Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Eddig nem akartam SSD-t és HDD-t venni, de most hogy szembesültem az árak esésével, ez megváltozott :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2) flashpointer válasza MrPetya19 (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

jaja legutobb vagy fel eve neztem az SSDket de meg majdnem dupla aron mentek az 1 terasak, ha boviteni kell legkozelebb akkor mar csak az lesz. Az M2-es helyet sem foglal es egy kozepes felszereltsegu ITX-en is mar van ket foglalat belole (:

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Bár az 1 TB már elég sok mindenre elég, előfordulhat, hogy kevésnek bizonyul."

Akár csak a 640k RAM. :D

"Extraként egyébként kapunk némi RGB világítást, a képen is látható vékony csík, illetve a tenyerünk alatti G embléma egyaránt színes fényárban úszhat."

Ettől lesz gémer a cucc. :D

---

Azt nem tudja véletlenül valaki hogy lehet _véglegesen_ kikapcsolni az idióta világítást a Logitech Gaming Software-ben? Olyan mintha szefós lenne, hiába kapcsolom ki, 5 perc múlva megint villog. És ezzel 3 napról 2-re csökkentve az aksis üzemidőt (GPro).

[ Szerkesztve ]

(#4) menpee válasza MrPetya19 (#1) üzenetére


menpee
aktív tag

Legalább az SSD árakra igaz az áresés, HDD fronton inkább agresszív stagnálás figyelhető meg az utóbbi röpke majd fél évtizedben. Nem baj, majd a hatbites MLC technológiával lesznek olcsó 10TB-os adattárolási lehetőségek, a merevlemezt meg végre el lehet felejteni.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Ezek az ssd-k máshol is ennyibe kerülnek, sőt van amelyik olcsóbb is.

(#6) Akula


Akula
őstag

na, laptopot se mostanában veszek. intel, intel, intel. :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) zdanee válasza menpee (#4) üzenetére


zdanee
őstag

Minél több bitet tárol egy cella, annál hamarabb hal meg. A jelenlegi TLC-k már örülnek, ha 4-500 ciklust kibírnak. 6 biten kb az újraírható CD szintjén lennénk. Én jobban örülnék, ha az SLC válna olcsóbbá.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) NightGT


NightGT
senior tag

Csökkenésnek nem mondanám, inkább fluktuációnak...Patriot Burst 960GB-t vettem fél éve 29.9k-ért. Nagyjából A400 szint, illetve ugyanaz a kontroller. Folyamatos írás-olvasásnál persze belassul, 860 Evo a gyakorlatban gyorsabb nála.

De háttértárnak silent gépbe tökéletes. HDD oda kilőve, megfelelően csendes gépben még a WD Red (ami elvileg az egyik leghalkabb) is hangos. S rezegnek is...volt már másik gépben 4 HDD, hát nem mennék vissza :D

Speed is the only truly modern sensation

(#9) Dr. Akula válasza Akula (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mintha eddig nem ez lett volna a helyzet... Az AMD leginkább csak a fióknak gyárt mobil procikat.

(#10) Beniii06 válasza Akula (#6) üzenetére


Beniii06
őstag

Az még csak egy dolog, de ami még érdekesebb, hogy az "ajánlóban"(régi nevén), csak a két véglet szerepel, a leggagyibb és a legdrágább consumer darabok(a milliós+ darabokat most hagyjuk inkább), kettő közt ugye nincsen semmi sem. :DDD
Mondjuk megértem a kereskedőket is, hogy ezeket promózzák, mert kb. a két legritkábban keresett kategória, de akkor is egynek a középmezőnyből illett volna beleférnie legalább.

"Got any other secret weapons?"

(#11) Kansas válasza zdanee (#7) üzenetére


Kansas
addikt

És hol veszel SLC SSD-t? Már MLC sincs sehol, csak TLC meg 3D... ráadásul az SLC-k kapacitása olyan kicsi, hogy nem is éri meg venni őket...
De mindegy is, a TLC is elég megbízható, az én 500-as Samu 970 Evo-mra pl 300TBW gari van, egy éve vettem, rajta van a rendszer és a Steam library, de még csak 5,5 TBW-nél tart... hamarabb lesz cserélve, mint hogy a megdöglés környékére kerülne....

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) Akula válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Akula
őstag

azért két hete még ott figyelt a Latitude ryzen 7-tel az árukeresőn, de mára az az egyetlen forgalmazó is levette a polcról. nem volt rá igény. jobb a notiba az intel, a meltdown és spectre úgyse támad már többet, meg az új generációs intel procik fel vannak készítve és nincsenek biztonsági rései.
vagyis majd meglátjuk 3 hónap múlva :U

(#10) Beniii06: sajnos igazad van

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) pusszycat válasza zdanee (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A TLC 3000 ciklust bírnak és még a QLC is 1000-et. Egy 1TB Samsung QLC re van 360 TBW írás ami normál használatban kb.10 év. De ennél sokkal többet bírnak ez csak garantált írásmennyiség.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) zdanee válasza pusszycat (#13) üzenetére


zdanee
őstag

Ha az 1 TB QLC-re 360 TBW írás garantált, akkor az nem csak 360 szemben az 1000-el?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#15) pusszycat válasza zdanee (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet az egyik elméleti, a másik meg gyakorlati. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) MrPetya19 válasza NightGT (#8) üzenetére


MrPetya19
addikt

Pont ezért gondolkoztam el rajta én is, zavar amikor beindul.
Bár kezd kevés lenni a tárhely, szóval lehetne maradna a HDD, de minél kevesebb dolog használja annaál jobb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#17) Kansas válasza zdanee (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Nem túl gyakori az élettartam-garancia...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) general


general
addikt

Laptop, fejhallgato, egér, router. Annyira uncsi már, mindig ugyanaz. Nem létezik, hogy nincsenek érdekes, bemutatni való cuccok.

(#19) pusszycat válasza general (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD kimaradt. :)
Talán nyomtatók ritkán vannak.
Nem egészen értem milyen hardware-re reflektálsz.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) general válasza pusszycat (#19) üzenetére


general
addikt

Figyi, bármire, de komolyan. Régebben mindig voltak érdekes, nem átlagos cuccok is említve.
Most meg egyszerűen mindig ez van, amit említettem, és melle néha egy-egy SSD, vagy vga. Csá, ennyi. Tök fölösleges, még reklámnak is szar. 🙂
Ne mondd, hogy a hardver világában nincs választék, felhozatal. Annyi kütyü van, hogy beszarás.

(#21) Dr. Akula válasza general (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valszeg a kisembert az érdekli jobban hogy hol olcsóbb a csirkefarhát.

(#22) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom-tudom nagyon jó ez a samsung ssd, mert már olvastam, hogy semmi hátrányát nem érzi, aki megvette, de én még az ellenségemnek sem ajánlanám a QVO példányokat. Persze biztos van, akinek a méret számít és az ár, én ha ssd-t veszek, akkor azért azt is elvárom, hogy ne hasaljon el ha meghajtom.

(#23) Amazonas válasza antikomcsi (#22) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerintem kijelenthető, hogy ezek már inkább (köztes) tárolásra valók, halk PC-be vagy laptop-ba, másodlagos tárhelyként. Az ilyen fajta statikus igénybevételnél pedig a tárhely az első szempont, nem a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#24) mikej95


mikej95
aktív tag

1TB+ SSD reális áron, nem semmi ezt is megértük. Valami nagy sebességű m2 meghajtó mellé tökéletes társ laptopba.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#25) gerii válasza mikej95 (#24) üzenetére


gerii
addikt

Kérdés hogy mennyi ideig tartja meg az adatokat hibamentesen? 5 év, 10 év?
Mi van ha nem kap áramot X ideig?

(#26) antikomcsi válasza Amazonas (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Könnyen lehet, hogy így van. Csak nem biztos, hogy az egyszerű vásárló is tudja ezt.

(#27) Rider74


Rider74
tag

Évekig azt hangoztattam az SSD tönkremegy témában, hogy jellemzően nem az SSD élettartama fogy el, hanem a vezérlő hibásodik meg valahogyan, feltehetően nem megfelelő tápfesz. miatt és elérhetetlenek lesznek a tárolt adatok.
Egészen két héttel ezelőttig, akkor a céges munkaállomásom Samsung 840 EVO -jának kihunyt a fénye...
Az igazsághoz tartozik, hogy a cég ügyviteli softvere XP-n hajlandó hibamentesen futni. Illetve a kapcsolt eszközök drivere sincs frissebb oprendszerhez.
Hiába kérdezgettem a cég IT-s-ait: "nem kellene valahogy karbantartani az SSD-t?" a válasz mindig az volt, hogy minek.

Tehát a tények:
oprendszer: XP
élettartam: kb. 5,5 év.
trim: nem volt
karabantartás: 0

A fenti körülmények ellenére 5,5 évig bírta az első szériás Samsung TLC-s SSD-je.
Azért az utolsó pár hónapban már nem volt zökkenőmentes a gép, ezért nem is kapcsoltam ki, mert a bekapcsolás kb 5-10 percig tartott a béka segge alatti olvasási /írási sebességek miatt.
A kollégám gépe is belassult, okulva az én esetemből az Ő gépében is ellenőrizték az SSD-t ugyanolyan gatya lett az öt év alatt mint az enyém.-> csere
Nincs tapasztalatom abban, hogy az újabb, kisebb csíkszélességgel gyártott TLC-k mennyire tartósak, de a régiek ennyit bírtak.

Azért az itthoni gépemben MLC-s SSD-k vannak, jó táppal, UPS-el és megfelelő beállításokkal.

(#28) Chaser válasza mikej95 (#24) üzenetére


Chaser
titán

megértük már rég
intel 660p m2 1tb-ot volt h 31-2e-ért lehetett lőni 5 év garral, crucial p1-et valamivel drágábban de szintén 5 év garral, utóbbi pár hétben elég hektikusak lettek az ssd árak - valószínűleg a toshiba gyár defektje miatt -, de úgy látom kezdenek visszaállni, 660p-t 34e-ért már megint lehet lőni, gyorsabb is mint asamu és több a gar is, persze ha kifejezetten sata kell akkor jobb a samu, bár ellenében inkább crucial mx500, jó helyeken az is 5 év garos és pár ezerrel kerül többe

szerk:
gerii
nem backupra való sztem az ssd, arra a régó jó öreg hdd kell
volt egy 840-esem amit sokáig nem használtam csak a fiókban tengődött, w7 rendszer volt rajta, elindult, de meghülyült, használhatatlan lett, az ssd-nek nem lett baja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) pusszycat válasza Rider74 (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem működőt pl. a hdd sentinel (jó ssd-re is) h időben értesítsen ha csere esedékes?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) Baltazár123 válasza Beniii06 (#10) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Tiszta szégyen komolyan mondom 2019-ben még mindig hd ready felbontású laptopok ajánlgatni. Ez szégyen arra is aki árulja, aki ajánlja, de aki megveszi az is elgondolkodhatna pár dolgon. Hihetetlen, hogy ezek a mocsok panelek nem akarnak egyszerűen eltűnni. Ennyit legyárthattak ezekből, hogy egyszerűen soha nem fogy ki a készlet?

(#31) Chaser válasza Baltazár123 (#30) üzenetére


Chaser
titán

az "cinkesebb" volt mikor iskolai használatra ajánlották nem is olyan régen :), "csak úgy" ajánlásban legyen, akinek ez kell vegye, sok öröme nem lesz benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) zdanee válasza Baltazár123 (#30) üzenetére


zdanee
őstag

Ezek nem cikkek, ez a rovat egy reklám. Nem a reklámtábla dönti el, mit reklámoz. Ezen a héten ezeket a xarokat kell eladni, hát ez megy az ajánlóba. Ami fura, hogy "szaklapként" az olvasóközönség egyből kiszúrja, amikor át akarják vágni a palánkon, szóval értelme az tényleg nincs sok... persze lehet, hogy így is eladnak belőle 5öt a héten és köszi, ennyit kellett ebből kihozni.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) Akula válasza zdanee (#32) üzenetére


Akula
őstag

igen, így van.
de ez nem probléma. én már réges régen elengedtem ezt a dolgot. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) #72042496 válasza Rider74 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

TRIM nélkül, első generációs (nem 3D) TLC NAND, hmm, ahhoz képes elég sokáig elment. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) pusszycat válasza gerii (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy 2GB SD kártyám amit 10+ éve vettem egy kompakt fényképezőbe amire mentek a fényképek de egyszer sem volt törölve róla. Majd ahogy a telefonok kamerája egyre jobb lett elkezdtem nem használni. Van h évekig nincs bekapcsolva. Most előszedtem minden megvan mintha új lenne. Egy SSD jobban kellene bírja mint egy sd kártya vagy pendrive.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) ledgeri válasza Rider74 (#27) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 840 volt az első szériás TLC, nem a 840 evo!!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37) villamos válasza Baltazár123 (#30) üzenetére


villamos
őstag

Ez azért jó, mert jóval kevesebb képpontból áll, így az intel grafikus lassító nem fog megfeküdni annyira... ;]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#38) nemadom-meg


nemadom-meg
csendes tag

Acer Predator Helios 300, ~480k HUF... Valaki ránézett már, mennyi probléma van vele? Egy No-ban élő ismerősömnek a 4. garanciális javítás helyett inkább visszafizették a pénzét. (Tavaly dec-i vásárlás volt.) "Csak" a névre + az "overheating"-re kell rákeresni... Lesz mit olvasni, főleg angolul!

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#39) Dragon3000 válasza zdanee (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az egyik elméleti a másik meg a garanciális feltétel maximuma. Ha eléred még nem fog egyből tönkre menni.

[ Szerkesztve ]

(#40) ribizly


ribizly
veterán

Akkor már miért nem az olcsóbban elérhető G102?
Miért akkor kell egeret ajánlani, amikor az már közel 3 éve van a piacon és ugyanazen az áron (már amikor nem olcsóbban)? Most félre ne értsetek, de ez egy (kiváló, de) lassan elavulttá váló termék... :W Nomeg már volt ez máshol ajándék egérpaddal 6.700,-ért is.
A többit meg sem nézem már...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41) €uro


€uro
őstag

A Media-Tech Kinetic Doorbell csengő kapcsolója milyen elven, hogyhogy elem/akkumulátor nélkül működik?

[ Szerkesztve ]

(#42) kpityu2 válasza €uro (#41) üzenetére


kpityu2
őstag

Lehet, hogy akkorát billen gomb, hogy generálja is magának a villanyot. Egyébként nem hülyeség, az idegbajt tudom kapni, amikor egyszer csak nem szól a csengő amikor a postás keres.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#43) Gomezz


Gomezz
senior tag

Vicces az akciós nyomott árú laptop! A celeron az nem igazi processzor! Sokan megveszik aztán csodálkoznak, ha annyira lassú lesz pár hét alatt, hogy még a web böngészőkre is perceket kell várni. Ráadásul ezeknél az olcsó szaroknál, a proci nem cserélhető! Lehet, hogy 60e Ft, de kidobott pénz! Min i3 és 4gb ram, ez alatt nincs olyan, ami nem kidobott pénz lenne!

(#44) vottokar válasza Gomezz (#43) üzenetére


vottokar
senior tag

Miért? A drága sza*okban lehet procit cserélni? Lassan ramot és háttértárat sem lehet cserélni, bővíteni bennük! :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#45) Gomezz válasza vottokar (#44) üzenetére


Gomezz
senior tag

Igen a profikban lehet! Pedig azokba nem is kell, mert eleve nem igazán jön ki i5 alatt! De a celerons laptopokat nem szabad megvenni! Sajnos sokan csak az árakat nézik, mert bíznak a gyártókban és úgy gondolják az új nem lehet olyan rossz! De lehet! Egy 6 éves profi, használt gép is működik pl Lenovo X230, kb 40-50e Ft A celeron, viszont 60-120e sem jó semmire!

[ Szerkesztve ]

(#46) BiP válasza kpityu2 (#42) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. A csengő bent figyel a konnektorban, annak azért nem kell, a nyomógomb meg a nyomásból generál annyi áramot, amivel ki tudja adni a jelet. (legalábbis a netes leírások alapján így működhet).

[ Szerkesztve ]

(#47) lkksioskdl3 válasza nemadom-meg (#38) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Hat nekem is 2018as verzio van es abszolut nincs vele baj. Undervolt es sima. A 2019es verziok mar eleve alul voltolva erkeznek sokkal huvosebbek.

Amugy meg nevetsegesek ezek arak. 1200 eur afaval az euban barhol megkapod, kiveve MO.

Amugy a masodik kep a 2018as heliso 300as!

[ Szerkesztve ]

(#48) Chaser válasza Gomezz (#45) üzenetére


Chaser
titán

Ha kifejezetten uj kell akkor nem jo a hasznalt uzleti, de en is azt szoktam ajanlani, uj ertelmesebb gepek elleneben is, amennyi ertekvesztese van egy uk gepnek akar fel ev alatt, abbol hasonlo tulajdonsagu gep ara majdnem meg is van, ha elhalalozna es nincs gar sem lesz dragabb, persze ha vkinek gammer gep.kell akkor uj legyen csillio garral es csillio penzert, ezek az atom celeronos formedvenyek meg ssdvel is kvazi hasznalhatatlanok, normal pentium es celeron es pentium azert mas kategoria

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) nexplo


nexplo
őstag

"""és három garancia mellé""" ez kicsit értelmetlen lett. Javaslom átfogalmazni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#50) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egyre ritkábban néztem az ajánlókat,a csökkenő színvonal miatt.Egy időre ez volt az utolsó.

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.