Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) total90 válasza edipqe (#8) üzenetére


total90
veterán

A szerb akárhová keveredhet nincs gondban (kivéve a magyar dizsikben :)) ) ,de azért a magyarok többet nyelnek el mint a szerbek.Érdekes módon a Vajdaságban élő szerbek azok akik nem kedvelik a magyarokat, akik lejjebb vannak azoknak annyira nem téma.Itt viszont sokan vannak úgy,hogy ha nem szerb vagy akkor az x@r ügy :((( Mondhatni,hogy szerencse,hogy jól alakultak a szavazások...

A katonaság kötelező!Csak lehet menni 6 hónapra rendes katonának és 9 hónapra civilnek...itt és főleg É Vajdaságban többen mennek civilnek.Egyrészt a szerb nyelv miatt,másrészt a mostoha körülmények miatt.
Most lehet azt mondani,hogy az itteni magyarság "el van kényelmesedve",de én (és még sokan mások)nem vágyom arra,hogy fél évre elhúzzak a világ végére(mert a magyarokat nem rakják közel)és heti 1x (ez igaz) fürödjek,romlott kaját egyek és döglésik dolgoztassanak.

Egy haverom el ment rendes katonának,mert neki sürgős volt.Pl. ő említette ezeket is:
-fürdés het 1x (nyáron esetleg 2x)
-sokszor romlott kaja
-télen nyitott ablaknál alvás (nem szabadott becsukniuk)
-nincs meleg víz
-tusolás egyszerre 30-40-en néhány tus alatt
...meg hasonlók.Mondják rám,hogy el vagyok kényelmesedve de leszarom,nekem nem kell az ilyen "katonaság".
A civil katonaság alatt még elsősegélyt és katasztrófa védelmet is tanultunk,aki meg elment az semmit.

Ezért is tervezem,hogy elmegyek....de az még jövő titka.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.