Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Mármint megpróbálja az Intel megakadályozni, a RISC-V terjedését azzal, hogy felvásárolják a legnagyobb piaci szereplőjét.

"Santa Clara-i óriáscég ügyfeleket szerezhet magának a bérgyártó üzletágához"
Lassan 5éve fennálló Intel kapacitás problémákhoz ez hogyan is kellene? Mármint semmi üres kapacitásunk nincs, amit bérbe tudnának adni.

"kezdeni akar valamint a TSMC-t és a Samsungot technológiai előnyével"
Akkor nem ártania fejleszteni, hogy első körben a saját chipjeik legyenek versenyképesek.

"SiFive bekebelezése ebből a szempontból reális alternatíva"
Kb. semmire nem az ami fel lett sorolva.

"Ha viszont magukon kívül lenne még számos, relatíve nagy megrendelésekkel dolgozó partnerük, akkor sokkal bátrabban építhetnének több gyárat"
Tehát úgy lesz partnerük, hogy felvásárolják mint az Alterát... :U Nem azért de akkor megsúgom, hogy ugyan úgy csak saját maguknak gyártanának kvázi, szóval itt van egy logikai bukfenc.

"egyes gyártástechnológiai befektetéseik hamarabb térülhetnének meg."
Jelenleg ha nem fektetnek be akkor kihalnak szóval az Intel az életben maradásért küzd nem az extra profitért.

(#2) Abu85 válasza vicze (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A RISC-V egy nyílt architektúra. Annak a terjedését nehéz megakadályozni, mert nem felvásárolható a svájci konzorcium, amelyik felügyeli.

Az Intel építhetne gyárakat, már több éve dolgozhatnának rajta, csak egyedül nem merik meglépni, hogy felépítsék azokat, aztán ne működjenek. De ha lenne partner, akkor ők azért rámennének a kapacitásra.

A kettő összefügg. Amíg nincs TSMC-t és Samsungot legyűrő gyártástechnológia, addig a saját fejlesztések is hátrányban vannak, de ha nem tudnak kellő partnert felvenni a bérgyártói vonatra, akkor nem tudnak elég gyárat építeni, és nem tudják hamar kitermelni a befektetési költségeket. Előbb muszáj lesz valamit kezdeni ezzel a problémával, mert megfelelő visszatermelhetőség nélkül mindig csak sokadiknak tudják bevetni a legújabb technológiákat, lásd most az EUV-t.

A SiFive az egyik legnagyobb tervezőcége a RISC-V vonalnak, és igencsak komoly partnereik vannak, akiket lehetne vinni az Intel gyáraiba.

Az Intel számára a SiFive úgy éri meg, hogy ha tőlük licencelik a SiFive IP-it, méghozzá úgy, hogy gyártókapacitást is rendelnek az Inteltől. Ezért szemeznek velük. A SiFive magának nem gyárt semmit, ellentétben az Alterával.

Ha meg befektetnek nulla megrendelőre, akkor még hamarabb kihalnak. Muszáj megrendelőhöz jutniuk, hogy a befektetés visszatermelhető legyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) S_x96x_S válasza vicze (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Mármint megpróbálja az Intel megakadályozni,
> a RISC-V terjedését azzal, hogy felvásárolják
> a legnagyobb piaci szereplőjét.

nincs egyértelmű válasz,
de

megakadályozni úgyse tudja ..

És ha nem lehet, megakadályozni,
akkor a legjobb stratégia, a változás élére állni - ami egyfajta tudatosan vállalt kockázat.

És ha meg is akadályozza a RISC-V terjedését,
akkor ezzel pont éppen az ARM-nek kedvez ..

Amúgy érdekes lenne egy duál ISA-s
X86-64 + RISC-V cpu is laptopokba.
( amúgy szerintem a heterogén CPU-ké a jövő )

de ez régi gondolat .. igény lenne rá.
2014: AMD’s next big gamble: ARM and x86 cores working side by side on the same chip

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Z10N válasza Abu85 (#2) üzenetére


Z10N
veterán

"Az Intel építhetne gyárakat, már több éve dolgozhatnának rajta, csak egyedül nem merik meglépni, hogy felépítsék azokat, aztán ne működjenek. De ha lenne partner, akkor ők azért rámennének a kapacitásra."
De miert nem bergyartanak ekkora kapacitassal? Sose ertettem. Mondjuk legalabb most a dGPU-ra lesz kapacitas.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5) vicze válasza Abu85 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Most írtad le többször is hogy a SiFive a legnagyobb tervezőcége a RISC-V-nek, így ha elgáncsolják, azért erőteljesen hátráltathatja a terjedését.

"egyedül nem merik meglépni"
Érted, hogy ha felvásárolják a SiFive-t továbbra is egyedül lesznek... És kapacitásuk se lesz ráadásul. Jó ideig nem szabadulhatnak a TSMC/Samsung-tól mint felkínált opció, mert nincs versenyképes gyártástechnológiájuk. És nem úgy néz ki, hogy az elkövetkező 3-5évben behozzák.

Tehát nincs megrendelő, ha nincs kapacitás, de megrendelő kell, hogy legyen kapacitás. Ezen a Catch 22-n pöröghetünk egy darabig. :)

Pontosan a R&D visszafogása és a befektetések megnyirbálása a profit ráta növelése érdekében vezetett a jelenlegi helyzethez.

(#6) Reggie0 válasza vicze (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem biztos, hogy beolvasztanak a SiFive-ot, es marpedig, ha nem, akkor az kulon jogi szemely marad, igy mar ketten lesznek.

Amugy itt a lenyeg a penz es kapacitas. Ket ceg tobbet tud kolteni a fejlesztesre es nagyobb kapacitasra van szukseguk.

[ Szerkesztve ]

(#8) Abu85 válasza Z10N (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártáshoz gyárakat kell építeni, de ennek a költsége nagy. Ha van elég megrendelő, akkor ez visszatermelhető, de ha nincs elég, akkor nem éri meg már magát a gyárat sem felépíteni, mert nagyrészt üresen működne. Most az Intel azon dolgozik, hogy legyen elég megrendelője.

A dGPU-t pont leszarja mindenki. Az egy évek óta szűkülő piac. Legyártják a gyárak a dGPU-kat is, de a pénz és a jövő nem itt van.

#5 vicze1 : A minek a terjedését? A RISC-V-n belül a SiFive csak egy elem. Ráadásul jóval nagyobbak azok a cégek, akik saját dizájnokat terveznek RISC-V-re. Lásd Western Digital, Seagate, stb.

Ha a SiFive házon belül lesz, akkor fel lehet kínálni úgy a licencet, hogy az Intel gyártástechnológiáira már le van tervezve egy fizikai IP. Ez csak növelni fogja az érdeklődést. Pont erre van szüksége az Intelnek, mert ahhoz, hogy csökkentsék a gyártástechnológiai lemaradásukat, gyorsabban kell visszatermelniük a befektetéseiket, amihez több gyárat kellene építeni, amihez jól jönnének megrendelők, hogy üzemeljenek is ezek a gyárak. Nem véletlen, hogy az Intel előbb megrendelőket akar szerezni, majd azután építenek gyárat, és nem fordítva.

#7 morgyi : Egyrészt a RISC-V piacát nem igazán érintené, ha a SiFive eltűnne. A teljes területhez viszonyítva kishalak ők az óceánban. Például nagyságrendekkel több RISC-V dizájn megy majd el a WD és a Seagate termékeiben később. Emiatt sincs értelme bedarálni a SiFive-ot. Mit nyer vele az Intel? Kicsinálja az egyik tervezőcéget, amely helyére rögtön pályázik kettő másik ugyanúgy RISC-V dizájnokkal. Az élet menne tovább.

A TSMC és a Samsung bérgyártóként működnek. Ha úgy látják, hogy egy eljárás szar, akkor ki se adják. Ez nem akkor fog kiderülni, amikor már felhúztál több gyárat. Az Intel nem szimplán bérgyártóként működik, így ők akkor is ütik a vasat, amikor hűvös. Ez nyilván nagy hátrány nekik. Sokkal jobban jártak volna, ha a 10 nm-t az első probléma felbukkanásánál kukázták volna. Hasonló esetben a TSMC és a Samsung így tenne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Z10N válasza Abu85 (#8) üzenetére


Z10N
veterán

"A gyártáshoz gyárakat kell építeni, de ennek a költsége nagy. Ha van elég megrendelő, akkor ez visszatermelhető, de ha nincs elég, akkor nem éri meg már magát a gyárat sem felépíteni, mert nagyrészt üresen működne. Most az Intel azon dolgozik, hogy legyen elég megrendelője."
Chip hiany van, szoval ezt kihuztuk.

"A dGPU-t pont leszarja mindenki. Az egy évek óta szűkülő piac. Legyártják a gyárak a dGPU-kat is, de a pénz és a jövő nem itt van."
Az intel meg is visszajon erre a piacra...
De felolem gyarthatnak barmit. Csak legyen.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) Abu85 válasza Z10N (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De nem mindegy, hogy miért van chiphiány. Most tokozás nincs elég, és ha több chip lesz, attól még nem lesz több tokozás.

Az Intel egy csomó piacon szerepel, amelyek nem nagyok. A bérgyártás jövőjét viszont olyan piacokra szokás építeni, amelyek növekvők.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Megveszik a legjobb versenybicikliket gyártó céget, csináltatnak velük egy oldalkocsis túramotort szénszálból, közben leállíttatják velük az egyedi biciklialkatrészek gyártást és ezzel egy időben elkezdik rábeszélni a bicikliversenyzőket arra, hogy versenyezzenek túramotorral.
Mert ők már rendelkeznek a jövő technológiájával, amivel két keréken teljes kényelemben meg lehet tenni napi 200+km-t kevesebb mint fele idő alatt mint eddig.

Csak várni kell a megrendelések özönét, amikor meg kiderül hogy évi 50db tudnak eladni valódi versenyzőknek, akkor meg nyitni a termékkel a konzumer piac felé, és bárkinek eladni még 50 db-ot.
Majd amikor kiderül hogy nem egy folyamatosan bővülő piacon lettek a legjobbak, mehet az egész a rossz emlékek közé.

(#13) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nemnemnemnemNEMNEMNEM....

k*rvára nem akarok ilyen híreket olvasni.

a SiFive momentán az egyik legnormálisabb ilyen jellegű cég, lesznek szívesek békén hagyni főleg hogy nem konkurencia.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) fatpingvin válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

ilyenünk már van, csak ARM-el. Ryzenekben a PSP az egy ARM Cortex nemtudomfejbőlmilyen mag.

az IME az meg egy Quark mag, félig inkább mikrovezérlő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) Darmol


Darmol
senior tag

Nekem inkább egyfajta válasznak tűnik a Xilinxre. De ki tudja...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#16) kalimist válasza Abu85 (#11) üzenetére


kalimist
aktív tag

Azért az sem elhanyagolható szempont, hogy a Samsung-nak nagyon rossz a kihozatali aránya (és maga a node-ja is) a TSMC-hez képest pont az általad is egy korábbi cikkben részletezett pellulák miatt. Aki teheti a TSMC-hez menekül de a kapacitásuk nem végtelen. Intel szóra sem érdemes mert a 10nm-ük is rossz kihozatallal rendelkezik a 7nm meg még sehol nincs.

(#17) Z10N válasza Abu85 (#11) üzenetére


Z10N
veterán

"De nem mindegy, hogy miért van chiphiány. Most tokozás nincs elég, és ha több chip lesz, attól még nem lesz több tokozás."
A tokozassal most mi van?

"Az Intel egy csomó piacon szerepel, amelyek nem nagyok. A bérgyártás jövőjét viszont olyan piacokra szokás építeni, amelyek növekvők."
Sajat dVGA?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Abu85 válasza Z10N (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kevés a komponens, hogy elég tokozás legyen. Ez van.

Nem fogja kisegíteni őket a saját dGPU. Nekik olyan termékek kellenek, amelyekből úgy ezer nagyságrenddel többet is el tudnak majd adni. Most attól, hogy ezerszer több dGPU-t gyártanak, mint amennyit a piac igényel, még nincsenek kisegítve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Z10N válasza Abu85 (#18) üzenetére


Z10N
veterán

dGPU-bol mekkora volumenre varhatunk?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) Abu85 válasza Z10N (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amennyit a piac reálisan megvehet mindenféle szélsőséges igény nélkül. Több nem fog készülni, mert a kukába felesleges ennyire drágán gyártani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.