Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XmoD


XmoD
aktív tag

Hmm tetszetos elrendezes, bar nem tudom miert kellet 4 portot kidobni az elejere.. tovabba ami kicsit zavaro szamomra a vinyok elhelyezese :U

(#2) #16939776 válasza XmoD (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 4 port szerintem is túlzás, el lehetett volna dugni az alsó nyállásba ezeket, úgy hogy két oldalról hozzáférhető legyen 2-2darab.

Aki ezt a szellőzést kitalálta...[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Pont azért lenne jó a mini itx, mert mini a ház. Erre ebbe egy atx tápegység kell.
Arról nem is beszélve, hogy egy 60-75 watt fogyasztású gép a 400-500 wattos tápokat mennyire terheli meg, mekkora hatékonyság mellett.

(#4) hibavissza


hibavissza
veterán

Klasz ház, de az a táp elhelyezés elég fura. Kár volt a rácsért a tetején meg az 1 db 3,5...

(#5) #98593280


#98593280
törölt tag

Hova fúj ki levegőt a tápegység? Sem elöl sem felül nincs rács mellette.
Az ilyen "szerelt" reklám képek pedig nem sokat árulnak el a házról, mivel sem az SSD, sem a HDD nincs bekötve sem SATA sem táp kábellel, ezenkívül a VGA sem kap PCIe tápot és szerintem még az alaplap sincs bekötve, sem Audio, sem USB, sem pwr, reset stb kábelekkel. Gyanítom ha teljes lenne a szerelés, egy nagy kavalkád lenne a ház belsejében, mivel hogy még kábel menedzsment sincs benne.

(#6) Jim Tonic válasza Krugszvele (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Semmi baj az ATX tápegységgel, ellenben amilyen szép, olyan rosszul szellőzik ez a ház. Megfőne benne minden, leszámítva a nagyon alacsony fogyasztású eszközöket.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) ViZion


ViZion
félisten

talán merlinen már láttam ezt, vagy nagyon hasonlót. Majd este megkeresem. Ha alul nincs valami gumiláb, akkor a rezgések miatt azé' nem frankó :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) XmoD válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


XmoD
aktív tag

nagyon alacsony fogyasztasu gepre meg felesleges egy ekkora haz... arban, meretben es kinezetben is vannak sokkal tobb feature-el rendelkezo hazak ettol. Sot oda meg ekkora vga se kell :( pl szemelyes kedvenceim: Bitfenix Colossus vagy akar a Node 304.

(#9) Jim Tonic válasza XmoD (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez így van. Ez a ház szép, sőt nagyon szép, de szenved a tervezési hibáktól.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) imibogyo válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Anno ugyanezt mondták nekem a Cooltek U2-mre is, hogy majd "jól megbánod", meg "nem szellőzik az sehogy" stb.. De nem így lett.

Egy 3770k volt benne egy HDD egy SSD és egy GTX 760 mini társaságában és tök normális hőfokokat tartott. Méregettem anno a hőfokokat, mert izgultam én is. Valamennyit emelkedtek is a hőfokok a Fractal Core 1000-esben tapasztaltakéhoz képest, de ez bőven az 1-5 fokos nagyságrendben voltak. Szóval a proci 60 fokos csúcsról, mondjuk felment 65-re stb., de egyáltalán nem volt vészes. Pedig annak a háznak is csak az alján és a hátulján van nagyobb nyílás, meg az elején azok a kis parányi oldalszellőzők. ;)

(#11) Archttila válasza imibogyo (#10) üzenetére


Archttila
veterán

Szep ez az asztal es tagas. Hol vetted ha nem titok? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#12) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Szép kis kuckó!

(#13) Ispy


Ispy
veterán

Leánykori nevén Jonsbo UMX 1

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#14) Krugszvele válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

szerintem ez összefügg. atx tápegység -> sokat fogyaszt -> sok hő termelődik -> túlzott melegedés van a házban.

(#15) imibogyo válasza Archttila (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Annak idején egy "raktár-kiárusítás" alkalmával vettem, azt hiszem 38.000 Ft-ért. De ha esetleg komolyabban érdekel, az új évben (maximum január végén) baráti áron eladó lesz, mert én már megálmodtam magamnak egy a szekrénysorhoz színben passzoló új asztalt amibe bele lesz építve a gép is. Már rég tervezem ezt a lépést, csak nem túl régen vettük a lakást is, meg időközben megszületett a fiam is, meg elmélyültem egy kicsit a CNC-s világban is, így eddig erre nem volt időm. :B

(#14) Krugszvele: és ez miért is függne így össze. Tudok mutatni rengeteg házat (például itt egy régebbi házam) amiben minden nagyon szépen, alacsony hőfokokkal üzemelt, ráadásul némán, és (például a linkeltben) egy 850W-os, ráadásul nem is túl modern ATX táp volt. Ez így ahogy kijelentetted nagyon sommás. Van benne igazság természetesen, de sommás.

[ Szerkesztve ]

(#16) Jim Tonic válasza imibogyo (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Te házad lényegesen jobb elrendezésűnek találom. A táp pl. nem a mennyezetbe fújja a levegőt.
Egy olyan hűtőt használva, mint a tied, itt maximum hátulról tudnál a processzorra friss levegőt szippantani, aztán az egészet beletolnád a tápba. És ha szegény tápnak nem lenne elég, amit direktben kap a processzorról, még ki sem tud szellőzni hátul. Óriási ötlet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) imibogyo válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


imibogyo
veterán

Kicsúsztam szerk.-ből...

Nem azzal nem értek egyet, hogy ez rosszabb, csak azzal, hogy tesztek nélkül előre leírjuk. Általában azért szokták tesztelni a házakat a cégek, meg nem a takarítónéni tervezi őket, szóval majd csak valamennyire kitesztelték/átgondolták ezt a dolgot. Ettől függetlenül igaz amit írsz, de nem feltétlenül "annyira" rossz az a szellőzés, hogy ne lenne használható. Erre értettem, hogy az én házamat is előre mindenki itt is, meg máshol is leírta, aztán nem lett igazuk.

A táp pl. nem a mennyezetbe fújja a levegőt.
Igen ez tényleg baromság nem is értem igazából. Csak egy nagyobb szellőzőt kellett volna a tetőbe rakni. Ez nettó hülyeség (de majd a flex megoldja ;] ).

Egy olyan hűtőt használva, mint a tied, itt maximum hátulról tudnál a processzorra friss levegőt szippantani, aztán az egészet beletolnád a tápba.
Szerintem itt alulról és oldalról is tud "jönni" a levegő és felfelé tud távozni a tetőnyíláson. Olyan, mint ha alulra lehetne rögzíteni két ventit is (de ezt nem látom a képeken, csak tippelek, mert az enyémbe lehetett).

Az én mini házamnál is éreztem kézzel is, hogy szívja alulról a levegőt, attól függetlenül, hogy a nyílás nagy részét letakarta a VGA és a HDD. Kipróbáltam "dummy" vga-val is aminek a ventije nem szívhatta a levegőt, mégis éreztem a légmozgást a házba befelé, amit csak a tápegység és a procihűtő párosa kelthetett. Lehet itt is egyfajta "túlnyomásos kamra hatásra" játszanak. Nem tudom, csak ötletelek. :B

még ki sem tud szellőzni hátul. Óriási ötlet.
Erre megint csak azt tudom írni, hogy nem értem. Ennyire alapvető hibát elkövetni. A felső nyílást, csak tovább kellett volna marni. :U

(#18) Killer01 válasza imibogyo (#17) üzenetére


Killer01
őstag

A hájtek' billentyűzet honnan van? :D

(#19) imibogyo válasza Killer01 (#18) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem beszólni azt nem adom semmi pénzért. :DDD

Ingyen szereztem anno amikor SUN szervereket és klienseket üzemeltettünk. Mindig röhögök, amikor jönnek a negyvenezres "gémer" billentyűzetekkel, hogy "de hát ez mechanikus". Ez is az. Lassan 7 éves és még mindig hibátlan. Direkt többet szereztem anno. Van egy a szüleimnél és még nekem is van egy tartalékban.

Van benne egy 3 portos USB HUB is. 2 a bill. hátulján, egy meg alul. A két hátsóba szoktam dugni az éjszakai fényt, az alsóba meg anno amíg volt értelme addig a ReadyBoost-os pendrive ment. ;)

(#20) coolpet válasza Archttila (#11) üzenetére


coolpet
senior tag

Hali!

Ilyen asztalt 10K-bol osszeraksz, nincs masa csak 2 oldala, 1 lapja es egy merevitese.

En kb 5 eve terveztem egyet, az 22K volt, asztalos munkadijaval egyutt. Most hogy van szerszamom ezt ki lehet hozni 15-bol is. Es eleg nagy ez is, meg multifinkcios :)

Bocsi a Blur-ert, de a cuccainkat nem mutogatom :)

hat a kepeket nem csatoltam :)



[ Szerkesztve ]

(#21) imibogyo válasza coolpet (#20) üzenetére


imibogyo
veterán

Bár ez itt nagyon OFF, de én elég sokat foglalkozom asztalos munkával. Megnézném azt a 15.000 Ft-nyi anyagot, amiből te állítólag "ilyen asztalt" összeraksz. Kezdve ott, hogy a majdnem 3 centi vastag asztaltáblának a 2 négyzetméternyi ára laminálva és előfúrva úgy 16.000 Ft. Ráadásul a lábak sem épp olcsóak ha normálisat veszel, az enyémbe például bele van építve a kábelmenedzsment is mind a két oldali lábba. Emelett van az asztalnak is magának kábelrendezője.

Egyébként szép és jó asztal amit beraktál, de nem épp "olyan", mint az enyém. Ez egy sima bútorlapból összelegózott asztal. Szép, jó, stabil is, de azért nem ugyanaz. Ráadásul ez 140x60-70(?) lehet, az enyém pedig 200x90 cm. Szóval úgy igaz, hogy hasonló asztalt össze lehet hozni otthon is, de pont ilyet azért nem olyan egyszerű. Ráadásul ez alá volt két darab hozzáillő "hosszú-fiókos" gurulós szekrényke is és tökéletesen ugyanilyen stílusú 90x90-es asztal is (úgy volt annyi az ára, amennyit írtam), de azoktól idő közben a sok költözés miatt megváltam. ;)

Sajnos van az a szint, amit nem érdemes megpróbálni DIY "leutánozni", mert vagy az eredmény nem lesz szép, vagy idő közben ráköltesz annyit, hogy meg is vehetted volna. Sok olyan projektem volt már, ami nem volt rentábilis. A belefektetett munkát élveztem, de ha csak a költségeket nézem, akkor még egyszer nem szenvednék vele otthon. Ez most nem pont egy asztalra vonatkozik, csak úgy általában. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) coolpet


coolpet
senior tag

Egyebirant a cikkhez hozzaszolva en atlagos felhasznalasra en olyan hazat keszitenek, ami kb max 8 cm magas, olyan mint egy asztali dvd lejatszo, a hatuljan radiator 6-8cm-es ventikkel, vizzel, LP PCI-e kartyaslotokkal, kulso tappal.

Egy szep fronttal ra lehetne tenni az asztalra, es ra a moncsit.
Persze nem gagyi kinai hajlos lemezbol hajtogatnam ossze hanem acel vagy alu haz.

Elejen vegig alul szep levegobeomlo porszurovel, hatul pedig egy kis venti ami szellozteti a hazat.

Mindjart ossze is rakok egy koncepciot :)

(#23) coolpet válasza coolpet (#22) üzenetére


coolpet
senior tag

Na itt is egy haz amire vagyom, akar egy LP bordava es 2-3 kis ventivel a hatan is jolegey ha nem kell 150W-os fogyasztasu procko+DVGA

Imiadmin: A hetvegen raktam ossze ezt ugyanilyen szinu Blapbol.

Ez hajszalra pontosan 11.375 Ft volt elzarassal vagassal es HDF lemezzel.
Ha en elzarom otthon olcsobb lett volna.

Ennyi.

(#24) imibogyo válasza coolpet (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

Részemről rendben.... Én meg linkeltem, hogy ha tényleg olyan asztalt akarsz csinálni mint az enyém, az nem ennyibe kerül, mert hogy eredetileg ezt írtad. Mondtam már, hogy bútorlapból OK, de az enyém nem abból van. És nem vagyok admin, nem kell a gúnyolódás. Részemről mindenki azt csinál amit akar, de attól, hogy valami szintén asztal, attól még nem lesz "olyan", mint egy másik termék. Egy BMW is autó, meg Trabant is, mégis van különbség. ;)

Az én asztalomra ráálhatok a 100 kg-ommal a két méteres fesztáv közepén is. Szívesen ráállok erre az egyméteres bútorlapos szekrénykére is, megnézzük mi lesz...... :B

[ Szerkesztve ]

(#25) coolpet válasza imibogyo (#24) üzenetére


coolpet
senior tag

Elnezest Imibogyo, nem gunyolodasbol irtalak adminnak, csak lukas az agyam, es tobbszor lattam olyan felhasznalot itt a PH-n hogy Imiadmin, ezert asszocialtam erre a nevre, mig megirtam a posztot.

Jogos az asztal strapabirosagarol a velemenyed, en is terheltem mar ~150KG-al a kozepen, megbirta, de azert aggodtam (fuggony felakasztas asszonnyal egyutt).

A minoseget meg kell fizetni ez teny es valo.

Reszemrol az asztal temat le is zarnam.

A cikkben szereplo kucko nem tetszik :)

(#26) imibogyo válasza coolpet (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Ok én is kicsit érzékeny vagyok ma. :R

Egyébként meg teljesen igazad van. Ha visszaolvasol én egyszer sem a bútorlapból legyárthatósággal vitatkoztam, az tiszta sor. Csak azzal vitáztam, hogy pontosan "ilyen" asztalt elég nehéz lenne. Én például otthon szoktam lapszabni is. Ezt a szekrényt durván 25k-nyi bútorlapból raktam össze, de még így sem drágállom például az asztalomért a mondjuk 15k-t, mert ilyen dizájnos lábakat, ha beledöglök sem tudok otthon legyártani. Én csak ilyen szemszögből ellenkeztem. Ha csak hasonlót szerettem volna, akkor azt simán megoldom otthon az általad is említett 10k környékén, de az azért nem lenne ugyanez. :N

[ Szerkesztve ]

(#27) atike


atike
nagyúr

Ablak nélkül jöhet! Királyság! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.