Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) salapp


salapp
addikt

Tudjuk már, mire kell az 5G a pórnépnek, amire a 4G nem elég, hogy ennyi extra melót nyomnak a dolog terjesztésébe?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Fúj a szél, most lehet netezni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) salapp válasza Somatom (#2) üzenetére


salapp
addikt

Tök jó lesz, majd pár éven belül telepakolják az egykori termőföldeket napelemekkel meg szélerőművekkel (felmarolják rá a londoni szabónál varrató Zoligarcha újfeudál főőddesurak a támogatásokat, mert "hogyaviharbane"), hogy kiszolgálhassák energiával az 5G-s hálózatot, amin jó gyorsan elolvashatja majd a paraszt két igénytelen nflix sorozatrész között, hogy mennyire kevés a mezőgazdaságilag művelt terület és éhínség és vérhasjárvány, már a tschirkhefharchát is csak platináért kapható előrendelésre, meg a többi.
Epic battle has ended. Thank you, good night and farewell...

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4) Dißnäëß válasza salapp (#3) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amennyi intelligencia szorult a világ vezetőibe, sajnos amúgy ja.
:(((

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

most az 5G-s eszközök energia igénye nőtt meg vagy csak azért kell több energia, mert több bázissal lehet csak ugyanakkor területet lefedni, mint 4G-nél?

(#6) salapp válasza Sanyi.mTs (#5) üzenetére


salapp
addikt

Hullámhossz, -terjedes okán sokkal több adó ad ugyanakkora területre nézve lefedettséget, amennyire tudom.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7) Csepy válasza Sanyi.mTs (#5) üzenetére


Csepy
senior tag

Több bázis kell, de egy csomó olyan helyre is lehet emiatt juttatni, ahova a 4G-t nem. Persze ennek az energiaigénye is nagyobb lesz.

Regards: Csepy

(#8) nemszabad


nemszabad
tag

Ha ingyen volna az energia, akkor is törekedni kellene a karbonsemleges vagy ahhoz közelítő megoldásokra.
A pénzéhesek emésztése különleges, funkcionál a dollár, mint élelem?
Miért kell nyélgázon menni a szakadék felé?
Van egy istenverte józan gondolkodású ember egyáltalán a néhány ezer közt, akik tekergetik a kormányt? Valaki tegyen képbe, mert nem értem, mi történik.
Nem, nem vagyok méregzöld, mielőtt ezt kapnám. A fejlődés sem fáj. Az fáj, hogy csak a pénz számít, semmi más.

(#9) borg25 válasza nemszabad (#8) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Fogolydilemma.
Dönthetsz úgy, hogy most egyből karbonsemleges leszel, a te terméked lesz a legzöldebb legszebb és a legdrágább, és a kutya se fogja megvenni, és egy év múlva lehúzod a rolót és csöves leszel, vagy szarsz az egészre, lehet, hogy 5 év múlva emiatt szétqjuk a földet, de addig is nem te leszel az, aki csövezik.
A K+F is növeli a költségeket amik a csövezés felé visznek, tehát nem olyan egyszerű, hogy úgy legyél környezetbarátabb, hogy ez nem fáj. De ha így is van, akkor is akkor maradsz talpon, ha pénzzel beljebb vagy. Megint csak a pénz

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nekem se hiányzik az 5G, ráért volna még 4-5 évet simán, de rohanni kell mert pénz pénz és pénz.
Inkább termelnének hidrogént minden fölös nap és szél energiával, pár év és az összes falikazán és autó azt fogja égeti.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) azbest


azbest
félisten

én ezt nem értem. Az hogy 5G önmagában nem jelent semmit, mert akár 700MHz is lehet vagy 28 / 39 GHz is. Ritkán lakott területere nem kell sűrű cella, alacsony frekit használnak. Ugyanúgy terjed, mint a 4G, a moduláció nem számít. Ha spécibb funkcióhoz spécibb, phase-array antenna kell, esetleg az többet fogyaszthat, de nem tudom van e lényeges különbség.

A mezőre értelemszerűen nem telepítenek 39 GHz-es cellát, mert értelmetlen. Oda nagy területet lefedő kisebb frekvenciás cellákat tesznek.

A városokban, ahol közvetlen rálátás van a telefonnak a cellára, ott van 28/39GHz. Ott meg nem tudom mennyire lehet szélturbinát telepíteni rá. Hacsak nem az épület tetejére. Sűrűn lakott városban 4G cellákból is sok kicsi kiterjedésű kell, hogy elbírja a terhelést. A Kis mérethez kis sugárzási érték kell, különben zavarnák egymást.

[ Szerkesztve ]

(#12) #54625216 válasza salapp (#3) üzenetére


#54625216
törölt tag

A hozzászólásod a "hamis dilemma" érvelési hiba iskolapéldája, mivel úgy állítod be a kérdést, mintha napelemeket és szélerőműveket csak és kizárólag termőföldekre lehetne telepíteni, így kötelezően választani kellene a zöld energiával hajtott 5G és az élelmiszer termelés között.

(#13) Noukoum válasza salapp (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Jól írtad, olyan területre pakolnak napelemet ami alkalmatlan a termelésre. Hogy jön ide akkor az éhínség? :W

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Nagyon jó a felvetés, hisz a szélkerék is oszlopon van meg a mobil adóállomások is: miért nem kombinálta még senki a kettőt?
1) telepítünk egy szélkereket;
2) annak csúcsára rászereljük a 4G/5G adóállomást; továbbá
3) az oszlopát körbe beborítjuk nyomtatott/hajlítható napelemtáblákkal.

Az energiatároló akkuk mehetnek az oszlop belsejébe, így a folyamatos üzem biztosított.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#15) salapp válasza Noukoum (#13) üzenetére


salapp
addikt

Gyerekek! Szándékos túlzás volt. De azért érzitek, ugye, hogy kvára nem ezzel kellene most foglalkozni, hanem elkezdeni visszaállítani a belső élelmiszer-ellátási láncokat? (és még egyebeket is).
Amúgy egykori termőföldeket írtam. Olyanokat, amiket a NERdesurak részére átjátszottak, baxtak rajta termelni, de a föld támogatásokat szépen felszipkázták rájuk. Ezért "egykori". Most meg újabb bőrt akarnak majd lehúzni róluk. De nyilván túlzás, de ha nem csukott szemmel jártok az országban, azért látjátok az irányvonalakat.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#16) nemszabad válasza borg25 (#9) üzenetére


nemszabad
tag

Értem én, hogy a gyereknek ma kell enni adni... De csak jó volna az is, ha élhető lenne a bolygó számára, mire felnő.

(#17) borg25 válasza nemszabad (#16) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

"Értem én, hogy a gyereknek ma kell enni adni... De csak jó volna az is, ha élhető lenne a bolygó számára, mire felnő."
Ebben a környezetben ez nem egy lehetséges opció.
Ameddig nincs egységes kooperáció vagy tech fejlődés aközött választasz, hogy a gyerek holnap haljon éhen, vagy mikor felnő a klímától. Így nézve utóbbi sokkal szimpatikusabb verzió.
Az teljes mértékig igaz, hogy dönthetnénk másként is. Sokkal jobban járnánk. Ezért lenne jó, ha a környezetvédelem nem egy fogolydilemma játék lenne, mert annak a végkimenete ismert. Erre lennének jók a nemzetközi egyezmények amit mindenki betart. Vagy nemzetközi alap a technológiai fejlődésre, de ha csak egy csoport fáradozik ezen, az sok jóra nem vezet.

(#18) EnemyEnergy


EnemyEnergy
újonc

Na most akkor az 5G energiahatékonyabb mint a 3G?
Mert mindenki azt mondta eddig, hogy azért kapcsolják le a 3G-t, mivel a 4G/5G hálózatok "energiahatékonyabbak". Akkor mi is az igazság?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.