Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solasola


solasola
csendes tag

A Steam Deck ténylegesen konzol-szerű élményt tud adni, ez a Windows-os gépekkel nem fog menni.

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

csak nem sikerül megérteni hogy a windows önmagában nem vonzerő ezen a piacon...

ha van rendes szoftveres support a kérdéses eszközre célirányosan, az már igen, függetlenül a platformtól.

meg ugyebár a Steam Deck azért tud ennyibe kerülni mert igazából a már létező szoftveres szolgáltatás alá pakolták be minimális haszonnal, mint hardverplatform. az AYN meg a többi hasonló pont ezt próbálja megúszni és a herdveren keresni. oké hogy a windows most már lényegében SaaS, de az emberek nem az oprendszert akarják egy ilyen platformon használni hanem alkalmazásokat, amiben meg ugye ezek a gyártók nincsenek lépéshelyzetben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Alexios


Alexios
veterán

Valószínűleg nem lesz olyan jó mint a steam deck, viszont steam decket hiába rendel az ember, idén valószínűleg már nem fogja megkapni

(#4) Komplikato válasza solasola (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Steam deck ugye mehet Windows-al is, sőt tud dual bootot ha kell. Viszont volt olyan pletyka, hogy a rajta lévő Steam OS ökoszisztémát bárki liszencelheti tőlük. Tehát versenyt látnak a piacon és persze akkor eladott konkurens vas után is nekik folyik be a végtelen lóvé. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#5) fatpingvin válasza Komplikato (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

még mindig nem értem honnan jön ez a mánia hogy emberek wint akarnak rakni a SDre... mindegy, nem kell nekem mindent értenem, meg érintet sem vagyok benne, csak fura olvasni.

persze, lehetséges de minek. meglátásom szerint teljesen ugyanaz mint a PS4-re Linuxot történet: meg lehet csinálni de nyökögős lesz és érdemi haszna nem sok van, illetve ahhoz nagyon sokat kéne még csiszolni a supporton.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Segal válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Segal
veterán

Mert nem minden elérhető steamen.
Ha az ember pl valami másik kliensből futtatható dologgal játszana menet közben akkor sokra megy a steam os-el...
Persze szerintem is max dual boot-ba érdemes wint rakni rá :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) fatpingvin válasza Segal (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

fair enough, mondjuk ez az érv visszafele is igaz. az egyetlenegy videojáték amivel nagynéha (értsd egy évben ha 3-4x) játszom az meg windowsra nincs, szval :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Segal válasza fatpingvin (#7) üzenetére


Segal
veterán

Akkor nem te vagy a célközönség :N :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) fatpingvin válasza Segal (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván nem, ezért is írtzam hogy nem vagyok érintett. attól még érdekel merre tart ez a piac, szerencsére egyelőre még nem olyan aggasztó mint a mobiltelefonoké.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) Busterftw válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem ugyanaz, mert Windows-on megy kb minden, plusz mindent is lehet, tobb jatekklienst mar emlitettek. Linuxon (SteamOS) ez nincs.
Emulatoroktol kezdve amit akarsz, sot, most mar az Androidos emulacio is van vagy jon.
(a pirated cuccokrol mint opcio mar nem is beszelve)

A Windowsos celkozonseg pedig van akkora, hogy megerje ra handheld cuccot epiteni.

(#11) fatpingvin válasza Busterftw (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

látom nem értetted a lényeget, nem baj :) használj windowst rajta ha ez neked jobb így, szerencsére megteheted

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) Segal válasza fatpingvin (#9) üzenetére


Segal
veterán

Itt ugye valahol pont az a lényeg hogy most 1 eszközre megkaphatja a tulaj azt amit eddig több eszközre kapott.
Teszem aazt van otthon pc és konzol is, útközben meg mondjuk egy switch-el rohangált akkor most hirtelen 1 eszközre megkaphatja az egészet. Readásul akár útközben...
Én csak 1 hasonlatot tudok megemlíteni magammal kapcsolatban. Még nagyon az androidos telefonok legelején én is rá voltam kattanva a rootolásra és főzött romok használatára, mert millió területen jobbá lehetett tenni vele 1 alapból még butácskább telefont is.
Szebb fényképet és videót tudott csinálni, hangosabb volt a zene, reklám mentes lehetett tőle minden, olyan funkciók lehettek elérhetőek ami alapból a konkurencia mobilján volt, témázhatóság és skinvariálás, akksikímélés meg még millió más apróság.
Én persze már kinőttem ebből meg a telefonok is nagyrészt felnőttek a feladathoz, de a deck esetében simán el tudom képzelni hogy valaki pont ezeket fogja csinálni csak játék terén mert tulajdonképpen végtelen felhasználási lehetőség van benne.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) Busterftw válasza fatpingvin (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Arra voltal kivancsi mi ez a Windows mania a kezi konzolon.
Ezekre adtunk erveket.

De amugy sem ertem miert meglepo, az osszes komolyabb handlheld amik ellen a SteamDeck megy Windowsos eredetileg. GDP, AYA, OneX, generaciok ota.

[ Szerkesztve ]

(#14) fatpingvin válasza Busterftw (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem ez volt az eredeti felvetés de ok, szerintem inkább engedjük el azzal hogy én vagyok a hülye :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) Busterftw válasza fatpingvin (#14) üzenetére


Busterftw
veterán

Az elso hsz-ed a Windows-os handlheld-et vonja ketsegbe, mint igeny, holott epp ezekre volt igeny hasonlo kategoriaban.

Akkor kerdezem mi volt az eredeti felvetes konkretan? A gaming handheldre van igeny, a Windowsra is jatekos szempontbol. Ezek meg csak probaljak fejni a piaci igenyt, amit mar a fenti markak evek ota fejnek.
A Valve is ezert dobta ki a SteamDeckre, pedig aztan nekik nem erdekuk, de tudjak, hogy van ra igeny, foleg ha megy dualbootban, mindenki szamara win-win.

(#16) fatpingvin válasza Busterftw (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

légyszíves olvasd el figyelmesen még egyszer amit írtam, csak most azzal a szemmel hogy meg is próbálod érteni és nem azt belelátni hogy windows bad, mert nagyon erősen az az érzésem hogy ez elsőre nem sikerült.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) Busterftw válasza fatpingvin (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

En elsosorban az 5-os hszedre reagaltam.
Barki elolvassa mit irtal majd en es Segal valaszait, egyertelmu hogy odaillenek.
Ketten is igy ertettuk a hsz-ed, ha mashogy ertetted azt, amit irtal, akkor fogalmazd at.

En csak arra tudok valaszolni ami ott van. 2x "en olvassam el" helyett fogalmazhatnal akkor vilagosabban, mire celzol.

[ Szerkesztve ]

(#18) kilua válasza fatpingvin (#5) üzenetére


kilua
senior tag

Az "olcsó" class10esekkel tényleg lassú lesz, de az UHS főleg UHS3 microSD kártyák már elég gyorsak windowshoz is, vagy SD express 985MB/s sebességgel, de az még nem terjedt el.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) HavocS válasza solasola (#1) üzenetére


HavocS
senior tag

Nekem még egy 1. Gen GPD Win-nel is sikerült pedig. Mindennek kint a parancsikonja ami igényelt némi paraméterezést vagy segédprogramot (batch fileok), steam big picture (de a sima is gond nélkül irányítható volt), meg retroarch és teljesen plug and play élmény volt.
A steam deck egyetlen nagy pozitívuma az ára, a GPD, az Aya Neo és a Onexplayer gépek is 1000 eur felett kezdődnek, és az hogy ennek hatására lassan a Linux is valid gaming platform lesz ami mindenképp egy jó dolog. De pont azt nem valósítja meg ami a lényege legyen, hogy van egy nem zárt rendszerű handheld géped amit bedobsz az utazós hátizsákba mint egy Switchet és nyomod a szétmodolt Skyrimet meg Stardew valleyt a 3 órás úton, mert a karod leszakad annyi idő alatt, a táskában közel akkora helyet foglal el mint egy laptop és az akksi is jó ha kibírja az utat.

Szóval igenis van létjogosultsága egy gyengébb, de kisebb Windowsos gépnek, amin mondjuk cyberpunkozni már nem lehet, de far cry 3-azni, doomozni, skyrimezni meg ps2 emulátorozni igen és cserébe egy switch lite a mérete.
Rétegigény? Nyilván. A steam deck is az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.