Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joey04 válasza Essentials (#10) üzenetére


joey04
titán

A cikk ezen részét nem is értem. Az új iPhone már kész van, be lehetne mutatni holnap is, aztán akkor ott az elsőség? Ez hülyeség. De akár ott lenne a WWDC is, ott is volt már hw debütálás. Plusz mindkettő (Apple, Huawei) leadnak egy rendelést, aztán szállítják nekik. Ha akár a vírus, akár más miatt késés van, az nem a Huawei-en, vagy almán múlik. A forrás kínai, de amennyire a fordítóból látom ott nincs is szó ilyesmiről.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) t72killer válasza dutrás (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez se kell konteó: a kommunikációban betöltött vezető szerep akkor is komoly hatalmi tényező, ha semmilyen backdoor/hátsó szándék nincs. Az meg ugye a bónusz, hogyha a területünkön van a gyár, akkor ilyenek beépítésére is nyílik lehetőség.

#49: nem a CO2, a nitrogénoxidok voltak a probléma, ami valóban nem veszi ki jól magát pl egy New York vagy egyéb metropolisz dugójában. Picit azért műbalhé volt a dolog, mert az amcsi autópark se patyolattiszta, hiába benzines.

#50: kb ez :R. Amcsi jogrend szerint így lehetne adóelkerülni - csakhát az nem kicsit meredek, hogy EUR-százmilliárdos tiszta profitot húznak az itt élő népességből, ami után egy kanyi cent adót nem akarnak fizetni - míg a kőműves pista fizesse a jövedelme felét a közösbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) szkaroly válasza #88470784 (#49) üzenetére


szkaroly
senior tag

NOx-ról van inkább szó. Ezt a VW egyébként még olcsón megúszta. Ha itt EU-ban nem volna akkora hátszelük, kaphattak volna nyugodtan hasonló büntetést.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#54) szkaroly válasza Essentials (#34) üzenetére


szkaroly
senior tag

A Huawei hírek mellett elsiklott hogy Donnie az Apple-t is megzsarolta, mondván ha nem költöztetik vissza gyáraikat az USA-ba akkor nagyobb vámokat kell fizetniük, ergo drágábbak lesznek a kütyük.

Poco X3 Pro

(#55) t72killer válasza szkaroly (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, és szvsz jogos lépés volt, uis az amcsi cégek így lógták el az adófizetést. Alkalmasint globálisan. Évtizedek óta húzódó probléma volt ez. De almáék és sok más amcsi cég is olcsón megúszta a visszatelepülést, mert a költözésért cserébe elengedtek egy csomó adót.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Mivel a Huawei jelen pillanatban a TSMC második számú megrendelője az Apple után, a tiltás nyilván a félvezető óriást is negatívan érinti,
Pont minap ecseteltem ezt. De persze a sok okos szerint észre se veszi ezt a gyártó....
A tőzsdén gyorsan tudnak esni az árfolyamok ettől kisebb dolgok miatt is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#57) 7Heads Drago válasza strogov (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itt 32 másik kínai cégről van szó. Tartok tőle hogy közük sincs az 5G-hez. Sztem fogalmazd újra. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#58) #88470784


#88470784
törölt tag

Úgy néz ki gazdaságilag is visszacsatplják Hong Kongot kínához.
Végülis lejárt a szerződés már régen amit anno az angolokkal kötött kína az ópiumháború végen (anglia elárasztotta kábítószerrel kínát). [link]

A kiemelt gazdasági státusza megmaradt, de politikailag már kína visszakapta.
Gondolom.ezért is telepitík át a TSMC-t amerikába.

De hogy ehhez amerikának mi köze van, mármint az angolok kapták meg a területet ideiglenesen nem az amerikaiak, azt senki sem érti.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59) Lami66 válasza #88470784 (#58) üzenetére


Lami66
őstag

Miért menne egy hongkongi cég az Usába? Én azt gyanítom, hogy a TSMC valójában nem hongkongi tulajdon...hasonló sunyi játék lehet azzal is a háttérben mint a Crypto AG-vel. Meg még ki tudja hány ilyen cia tulajdonú álcacég van a világban.

(#60) #88470784 válasza Lami66 (#59) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én nem hinném, higy vmi álcacég lenne ez kicsit konteósnak tűnik, elég profi és nagy cégről van szó.
Hogy valójában kik a részvényesei, tulajdonosai a cégnek nem tudom.
Itt az usa vmi 12 milliárd $ összegű állami támogatást ajánlott fel a cégnek ha az usába költözik (állami befolyásolás hello huawei).

(#61) Lami66 válasza #88470784 (#60) üzenetére


Lami66
őstag

Nem kételkedem a méretében és világelső technológiájukban. Csak a tulajdonosi hátteret illetően vannak kétségeim.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.