pénzért itthon? :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23) hibavissza válasza Tian66 (#15) üzenetére


hibavissza
veterán

Csak a 8 GB-os kártyákra él az opció. Így nem kell a csórópisták SLI bugjaival is foglalkozni. ....nekem is 1050ti van.

(#24) hajbel válasza nkmedve (#21) üzenetére


hajbel
addikt

Pedig az, hogy kivették a 1060-ból az SLI-t az én elméletemet bizonyítja. Szvsz én kihagyom az első generációs RTX-eket. Szerintem a DLSS a legfotosabb feature benne, de azt még szinte semmi sem támogatja.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#25) nkmedve válasza hajbel (#24) üzenetére


nkmedve
őstag

Az SLI már évek óta egyre kevésbé releváns, és így egyre kevesebb kártya támogatja, ez szerintem természetes. Lehet ezt úgy értelmezni hogy gonosz nVIDIA mindent elvesz tőlünk, de attól még tény, hogy a csúcskategórián kívül már sehol nincs értelme az SLI-nek.

A DLSS-re én is kíváncsi vagyok, de egyelőre olyan sok pozitívumot nem lehetett hallani róla, a kevés teszt alapján amit láttam, úgy tűnik, hogy 2160p + DLSS kb. hasonló minőséget ad, mint 1800p + TAA és teljesítményben is egy szinten vannak ([link]), szóval lehet kiderül, hogy még mindíg teljesen fölöslegesek a Tensor magok egy Geforce-on.

(#26) Pöttön


Pöttön
őstag

Jó kis kártya, ha lennének értelmes játékok pcre akkor még vennék is egyet. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A 2070 az melyik 10x0-val egyenértékű? Nem hinném hogy nagy eladási rekordokat döntögetne ez se, gyanítom ugyanannyira túl van árazva mint a többi 20x0, és hát az 1080Ti alatt minden pótolható 10x0 szériával. Max nem lesz benne réjtrész, amihez úgyis le kell butítani a grafikát, ezért kb. sose lesz bekapcsolva, úgy meg semmi különbség a prevgenhez képest.

(#28) Dr. Akula válasza nkmedve (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ott van értelme, ahol nem tudsz jobb kártyát venni. 2080Ti-ről már nincs hova váltani.

(#29) worxland válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


worxland
addikt

1080-nál egy kicsit jobb.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) hajbel válasza nkmedve (#25) üzenetére


hajbel
addikt

1. Attól még nem tudsz más magyarázatot adni arra, hogy miért pont a 1060-ból vették ki az SLI-t, (sem a felette, sem az alatta elhelyezkedő kártyákból). A teóriád ott bukik meg, hogy mindegyikből kivették volna, ha az általad említett gondolat mentén engedélyeznék az SLI-t.

2. Mégegy ok, hogy kihagyjam ezt a generációt.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#31) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

30! HARMINC!!... meg a smart kártya...
Üvegtigris... nekem ez jutott eszembe, mikor megláttam.... :C

nomind1, sry.. khm... :U :D....

b@sszki, 30 MHz OC :D.....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32) Zoltn válasza nkmedve (#25) üzenetére


Zoltn
senior tag

4k nál kell egyáltalán akármilyen élsímítás? Vagy minek vannak ezek? :B

"Music is your only friend. Until the end!"

(#33) hajbel válasza Zoltn (#32) üzenetére


hajbel
addikt

Kell, mert a távoli objektumok kockásak.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#34) hapakj válasza hajbel (#30) üzenetére


hapakj
aktív tag

1060 és alatta lévő kártyákban nincs SLI

(#35) nkmedve válasza hajbel (#30) üzenetére


nkmedve
őstag

Lehet teóriákat gyártani, de az nem változtat a helyzeten, hogy a középkategória árai annyira felmentek és az SLI hatásfoka annyira leesett az elmúlt években, hogy teljesen értelmetlen a csúcskártyákon kívül bármi máson SLI-t használni (azt is csak akkor ha elégetni való pénze van az embernek).
Számomra inkább az a meglepő, hogy a Ti kártyákon kívül bármi máson volt még SLI híd az elmúlt években.

(#36) koko52 válasza berVi (#18) üzenetére


koko52
veterán

Az igaz, de egyszer vettem én is egy mini 970-et. 3 perc játék után azt hittem felszáll a géppel mint egy helikopter. 90C-alatt akkor volt mikor neteztem. Rákerestem és ez minden mini/egy ventisre igaz volt. Gyorsan ment is a HA-ra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#37) YellowFlash válasza koko52 (#36) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Mai napig Giga 970 minim van. Legalább hülyeséget ne írj. Az enyém sose ment 80 fölé. 75-80 között volt mindig a max.
"Rákerestem és ez minden mini/egy ventisre igaz volt." :(((

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#38) koko52 válasza YellowFlash (#37) üzenetére


koko52
veterán

Akkor te vagy az egyetlen :C . A következő vga-m 980 volt 2venti 70c és hangtalan. Most 1060 6gb max 60c és hangtalan (Gainward Phoenix Golden Sample)
Soha többé mini...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#40) energy4ever válasza YellowFlash (#37) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezek a kartyak teljesen jok. Rakell keresni a GTX-660-ra pl. Azok nagyjabol 150W-os kartyak, es ritka volt azokbol a nagy fog hutovel szerelt kiadas.

Asszonynak egy tulzsufolt, kimondottan rosszul szellozo gephazban van GTX-1050Ti-je ami low profilos. 80fok korul van jatek kozben.

(#41) koko52 válasza energy4ever (#40) üzenetére


koko52
veterán

Nekem is az volt az előző, nem mini hanem MSI gtx 1050ti OC két ventivel. Egy nagyon takarékos külön táp csatlakozó nélküli VGA volt. Zsúfolt házban 60c fölé nem ment, így már itt is látszik hogy a mini 20c-al melegebb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#42) energy4ever válasza koko52 (#41) üzenetére


energy4ever
addikt

"a mini 20c-al melegebb"

Amit en irtam az fele akkora mint egy mini.

A tulzsufolt gephazat pedig en ugy ertettem, hogy tenylegesen televan mindennel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43) koko52 válasza energy4ever (#42) üzenetére


koko52
veterán

Ez az lp verzió. Ennek nem kéne melegebbnek lennie.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#44) Jack@l


Jack@l
veterán

Milyen szerény hangvételű lett a cikk. Bezzeg a Fury Nano-nál még a gigászi felárat is nagyon megérte anno kifizetni :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#45) energy4ever válasza Jack@l (#44) üzenetére


energy4ever
addikt

Az azert ennel joval kisebb kartya! :))

(#46) icp1970


icp1970
senior tag

fain. :K

(#47) koko52 válasza energy4ever (#42) üzenetére


koko52
veterán

Az egy EKWB? :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48) bombibmw


bombibmw
veterán

Ez a hűtés megint nem fog xart se érni, mint az elődöknél.

(#49) worxland válasza bombibmw (#48) üzenetére


worxland
addikt

Aha, totál nem működik se az enyém (1070 Mini), se a fiamé (1080 Mini). Csak dísznek vannak a gépekben.
Ja, nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#50) bombibmw válasza worxland (#49) üzenetére


bombibmw
veterán

Biztos nem droppolja le az órajelet, mert elmelegszik.
Ja, de.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.