Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Natec Discoveries nagyon jól néz ki, kéne! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Az első oldalon az a gép 560 ezer környékén elég drága. De ismerve a jelenlegi kritikus helyzetet megérheti annak, aki nagyon rá lett szorulva már egy új PC-re. De drága.
Ahogy marha drága a legelső noti. Sem hardveresen, sem szoftveresen (annak hiányában) nem nyűgözött le. Most már az a világ jön el, ha akarok egy olyan notit, mint amit 2019 év végén vettem 170 ezer ft plusz Win10 árából (ami 35 ezer ft volt, utólag belátom hülyeség volt), akkor 300 ezernél többet kell elkölteném? Oké az TN panel, ez meg IPS... sokat számyt, de nem itt.
Na meg a VGA kamera. Többször is elolvastam, elvettem a számológépet (nem viccelek!) és számolgattam, nézegettem. Bakker ez VGA felbontás!

(#3) macilaci78 válasza AxBattler (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Feleségem vegyészmérnök, munkahelyére a Science pont ideális, szerintem megvan, mit kap születésnapjára. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Synthwave válasza macilaci78 (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

: >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) AxBattler válasza macilaci78 (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez egy jó ötlet! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) tibaimp válasza macilaci78 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Piftuka válasza AxBattler (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy "Natec Genesis Maxi Lava" tulajdonosaként én immár nyugodt szívvel ajánlom a termékeiket. :K



Már egy éve aktívan használom, és kifejezetten jó minőségű termék. A varrás a szélein, a felülete tartós. Könnyen tisztítható. Még egyszer sem kellett mosnom (egyébként vízálló). Igaz... én nem eszem a számítógépemnél.

Örülök, hogy ~20 év után váltottam erre a megoldásra, mert nagyon praktikus. Nincsen kéz alatt csúszkáló egérpad, és nem kell már a billentyűzet talpain lévő gumilapok elvesztése miatt sem aggódnom. Ezen a felületen a billentyűzet sem csúszkál a legcsekélyebb mértékben sem.

Ráadásul nagyon olcsó volt, szóval megérte az árát!

"Aquila non captat muscas."

(#12) opr


opr
veterán

Nem szokasom ilyet mondani (normalisan felszerelt biciklisekkel sincs semmi bajom pl), de ezeket az elektromos rollereket be kene tiltani a francba.
Konkretan nincs helyuk sehol a kozlekedesben. Az uton a rolleres van allando eletveszelyben a kicsi kerek, kicsi felulet (kicsit bambabb autos/biciklis/motoros letarolja a picsaba) es a lassu sebesseg miatt, a jardan meg mindenki mas, kulonos tekintettel a gyerekekre, akiknek pont fejmagassagban erkezik a fem kormany ~20km/h-s sebesseggel.
Nincs helyuk a kozlekedesben sehol. Ha lenne nekik dedikalt sav, akkor imadnam a dolgot, de igy... Borzalom, semmi keresnivalojuk sehol.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) #16820480 válasza opr (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk bicikli úton lenne helyük, csak kellene elég bicikli út.

(#16) opr válasza #16820480 (#15) üzenetére


opr
veterán

Bicikliuton is zavarnak mindenkit, mert meg ott is lassunak szamitanak, raadasul instabil az egesz, meg biciklivel is egy fel szivroham megelozni oket, mert hatranez vele, hogy mivan, aztan azonnal boszen rajzolja a szinuszokat az utra mindegyik. Aztan veletlenul megolod, es Te mesz a bortonbe, de ha ezt akar meg meg is uszod, egy eleten at johetnek a remalmok.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) #16820480 válasza opr (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a legtöbb bringás nem hinném, hogy 20-as átlag fölé menne nagyon, főleg fixivel vagy bubival. Szélesebb és jobban kiépített bringautak kellenének szerintem inkább, mert egy poroszkáló bringást megelőzni is életveszély, még akár másik bringával is, de őket sem tilthatod ki csak úgy. A rollerek sem fognak sehova menni az utakról egyhamar.

(#18) Novver


Novver
senior tag

Foramax nem akarja elengedni ezt a házat :D

Life is a game... The game is my life!

(#19) opr válasza #16820480 (#17) üzenetére


opr
veterán

A bringautakkal egyetertek, a rolleresekkel akkor sem. Ha minden mas erv megdol, akkor is az van, hogy annyira pici a kerekuk, hogy nagyon. Egy olyan uthiban siman elesel vele, amin egy biciklivel ugy mesz at, hogy eszre se veszed.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) #16939776 válasza opr (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem tekintsd úgy, hogy az áldozatok számának növekedése jelezni fogja az önkormányzatnak, hogy vagy meg kell tiltani helyben a roller használatát, vagy komolyabban kell foglalkozni az infrastruktúrával, ami láthatóan nem szolgálja ki a lakosság igényét.

Mindkét esetben jól jársz mint biciklis.

(#21) opr válasza #16939776 (#20) üzenetére


opr
veterán

Ez mondjuk igaz. Meg az is, hogy nem csak mint biciklis, hanem mint autós meg gyalogos is, mindenki csak nyer vele akkor is, ha kitiltják, de akkor meg pláne, ha fejlesztik az infrastruktúrát.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) atike


atike
nagyúr

Elég szomorú, hogy milyen áron adnak milyen teljesítményt és felszereltséget laptop fronton....

(#24) PROHARDVER!


PROHARDVER!

[ÁSzF] III/10/11. pontja:

(#25) Piftuka válasza opr (#21) üzenetére


Piftuka
veterán

Megjegyzem, önmagában egy nagy ellentmondás az "elektromos roller" fogalma.

A lényege éppen az volna, hogy lábbal hajtja a gazdája. :) És akkor még (nyilván odafigyeléssel közlekedve) a járdány is nyugodtan mehetne vele.

Csak hát a "Homo Modernicus" lusta és gyenge lett. Éppen most láttam, hogy már "fűnyíró robot" is létezik kereskedelmi forgalomban...

Idézve Lord George Meldrum szavait: "A világ megveszett! Lefekszem..." :P

"Aquila non captat muscas."

(#26) Synthwave válasza Piftuka (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább vegyél nekem egy fűnyíró robotot. Annak több értelme van, mint fetrengeni, bár tőlem manuálisan is lepusztíthatod ezt a dzsumbujt. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) fornettisuti válasza Piftuka (#25) üzenetére


fornettisuti
veterán

A lényege éppen az volna, hogy lábbal hajtja a gazdája.

Ezt a hülyeséget magadtól találtad ki vagy segített valaki?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) Piftuka válasza Synthwave (#26) üzenetére


Piftuka
veterán

Inkább te vegyél egy-két kecskét! :)

"Aquila non captat muscas."

(#29) atike válasza fornettisuti (#27) üzenetére


atike
nagyúr

Én is meglepődtem, de igaza van. Már ha ez itt hiteles forrás... :)

(#30) fornettisuti válasza atike (#29) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem látom, hogy definiálva lenne, csak és kizárólag emberi erővel kellene hajtani, ahhoz, hogy rollernek lehessen hívni, attól mert feltalálásakor, az volt kézenfekvő és nem az elektromotoros verzió, lásd pl.: mozdony

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#31) Synthwave válasza Piftuka (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyszerűbb a robot.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) yericho800


yericho800
aktív tag

Aerocool ventik nem rosszak!
3db van. A gépemben 1 éve lassan... Semmi gond velük! És állítható az rpm távkapcsolóval.
Igaz nem egy tt riing szívó erő de árban sem az ;) :N

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#33) Novver válasza yericho800 (#32) üzenetére


Novver
senior tag

Kollégám is Aerocoolra esküszik, csak olyan ventiket használ. Elég fanatikus arc ilyen téren :D

Life is a game... The game is my life!

(#34) Synthwave válasza Novver (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ár/érték arányban igen jók, de azért nem Noctua. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) DEJVID válasza Piftuka (#25) üzenetére


DEJVID
őstag

Még jó, hogy van fűnyíró robot. Ha a szombszéd csinálja, akkor is megállás nélkül prüszkölök. És akkor 1-2 hetente erre kéne elbaszni egy fél napot a hétvégémből.

(#36) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Amikor ezeket a hardverajánlókat olvasom, mindig a termék nevét keresem, azután az árát és ha ezek tetszenek, akkor elolvasom a paramétereket. Nagyon szépen meg vannak írva az átkötések, de meg tudnátok egységesre csinálni, hogy az első két adat (név és ár) egységesen, könnyen megtalálható / átlátható helyen legyen? Pl.: képaláírásban Lehet csak én vagyok ennyire lusta, vagy csak számomra meghatározó ez a két adat.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#37) Synthwave válasza GrotESC (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Értem, hogy merről jössz, de az túlságosan sablonossá és önismétlővé tenné az írást, ami a legnagyobb ellenségem. Mivel minden külön bekezdésben van és csak az ár vagy a terméknév van linkesítve, könnyedén megtalálható ez a két infó, képaláírásba meg nem kerülhet ár.

Mindenesetre köszi, jó tudni, hogy vannak, akik értékelik az átkötéseket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) kopi72 válasza opr (#12) üzenetére


kopi72
aktív tag

es kijottek az 250W-nal erosebbek is mint ez a 300-as.. Balesetnel en azonnal rendort hivok es leellenoriztetem ezeket is, ha nem megy akkor bevizsgalas... Ugyanugy, ahogy a 50cm3 feletti robogokkal is

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#39) Novver válasza Piftuka (#11) üzenetére


Novver
senior tag

Az egérmat elég jól néz ki mondjuk :)

Life is a game... The game is my life!

(#40) Joci10 válasza fornettisuti (#30) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem...
A példád nagyon nem jó. A 'mozdony' szó már inkább csak egy gyűjtőfogalom, hiszen van gőzmozdony, dízelmozdony, villanymozdony is, így ha mozdonyról beszélünk, akkor nem a villanymozdonyról beszélünk, hanem a 'vasúti önjáró vontatójármű'-ről, ami lehet többféle (nem véletlenül van mindegyiknek külön megkülönböztető neve).
De nem véletlenül van "roller" és "elektromos roller" elnevezés is; így ha 'roller'-ről beszélünk, akkor az a hagyományos roller, az 'elektromos roller' pedig az elektromos verzió (egyelőre ez a két verzió létezik, így nem kell máshogy megkülönböztetni). Mint ahogy van 'kerékpár' és 'elektromos kerékpár' is, és ott sem az elektromos kerékpárra gondolunk, amikor kerékpárról beszélünk. Jelenleg. Szerintem. De ez már tényleg messzi vizekre vezet nyelvtani fogalmak, értelmezések szempontjából. :)

(#41) fornettisuti válasza Joci10 (#40) üzenetére


fornettisuti
veterán

Szerintem...
-Holnap megyek Budapestről Debrecenbe.
-Mivel mész, vonattal?
-Nem, kocsival.

Szerinted milyen kocsiról van szó: benzines, dízel, elektromos, netán lovas? :)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#42) Joci10 válasza fornettisuti (#41) üzenetére


Joci10
őstag

Ismét rossz példa, pont le is írtad, miért (mellesleg jegyzem meg, hogy a vonatkocsi is kocsi). :)
Mert a kocsi itt is annyi, hogy négykerekű, valamilyen 'motor' hajtotta személyszállító eszköz; és nem fogsz róla se az elektromos kocsira gondolni, se a benzinesre, se a gázolajosra, hanem egy 'általános' kocsira, és kész (sőt, már nem is kocsira gondolsz, hanem autóra - mert ennyire átalakult a jelentése). Persze, a lovaskocsi már lassan eltűnik (olyan régi, és olyan ritka, hogy lassan már nem is emlékszik rá senki), a vonatkocsi is kikopik a beszédből; így ezek egyre jobban kiesnek a képből, de a többinél nem tudod, hogy melyikre gondolt valaki. Ezért is írtam az előző hozzászólásom végén, hogy "Jelenleg.", vagyis később lehet átalakul a 'roller' szó jelentéstartalma is (ahogy például az eper szó általános használata is hibás a legtöbb embernél, hiszen nem véletlenül földieper a gyümölcs neve, mert az eper az az, amelyik a fán terem). De jelenleg még a rollerek és bicajok világában a 'hagyományos' verzióra gondol szinte minden ember, amikor ezeket a gyűjtőfogalmakat használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.