Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65577472


#65577472
törölt tag

Sokkal inkább egy TCL TABMAX. ;]

Ha a Tab A7-ben 4 GB RAM lenne, nyugodtan avathatnánk a középkategória új táblakirályát.

(#2) mrThomi


mrThomi
őstag

A galaxy tab A 2019-en a maga 2gb ramjával csak hagymát aprítani jó... mivel lenne ez másabb 3-al ?

(#3) ollie válasza mrThomi (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 2019-esben is 3 giga volt, nem?

De ja, 3 is kevés, a minimumnak 4-nek kéne lennie, a belépőkategóriában, ez meg közép. A telefonok a középkategóriában is 6GB-vel kezdenek már.

***

(#4) mrThomi válasza ollie (#3) üzenetére


mrThomi
őstag

32 Gb-os verzió 2-őt kapott, a 64-esbe volt 3, de létezett igen. Mi melótól LTE képes 32-eset kaptuk, de inkább ne adtak volna semmit

(#5) t72killer válasza mrThomi (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én még gyűrök egy 2016-os(!) tab A-t, abban volt még anno nagyjából érthetően 2giga RAM... 3nál több böngészőlapnál már újratöltöget, egyik-másik app érezhetően szaggat. Az tuti, hogy soc ÉS RAM upgrade-et akarok majd, ha valamikor lecserélem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) ollie válasza t72killer (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kb 1 éve asszony kapott ajándékba 1GB-s tabletet a vodanyomortól. Direkt megnéztem, hogy mennyire használható, de nem fűztem túl sok reményt hozzá. Nos, 1 darab weblapot sem tudott betölteni, mert töltés közben kiírta a chrome hogy elfogyott a memória, és bezárt magától.

***

(#7) BabMester válasza ollie (#6) üzenetére


BabMester
senior tag

Most osztogatnak cégeknél pályázatos tableteket iLike Q9 típusút, android 6 és 1GB RAM, de teljesen használható. Facebookból meg Messengerbol csak a Lite-ot bírja, de a böngésző ami rajta van meg YouTube megy simán, igazából nincs vele gond, nagyszülőknek tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Mindkettőben lehetne több ram.

(#9) ollie válasza BabMester (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

100%, hogy lefizették a beszerzőt, mert nincs normális ember, aki 1GB-s, android 6-os tabletetet vesz újonnan.

***

(#10) janeszgol válasza BabMester (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is van 1/8-as új tabletem a TCL-től (Alcatel). De az iLike kiesne a kijelzőn, ha nem IPS. Használható ésszel az 1/8, de a rossz kijelzővel nem tudsz mit tenni.

(#11) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Van egy LG G Pad 7.0 V400-am, amit még 2014-ben kezdtek el gyártani.
1/8 Gb, igaz custom rom van rajta, de szépen szalad, mint valami jobb telefon. Bár hozzáteszem, manapság már csak nagyon alap dolgokra használom.
Ha jól van optimalizálva, elég a kevés ram is, csak sajnos, hogy ez nem történik meg. És ha már ezt nem teszik, akkor jó kérdés, hogy miért spórolják ki belőle a legalább 4/6 Gb-ot? Nem mintha olyan drága lenne.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#12) BabMester válasza ollie (#9) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem fizettek le senkit, szegény német adófizetők felé 9ezer helyett 90ezret számláznak a különbözet meg megy zsebre, a munkavállaló is örül, hogy ingyen kap valamit, csak a szokásos mint minden uniós pályázaton. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Matt99


Matt99
csendes tag

Én idén tervezek új tabletet venni, de akkor már inkább Tab S6 lite, ami 40k-val többe kerül. Tud valaki annál jobb androidos tabletet 100k környékén?

(#14) janeszgol válasza Matt99 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a Tab S5e-vel van tapasztalatom. Jó kis tablet.

(#15) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Ennyiért kevés szerintem Androidon a 3 giga RAM, de alapvetően szimpatikus készülék, tartalomfogyasztásra, játékokra egy családi táblagépnek nem rossz. Gondolom DeX módot nem fog tudni, pedig nem lenne egy rossz plusz.

(#16) Schuler888 válasza janeszgol (#14) üzenetére


Schuler888
senior tag

Amellett szol a samoled es a DeX, az s6lite mellett meg a toll :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#17) LustaDick123 válasza t72killer (#5) üzenetére


LustaDick123
tag

Még én is használom a 2016-os TAB-ot és a pár hónapja váratlanul beesett frissítés óta valóban egy kicsit akadozik. Nem egy villám, de az esti hírolvasáshoz, youtube nézéshez, az egyszerű játékokhoz még használható. Az akksi még a mai napig tökéletes, iszonyú sokat bír.

(#19) kalanchoe válasza #20749568 (#18) üzenetére


kalanchoe
senior tag

bár az sem mindegy, hogy android vagy ios :B

(#21) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!

Furcsa, hogy két éve néma ez a topik (vagy én nem találtam meg a megfelelőt), de egy próbát megér.
Szóval vettünk a cégnek 25 db ilyen tabletet, korábban az elődök voltak, az A6-ok, amikkel mindenki elégedett volt, de így 5-6 évesen már szinte mindnek gatya volt az akkuja, és be is lassultak.
Szóval örömmel fogta kézbe minden kolléga az új tabletet, hogy aztán pár nap alatt az arcunkra is fagyjon a mosoly: ezek a sz*rok (már bocsánat), 100%-ról, úgy, hogy minden ki van kapcsolva nullára merülnek 2 nap alatt. Ez teljes nonszensz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.