Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Clickbait válasza fuze (#50) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Mára a Unity 5 is teljesen ingyenes, minden extrával, nincsen semmiféle technikai korlátozás. Nagyon sok dolog le volt régen tiltva, ezért én is felhagytam vele többek között.
Unreal is teljesen ingyenes, letöltöd, használod. Ha pedig kiadni készülsz valamikor akkor itt van a FAQ

Semmi extra, nekem ennyit megér, + nem valószinű, hogy elérem a fizetési határt, de kitudja. :B

Maguk a források lesznek drágák majd amikből épitesz. :DD

You got clickbaited.

(#52) KozaKrisz


KozaKrisz
csendes tag

Ez engem is érdekel! Hajrá, kíváncsi vagyok! :)

(#53) Jester01 válasza repvez (#7) üzenetére


Jester01
veterán

(#54) repvez válasza Jester01 (#53) üzenetére


repvez
addikt

ismerem, de ez már olyan szinten van amihez én mégcsak hozzá szagolni sem tudok. Nulla tudásom van bármelyik program nyelvet is nézzük, igy kezdésnek, hogy legalább megértsem, hogy mi miért müködik ez nagy falat lenne.
Előbb kis saját garázs projectet kéne gyártanom ahol kitapasztalhatok mindent.

(#55) Aron1988


Aron1988
tag

Bájos szánakozással csodálkozom az ilyen szalmaláng fellángoláson. A szeretet beszél belőlem, szerintem keress olyan hobbit, vagy projectet, amibe van értelme időt fektetni, ahol látod a végső célt.

Látszik, hogy se forrásaid, se támogatóid, se csapatod, se elegendő skilled, tapasztalatod nincs egy ilyen munkához. Az egész egy kiskamasz zavaros lázálmához hasonlít. Persze 13 évesen, az ágyán fetrengve, a fejéből kibambulva minden kissrác arról álmodozik, hogy játékdesigner legyen, meg hogy mit csinálna másként.

A blogbejegyzés minden sora homályos, koncepció nélküli, első pillanattól látszik, hogy bukásra ítéltetett. Díjazom a kreatív munkát, félre ne értsd. Csak próbálok neked segíteni, hogy elengedd azt, ami nem megy. Ismeretségi körömben tucatszám buktak meg ilyen álmodozásokkal, kezdve a szerepjátékos szabálykönyv írástól, a paintball klub alakításon át, a képregénykiadásig. Kérlek, keress reálisabb célokat, a te érdekedben!!

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#56) Clickbait válasza Aron1988 (#55) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Köszönöm az intéseket, ilyen kritikára is bőven szükség. Első bejegyzésem volt, ezt nézd el nekem.
(Remélem) hamarosan megjelenik a következő cikkem, már pár hete elkészült. Közben pedig készül a játék. Tapasztalatlannak nem nevezném magam, igaz Unrealt még csak 1 éve űzöm.

A későbbi screenshotokban remélem meg foglak tudni téged győzni, jelenleg csak block-in alatt van a pályarendszer. Ami a forrásokat illeti, 200GB Evermotion modell csücsül a merevlemezemen, persze gondolom itt nem csak az anyag forrásokra gondoltál. Csapatom nincsen, nem is gondolom, hogy szükségem lenne egy állandó csapatra, vagy akár több gépre. Alapvetően nem bonyolult a mechanizmus, illetve ezek a mechanizmusok nekem már meg vannak irva Blueprint formában Unrealen belül.
Minimális, de már van pénzbefektetés a projektbe, 1-2 feliratkozás pl. Substance-hez, ilyesmik, illetve a modellek sem ingyen voltak.

A másik fele, a bevezetőben hobbit emlitek, de én ezt tanulom + itt is szeretnék elhelyezkedni a későbbiekben, már saját csapattal akár.

Nem meggyőzni akarlak, vagyis de persze egy kicsit. :DDD Várlak vissza a későbbi cikkeim alá, hátha azok már leleplezik az egész mögött álló tudást.

Mára teljesen megváltozott a játékfejlesztés, szinte bárki bele tud kezdeni, és ha van elég kitartása akkor triplaA cimeket megszégyenitő játékokat dobálhat piacra.

Támogatók meg.. minek is? Referencia nélkül már honnan lennének támogatók? Ez szintúgy igaz a tapasztalatra is. Csinálni kell, hogy legyen. Napi szinten több órán át vagyok Unrealben már több, mint egy éve. És ha jól emlékszem Unity 4ben kezdtem lassan 3 éve. Előbb ezt leteszem az asztalra a közösséggel karöltve. Remélem még találkozunk, és akár a későbbiekben beszállsz a dologba. :R

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#57) KaiotEch válasza Aron1988 (#55) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem akarok belevauvauzni, de hagy csinálja már azt amit szeretne. Neki valszeg ez a hobbija is, azt meg pláne ne mondja meg más, hogy az mi legyen. Nézd meg a Banished c. játékot, egyetlen ember csinálta végig és nem lett rossz.

[ Szerkesztve ]

(#58) Hekinen93


Hekinen93
újonc

A modellek beszerzese erdekelne mert eleg bajos azinterneten jominosegu nem low poly modelleket talalni :W

"You gotta take chances for the things you care about." - Eight Below

(#59) Clickbait válasza Hekinen93 (#58) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Minden forrásomat igyekszem megjelölni (a következő cikkemben van róla szó).

Nehéz, de nem lehetetlen. Elszórva annyit, hogy én Evermotion modelleket használok/ vásárolok.

You got clickbaited.

(#60) alevan válasza Aron1988 (#55) üzenetére


alevan
őstag

Inkább ezt csinálja szabadidejében, mint lehangoló kommenteket irogatni fórumokban...

Ha nem is lesz belőle semmi, legalább szerez egy kis tapasztalatot.

Én is anno kitaláltam, hogy HTMLben és JSben megírok egy saját weboldalt. Végül nem lett belőle semmi, de az ott szerzett tapasztalataim hasznosítani tudom pl. Wordpress, Joomla alatt.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#61) Clickbait válasza alevan (#60) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ez teljes mértékben igy van. :R
Természetesen a cél még él azóta is, halad a projekt, remélem kitart a végéig, igyekszem teljes bedobással vinni. Szerencsére jönnek pozitiv üzenetek is, azok tartják a lelket. :DDD

You got clickbaited.

(#62) Aron1988 válasza Clickbait (#61) üzenetére


Aron1988
tag

Ne aggódj, én is nagyon szurkolok ezektől függetlenül, és követni fogom az eseményeket!! :C

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.