Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apatyas


apatyas
Korrektor

"Asszony kell a házba!' - mondá Kőmíves Kelemen.
Meg, majd amikor a tv megbeszéli a hűtő asszisztensével, hogy most reklám jön, tessék kidobni az ajtó elejibe a sört! És a távirányító se fog ezentúl bennfelejtődni a hűtőben, mert nem lesz. Meg ha hívás jön, akkor megáll a tv műsor, mert a mobil asszisztense azt mondja. Illetve, ha a tv-n jelzed, hogy tetszik az új sör/hamburger/lónyál a reklámból, akkor a hűtő majd beszerzi azt.
Szép új világ.. kösz, nem.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2) kalmani


kalmani
tag

Megint a felesleges milliárdok elszórása...

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Legalább letiltható lesz?

(#4) optikus


optikus
senior tag

nekem sima tv kell nem beszelogep, elment mar az eszuk. azt is latom hogy akinek okosteveje van az kepes orakig baxtatni a menuket meg piszkalni a pc-rol, mert mindig valami nem jo vagy nem ugy ahogy kene/szeretne a helyett hogy siman nezne. kb olyan ez is mar mint az okostelo, tobbet kell simogatni mint hasznalni.

Buy books not gear.

(#5) tng


tng
tag

Most is van hangvezérlés samsungéknál, angolul. Nyilván a bixby sem lesz magyar nyelven így eleve halott, de sokszor sokkal gyorsabb megnyomni 1-1 gombot mind beledumálni, várni hogy felismeri-e stb. Szerintem az egyetlen életképes megoldás a hangalapú szöveges bevitel, amit az lg tud magyarul is. Az tényleg megkönnyíti a kezelést, ha böngészőben vagy.

[ Szerkesztve ]

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha másra nem is lesz jó, de talán arra igen, hogy használható hardvert rakjanak az okostévéikbe, nem azt a hulladékot ami most van, annyi RAM-al, hogy ne zárja be a böngésző ablakot 2-3 nagyobb oldal után. Mondjuk a legjobb az lenne, ha külön dobozban adnák hozzá az egész smart funkciót és meg lehetne venni anélkül is olcsóbban. Nekem 4k-s LG TV-m és rengeteg hétköznapi videoformátumot nem vagy csak félig támogat. Ha nem veszik komolyan a smart TV-t, inkább ne is csinálnák.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Úgy érzem, hogy meg kellene köszönnünk, hogy jön a Bixby TV-re is és tökre ingyen! Szívességet tett nekünk a Samsung! ;]

Ja, igazból a Bixby elég silány még, majd a TV mikrofonadatok és requestekből hátha tudnak rajta kicsit csiszolni.. Mintha ez bárkinek jó lenne.

Finn the human

(#8) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Inkabb eros(ebb) processzorokat tehetnenek mar a teveikbe vegre (nem csak Samsung, mindegyik gyarto). Sony TV-nken 15-20mp a bekapcsolas, 5-6mp a menube lepes, 10-15mp korul a kikapcsolas. A Samsungunk olyan "villamgyors", hogy ennek 2/3-a is eleg. Rohej.

(#9) arn


arn
félisten

a hangfelismeressel bar baromi regota erolkodnek, de vhogy sehogy sem sikerult meggyozove tenni.

a bixby a galaxyn meg semmire sem valo kb. a hircsatorna total irrelevans dolgokat dobal olyan orszagbol, ami a vilag masik felen van, a hangvezerles meg max poennak jo, par eve probalgattam, de sokkal gyorsabb es biztosabb nyomkodni. max autoba, vagy ilyesmi helyeken latom ertelmet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) elefant válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

milyen formátumokat nem támogat a tévéd?

(#11) optikus válasza secretgarden (#8) üzenetére


optikus
senior tag

nekem egy lg felbuta (v felokos?) tv-m van, nem tud bongeszni de mindent lejatszik usb-rol is, gyors nem kell varni semmire. ha nagyon okosat akarnek akkor vennek ebayrol egy media lejatszos dobozkat es rakotnem, de nem akarok :)

Buy books not gear.

(#12) hati


hati
addikt

Jelenleg akinél a távirányító van, az a főnök otthon. Mi lesz, ha a gyerekek egymást túlharsogva fogják utasítgatni az eszközöket?

(#13) secretgarden válasza optikus (#11) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Good point. En sem biztos hogy okosat akarnek mar az eddigi tapasztalat fenyeben... Hacsak a mostani okos TV-k nem sokkal de sokkal gyorsabbak mint a tavalyiak/tavaly elottiek...

(#14) optikus válasza secretgarden (#13) üzenetére


optikus
senior tag

en meg vagyok vele elegedve alapvetoen mindent tud, szep a kepe, tudja a formatumokat is, a keparanyokat is szepen lekoveti, de egy dolog ami nagyon felbaxott es csak utolag derult ki (mivel almomban nem gondoltam volna), hogy egy eleg draga ips-es tv-n nincs fejhallgato csatalkozo... :W

Buy books not gear.

(#15) secretgarden válasza optikus (#14) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Ja, nem tudom miert sporoljak ki a filleres 3.5mm jacket... Nekunk is volt szerencsenk olyan TV-hez amin nem volt, sot, olyan hordozhato hifihez, radiohoz, stb is amin nem volt. Arrol nem is beszelve, hogy a telefonokrol is egyre tobb gyarto hagyja le. (Ez utobbit gondolom azert, mert "nehogy mar a user boldogan eljen egy 8000 forintos vezetekes fejhallgatoval, vetessunk vele inkabb 80000 forintos Bluetooth fejhallgatot inkabb ami mar majdnem olyan jol szol mint a 8000 forintos vezetekes...)

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Samsunghoz se nyúlok már :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

...vagy inkább monitoroznának mindent és eladnák az adatokat. :DD

(#18) Z10N válasza apatyas (#1) üzenetére


Z10N
veterán

"Nemsokara otthon vagyok." - szolt halvany hangon a skynet.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) Z10N válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Ezert kell "buta" tv es mediabox (tetszes szerint dualboot-os LibreELEC-kel).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) Z10N válasza optikus (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Az mondjuk tenyleg furcsa. Nalam a PIP hianya verte le a biztositekot. Mikozben a "kobuta + kover" regi tv tudta.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Majd akkor lesz nézés ha 2 év után minden támogatás megszűnik és még egy nyamvadt jutub vidóért is hiába rinyálsz szóban akkor sem fog elindulni. Amúgy lehet a 2 évvel is sokat mondtam, de én már csak ilyen optimista vagyok.

+1 (#19) Z10N maximálisan ezzel értek egyet sőt ez még pénzügyileg is jobb, smart vs. buta árkülönbözetén megspórolt pénzt elisszuk a töredékét megtartva veszünk egy box-ot kínából.

[ Szerkesztve ]

(#22) atike


atike
nagyúr

....meg a telefonba, meg az órába, meg a lámpabúrába, meg a kapcsolóba... Hello google Skynet Bixby... :)

(#23) Hiftu


Hiftu
senior tag

Aztán véletlenül a TV mindig fog hallgatozni. A cég pedig eladja a rólam gyűjtött adatokat. Még ha ez utóbbi nem is érdekelne (de igen), akkor is kétszer fizetnék egy ilyen tévéért. Jó lesz nekem a jelenlegi buta TV. Ritkán megnézek rajta egy-egy természet/dokumentum filmet.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#24) optikus válasza Hiftu (#23) üzenetére


optikus
senior tag

ezzel is az a baj mint a teloval, egy ido utan nem lesz belole buta csak ilyen beszelo, okoskodo, adathalasz, marketinggep. nem lesz valasztasod. olyan amiben jo panel van, az mind okos lesz. ahogy jo minosegi butatelo se nagyon van már (csak kinai szethullo szutykok).

Buy books not gear.

(#25) nemlehet válasza optikus (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Sokan mondják, hogy én nem fizetek a smartért, de igazából ez kb csak a 70-80k-s kategóriában valódi választás. A felett már nincs nem smart TV sajnos.

Amúgy nem a samunál merült fel, hogy fizetősen lehessen eltüntetni a reklámokat? Nem ők vannak most bajban a drágább TV-k piacán mert nincs OLED-jük? Biztos ilyen baromságokkal kell szarakodni?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) optikus válasza nemlehet (#25) üzenetére


optikus
senior tag

mondjuk a reklam eltuntetes nem baromsag ;]
de azert nem fizetosben kene...

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.