Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

Nocsak. Jó áron még lehet is értelme, A Tt pacific szettje hasonló árban még mindig fölötte van jóval.

Ha tényleg le tudják húzni 100 usd-vel az árát a Tt-hez képest az már komolyan megkavarhatná az állóvizet....

(#2) GreatL


GreatL
őstag

A következő vizem ilyen lesz, quick disconnectet teszek rá és onnantól már csak vizes videokártyát kell venni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) Zoltn


Zoltn
senior tag

Ha nem lesz túlárazva, és nem lesz túl gagyi, még érdekelhet is. Az EK-nak van hasonló szettje, de annak az ára már átlépi az ingerküszöbömet.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#4) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Nagyon tetszetős darab. Jó lenne ebből egy olyan kiadás mint az EK A240G , ahol van a KIT-ben VGA-ra szerelhető borda is.

[ Szerkesztve ]

(#5) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Kit erdekel az ara, az a lenyeg hogy RGB-s, minden mas abszoult masodlagos. :DDD
Trollololoooo

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6) Zoltn válasza DNReNTi (#5) üzenetére


Zoltn
senior tag

Köszi a hozzászólást :(((

"Music is your only friend. Until the end!"

(#7) DNReNTi válasza Zoltn (#6) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem lehetett kihagyni, elnezest, hogy viccelodni mertem, egy nevetsegesen kinezo hardveren. No, de hogy erdemben is hozzaszoljak, ne csak feleslegesen egessem a biteket: Tenyleg nem igazan ertem mi ertelme ennek a sok RGB csicsanak, ez is (mint sok mas hasonlo RGB csuda) egy profi high end cucc, relativ dragan, szamomra ez osszeferhetetlen. Mar a profizmus es a high end, egy legolcsobb kinai piacos karacsonyfa egosor kinezettel. Biztos ki volt ez mar targyalva szarzor, nem is kerek en erre valaszt, leginkabb koltoi a kerdes.

Szerk: typo

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#8) b. válasza DNReNTi (#7) üzenetére


b.
félisten

Szokás szerint le kell írni megint azt , hogy ez egy kikapcsolható opció, tehát pont mindegy lenne neked, hogy van e rajta RGB vagy nincs.
Kék folyadékkal dolgozott nálam az elődje,( aragorn) barom jól nézett ki. Nekem kell rá RGB mert ilyen a házam és van rá igényem, te meg kikapcsolod és kész . ha nem lenne rajta azt fordítva nehezebb lenne megoldani azoknak, akik igénylik.
Az meg hogy ezt profi high end cuccnak nevezed,hát hagyjuk. EZ pont nem az, ez egy egyszerű és jó áron lévő kompakt rendszer, amit lehet később bővíteni. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) DNReNTi válasza b. (#8) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na mondjuk erre pont nem gondoltam. :DDD Latszik reg kiestem mar a hardveres temakbol. Koszi a felvilagositast.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Cooler Master valahogy leszerepelt a cuccaival... Középkategóriás hulladéknak eladott valamik.

Gondolom ez is drága lesz a minőségéhez képest.

(#8) b. Probléma az, hogy azért a szarért még komoly felárat kérnek..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) #56573440 válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jelenleg arról szólnak a pletykák, hogy olcsóbb lesz mint a Tt hasonló megoldása... Az meg egészen szépen beskálázódik a kompakt bővíthetetlen egybeszerelt, és a profi, elemenként legózott komoly rendszerek közé. Meg nem hiszem hogy az rgb feláras lenne itt. Mármint mivel nincs nonrgb, ezért elég nehéz kisakkozni hogy nélküle mi lenne... Ha beesik 60-80k közé az már korrekt nyitó ár lenne...

Pl nekem totálisan kellett volna a Tt is, de itthon 100k körül az már vicc. Rendesvizet meg nem építek mert az hamar elszaladna drágába ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) macilaci78 válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

El kellene dönteni, hogy középkategóriás, vagy hulladék... Egy Skoda Fabia is alsó kategória, de a hulladék fölé pozicionálható azért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) Bakus válasza #56573440 (#11) üzenetére


Bakus
tag

Hát ha alumínium radiátorral jön 60 fölött akkor bukó. 60+-ért már réz radis szetteket lehet kapni.

"A víz örök, de a gép változik"

(#14) #56573440 válasza Bakus (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

Melyiket?

(#15) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Valaki ki tudná fejteni, hogy ha 30e-40e HUF kozott már nagyon jó kompakt vízhűtést kapni, akkor egy plusz víztartáj, meg csak h szerelhető, miért kerül ennyivel többe? (Gondolom 200EUR-al legalább számolhatunk...)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#16) #56573440 válasza Aprósólyom (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert a kompakt rendszer ha bővíteni akarod, akkor vagy sehogy, vagy csak nagyon kompromisszumosan bővíthető. Ez meg sztenderd cucc. Nagyobb radit akarsz beteszed. Más blokkot, lecseréled.

(#17) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

JatekVizhutes !! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Itt már előjön az is hogy a tartályt is fel kell pakolni valahova, hely meg nincs, aki ilyet vesz, az már rendes vizet is vehet. A kompakt pont arra való hogy ne kelljen baszakodni vele, csak használni. Ez meg ilyen mindenből a rosszabbikat megoldás.

(#19) #74018560


#74018560
törölt tag

280-as kéne extra csökkel a VGA-nak.

(#20) Ruuwa válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Ruuwa
tag

Azért nem csak egy tartály a különbség. Én pl nem vagyok nagy híve a kompakt vizeknek, mert pumpa meghibásodás esetén sajnálnám kidobni a radiátort.

Hagyományos, épített víz meg egyenlőre emészthetetlen árkategória számomra. De ha egy ilyenből, vagy az EK alu szériájából olcsóbban össze lehet majd legózni egy kisebb szettet, arra vevő lennék. Főleg, hogy én pl processzorra első körben lehet nem is raknék vizet, inkább csak a GPU-ra. És ahogy előttem is írták, sztenderd csatlakozókkal csak a blokkot kell cserélni a videokártyával együtt.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#21) b. válasza Ruuwa (#20) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek, engem is ez vonz benne.Az árazás a kérdőjel benne.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Dr. Akula válasza Ruuwa (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én azért használok kompakt vizet, mert alapból levegőt használnék (nem tuningolok), csak az olyan baszott nagy, és pont a CPU körüli kevés helyet takarja le, ahova mindenféle kábeleket kell kötözni (és kihúzni szereléskor), hogy így sokkal hozzáférhetőbb. Épített vizet megintcsak bontani kéne szereléskor.

Mondjuk ha tuningos lennék, valszeg inkább kompresszorra hajtanék, nem vízre.

(#23) Bakus válasza #56573440 (#14) üzenetére


Bakus
tag

Például [link]
De van még pár hasonló.

"A víz örök, de a gép változik"

(#24) Hobbbyt válasza Ruuwa (#20) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ha kedves a géped élete, messze elkerülöd az alu alkatrészeket.
A blokkok jellemzően rézből vannak, így az alu radiátor 1-2 éven belül elkopik a réz-alumínium kölcsönhatás miatt. (az alumínium szépen feloldódik és idővel kilyukad)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#25) D.Va válasza Bakus (#23) üzenetére


D.Va
senior tag

És ha nincs 5,25"-ös bővítőhely a gépház előlapon, hova rakom?

[ Szerkesztve ]

(#26) Bakus válasza D.Va (#25) üzenetére


Bakus
tag

Van ezen az áron Phobya szett is hengeres tartállyal [link], vagy XSPC-nél maradva: [link].
Kompakt rendszerek maximum 45-50 ezer forintig érik meg az árukat.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#27) Chrakatoa válasza Bakus (#26) üzenetére


Chrakatoa
tag

többször is láttam már ezt az oldalt (merlinhardver) , megbízhatóak? Pár dolog nagyon jó áron van náluk, már már pofátlanul olcsón, és nekem gyanúra ad okot. Én is gondolkodok egy custom vízhűtésen, bár lehet maradok inkább ár érték arányban az AIO megoldásoknál.

(#28) b. válasza Chrakatoa (#27) üzenetére


b.
félisten

Merlin az egyik legdrágább bolt, talán akciós cuccaik amik jók.AZ viszont tény, hogy az új cuccok általában náluk kaphatóak először, főleg VGA terén, de sokszor egy Iponhoz vagy más szintén nem túl olcsó céghez képest is 15-20 % kal drágábbak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Bakus válasza Chrakatoa (#27) üzenetére


Bakus
tag

Vízhűtés vásárlására Magyarországon nincs más lehetőség (van más boltban is, de nagyon kicsi a választék). Vásároltam már tőlük többször is, ami nincs raktáron annak a szállítási határideje bizonytalan, de telefonon utánna kérdezve pontosabbat tudnak mondani. Volt olyan amikor valamire 5 hetet kellett várnom, de telefonon megbeszéltük, hogy ami raktáron van azt most postázzák azt a bizonyos dolgot pedig ha beérkezik hozzájuk, de postaköltséget csak egy szállításért kértek el.
Külföldi oldalakon több minden van raktáron és hamarabb be is szerzik ami kell, de a posta költség jóval magasabb.

"A víz örök, de a gép változik"

(#30) Hobbbyt válasza Chrakatoa (#27) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Talán az előttem hozzászólók nem adtak pontos választ, de egy szó mint száz: A Merlinhardver egy kifejezetten megbízható bolt. Átlagosan elég drágák (de a kínálatuk Magyarországon egyedülálló!) és a nem raktáron lévő termékek beszerzési ideje elég rapszodikus. Ezt leszámítva minden másban magasan az átlag felett vannak. Ügyfélkezelés, csomagolás.. mind remek. Én is tőlük vettem az épített vizem alkatrészeinek a felét.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#31) Lacok


Lacok
őstag

"Maker jobb teljesítményt kínál majd egy átlagos 240 mm-es radiátorra épülő kompakt rendszernél, ára mégis 200 dollár alatt marad."

A kérdés az, hogy mennyire ment a minőség rovására a sporolás.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) Chrakatoa válasza Hobbbyt (#30) üzenetére


Chrakatoa
tag

Köszönöm az infót mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.