Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

HAt ez odakur. Jo lenne ha lenne ilyen 64 esbe mondjuk 20 ropiert :D

(#2) Plazmacucci válasza Z0mbi (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

nekem egy 16 gigás 8ezerért...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Megőrülök ezektől a krumpli pendrive-októl.

(#4) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, csak hát tényleg jó lenne kisebb belőle...

Na meg a Kingston-t eddig mindennek neveztem csak nem szélvészgyorsnak... :D

(#5) #21346560


#21346560
törölt tag

De most halál komolyan, ki a fene fog 200.000-t kifizetni egy pendrive-ért?

(#6) geezer


geezer
aktív tag

Most vettem 10.000ért egy 3.0-s 32GB-s Flash Voyager-t.
Oké, az "csak" 80 körül olvas, de még mindig odavágja az átlag 2.0 pen-eket, és azért 32 gigán már elfér kábé minden.

Na de 100-200ezer ft-ok.... még az USAban vagy Ny-Eu-ban sem hiszem, hogy sokan vennék! Nincs értelme. Nagy adatok mozgatására egy ütésálló 2.5"-ös HDD akár egy terával megvan 30 alatt. Backup-ra sem a legjobb, sokan mondják, hogy a flash chip hosszútávon nem megbízható...
Tényleg nem látom a célpiacot.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

nincs usb3-am, és egy jó ideig nem is lesz. az utolsó kép meg tipikus fail a pendrive gyártók részéről... :U

(#8) GIJoe


GIJoe
addikt

A legolcsóbb, legkisebb jó lenne Win7 telepíteni :D

(#9) sti10p


sti10p
senior tag

Sebesség, kapacitás stimmel (végre), elhagyható kupakos megoldás Fail (még mindíg), méret Fail, ár szintén. Mondjuk az én DataTraveller G3-asom nekem tökéletesen megtenné egy 64GB-os változatban, a maga karcsúságával, praktikus kicsúsztatható csatijával és ezzel a sebességgel, nem is értem a Kingston-nál elfelejtették már milyen jó kis Pendrive-okat is csináltak "régen", hova tették az eszüket? Az új DT G4-esek is kupakosok lettek, nem értem benne a logikát.

De szerintem akkor már jobb megoldás ilyen kapacitáshoz egy flashdrive, a zsebben ugyanúgy elfér...

[ Szerkesztve ]

XY

(#10) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt a karácsony, betárazok a 256osokból úgy 4-5öt :DDD

All→M8

(#11) siti


siti
senior tag

azért ne feledjük, hogy a fat32 max 4Gb-1byte fileméretet tud kezelni, egy nagy pendrive meg elbír több 8-16Gb-os filet is, ami fat32-vel bukta.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#12) Plazmacucci válasza siti (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt most mire írtad?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) Elpresidente


Elpresidente
tag

Pendrive rendszerlemeznek? Ezek kevesebbszer írhatóak, mint az SSD-k, így rendszerlemezként milyen élettartama lenne?

Xbox gamertag: goserHU

(#14) Digitalis válasza siti (#11) üzenetére


Digitalis
senior tag

Azért kell ntfs-re formázni :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#15) Zolee11 válasza siti (#11) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nekem is ez a gondom sokszor, ugye az NTFS nem jó a pendrive-oknak, mivel, minden marhasággal frissíti a fájlinformációkat, azaz írás történik, a FAT32 meg max. 4GB, ekkor jön képbe az exFAT, de az meg nem megy a media playerben, akkor vissza NTFS-re... jó ki van ez találva kérem szépen. Mr. szabványmester ilyenkor hol van? :)

Nagyon pöpec az a kis (nagy) pendrive, el tudnék egyet fogadni így karácsonyra. :D

no brain, no problem

(#16) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

Miért pont NTFS-re? Miért nem mondjuk ext2-3-4-re? Vagy UFS-re, ZFS-re, vagy btrfs-re, amiről mondjuk nem tudom milyen, de biztos érdekes lehet.

-

(#17) X Factor


X Factor
addikt

jó ez, csak még drága.

Make things work

(#18) Plazmacucci válasza Sir Ny (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Médialejátszók kezelik? Nekem van egy öreg dvd-lejátszóm usb-s, ami csak fat32-t olvas. Maiakkal mi a helyzet? Droidos mediaboxok?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) siti válasza Plazmacucci (#12) üzenetére


siti
senior tag

a cikkre:
hogy az Intel rendszerben FAT32-vel – alapból erre volt formázva a tároló – kaptunk jobb eredményeket, míg az AMD-s masinával az NTFS szerepelt jobban, szóval vásárlás után érdemes lehet kicsit tesztelgetni pendrive-unkat, hogy milyen formázást érdemes használni nála.

én arra szoktam formázni, amire használom. amikor linuxhoz kellett, akkor leugrott róla az ntfs, mert nem tudta írni, net meg nem volt hogy rávigyük pingvint a jégre. amikor meg 8Gb-os filet viszek, akkor meg ntfs van rajta. ext2/3 mondjuk még nem volt, de talán egyszer :)

ja és a legtöbb pendrivot kezelő Tv is megáll fat32nél.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20) Alchemist válasza Zolee11 (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

az NTFS nem jó a pendrive-oknak, mivel, minden marhasággal frissíti a fájlinformációkat

Az NTFS journaling-ot ki lehet kapcsolni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) g@bo válasza geezer (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

3.0-s 32GB-s Flash Voyager

olvastad a külföldi fórumokat, mennyi döglik meg belőlük? ;]

(#22) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Gondolom ez is csak egy olyan cucc, ami jó hogy létezik, de valódi célközönsége nem igazán van.

Azért nyilván örülnék egy ilyennek, bár nem tudom mire használnám.....

(#23) mghltm


mghltm
addikt

rudi tanacsat sem fogadom meg tobbet:

"Gyengébb idegzetűek készítsenek be egy pohár vizet"

itt volt keznel egy poharnyi, de az arak lattan magamra ontottem :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#24) Razor1 válasza Illusion1010 (#22) üzenetére


Razor1
aktív tag

igen, inkább tech demo, kutya nem fogja megvenni

(#25) geezer válasza g@bo (#21) üzenetére


geezer
aktív tag

Bakker....! Newegg-en olvsatam a visszajelzéseket, hát, siralmas.
Vissza is mondtam a rendelést. :(

Kösz mindenesetre! :R

Utánanéztem én, de külön a problémákra nem kerestem rá. Ezek szerint ez már alap... :(((

(#26) MrCsiT válasza mghltm (#23) üzenetére


MrCsiT
addikt

:C :DD :Y

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27) Déta


Déta
tag

Annak is komoly pszichiátriai kórtörténete lehet, aki ilyet vásárol... :W

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#28) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ez is jó, de HOL lehet kapni ezt Budapesten?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) csongi


csongi
veterán

Ehhez a pohár víz kevés lesz:) Nyugodtan ajánlhatod a magas fokú alkoholt:D

(#30) .mf válasza sti10p (#9) üzenetére


.mf
veterán

Még egy tényezőt kihagytál: kis fájlok írása-olvasása -- SIRALMAS.
Rágyúrnak a nagyfájl sebességre fw-ben, mert avval jól lehet marketingelni, de a kisfájl sebesség emiatt bitangpusztulatosan fostos. S nem csak ennél, hanem a legtöbb USB3-asnál ezt látom, hogy még az olcsóbb USB2-es pendrive-ok is megelőzik őket ebben. Botrány.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Duree


Duree
veterán

Azt hiszem ebböl sem fognak sokat eladni.Amúgy remek kis cucc,szívesen használnám,külsö ssd helyett,mivel sokkal kisebb,de nagyon drága.

duree54

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon baba! :R
Még az is lehet, a nem túl távoli jövőben egy 128-asra benevezek! ;)

(#33) maross


maross
veterán

Elokeszitettem egy pohar teat mielott az arakhoz ertem, de meg igy is sziven utott a 200.000 forintos arcedula :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#34) g@bo válasza geezer (#25) üzenetére


g@bo
nagyúr

a corsair valamit benézett, mert a 32 gigás 2-3 hónap alatt elhullott, sok embernek... én is az ára miatt néztem, utána láttam a visszajelzéseket. a 16gb meg a mérete miatt nem érdekelt. az usb 2.0 voyager gt se rossz, masszív darab.

(#35) XtremLor


XtremLor
őstag

Amint lentebb megy az ára, jo lesz ez. :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#36) nincsisbéla válasza XtremLor (#35) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Már csak az a kérdés hogy ez mikor fog bekövetkezni! :)

Mentalita'

(#37) persil


persil
nagyúr

200 ezer forintért veszek egy számítógépet meg egy plussz ssd-t a fájlcseréhez... :D

Aki ezt megveszi, viccet félretéve, tényleg nem normális. Tized ennyi pénzért venni olyan pendrive-ot, amivel mindössze annyi kompromisszumra kényszerülök, hogy filmenként 1 perccel tovább ülök a gépnél... Bumm.
Pendrive-ból meg amúgy sem látom értelmét a hatszázmillió giga tárhelynek. Pont az "volt" a lényege, hogy két filmmel gyorsan átszaladok a szomszédba. 100-200 gigának már inkább viszek egy külső vinyót, ami gyorsabb, nagyobb és ötöd ennyibe kerül... A táskámban meg elfér.
Ja, és a mellett be tudok dugni más eszközöket is... :D:D:D

Ez a termék fail.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#38) XtremLor válasza persil (#37) üzenetére


XtremLor
őstag

egy 2,5" még a zsebedben is, táska se kell hozzá, amihez nem kell külön táp csak egy usb van.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#39) Zolee11 válasza Alchemist (#20) üzenetére


Zolee11
senior tag

Az NTFS journaling-ot ki lehet kapcsolni.

És aztat hol lehet megtenni? :)
NTFS esetében a másolási/írási sebesség is hibásan jelzi ki, felugrik 80MB/s-re végigfut majdnem a státuszbár, aztán a végén várunk mire a valós sebességen elvégzi a műveletet... Ez lehet gyorsítótár-hoz kapcsolódó dolog inkább.

no brain, no problem

(#40) Male válasza XtremLor (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Így van... pl egy 128GB-os Crucial M4 kisker bruttó 56... hozzá 4-5 körül egy USB3 + eSATA külső ház, és meg is vagy.
- 25%-kal olcsóbb
- várhatóan sokkal tartósabb
- gyorsabb
- mivel kábeles, így az USB csatikkal sem lesz gond
- eSATA is van, ha épp arra lenne szükség (egyrészt mert nem mindenütt van USB 3, ekkor még nagy tempónak ott az eSATA is, hátha... másrészt eSATA-ra OS-t rakni sokkal egyszerűbb, hiszen semmiben sem különbözik egy gépben lévő vinyótól).
- jóval szélesebb, ami hátrány, de cserébe laposabb, szóval elrakni sem biztos, hogy nehezebb

(#41) AnginaP


AnginaP
aktív tag

Nagy respect! Nagyon bejön! :R :D

Indítok egy Skyrim szervert.

(#42) Móci


Móci
addikt

Tetszik a cucc, bár az ára valami kegyetlen.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#43) SQX_Barto válasza Zolee11 (#39) üzenetére


SQX_Barto
addikt

OFF
[link]
ON
Ez a pendrive tényleg fail... 16 GB-nél nagyobb pendrive szerintem nem kell, és lehetőleg úgy kellene megcsinálni kedves gyártók, hogy a környező portok használhatóak legyenek.. Kingston Data Traveller C10 pl (az enyém 4 gigás, nagyobb kapacitású nem tudom, hogy nagyobb méretű-e)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#44) Namelesske válasza Digitalis (#14) üzenetére


Namelesske
addikt

Úgy érted exFatra?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#45) HaRdCoRe^mp4 válasza #21346560 (#5) üzenetére


HaRdCoRe^mp4
tag

Jól beárazták a "kis" drágát :DDD

Telszámom: 30/899-78-49

(#46) korion


korion
senior tag

2-3 év múlva nekem is lesz ilyen bi-bi-bi :K :P

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#47) lujó55


lujó55
őstag

Én azért megpróbáltam volna szétszedni ;]
Jó kis darab! :C

(#48) LonGleY


LonGleY
veterán

Mindig csak az aggódás... anno 60 ezer volt a 16 GB-os Corsair Voyager GT, én már csak 16-ért vettem. A világ legstabilabb pendrive-ja (ahogy a sok-sok év alatt a márkatársai mind kihullottak mellőle). Kingston-t soha nem vennék másból, max DDR1 memóriából. :]

[ Szerkesztve ]

(#49) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

usb3-nál nincs ilyen kis rövid hosszabbító kábelé? Nekem sima usb-nél volt, max 6-8cm-es.

(#50) dani3l válasza .mf (#30) üzenetére


dani3l
őstag

Vegülis ez valahol erthetö, 120 gigas pendriveot nem azert vesz az ember gondolom, hogy par megas csaladi fotokat masolgasson ra, többtiz gigas hd videoknal, meg hasonloknal pedig mindjart meg is mutatkozik a lenyeg. Ettöl függetlenül draga, ronda, nagy es fölösleges.

Ez most akkor lenyegeben egy SSD, csak nem egymas melle pakoltak a chipeket, hanem egymas föle, nem? :)) Azert ez a vastagsag.. Abban sem lennek egyebkent biztos, hogy egy vekonyabb laptopba egyaltalan be lehet dugni (macbook air, vagy a terjedni kezdö ultrabookok). Mar az is gaz, ha elfoglalja a szomszed csatit, de az mi fail mar, ha bedugod, aztan elemeli a laptopot fel centire az asztaltol, mer' olyan vastag.. :D

Egyebkent lehet lama kerdes, de eddig meg sehol nem talalkoztam vele, ugyhogy fölteszem: USB 3-as cuccot ebdughatok ugyanugy sima USB hosszabbitoval, vagy azt nem fogja szeretni? Mert en pl mar USB2-es porton is talalkoztam olyannal, hogy hosszabbitoval nem ment, anelkül meg igen, masik portban meg ment hosszabbitoval is, vagy egyik hosszabbitoval ment, masikkal meg nem.. (wifi adapter volt amugy, ha valakit erdekel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.