Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gondolom ez kímélőbb is magának a diódáknak, nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) gulyasa


gulyasa
őstag

Remélem, ez a DC dimming - ha beválik - elérhetővé válik majd a régebbi OLED-es Huawei-kbe is.
Az sem baj, ha azután, hogy megérkezik rájuk az EMUI 9.1-es.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom a DC-vel pöppet többet fogyaszt a kijelző.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Aryon87


Aryon87
félisten

Most kapcsoltam be, pedig lassan 2 hete megvan a frissítés. Igaz a szememnek nem zavaró a villogás, de ha a kijelzőt kímélem is vele, már jó az.
Kíváncsi vagyok van-e hatása a telóra.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5) Stabi83


Stabi83
senior tag

Remélem a Mate 20 Pro sem marad ki a jóból.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sima P30 is megkapta.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#7) eclipse19


eclipse19
senior tag

Elírás a 2. bekezdésben:
PWM (pulse width modulation)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#8) HarleyCustom válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az...kímélőbb... :N

(idióda) ;] :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) mjani1172 válasza HarleyCustom (#8) üzenetére


mjani1172
addikt

Úgy hallottam, idióda csak iphone-on van. 😀

(#10) Blizzardking válasza pusszycat (#3) üzenetére


Blizzardking
őstag

Lehet a kettőt kombinálni is. Ha a diódákat max árammal hajtják, akkor mondjuk 10% kitöltési tényező kell hogy a takaró alatt olvasni tudjál, (egy ciklusban 10 időegységnyit világít, 90-et nem) ha meg visszaveszik az áramerősséget mondjuk 40%-ra, akkor 50-60% kitöltési tényező ugyanolyan fényerőt eredményez. Ha a diódák max fényerő esetén is normál üzemi tartományban vannak hajtva, akkor azok élettartamát nem befolyásolja ez a módszer. Talán még egy picivel többet is fogyaszt, mert kapcsoló üzemből átmegy analóg üzemmódba a szabályozás.
Ha a finom szabályzást a kitöltési tényezővel (pwm) végzik továbbra is, csak átteszik a kijelzőt egy másik működési tartományba, akkor a színek torzulását is könnyű megoldani, mert arra az áramerősségre be kell kalibrálni a kijelzőt egyszer a gyárban.
Amit nem értek, hogy szerintem ehhez hardveres felépítés kell, ha egy vezérlő nem tud változtatható áramerősséget rátolni a diódákra fizikailag, akkor szerintem ezt nem lehet frissítéssel megoldani. Kell valami fizikai szabályzó elem, ami nem csak kapcsolgatni tud, hanem az ellenállását tudja változtatni a vezérlés függvényében. De lehet hogy tévedek, majd kiderül.
Szerintem ez az apróság sokkal jobb fejlesztés mint a felesleges baromságok dollármilliókért, mint pl a 9D mátrix infra xray termikus letapogatós intelligens arcfelismerő, amit azóta nyög a piac notch formájában.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#11) tibcsi0407 válasza Blizzardking (#10) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Amikor bekapcsolod, akkor figyelmeztet is, hogy a színeket szétbarmolhatja a funkció. Őszintén szólva én még nem láttam semmilyen problémát, mióta használom.

https://utdetailing.hu/

(#12) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez már valami.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) Quqesz válasza tibcsi0407 (#11) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én sem vettem észre különbséget még, bekapcsoltam én is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#14) Aryon87 válasza tibcsi0407 (#11) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam sem torzulnak a szinek, maradt minden ahogy volt. Viszont mintha nem is merulne annyira.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#11) üzenetére


Blizzardking
őstag

Le a kalappal szvsz az egész projekt előtt. És ha esti olvasáskor torzulnának is a színek, ott egye meg a fene. De így hogy mégcsak nem is torzulnak, példás.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#16) tibcsi0407 válasza Blizzardking (#15) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem látom szerencsére, de nem is túl érzékeny a szemem. :))

https://utdetailing.hu/

(#17) Stabi83 válasza Blizzardking (#10) üzenetére


Stabi83
senior tag

Elképzelhető hogy a hardver már tudta régebben is de valamiért csak most aktiválták.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#18) Blizzardking válasza Stabi83 (#17) üzenetére


Blizzardking
őstag

Lehet hogy a kalibrálás miatt, nem akarták hogy elmásszanak a színek és ezzel támadási felületet adjanak. :F

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#19) Stabi83 válasza Blizzardking (#18) üzenetére


Stabi83
senior tag

A jó kalibrálás önmagában is idő. Több értékhez jól bekalibrálni pedig még több.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#20) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Én most osztott kijelzőn megnéztem(fotó/beáll) és nem mésznka el a színek. Szinte észrevehetetlen a különbség.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#21) ffodi


ffodi
veterán

Megmértem a különbséget. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22) Quqesz válasza ffodi (#21) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszönjük a mérést! Akkor nem csalt a szemünk, tényleg nincsen színben nagy változás. DC marad bekapcsolva! :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#23) ffodi válasza Quqesz (#22) üzenetére


ffodi
veterán

Nincs mit! :)

Egy kis kiegészítés még a témához.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24) asdf_ válasza pusszycat (#3) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom a DC-vel pöppet többet fogyaszt a kijelző.

Az kutyát nem érdekel, ha nem azt a villodzó szemetet kell nézni. Én amikor megvettem az oledes tabletemet -nem tudatában a villogásnak-, kb. a második napig bírtam, majd kezdtem veszettül valami megoldás után nézni. Hálistennek volt rá app, amivel minimális képminőség-romlás árán megszüntethető volt a villogás (különben ment volna vissza 14 naposban és vettem volna valami IPS-est; fekfete fekete ide vagy oda, az a villogás elviselhetetlen).

(#25) pusszycat válasza asdf_ (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az S9+ nem látok villogást,de ha lesz rá opció majd én is bekapcsolom. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.