Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hellosztok,

Lehet hogy megköveznek, de 1000x inkább vennék használtan egy DELL E7440 v 7450 est NBD garisan mint ezeket a notebookokat.

Release the Beast....

(#3) debrecenikri


debrecenikri
tag

Kötekedés, de a leírásban laplapot írtatok laptop helyett. És imáim meghalgatásra találtak! Köszi bárkinek is, aki elolvasta azt a hsz-t mégvalósította. :DD

[ Szerkesztve ]

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#4) MittuDomain_ válasza debrecenikri (#3) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Először én is laptopra gondoltam, de alaplap lesz az. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#5) Dr. Akula válasza Tankblock (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Megkövezés? Nyilván inkább bc mint ezek a teszkós gagyik.

(#6) deja vu


deja vu
addikt

Ismét jól sikerült az ajánló. :C Beraktatok egy kifutott monitort amit már régóta nem forgalmaznak az oázisnál. Biztos örül az oázis, hogy fizetett egy csomó pénzt a reklámért, de inaktív termékkel reklámozzátok a boltját. Az Acer CB270HU már jó pár hónapja kifutott, inkább kérdezzetek az adott topicban, hogy mi ajánlott. ;] Az Acer-t töröljétek ki és írjátok át a BenQ GW2765HE-re.[link]

Szokásos nem ajánlott termékek reklámozása pénzért.
TN paneles monitor, ezért a topicban már kövezés jár. DDR3-as Skylake alaplap, ezért az ajánlásért a topicban megvernének.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7) okiteki


okiteki
tag

ROSSZ GARAMCIA! Nem 3 év hanem csak 1+1 év!!!!! már régóta a Samsungnál! :W

(#8) jerry311 válasza debrecenikri (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ay alaplap akciot inkabb ket szoban kellene irni.

(#9) QwErTy42 válasza Tankblock (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nyomni kell a fostalicska ipari hulladékot, mert akkor bedőlne a gazdaság.
Ezeket az ipar szégyeneit garancia plusz egy napra tervezik és addig sem egy élmény őket használni.

A szomorú az, hogy egy szakmai portálon a különösen kerülendő szarokat is kirakják az ajánlottak közé, mikor lennének kevésbé szemetek is hasonló áron.

Vicces, hogy hetente lejön egy ilyen "milyen sz-rt vegyek" cikk. Utána a kapcsolódó fórumszálakon meg szétoltják az "ajánlott" szemeteket.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) kekegsm válasza okiteki (#7) üzenetére


kekegsm
őstag

Garancia, nem garaMcia.

És:
LED / LCD monitorok 3,5,7,9-es széria 12+12(regisztrációhoz kötött)
LED / LCD monitorok 2,4,6,8-as széria 12+24(regisztrációhoz kötött)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11) Milka 78


Milka 78
nagyúr

(I)Két memóriafoglalata van csak, és ezekbe DDR3 memóriát tehetünk, ami akár korábbi gépünkből is származhat. (/I)

Azt azért tegyétek hozzá,hogy ddr3l,ről beszélünk ami 1.35v-n üzemel.A sima ddr3 az Intel hivatalos álláspontja szerint károsíthatja a processzort,ergo nem kompatibilis.
Esetleg ha a lap képes a memória modul alulfeszelésére és a szett is bírja a csökkentett feszt...meg ha a muteron csöngő lenne lehetne vilamos :D

[ Szerkesztve ]

(#12) deja vu válasza QwErTy42 (#9) üzenetére


deja vu
addikt

Már el lett mondva, hogy pénzért ajánlanak ipari hulladékokat, hogy fennmaradjon az oldal. De kérdem én, megéri az embernek szembemenni a saját elveivel és szemetet ajánlani az olvasóknak azokat megkárosítva?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A cikkben ajánlott termékek közül szinte egyiket se választanám az adott kategóriában. Vagy velem van probléma, vagy a cikkel.

(#14) b. válasza deja vu (#12) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) okiteki válasza kekegsm (#10) üzenetére


okiteki
tag

Igaz Garamcia nem Garancia :R , de attól még a Samsung S22F350FH 12+12 gari van rá nem 12+24 gari :D

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ez az LG monitor akció nem is lenne rossz (bár tudom, inkább spóroljak és vegyek egy DELL-t), olyan kategória a specifikációk alapján, ami végre talán többeket érdekel (Az UHD-kat, meg pláne az Acer-eket tényleg hagyjuk.). Szóval ilyen jöhetne még több is a jövőben. (csak kár, hogy az olyan webshop-pk, mint pl. az ED, vagy az MM itt nem szokott "reklámozni", mert pl. a gari miatt egy nem Local boltból soha nem vennék pl. monitor-t...)

(#17) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

"Még nagyobb méretben, 27 hüvelyken már elég furán mutat a Full HD-s felbontás"

Na ez azért kicsit érdekes megállapítás. Nekem 32 collon van fHD, mégse bántja a szemem, pedig viszonyítási alapnak ott lenne a telóm, ami hat collon 2K-t használ, szóval lehetnék allergiás a szőrös betűkre, mégsem volt még gondom ezzel... (Jegyzem meg az előző monitor-tvm 27" volt, fHD-vel, nem volt azzal se para netezni, játszani). Na mind1 :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#18) gutriqper


gutriqper
tag

Nem jelent meg ez a cikk tegnap egy időre véletlenül?

(#19) _Atesz


_Atesz
addikt

Ajánlott laptopnak inkább ilyen Dell-t kellene tenni.
Szerk.: igaz ez 15,6-os.

[ Szerkesztve ]

(#20) AxBattler válasza _Atesz (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép, és jónak tűnik az a 14"-os Asus, ha az összeszerelési/anyagminősége is elfogadható, akkor nagyon jó vétel. W10 nélkül, 64GB eMMC-vel már 115k HUF-tól vihető.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#21) Lacok


Lacok
őstag

Az LG 29UM68-P monitornál a FreeSync frissítési frekvencia értéket igazán fel lehetett volna tüntetni ami 40-75Hz . [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Van még piaca az alaplapoknak? Ezer éve nem raktam össze gépet.... Ntoik, kész gépek, használt kész gépek: ezek mennek.... Hol vannak a régi szép idők, jó kis 286-os csodák, imádtam.... :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#23) deja vu válasza Fryskitt (#22) üzenetére


deja vu
addikt

"Van még piaca az alaplapoknak?"
Nem már senki sem vesz új gépet. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#24) Fryskitt válasza deja vu (#23) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mondtam én olyat, hogy senki nem vesz új gépet? Hm? Nem vesznek összerakott gépet, mert sok a baj vele, egészen elképesztő kompatibilitási problémák jönnek elő, sokszor egészen később is, jóval eladás után. Hol van már az az idő, amikor egy alaplapba beleraktam 4-8 db néhány kilo- vagy megabájtos modult és ment, mint a kis angyal. Valahol a Tualatin prociknál kezdődött ez az összeférhetetlenség-őrület. Mindegyiket egy memória modullal adtuk el, és néha még az sem volt jó. Manapság gyárban összerakott gépek mennek, abból is kevés, azokkal nincs gond.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#25) _Atesz válasza Fryskitt (#24) üzenetére


_Atesz
addikt

Bocs hogy ezt írom, de nettó baromság amit írsz. Minőségi tápegység kell, minőségi memória és akkor nincs semmiféle kompatibilitási gond.
A mai notikkal ellenben sokkal több probléma van. Kezdve a lassú processzorokkal, leolvadó grafikus chipekkel, könnyen eltömődő hűtőrendszerekkel, széttörő zsanérokkal és még had ne soroljam...

(#26) vlevi válasza Den Hadnagy (#17) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itthon 23" Fullhd monitorom van, melóhelyen 27" fullhd. Szebb a kép 23"-on, mert 27-ben külön latom az egyes pixeleket. Erre még rátesz egy lapattal az office ronda élsimitása, és már-már fáj ránézni egy dokaira, vagy levélre, annyira ragyásak a betűk a 27-es monitoron. 23-on még csakcsak elmegy

(#27) Fryskitt válasza _Atesz (#25) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szeretem, amikor a "nettó" szót használjátok, pedig ebből látszik, hogy azt se tudod, mit jelent. A többiről meg csak annyit, hogy szívesen mutatnék neked méregdrága alaplapot kiakadni szintén méregdrága válogatott memóriától. Az olvadó laptop az, ami nem minőségi, már ha ezt a szót erre lehet használni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28) deja vu válasza Fryskitt (#27) üzenetére


deja vu
addikt

A Milyen asztali gépet vegyek? topicba írogatok minden nap, és nem emlékszem az elmúlt fél év alatt előfordult-e kompatibilitási gond.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#29) _Atesz válasza Fryskitt (#27) üzenetére


_Atesz
addikt

Nettó baromság: nem félreértésből ered, hanem nem tudásból. Számomra ezt jelenti.
Az, hogy van olyan, meg hogy általánosítasz, az két teljesen különböző dolog.
A leváló GBA tokozású VGA chipek pedig nem csak az olcsó kategória sajátjai.
Szóval amit kijelentettél - a nettó értelmezésétől függetlenül - baromság.

(#30) _Atesz válasza deja vu (#28) üzenetére


_Atesz
addikt

Persze nincs, vagy csak elvétve. Ami szokott lenni az az, hogy megveszik az AMD procit és IGP-vel használják, mindezt úgy, hogy valami ótvar, név nélküli memóriát tesznek bele. Akkor szokta szórni a hibát.
Másik véglet, amikor tuningolnak és nem értenek hozzá.

(#31) #46922752


#46922752
törölt tag

Gigabyte B150M-DS3H DDR3

Aki ezt megveszi, meg is érdemli. DDR3 = magas fesz = bye bye skylake cpu... :DDD :W :W :W

És édes mindegy mennyire márkás ramot teszel bele.

[ Szerkesztve ]

(#32) AxBattler válasza #46922752 (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Kifejtenéd?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#33) Milka 78 válasza AxBattler (#32) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már kifejtette az Intel,de van róla PH-s cikk is.

[ Szerkesztve ]

(#34) AxBattler válasza Milka 78 (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, tényleg! 1 éves cikk, már el is feledkeztem róla... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#35) Alchemist válasza Tankblock (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Megkövezés helyett inkább egyetértés jön. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) kakuk.tamas válasza _Atesz (#29) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

*BGA

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"A legolcsóbb WQHD, vagyis 2560x1440 pixel felbontású modelleket valamivel százezer forint fölött kínálják."

Nem egészen, pont most vettem Acer G257HU-t 90000-ért. WQHD, IPS.

(#38) Fitzgerald válasza #46922752 (#31) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az remélem megvan, hogy ha ki is nyírja a memória kontrollert a túlfesz, az csak sok éves használat után fog bekövetkezni, ha egyáltalán bekövetkezik valaha. Sanszos hogy addigra már az ember le is cserélte a procit. Ha linkesz nekem egy darab ilyen esetet az elmúlt több mint egy évből amióta elérhető a Skylake, akkor elhiszem.
Nekem egy Asus Z170-P D3-am van, tökéletesen jól érzi magát benne a BCLK-val 4.3GHz-re rántott i5-6500 a 2x8GB, 2000MHz-es DDR3-al.

[ Szerkesztve ]

(#39) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

LG 27MP35HQ-m van.
Ez a LG 27MP48HQ miben más?

(#40) _Atesz válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


_Atesz
addikt

Az. Elírtam.

(#41) Teaway válasza deja vu (#6) üzenetére


Teaway
veterán

Dehogy örül. Hétfőn megy a mél, hogy javítsák ki a cikket.

Nincs itthon csokid??

(#42) scarabeus86 válasza Milka 78 (#11) üzenetére


scarabeus86
tag

+1, nekem is ez szúrt szemet

(#43) AMD Power


AMD Power
titán

AMD AM4 alaplapok és CPU mikor érkeznek?

(#44) Fryskitt válasza _Atesz (#29) üzenetére


Fryskitt
addikt

A nettó szót sajátosan értelmezed, beletrollkodsz feleslegesen (úgy tűnik) bárkibe, miközben te magad általánosítasz leolvadó notebookokról, amikből én spec egyet sem láttam, kompatibilitási hibát meg számtalant, annak ellenére, hogy egy csomó időm megy el egy adott alaplap gyártójának a kompatibilitási listájának bogarászásával és hogy a remekül teljesítő hazai piacon találjak pont olyat, ami azon rajta van. Biztos nagy májer vagy gépszerelés okán, hát csak rajta, lelked rajta, én magam nem szívesen rakok össze és adok el épített gépet, mert szívás, akármit mondasz, plusz az a kicsi árdifferencia, ami egy brand gép ellen szólna, bőven visszajön a hozzá adott plusz szolgáltatásokon.
Nem mellékesen én általában nem köszönök be sehova azzal, hogy állati nagyképűen közlöm, hogy ez vagy az baromság, az ilyen megnyilvánulásokat meghagyom a magukban mindig teljesen megbízó, önbizalom-csomagoknak, mint amilyen te is vagy úgy tűnik, de lelked rajta, rakosgassál csak nyugodtan össze dzsunka szutykokat otthon, aztán sózd el sok gyanútlan vásárlóra...
Másodszorra pedig, szintén nem mellékesen, azt bátorkodtam emlegetni, hogy 15-16 évvel ezelőtt nem is volt olyan, hogy kompatibilitási lista, ami szerintem sokat elmond arról, hogy miért lett volna jobb, ha ebbe most nem ütöd bele az orrodat, de persze minek magyarázom, ha önkényes értelemmel ruházol fel olyan szavakat, amiket itt nem lehetne igazából használni, de persze azt is megmagyarázod, hogy miért lehet. Szerintem meg dömdödöm, ami jelen esetben most azt jelenti, hogy "Ülj le fiam, egyes!".

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#45) #46922752 válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


#46922752
törölt tag

Tekintve, hogy ma is sokan még a jó öreg C2D processzoros gépekkel nyomulnak, és tekint tekintve, hogy nem mindenki cserélgeti a számítógépet 1-2 évenként, van realitása annak, hogy idő előtt megy tönkre egy processzor. Mindez azért mert vásárláskor sajnálták a + 15-25 ezer forintot kiadni az új masináért. :W

Persze ez csak az én véleményem. Mindenki úgy vásárol gépet, ahogy jónak látja. A baj az, hogy sokan úgy állnak neki, hogy azzal sincsenek tisztában hol is kezdődik egy normális tápegység. :(((

NA itt is ugyanez a szitu. Jajj de jó nem kell ramot venni. Igen jó lesz a ddr3 lap is. Közben lövése sincs arról, hogy ezzel gyakorlatilag halálra ítélte a processzort.

Nem tudok linkelni, mivel a skylake még ehhez friss. De az intel sem azért figyelmeztetett, mert haszna lenne belőle. Sőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.