Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Utálom a "LED TV" kifejezést. A frászt LED TV az. Sima LCD, LED hátérvilágítással. Persze, valamivel jobb mint a fénycsöves LCD, csak az elnevezése megtévesztő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

ennek megfelelően nagy megtiszteltetésben volt számunkra a látogatás

Romani ite domum.

(#3) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a monitor is tft, szokd meg.

(#4) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Hazánkban bérgyártásban is készülnek Samsung tv-k és monitorok, szintén a Jászságban...

(#5) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

how it's made rovatot!!! :DD

Aurea mediocritas

(#6) bocsika


bocsika
aktív tag

Hmm. Nem hittem volna hogy a monitorgyártás ennyire emberi erőforrás igényes. Már alig van benne különálló alkatrész. Minden integrálva van. Érdekes.

(#7) Eagle16


Eagle16
addikt

Itt én is dolgoztam nyáron. Húztam a kocsikat, csomagoltam a TV-ket, szállítottam a dobozokat. Nagyon monoton és fárasztó munka volt, örültem amikor vége lett.

Persze érdekes volt látni, hogy hogy raknak össze egy TV-t, de mikor már a 500. példányt csomagoltam, már nem volt olyan vicces :N

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8) bajuszati válasza AXisBOLD (#5) üzenetére


bajuszati
tag

támogatom a felvetést...

(#9) Sicilian


Sicilian
addikt

Képtelen lennék 1 gyártósor mögött dolgozni :(

nothing is true everything is permitted..

(#10) szuper-t válasza Sicilian (#9) üzenetére


szuper-t
senior tag

Én dolgoztam!(A pénznek hatalma van) ne is próbáld ki... de ide azért beálltam volna 1-2 alkalom erejéig ;]

(#11) Depression


Depression
veterán

1969 óta eltelt már több, mint 70 év?
Basszus, de dúrván be lehettem állva, ha nem emlékszem az elmúlt 30 évre! Na megyek gyorsan megnézem magam a tükörben.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) ndavid válasza Depression (#11) üzenetére


ndavid
tag

A Samsungot 1938-ban alapították. Bár akkor még szárított hallal kereskedtek.
A Samsung Electronics-ot alapították '69-ben, tényleg nem egyértelmű a szöveg, pontosítok rajta.

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#13) KTTech válasza Depression (#11) üzenetére


KTTech
veterán

Na, lemaradtam :) De pont azt írtam, mint ndavid.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14) szuper-t válasza Depression (#11) üzenetére


szuper-t
senior tag

Anyám jól megöregedtél:O de én is :(((
Húhh ez erős pia volt Ki hozta :Y

(#15) Tomate


Tomate
veterán

VIP felhajtó odaver. :))

(#16) HURETEW


HURETEW
csendes tag

Ja arról nem szól a fáma hogy a a munkajogszabályok kijátszására ilyen humán rent meg egyéb munkaerő kölcsönző cégekkel viszik oda az embereket.Így felelősséget se kell vállalni azért hogy embertelenek a körülmények.Hogy van 2 WC 1000 emberre hogy egy postaládányi méretű az öltözőszekrény,muka után tisztálkodás minek hazamész jó izzadtan az a divat .Hogy bónuszba fizetik egy idő után a túlórát mert fél év alatt annyi túlórája lesz egy embernek hogy nem tudják hivatalosan elszámolni.A hatóság meg néha bepöccen pár millióra megbünteti a céget,kifizetik megy tovább a móka.

(#17) kissd01


kissd01
tag

A szomszéd község a PH-n...ez jó! :D

(#18) Depression válasza szuper-t (#14) üzenetére


Depression
veterán

:)

Nagyon vicces tud ám lenni egy gyárlátogatás. Voltam én is egy páron, és dolgoztam is egy párban.Kb. olyan mint a nemi szerv két oldala. A hogyan készültben is azt figyeltem meg, hogy full unalmas melókat magyaráznak úgy, hogy èrdekes legyen. De 10 perc meló után rájönne mindenki, hogy dög unalom az egész. A TV is úgy készül, hogy egy halàlra unott emberke pakolja bele az alkatrészeket, miközben minden hiba miatta van, és minden elismerés, és eredmény a fõnöké. Ez az igazi gyári élet.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) Exelsior válasza HURETEW (#16) üzenetére


Exelsior
senior tag

Tejesen igazad van van hova fejlödnije a Samsung magyar gyárának. ahogy elnézem munka ruha luxus. össze van tömörítve mindenki. nyáron jó lehet bent ha a légkondit nem lövik be reggel időben. én is 3éve dolgozom ilyen gyárban persze technikus ként. de meg jártam a sori munkát is mire sok tanulással feljebb léphettem. de elég gázok a körülmények a sok gyárakban. a jogi dolgok kijátszása stb. sok ilyen van sajnos. kis kapuk hosszú. a bejárat után az öltönyös emberkék részlege a legjobb kár hogy a pénzt a termelés viszi belőlük él a gyár. remélem ha Fidesz bekerül mert befog,csinál valamit a multi ellen mert ez szánalmas ami itt folyik Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#20) Ares_lovag válasza Exelsior (#19) üzenetére


Ares_lovag
tag

Szép álmokat. :) Kik fizették a kampányt? Tudjuk? nem.. :) Én sem. Sajnos. Egy része állami ménz, de egy másik része magántőke. És azt egyikünk se tudja, hogy a pénz mögött miylen érdekek vannak.

Szóval így vegyen az ember Samsung tv-t :)

Ha jól tudom itthon csak az alapmodelek készülnek. Igaz?

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#21) odorgg válasza HURETEW (#16) üzenetére


odorgg
addikt

Én s egy ilyen helyen dolgozok itt Zalában, csak itt Flextronics-nak hívják. És a munkakörülmények dettó ugyanazok mint amit teis leírtál :W Kivülröl nézve szép és jó, de benne dolgozni minimmálbérért nem egy leányálom :(

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22) wwenigma válasza odorgg (#21) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nemhogy orülnél nyomhatjatok a 3G-s geminit. Ja, hogy még mégsem? :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23) odorgg válasza wwenigma (#22) üzenetére


odorgg
addikt

Mi Blackberyt gyártunk, de nálunk csak RIM-nek hívják, ajánlom mindenkinek, mert szívünk, lelkünk, vérünk benne van :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#24) wwenigma válasza odorgg (#23) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tisztában vagyok vele mit gyartotok. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) dezz válasza schawo (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

Épp tegnap írtam erről egy másik topikban, idemásolom:

"Ha megnézitek a Samsung (akik elkezdték ezt a "LED TV"-s őrületet) tévés oldalát, a "LED TV" a 3. fajtának van feltüntetve a LCD és a plazma mellett, és sem itt, sem továbblépve nincs egy sor sem arról, hogy ez csak a háttérvilágítás (még ha az összes ilyen tévéjük local dimminges lenne, ami tényleg egy jelentősebb előrelépés -- de nem, a többségnél simán a CCFL helyén vannak a LED-ek, a szél[ek]en), és az alaptechnológia az LCD. Ez szerintem kimeríti a fogyasztók megtévesztését... (Emellett szinte eltörpül, hogy a dinamikus kontrasztot simán kontrasztnak írják a lapjaikon, stb.) Nincs még egy ilyen pofátlan gyártó, a többiek mind "LED LCD TV"-t és más effélét használnak. [...] a többiek nem csak ebben nem követik, hanem becsületesen le is írják, miről van szó"

(#3) zsirfecske: Már aki még ma is úgy mondja/írja... (Pl. az AMOLED-ben is van TFT vezérlőréteg, de attól az még [AM]OLED.)

(#5) AXisBOLD: +1

[ Szerkesztve ]

(#26) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Két öcsém, meg a haverjaim itt dolgoztak évekig. Öcsém szalagvezető volt, mondjuk Ő azért nem keresett olyan rosszul. :N

(#27) Füge007


Füge007
senior tag

Nincs az a pénz, hogy ott dolgozzak, unalmas, monoton meló. Én voltam ott, láttam semmi izgalmas nem volt benne. Legszebb volt mikor kijöttünk a gyárból.

Füge

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a gödi Samsung gyárban dolgoztam pár napot diákmelóban. Érdekes volt, szép emlék marad :)

Azért riszpekt azoknak, akik éveket lehúznak a gyártósor mellett. Nagyon lélekölő meló...

[ Szerkesztve ]

(#29) Jim Tonic válasza schawo (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Samsung marketing bullshitje. Csak az a baj, hogy a szakmai oldalak is bebutulnak, és átveszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) troller válasza Exelsior (#19) üzenetére


troller
senior tag

Hát a koreaiak igen érdekesen viszonyulnak a dolgozókhoz. Petőfibányai srácokkal dolgoztam együtt, náluk Young Shin néven '98-tól van koreai TV alkatrész gyártó üzem. Ott eleinte rendszeres volt a dolgozók pofozása, míg néhány tenyeresebb bányászivadéknak el nem durrant az agya,oszt jól megtakarták a koreai főnököket. Utána kicsit visszább vettek a stílusukból. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#31) Parci válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg le kellene írnunk minden hírben és tesztben, hogy "a led tv persze nem úgy különálló, új család, technológia, mint a plazma vagy az lcd, pusztán a háttérvilágítás más, ..."? a "szakmai oldalak" azért leírták már ezt, tudatában vannak stb.

a samsung persze valóban ügyesen marketingeli, így, egyben, kvázi "brandként". el is fognak adni belőle sokat egész biztosan. :) (idén már mindenki 50-50%-ra várja a ccfl és a led arányt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Mi meg a keretet gyártjuk hozzá :DDD (láttam is a munkám ;] )

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33) zsigus válasza Ares_lovag (#20) üzenetére


zsigus
őstag

Nem csak az alapmodelleket gyártják itt! Én is a Gödi gyárban dolgoztam 1 évet és voltam tréningen Jászfényen is. Jászfényen a 19-32 col-ig gyártanak LCD-t (legalább is tavaj nyáron ez volt), gödon a másik gyárban pedig plazmát 42-63 col-ig bár amikor eljöttem onnan akkor vezették be gödön is az LCD gyártást ha jól tudom és ott gyártják majd a nagyobb LCD-ket

(#34) dezz válasza Parci (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Épp elég, hogy "LED háttérvilágítású LCD TV", vagy "LED LCD TV" (ahogy a többi gyártó hívja -- lehet, azért, mert a Samsung levédette a "LED TV" kifejezést, de végülis mindegy). Nem hiszem, hogy ezért nagyon megharagudna a Samsung, vagy mégis?

(#35) macikos


macikos
addikt

khm, ez egy cikk lenne? vagy csak én vagyok az, akinek ez kevés :F

Egy videó mutathattatok volna arról, ahogy a gép a szalagból kiszedi az alkatrészt, elhelyezi a NYÁK-on, stb.

(#36) toldy


toldy
őstag

Az ott nem egy Ph! címlap? ;]

Egyébként én nem tudnék ott dolgozni, nem bírnám ki :(

( a képet én szerkesztettem, nem tudtam kihagyni, mielött valakinek baja esne)

Az élet nem habostorta.

(#37) Jamby18 válasza odorgg (#23) üzenetére


Jamby18
senior tag

Élljen a sori összeszerelő meló :(((
11órát állok 1helybe, bedagad a lábam tőle 1,5hónapja csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#38) JetiRulez válasza toldy (#36) üzenetére


JetiRulez
őstag

De bizony az. Mindenkinek jár egy kis kikapcsolódás.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#39) desigo válasza toldy (#36) üzenetére


desigo
senior tag

Azért az eléggé gáz,hogy mindenki a saját ruhájában dolgozik.
Legalább egy köpenyük lenne.

(#40) #06658560 válasza Exelsior (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

nagyonoff, de az utolsó mondatodra reagálok: a semmiböl akarnak munkahelyeket teremteni, meg mellette leépíteni az állami szektort, na, ha a multikkal is kezdenének valamit, s azok sorban húznának, mitn a vadliba, akkor lenne hözöngés, hogy uram, nem ilyen lovat akartam. Plusz a multik által generált GDP, állami bevétel is nagoyn jól jön nekik is. Meg nekünk is.

[ Szerkesztve ]

(#41) zsigus válasza macikos (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Nagyon szigorú biztonsági rendelkezések vannak a Samu gyárakban. Én még azon is csodálkozom, hogy fényképet is lehetett csinálni nemhogy videót! A Gödi és a Jászfényszarui gyárban is ki van írva nagy betűkkel, hogy NO PHOTO!

(#42) djculture válasza desigo (#39) üzenetére


djculture
félisten

Köpeny van meg esd cipő ,samsungosoknak még 2db poló meg kabát is...De hiába mert ahogy írták is a ruhád alatta van és ugy távozol 8-12 órás műszak után.Igénytelenség netovábbja.

(#43) ndavid válasza zsigus (#41) üzenetére


ndavid
tag

Nem is lehetett sajnos :( , pedig készítettem volna képeket, videókat, mindent, akkor talán hosszabb cikk is lett volna... Szóval nekünk sem engedték, a fotókat a cégtől kaptuk.

Don't panic!

(#44) Egzee


Egzee
őstag

Mit tudtok ti sírni... Soha nem zuhanyoztam le munkahelyen pedig én dolgoztam 24 órát is egy huzamban és nyáron szabadban... Örülnek ha hazamennek nem, hogy még fürdeni meg ilyen faszságok... Saját ruhában a legkényelmesebb dolgozni!!! Ne adjanak nekem semmit, legalább nem vonják a fizumból!

Gondolkodjatok, hogy hol élünk, meg hogy mit beszéltek...

(#45) Tidus válasza Jamby18 (#37) üzenetére


Tidus
addikt

Te hol dolgozol 11 órát egyhelyben?

(#46) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A fene itt én is dolgoztam tavaly előtt egész nyáron, ilyen kis mindenes ként, így legalább mondhatni változatos volta a melóm :DDD , a legjobb az egészben, hogy csak csajokkal voltam körülvéve! ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#47) HURETEW válasza Egzee (#44) üzenetére


HURETEW
csendes tag

Te nagyon tapasztalt lehetsz ebbe a kérdésbe.Összevan zárva egy kiló ember 12 órás+ebédszünet műszak után mint a büdöskebogár ugy megyünk haza de biztos igazad van mert te azt mondod.
Ugyhogy szerintem te gondolkodj mielőtt leirsz valamit valamiról amit nem tapasztaltál ,jelentkezz ide melózni.Neked amugy fizetést se kéne adni mert az is faszság örülj majd hogy ha hazamehetsz. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#48) Jim Tonic válasza Parci (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Nem volt akkora offense. Bár azért nem árt nevén nevezni a dolgokat, függetlenül attól, minek nevezi a marketing. A LED LCD TV sokkal jobb. Én már akkor beborultam ettől a névtől, mikor megkérdeztem a boltban, mi ez. "Csak nem apró ledekkel csinált a Samsung kijelzőt?" Az eladó persze baromságot mondott, de ez csak hozzácsapódik ahhoz, mennyire frankó félretájékoztatni a vevőt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Itt nálunk Veszprémbe is van egy ilyen smd alkatrész beültető gépsor viccesen unalmas egy meló. Amúgy ilyen gyárban dolgozni nem egy leányálom nyomhatod 3 műszakba húgyért szarért. Ha szerencséd van akkor nincs folyamatos műszak de a 18 az tuti.

(#50) eziskamu


eziskamu
addikt

Ahogy nézem még nálunk is nagyobb arányban hordják a céges cuccokat, de minimum a baseball satyekot, pedig kis cég vagyunk. Kezd tetszeni a saját munkahelyem, már így a Samuékhoz képest :)
Nem tudnak, még, leszakadni a TFT-ről a gyártók, mert nem nagyon van hova, úgyhogy minden kis előrelépést óriási technológiai előnyként kell feltüntetni. Jók a Samsung moncsik (tv-kkel nincs sok tapasztalatom, bár a Samu tévénk 10 évet élt, de az CRT volt és a végén már gyakori látogató volt a szerelőnél ), bár nem egetverően. Ha kimúlik a mostanim (nem tudom meddig bírja a háttérvilágítás, már vagy 2 éve megy 6-8 órát naponta), szerintem valami olcsóbb (?)-PVA-ra fogok váltani gyártófüggetlenül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.