Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Széket a PC mellé

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Olcsó vackot ne vegyél. Nem valami tartósak.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Luck Dragon

Én jelenleg egy ilyenről pötyögök ,én imádom, és most akcióba van 17,500Ft-ért a jyskben , de nem csak ott lehet kapni, elterjedt darab:)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) S1M0N válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


S1M0N
senior tag

Szintén egy ilyet használok (csak feketében), még decemberben rendeltem, masszív darab, remélem jó pár évig kitart.

(#4) Luck Dragon válasza S1M0N (#3) üzenetére

Nekem bézs ,belesüppedek és jöhet a tanulás,vagy egy kis kikapcsolódás. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) Apollyon válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem ezek a "főnöki székek" katasztrofálisak. Nekem is van egy, és szinte tönkrement benne a derekam.
Nem támasztja a hátat, túl nagy az ülőtámlája. A háttámla egyenes, holott követnie kellene a gerinc ívét. A jó háttámla hátrafelé döntött, és kicsit "meg van törve" a derék irányában. Én mint derékfájásra hajlamos, nekem ez vált be a legjobban.

Itt egy jó példa a háttámla kialakítására: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Samus válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


Samus
addikt

A Jysk oldalán panaszkodnak, hogy könnyen törik a karfa. Egyébként jó dolog a párnázott háttámla? Ahogy nézem az olcsóbbakon ez nem divat, mondjuk ez a szék is jól le van árazva most, de kb. ennyi a plafon, amit költenék eme bútordarabra.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Cucuska2 válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szintén ilyet használok, masszívnak masszív, de azért messze nem a legkényelmesebb. (számomra)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) Klaus Duran válasza Apollyon (#5) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Azért ez egy 0-val több mint az eddig említett típus.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) Apollyon válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért írtam hogy csak példa a háttámlára. Nem a választandó székre :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) PCSX


PCSX
csendes tag

a legjobb szék amiben eddig ültem pc előtt eddigi életemben egy ehhez nagyon hasonló, elvileg kertbe való szék

a forgó székből pedig ez a legjobb azok közül amikben eddig ültem

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Én is egy ilyen "főnöki székben" ülök mint a fentebb linkeltek, mégha nem is pontosan ugyan olyan. 2000 Ft-ért vettem használtan, mert el van rajta szakadva a bőr egy kicsit, meg enyhén kopott. Halál megérte ennyiért, van benne egy maszírozó betét így baromi kényelmes, télen fűthető :D Amúgy egy gagyibb szék is feldobható egy betéttel, sokat számít és talán a pénztárcád is kíméli.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) VoidXs válasza PCSX (#10) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A második képhez hasonló az enyém. Van egy deszkám, amin rajt az egér és a billentyűzet, azt rakom a karjaira, és így nincs szükségem asztalra :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13) sagit


sagit
addikt

Én ilyennel nyomom:

Nagyon szeretem, megérte szerintem az árát. Karfa felnyitható ha nem kell, a szék dönthető hátrafelé természetesen.

[link]

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#14) sto1911 válasza Apollyon (#5) üzenetére


sto1911
veterán

Egyetertek, nekem is ilyen fonoki szekem volt, mig ki nem vagtam a francba, mert fajt tole a hatam. Most egy valamilyen Citroen elso ules van felszerelve helyette :D

Olyat vegyel, aminek minden resze allithato, ha sokat ulsz, ne sajnald ra a penzt.

(#15) #73173120


#73173120
törölt tag

Olvasd el ezt és ezt.

Utána szomorkodjunk, hogy ennyit biztos nem fogunk rá áldozni. És, hogy a kérdésedre választ adjak, egy 10 évvel ezelőtt vásárolt standard irodai szék ami már minden irányba lóg, de úgy megszoktam :)

(#16) 426os


426os
őstag

Amíg otthon laktam jó pár évig egy Tesco-s (talán 10-15k-ért vettük anno) hintás, magastámlás széket használtam. Semmi extra, teszi a dolgát a mai napig, de mivel papíron a max terhelhetősége 90kg, én meg ezt mindig alulról súroltam, így a jobb oldali karfája az egyik csavarnál eltört. Ezt orvosoltam, egy fém lemezt rácsavaroztam, azóta szépen egyben tartja, csak ronda kicsit.
Most ősszel a kollégiumba is vettem egy ilyen széket (Auchan, 15k volt). Sokkal kényelmesebb, nagyobb, a párnázott kartámasz jó dolog, bár nélküle is lehet élni. Viszont a gázrugója egy kalap sz@r, egy ideje elkezdte azt játszani, hogy teljesen random időpontokban szép lassan elkezd leereszteni (10-20mp alatt megy le teljesen). Sajnos minőség tekintetében egyre rosszabbat kapsz ebben a low-budget kategóriában, 2-3 évnél nem hiszem, hogy a mostaniak tovább bírják. Ha nem sürgős és egyébként sokat ülsz a székben, inkább gyűjts még és vegyél egy jobbat. Ikeában is érdemes lehet szétnézned, nem mondom, hogy a minőség csúcsa, amit ott kapsz, de többnyire azért nem olyan rosszak.

.

(#17) sg22


sg22
senior tag

haverom vett ilyet, en is szemezek vele. valaki probalta mar ?

what should I do about this?!

(#18) dugesz77


dugesz77
őstag

Nálam ezek a 15-20 ezres multiba kapható forgószékekből egy másfél évente kellett egy új. Vagy elkezdett mindenfele lógni vagy kiültem vagy varrás mentén végigrepedt hol a karfa tőrt le. Mivel viszonylag sok időt (4 óra fölött) ülök a gép előtt ezért nagyon nem mindegy mi milyen kényelmes ergonomikus.
Most amit megvan több mint 2 éve és még most is olyan mint kibontás után az az IKEA Markus. Kicsit drágább mint az átlag de még bőven elfogatható az ára. Ja és kapsz hozzá 10 év garanciát. Aki ismeri az ikea garanciát az tudja hogy nem szoktak javítással szöszölni és általában újra cserélik a problémás darabokat. Ha ikea fele jársz érdemes egybe beleülni tényleg kényelmes és eddig elnyűhetetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#19) PCSX


PCSX
csendes tag

ha nem számolom az akciókat akkor az a helyzet hogy 25-50 ezernél kezdődik egy jó szék, ráadásul rendkívül kevés olyan szék van ami alkalmas lenne számítógép elé, kapásból rossz mindegyik amelyik nem tudja megakadályozni egy kapcsolóval vagy akárhogy a hátra dőlést, mert amik hátradőlnek azokban nem lehet egészségesen ülni, amelyikben nincs kartámasz kapásból nem jó, amelyikben alacsony a kartámasz ott a kartámasznak semmi értelme, az is kuka, sok szék szűk és közben a kartámasz vége a szék végén is megy még, emiatt a láb beleütközik a kartámaszba, ezek is mind kukák, a bőr székek szintén kapásból mind kuka, mert nyáron beleizzad az ember nagyon könnyen

(#20) zone


zone
őstag

Ilyenem van, csak teljes szövet: [link]
10 fontért vettem használtan, kíváncsiságból rákerestem, kb. 700 font az új ára (bár abban már mobiltartó zseb is van). :D
Fejtámla 90°-ban ledönthető, kartámla szöge állítható, felpumpálható a deréktámasz és persze hintafunkció is van.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello
Játékhoz széket nézegetek, de nem nagyon találok.
Kontrollerrel és bill egárrel is játszom, nincs asztal, tehát a széken kellene lenni.
Valaki tud ilyen széket?

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Széket a PC mellé
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.