Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szemüveggel vagy nélküle számomra teljesen érdektelen a 3D.
Gondolom sokan vannak ezzel ,így és ez látszik az eladásokon is.

(#2) Sefter


Sefter
veterán

Hmm..kíváncsi leszek rá élőben.

Psn ID: sefter_hun

(#3) Hadzsi Gábor


Hadzsi Gábor
csendes tag

Első körben annak is örülnék, ha az összes tv csatorna 16:9-ben sugározna jó minőségű 2d tartalmat.

(#4) Mardel válasza Hadzsi Gábor (#3) üzenetére


Mardel
őstag

En a 3D-s Maunika showt varom, vagy egy izomagyuakbol es plaza "cicakbol" verbuvalt valosag showt. :DDD
De Balo Gyorgy beka szemei is horrorisztikus latvany lenne 3D-ben, nem ertem is ertem miert nem statiszta valami Frankenstein szeru filmben,

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#5) Márton


Márton
nagyúr

Alakul! Elv? Lentikuláris?
Látószög? Szétesik a kép ha arrébb megyek 20 centivel
vagy fejmozgás követő? Akkor hogy nézi több ember?..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Möhe


Möhe
addikt

kép alatt 3. sorban
...viszont a Toshiba kínálatában már meg található egy ilyen...

ezt javítsátok

[ Szerkesztve ]

(#7) danikollar


danikollar
őstag

Ok. Látom, hogy minden eddigi szemüveg nélkülinél volt jobb a kép. Félre olvastam!

[ Szerkesztve ]

(#8) Márton válasza danikollar (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt hol olvastad?...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) mephi666 válasza Silentfrog (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

annyiból nem érdektelen, hogy: jöjjenek csak és nyomják le a kommersz 2d tv-k árait :DDD ez is kb csak parasztvakításra jó (részben azért, mert tartalom is alig van rá... annak örülnék inkább, ha az összes csatorna 16:9-es hd képet nyomna, de ezzel se vagyunk a kanyarba se... másrészt meg nem a 3d tesz egy filmet jó filmmé)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) danikollar válasza mephi666 (#9) üzenetére


danikollar
őstag

Nem attól lesz jó a film, de hozzá tud tenni, ha jól van elkészítve a 3D.

(#11) mephi666 válasza danikollar (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

mások az igények: nekem semmit nem tesz hozzá egy film élvezeti értékéhez... meg ahogy olvasom filmes topikban is a premierfilmek nagy részénél csak szidják...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Crytek


Crytek
veterán

Na majd ha emberi áron lesznek,és 42" colban is lesz akkor leváltom majd a LG42LM620S-emet!
Engem a TV csatornák minősége nem érdekel ,mert amióta 14 éve megvan a pc-n nem nézek TV-t.

Next PC Upgrade: 2022

(#13) danikollar válasza mephi666 (#11) üzenetére


danikollar
őstag

Jól mondtad, mások az igények. :R

(#14) Sanya


Sanya
nagyúr

3 éve láttam szemüveg nélküli TV-t a Serevetyevó-i reptéren működés közben.

kb 30"-os lehetett.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) TomiLi


TomiLi
addikt

Aha most be van harangozva, hogy huhu, de szuper, meg jó, egy év múlva meg jön a következő fejlesztés ami még jobb még szebb, de valahogy még mindig nem az igazi.... Mosópor reklám feeling....

Szerintem az igazi 3D az az IMAX! Otthonra meg akkor lesz jó a 3D, ha fal méretű a tv.
Legalábbis nekem ez a véleményem, mióta volt szerecsém a kettőt "összehasonlítani".

Bogyóka

(#16) bteebi válasza TomiLi (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Sajnos viszonylag kevés otthonban férne el egy IMAX, de nem csak a méretbeli probléma miatt nem lenne minden nappaliban :DDD. Amúgy egyetértek veled, messzemenően az a legjobb 3D élmény, de azért én kíváncsian várom ezt a készüléket is. A szemüveg nélküli 3D-t szeressük, idővel remélhetőleg tényleg elég jó lesz. TV-ben még egyébként én se láttam olyat, aminek "megnyugtató" volt a 3D-je.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) bepken


bepken
veterán

nem arról volt szó, hogy jegelik ezt a témát? (ESPN eset)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#18) TomiLi válasza bteebi (#16) üzenetére


TomiLi
addikt

Na persze, nem is úgy gondoltam, hogy egy 5 emeletes panelt egybe kéne nyitni nappalinak :R :DD

Ezen a téren is vannak elméleteim, hogy lenne logikus a mozi felosztása, csak utópisztikusnak tűnhet azért, mert nem mindenáron profit orientált (persze így is meg lehetne belőle "élni", csak a profit nem menne a minőség rovására!!!)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#19) danikollar válasza bepken (#17) üzenetére


danikollar
őstag

Egy fecske nem csinál nyarat!

(#20) Reggie0 válasza mephi666 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

"másrészt meg nem a 3d tesz egy filmet jó filmmé"
Ahogy a szinek sem, megis attertek az emberek a szines TV-re. Egyszeruen az a jo, ha a film megjelenitese az ember latasahoz minel jobban illeszkedik. Marpedig szinesen es harom dimenzioban latunk...

(#21) guriga1234


guriga1234
addikt

Nagyokat mondani és igérgetni bárki tud.

(#22) mephi666 válasza Reggie0 (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

az azért nem ugyanaz... anno a ff mozgókép (némafilm) is nagy szám volt és akkoriban a technológia nem állt még olyan szinten, hogy többet kihozzanak belőle, majd ahogy jött a hangosfilm meg a színek, már szerintem elérték azt a szintet, ami évtizedekig kielégített minden igényt... :K ettől függetlenül ott van rengeteg film, ami már vagy 100 éves és még ma is megállják a helyüket 3d nélkül is... szerintem anno teljesen érthető volt, hogy igényük van színes/hangos filmekre... a 3d is ekkora igény? egy fotónál se fordul meg szerintem senkinek a fejében, hogy "márpedig 3d-s legyen mindenképp" ...ezt az "igényt" szerintem szépen a gyártók generálják és van akiben valós igényt gerjeszt, másban (pl bennem) meg nem... ez van

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Márton válasza Sanya (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

És? Több éve vannak ilyen-olyan próbálkozások.
Ez most az eddigi legjobb lesz, épp erről szól a cikk.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) disy68 válasza mephi666 (#22) üzenetére


disy68
aktív tag

Szerintem egy jól használható 3d megjelenítésre hatalmas igény lenne. Az ,hogy ez valós igény-e az már más kérdés. Egy tömegek által elérhető/megfizethető stabil 3d technológia elterjedése után biztos nem térnének vissza az emberek a korábbi technológiákra.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#25) mephi666 válasza disy68 (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

ami szerintem már jól használható 3d-s megjelenítés és hasznos is lenne, az a hologram :K csak, hogy ezt szükséges-e átemelni a filmkészítéshez? nem hinném... viszont munkára csomó helyen nagyon hasznos lenne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) echterion


echterion
nagyúr

Nem a szemüveggel van itt gond, hanem a tartalommal. Amíg két kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi 3D-s filmet érdemes megnézni, meg nincsenek ilyen módon sugárzott műsorok, addig nem is lesz ez népszerű. Szemüveggel vagy anélkül. Ha lenne értelmes tartalom, senkit se érdekelne a szemüveg.

**********

(#27) TomiLi


TomiLi
addikt

Kicsit elkanyarodva ettől a cikktől és a 3D-től:
Nem tudom, hogy külföldön hogy áll ez a technika (itthon sem), de nekem az tetszene, ha akár egy film, de inkább egy sportközvetítésnél én választhatnék kamera állást, narrátort (hátha akkor verseny alakulna ki köztük a magyar nyelv elsajátítására) stb....

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#28) mephi666 válasza TomiLi (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

itthon diginél (digitális adásnál) pár csatornánál választható a nyelv :K (más szolgáltatónál is valószínű, de a digi biztos, mert csak ezzel van tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) gebro


gebro
aktív tag

Kérdés, hogy ezek az új rendszerrel készült tv-k alapból átfogják-e konvertálni a filmeket és tv szolgáltatásokat, vagy mint a 3D-nél egy másik technológiával kell-e rögzíteni őket. Ez megint behatárolja majd a keresletet, úgy mint a 3D-nél.

(#30) TomiLi válasza mephi666 (#28) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is csak digi-s tapasztalatom van, a nyelv választás már tényleg nagyon jó dolog, szoktuk is használni, nem éppen román, vagy görög az opció.
De én telhetettlen vagyok!!! Jöjjenek a kamera opciók is, meg akár a narrátor nélküli közvetítések.
PL: Forma1, vagy tenisz közvetítés: egyelő az agyhalállal.... (nekem)

Bogyóka

(#31) mephi666 válasza TomiLi (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

hahh, mekkora lenne már f1-et nézni egy többképernyős rendszeren: 40"ra kitenni a közvetített képet, kisebb monitorokra pedig váltogathatnád (akár többre is egyszerre), hogy melyiken melyik pilóta onboard kamerája legyen :C szerintem ha fizetős szolgáltatás lenne, a nagy fanok odáig lennének ezért

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) TomiLi válasza mephi666 (#31) üzenetére


TomiLi
addikt

Bizomány'! (Egyelőre) már azzal is beérném, ha egyszerre csak egy kamera lenne nézhető, de azt én választanám! És igen, pont a belső kamerás nézetek érdekelnének a legjobban! :)

Bogyóka

(#33) Reggie0 válasza mephi666 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez ilyen "640 kB mindenre eleg" meghatarozas:) Az embereknek van igenyuk 3D-re, csak jobbat varnak, mint amit a jelenlegi technologia tud nyujtani: Ne kelljen szemuveg vagy egyebb kiegeszito, minden szogbol nezheto legyen, es ha mas szogbol nezed, akkor mas tartalmat lassal(azaz pl, belathatsz egy targy moge, stb.), ne okozzon fejfajast, ne akadjanak fent a korlatozott terlatassal szuletettek, ne legyen microshutteres, mint az IMAX mozi, stb. . Azaz kb. legyen tokeletes:)

Nekem mondjuk azota megfordul a fejemben, hogy a foto miert nem 3D, amiota 10 eves koromban meglattam az elso sztereoszkop fotot.

(#34) VaniliásRönk válasza echterion (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Dehogynem számít a szemüveg, kényelmetlen, macera feltenni. Aki nem szemüveges az nincs hozzászokva, aki szemüveges annak meg rögtön két szemüveg lóg ar orrán. Az egész családot egy kisebb vagyon felszerelni szemüvegekkel, hogy egy baráti társaságról már ne is beszéljünk. Több embernél már a betekintési szög is gondot okozhat.
Arról ne is beszéljünk, hogy a 3D kép kb. ugyanolyan selejt munka mint a 3D hang a legtöbb film esetében. Több, térben eltolt 2D-s képpel operál nagyon sok film, mert így olcsóbb a CGI.
A jelenlegi 3D úgy kuka ahogy van, azoknak való akik ezzel akarnak felvágni. Pont.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Márton válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Márton
nagyúr

:(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36) VaniliásRönk válasza Márton (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugye mit várjunk olyantól, aki már megfizette a hülyeség árát... :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) hcpety


hcpety
tag

Megnéztem pár hete a Tűzgyűrűt IMAX 3D-ben. Iszonyatosan tetszett, fantasztikus vizuális és audio élmény volt, de otthon eszembe nem jutna szemüvegben ülni a TV előtt...

(#38) Reggie0 válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, de aki nem szemuveges, az is siman hordja a napszemuveget nyaron. Ez csak egy mestersegesen keltett kifogas.

(#39) echterion válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem fizettem meg az árát, de nem azért, mert szemüveg kell. Viszont egyik barátom és a testvérem is nemrég vett 3D-s TV-t, amiket volt szerencsém kipróbálni. Szerintem nem olyan macera a szemüveg, hogy ne lehetne együtt élni vele, és ez szerintük is így van. Viszont a 3D felhozatal, na az gyenge. A szemüvegen ráérnének akkor dolgozni, mikor már van használható 3D tartalom, nem pedig csak az az évi pár film, aminek egy része ugye az általad is leírt minőségi kategóriában leledzik. Amíg ez így van, addit felesleges szemüvegekről beszélni, mert nem ez a "root-cause", ami miatt nem terjedt el a 3D.

**********

(#40) Reggie0 válasza echterion (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem inkabb munkahoz es jatekhoz eri meg a 3D, es mellekesen lehet rajta filmet nezni. De csak filmert en sem vennek 3D kijelzot.

(#41) echterion válasza Reggie0 (#40) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem van 3D-s monitorom, de valahogy sosem jutok el odáig, hogy játékra (vagy bármire) használjam a 3D-jét. Kipróbáltam, de nem estem hasra tőle, az az igazság.

**********

(#42) Reggie0 válasza echterion (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem tudom, en hasra estem tole. Igaz nekem eleg jo terlatasom van.

(#43) Angel1981 válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Én is így gondolom.
Szemüveg nélkül sem igazán érdekel.
Majd meglátjuk, a piac hogy reagál rá.

(#44) Silentfrog válasza Angel1981 (#43) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lehet,hogy maradi vagyok de nekem a nagy átmérő a jó képminőség és az A+ fogyasztás sokkal fontosabb. :)
Ép most néztem ki egy nagy dögöt 45 wattos fogyasztással. :)

(#45) junkpod válasza mephi666 (#31) üzenetére


junkpod
nagyúr

az f1 többkamerás stream-ek már 10 éve is elérhetőek voltak műholdas előfizetéssel (vagy egy műholdvevő PC tuner kártya és okos szoftverekkel:). csak pénz kérdése, hogy előfizetsz-e ilyen streamekre.

Box's don't touch!

(#46) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Én személy szerint 1 3d-s filmet se tudok megnézni szemüveggel. Viszont láttam már szemüveg nélküli 3d-t, és azt igen. Ennyi előnye biztos van.

(#47) guriga1234 válasza Permet Elek (#46) üzenetére


guriga1234
addikt

A valós világ mindenkinek 3D-s, hacsak nem félszemű valaki. Ahhoz tényleg nem kell szemüveg, ha jó a szeme valakinek.

(#48) guriga1234


guriga1234
addikt

"Szemüveg nélküli 3D tévék érkezhetnek az év vége előtt" - ahogy sejtettem, ebből sem lett semmi, csak a nagyotmondás. Ezeket a megfogalmazásokat, amiket feltételes módban fogalmaznak meg (érkezhetnek), sosem kell komolyan venni. Ugyanúgy komolytalanok azok is, amiben az "akár" szerepel. Az akár utáni behazudott mennyiség többnyire a nullával egyenlő a valóságban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.