Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANOka


ANOka
őstag

"egyesek szerint archiválásra még mindig kiválóak a lemezek, mert olcsóak"

...és kb. ennyi. Tartósak viszont nem, ami szerintem fontos(abb) lenne!

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem vannak több mint 20 éve írt lemezeim, és még mindig tökéletesen olvashatóak.
Nem mindegy mire és hogyan voltak írva, ne meg mivel.

Viszont több HDD már döglőt meg itt és ismerőseim közt is.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) djculture válasza zsolt501 (#2) üzenetére


djculture
félisten

dvd meg cd nekem is de már a bluray iró is egy hülyeség árárért kapok egy 2T merevmezt és akkor egy darabig nem kell a lemezekkel szarakodni.

[ Szerkesztve ]

(#4) erer1000


erer1000
őstag

Én pont a napokban fogok kb 80-90GB adatot DVD-re írni, archiválás miatt. Kb 15 év óta ez lesz a legnagyobb lemez műveletem. Úgyhogy remélem az IDE csatis USB-s rackbe lévő tízen x éves dvd író nem adja be a kulcsot :D

Néha nem hajlandó kiadni a lemezt.

De különben alig vannak már akiknek mindennapos szinten kell.

Én azt mondom nem sok előnye van az optikai lemezeknek már. Bőven van alternatíva.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Ha valóban jobb a lemezről játszott film minősége, akkor én nem bánnám ha maradna a Blu-ray.

(#6) jim bcs válasza ANOka (#1) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem mellesleg sok kell belőle, több lemezen ugyanaz legyen meg, így ott vagyunk, mint hdd-nél, ott is ajánlott legalább 2, de még mindig kevesebb helyet foglal. Ha a lemez sérül akkor bajosabb visszahozni az adatokat mint egy hdd-n. Plusz az x TB-os hdd nagy eséllyel olcsóbb mint az ugyanolyan TB-os lemez.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#7) proradeon


proradeon
őstag

Véleményem szerint a compact disc-ek ideje rég lejárt, és a floppy sorsára fog jutni. Nekem már évek óta nincs semmilyen optikai meghajtóm, és azóta egyszer sem éreztem azt, hogy de jó lenne, ha mégis lenne. Archiválásra pedig ár/érték arány + praktikussági szempontokból sokkal jobb megoldás egy HDD.

Hosszabb távon pedig - szerintem - egész biztosan a HDD-ket is kinyírja a (flash) memória alapú adattárolás. Ha pedig ez igaz, akkor teljesen felesleges fejlesztgetni az optikai lemez technológiát.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legalább 5 éve nincs ODD a gépeimben, s nem is hiányoltam sosem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Utoljára 2004-ben használtam. Szerintem ezzel elárultam az optikai adattároláshoz fűződő véleményem. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) totron válasza jim bcs (#6) üzenetére


totron
addikt

Fájlrendszer/partíciós tábla kócolódása, véletlen törlés (felülírással), túláram, vírus, haxortámadás - a HDD egy képlékeny fennforgás, egy átmenetiség, összeegyeztethetetlen az archiválás fogalmával nekem. Mindkét vonal mellett felhozható eset, hogy melyikről volt könnyebb vagy nehezebb a visszaállítás, melyik bírta tovább. Az ár/érték arány egy fontos adat esetében aligha lehet érv, még ha igaz is az állítás. Lehet, hogy csak a berögzültség beszél belőlem, de amit el akarok rakni, azt passzívan tárolom, nem pedig egy áramjárta eszközön, melynek bekapcsolásával az egész, rajta található - ma már nem kis - adatmennyiséget veszélyeztetem (RAID technológiákat is ideértve).
A cikk hálózati kapcsolatra vonatkozó mondatát meg mondjuk, hogy meg sem láttam.

CsonkaImo, inkább a stream a rosszabb, nem a lemez a jobb. Mivel szabadon játszhatnak a bitrátával, kodekekkel, senki nem fog önként és dalolva alapból csúcsra járatott anyagot forgalmazni neked, a kétes jogi állapotú, fizetős IPTV csomagok már megközelíthetik a lemezes képi világot, de jellemzően elmaradnak attól.

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem több felé kell választani a kérdést. Adattárolásra, mentésre, szoftvert, zene és filmterjesztésre már vannak alternatívák, amik megfelelő feltételekkel (pl. nagyon jó internetkapcsolat) kiválthatják, de pl. a legújabb 4k-s HDR filmek terjesztésére még nincs jobb megoldás. Pontosabban technikailag nincs akadálya, de nincs rá szándék és valószínűleg infrastrukturális problémákat is jelenthet.

Amiért ez jelenleg nem okoz különösebb fejfájást az az, hogy a 4k-s és HDR filmek ideje még el sem kezdődött, vagyis alig vannak lejátszók és akinek van is ilyen lejátszója az nem tervez különösebben ilyen filmek vásárlását. Filmek idén lesznek, de a legtöbb kompatibilis lejátszót (XONE S) nem filmnézésre veszik, hanem játékra.

Egy másik aspektusból nézve egy CD, DVD, BD jellemzően olcsóbb, és magasabb minőséget ad mint az alternatív digitális tartalomszolgáltatás. (a magyar árakat nem érdemes nézni, mert szokás szerint közük nincs a nyugati árakhoz)

Szóval CD, DVD, BD-FHD esetén van drágább és gyengébb minőségű alternatíva, BD-4k/HDR esetén nincs még szinte semmi. A Netflix 4k minőségét csak a kínálat múlja alul. Amiket én pl. megvennék 4k-s BD-n majd, az nincs a Netflixen és nem is lesz még nagyon sokáig.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Múltja van

(#14) xmaas


xmaas
őstag

Egyetlen "lemez" aminek van letjogosultsaga meg egyelore az a "lemez" amelyik a HDD meghajtokban forog amig nem talalnak ki valami "tartosabb" hatekonyabb megoldast amiert nem kell eladnunk a vesenket hogy beszerezhessuk ,a tobbi "lemez" mehet a levesbe ha mar elterjedtek jobban a megbizhato olcsobb nagymeretu pendrive ok/SD kartyak semmi szukseg hangos mozgo alkatreszekre

[ Szerkesztve ]

(#15) c4 válasza xmaas (#14) üzenetére


c4
őstag

Tegyétek fel a kérdést úgy magatoknak, hogy nincs torrent. Megszűnt. :)

(#16) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Ha a flash alapú tárolók cukor áron lesznek, nem hogy a lemez alapú tárolás, de házi használatban a hagyományos mechanikus hdd is lassan kipusztul. Blu-ray... esküszöm, azt sem tudom megmondani, hogy hogy néz ki a lemez, mert sosem volt a kezemben...pedig 18 éve PC-zek.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#17) Johnnyxy27 válasza c4 (#15) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

akkor lesz steam summer/winter sale:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#18) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó dolog a lemez, csak tavaly mikor nekiálltam az 500-as csomagot átnyálazni a 2/3-a nem ment. Gondoltam, hog szopó lesz ezért még időben minden ment párhuzamosan HDD-re is, és évente vannak átmentések ezekről is.

Jó dolog ha valaki backupozik lemezre is, csak akkor vigye el olyan helyre ahol ipari a környezet, mert ez az otthoni írósdi ez kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) c4 válasza Tikakukac (#18) üzenetére


c4
őstag

Minap olvastattam ki 12 éve írt DVD lemezeket, gond nélkül működtek.
A gyáriak meg préseltek.
A gond többnyire a vacak alapanyagú lemezek és a lestrapált írók miatt szokott lenni.

(#20) Sanchez638 válasza proradeon (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez az, en is kb 2 eve nem hasz.alok amodern gepembe optikat. Regi gepeknel kell meg, de a tobb tb mellett semmi ertelms.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ma jött meg az ultrawide monitorom telepitő cd-vel. Vagy barmit veszek még mindig cd-vel küldik a drivereket ezért én azt mondom jó ha van de nem szükségszerű. Persze lehet kotorászni a neten driverek után vagy lesz vagy nem. Van pár száz DVD lemezem még régebbről, sajnálom kidobni de csak helyet foglalja.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha annó nem az olcsóság felé ment volna el a szabvány, és lenne a lemeznek burkolata, ami csak a gépbe helyezve nyílik az optika számára, akkor azt mondanám hogy rendben, megéri érte pénzt kiadni, mert ez egy tartós dolog lehetne.. :U

(#23) jim bcs válasza lezso6 (#8) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#8) lezso6
Nekem kb. 15 éve :DDD, sose szerettem.

(#11) totron
"nem pedig egy áramjárta eszközön"
A biztonsági B.-C. hdd soha nincs a gépben, időközönként van elővéve mentésre dokkolóban, problem solved. A RAID egy külön történet.

"túláram, vírus"
Esetlegesen áramkimaradás, ha lemez írás közben jön akkor ugyanott vagy, mindkettőnél game over lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#24) rhrhm2 válasza c4 (#15) üzenetére


rhrhm2
csendes tag

torrent van! cd-re is emiatt van szükség. Nem mindenkinek van az autójában sd kártyás, usb-s autórádió, zenét meg valahogy varázsolni kell bele. A többi típusú lemez felőlem mehet a levesbe.

(#26) proradeon válasza c4 (#15) üzenetére


proradeon
őstag

Ez esetben a kiadóknak is illene feltenni önmaguknak a kérdést, hogy nem lenne-e ideje helytakarékosabb, praktikusabb, modernebb alternatívát kínálniuk, ami ugyanazt a minőséget nyújtja, mint a lemezek.

Mert szerintem nem mindegy, hogy 100 db BD lemez tok figyel a polcon, vagy egy HDD, Online Stream lejátszó, vagy ezektől még kevesebb fizikai helyet foglaló eszköz. (Persze a 100 db-os BD lemez gyűjteménynek is megvan a maga szépsége, de most nem ez a lényeg.)

Jelenleg nincs ilyen alternatíva a piacon. A Netflix és társai mind korlátoltak. Mind tartalmilag, mind minőségileg.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27) djculture válasza #32839680 (#25) üzenetére


djculture
félisten

dvd-ram eléggé tartós szintén.

(#28) Góliát


Góliát
senior tag

Szavaztam, szerintem nekem legalábbis nincs jövője!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29) Fücsök007 válasza c4 (#19) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van. Személy szerint én még használok DVD-ket, de a Blu-ray már ma is elégtelen adattárolás szempontjából ha valaki több Terabyte adatot akar(na) archiválni. Ha létezne 1TB-os változat, akkor ma is lehetséges alternatíva lenne merevlemezek helyett archiválásra a technológia, de ebben a formában csak részlegesen elég rá a kapacitás, csak a legfontosabbakat lehet rajtuk tárolni ha a mai FHD/4K filmekre, újabb játékokra vagy vágott videókra gondolunk. Ettől függetlenül én támogatom a fejlődést, és remélem 4-5 év múlva lesz újabb technológia ami ismét versenyképessé teszi archiválásra az optikai lemezeket. :))

(#30) Burt1793 válasza jim bcs (#23) üzenetére


Burt1793
veterán

Nálam a hdd-k nem is mennek alapból, van négy a gépben, a ház előlapját kihajtva (Fractal Design Define R4) ott van egy switch, mindet külön be lehet kapcsolni.

(#31) rhrhm2 válasza Johnnyxy27 (#16) üzenetére


rhrhm2
csendes tag

ezaz "mivel PC-zel" Blu-ray a sony hülyesége azoknak akik ráérnek filmeket nézegetni. egyébként én sem láttam még ilyen lemezt.

sima cd legyen még legalább 5-10 évig, az alpine fejegységemet nem szeretném lecserélni addig biztos.

(#32) bryant56


bryant56
aktív tag

Van egy kis hiba a cikkben:
...hangszabványok (Dolby Atmos, DTS:X) kezelését is, í]y segítségükkel viszonylag könnyen csúcsminőségű...

[ Szerkesztve ]

(#33) jim bcs válasza Burt1793 (#30) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez is egy megoldás, kb. mintha dokkolóban lenne, jó irányt követsz :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#34) xmaas válasza c4 (#15) üzenetére


xmaas
őstag

Mi koze van a torrentnek a temahoz vagy barmihez?Van itthon siman 100+GB fenykep meg video ami osszejott az evek soran ne csak hulyesegekre gondoljunk

Attol meg ugyan ugy jobb egy "pendrajv" vagy SD kartya ami nem karcolodik kisebb helyen elfer stb. igenis problemasabb barmelyik lemezes megoldas tartalmat lehet tarolni/terjeszteni "okosabban" is mint DVD/CD/BD . lemezen szoval semmi indok arra hogy meg mindig lemezekkel "kinlodjunk" 2017 ben azon kivul hogy a gyartok eroltetik a hulyeseget penzugyi megfontolasbol (sporolas)

[ Szerkesztve ]

(#35) Burt1793 válasza jim bcs (#33) üzenetére


Burt1793
veterán

Jó kis gép ez, csak már régi, ide-oda lengek vele, nem tudom, hogy használjam-e így, amíg el nem gyengül, vagy változtassak. Most csak több elem cseréjével lehetne értelmesen módosítani, de nem érzem rossznak, már csak alig-alig játszom vele, így bőven elég az i7 2600k, asus p8p67m, asus ati 280x, de mára kicsit butának számítanak. A vga ventije pl folyamatosan pörög 1000RPM-mel, a maiak meg simán leállnak alaphelyzetben. A procin az Ashura megfelel, az SSD is első szériás darab, 5 éves, de jó.
Viszont most csináltam egy i5-ös passzív gépet (i5 6500), olyan gyors (850 evo ssd-vel) az egész rendszer a windows 10-zel, hogy hihetetlen, miközben egy venti se pörög... arra van kötve egy hdd dokkoló (így volt könnyebb megoldani, a házon nincs külső előlapi bemenet, ahova kapcsolót lehet kötni, cserébe van benne egy 20 centis venti (ami hatvan fokos cpu-nál bekapcsolna, de 35 foknál ritkán melegebb a kicsike). Szerencsére nem kell beindítani a hdd-ket rajta, 500 gigás az ssd, így minden fontos adat azon van.

(#36) Burt1793 válasza xmaas (#34) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy sd kártya pont megbízhatatlan, azon nem tárolnék családi képeket, videókat hosszú távon. Nálunk a családi dolgok két merevlemezen vannak, tükrözve, ráadásul most újítottam be egy wd purple-t, hangtalan, új, ezen el lesznek egy darabig. :D

(#37) Fücsök007 válasza xmaas (#34) üzenetére


Fücsök007
őstag

Miért zavar hogy még létezik? Senki nem írta, hogy csak lemezeken lehet adatot tárolni. Ha lenne olcsón író/olvasó, illetve 1TB-os Blu-ray lemez, akkor más lenne a helyzet. Egyébként adatrúdon (ez a magyar neve a pendrive-nak) sem éri meg TB-okat tárolni, mivel nem fog az emberek többsége 1-2 tucatot venni belőle, szóval csak a merevlemez alternatíva jelenleg.

(#38) rhrhm2 válasza xmaas (#34) üzenetére


rhrhm2
csendes tag

torrent=zene=cd már ki mire használja, de ha arra akkor ahhoz kell a cd amire kiírod, ha autóban is akarod hallgatni

(#39) BoB válasza lezso6 (#8) üzenetére


BoB
veterán

Dettó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#40) c4 válasza xmaas (#34) üzenetére


c4
őstag

Már pár profi fotós SD kártyáját mentettem, szóval az sem biztonságos. Az átlagember filmezik, zenét tölt le... Na és játékot.
A családi fotók felhőben simán elvannak, a nagy felbontású családi videók kérdésesek esetleg. NAS-ban raid mellett lehet adatbiztonság, de nem szeretnek annyit költeni általában. Mert egyszerre kéne telerakni a 4 lemezes NAS-t, ugye... A 2 lemezes meg gazdaságtalan. Emellé kéne némi hozzáértés is, ugye, ami megint sokszor kérdéses. Arról már ne is beszéljünk, hogy NAS vinyókkal kéne megtömni...

Az UHD-BD jelenleg nincs feltörve, capture kártyás, BD-ről átrakott hangú, ilyen-olyan minőségű videókkal találkozhatsz. Szóval akinek az UHD tartalom gyári minőségben és teljes tudással kell, az csak lemezen tudja jelenleg elérni. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#41) Zanik


Zanik
addikt

Hiába van DVD és BD gyűjteményem, én is azt mondom eljárt az idő az jelenlegi optikai adattárolás felett.
Viszont amíg nincs alternatíva addig marad ez. Az UHD Blu-ray-be viszont már nem hiszem hogy pénzt fogok fektetni.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#42) rhrhm2 válasza rhrhm2 (#38) üzenetére


rhrhm2
csendes tag

torrent nélkül már rég kihalt volna ez az iparág

(#43) TigerCat


TigerCat
nagyúr

El lehet menni a tékába?

Egész Veszprémben nincs egyetlen egy videotéka sem, pedig megyeszékhely. Szívás van, ha az ember tartalmat akar beszerezni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A téma jó, csak nem elég átfogó, és ezért nehéz (konkrétan lehetetlen) szavazatot is leadnom. Az átlag fogyasztó manapság Blu-ray lemezzel a játékok és a filmek kapcsán találkozhat. Amíg nem lesz minden szempontból jobb megoldás, addig a játékkonzolok és az asztali médialejátszók is használni fogják az optikai lemezeket. Egyelőre pedig úgy tűnik, hogy erős jelenje és rövidtávú jövője van mindkettőnek.

<-ƘƘ->

(#45) pusszycat válasza rhrhm2 (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mp3 modulátor és nem kell cd az autóba ugye. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) #56573440 válasza rhrhm2 (#38) üzenetére


#56573440
törölt tag

"de ha arra akkor ahhoz kell a cd amire kiírod, ha autóban is akarod hallgatni"

Jah persze. Mert már 5 éves autókban is van usb csati a fejekben, a sajátomban meg van egy normális fm transmitter ami telóról meglepően jól szól. Úgyhogy oda se kell már annyira.

A közösbe: Több doboz eredeti filmmel a pincében jelentős része bontatlan, én végeztem ezekkel idén, nason fut a plex, ha nem akarják értelmesen terjeszteni, legálisan letölthetővé tenni ezeket a tartalmakat, akkor én moziba járok aztán annyi. Nem látom értelmét több ezret kiadni lemezre, aztán warezolt változatot etetni a plex-el, a bontatlan korongokat meg féléveten lehordani dobozba... Nevetséges komolyan.

(#47) QwErTy42 válasza bryant56 (#32) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt privát üzenetben szerintem jobb közölni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#48) c4 válasza TigerCat (#43) üzenetére


c4
őstag

El lehetett menni anno tékákba, a torrent és a nagy sávszélességű net ölte meg őket.
Utána jött a piacos másolt DVD dömping...
És leszoktak az emberek a vásárlásról, meredeken estek a DVD eladások, a BD-k sose voltak a DVD eladások közelében sem, pár száz darabos(/cím) eladás már nagy szó... Ki is vonult jó pár kiadó a magyar piacról. Az online tartalomért is fizetni kell, az se divat Kelet-Európában. Zsákutca, 22-es csapdája.

(#49) 8th


8th
addikt

Nem a százdarabos hengeres kiszerelésű akciósan rendelt olcsó lemezekből kell kiindulni. Főleg nem ha azt egy négyezer forintos íróval írja meg az ember. Ettől ne is várjon nagy csodát senki. Ellenben vannak kifejezetten archiválási célra fejlesztett lemezek köztük olyanok is amelyek bármilyen mezei íróval simán megírhatóak. Azok fél évszázadot röhögve elvannak. Igazából jóval többet is. Drágák? Ez van, valamit valamiért. Tárolás sem mindegy. Vannak olcsó dvd lemezeim a kétezres évek elejéről. Mindenféle olcsó szar vegyesen. A lemezekhez adott műanyag hengerben tárolom őket vagy tizenöt éve. Jó részük már olyan karcos, hogy a felületük szabályosan megfakult mégis kilencvenöt százalékban olvashatóak. És ezek kifejezetten hanyagul tárolt anno sűrűn használt ide oda dobált karcos full noname lemezek a kínálat legeslegaljáról. Ezért elképzelni sem tudom mit csinálnak emberek a lemezeikkel, hogy azok öt-hat év alatt olvashatatlanná válnak.
És ott van még az adatbiztonság kérdése. Hiába minden védelem ha akarják a gépemet könnyűszerrel feltörik és azt visznek magukkal róla mit csak akarnak. Viszont sok sikert kívánok annak a hackernek aki a ruhásszekrény alján lévő dobozban sorakozó optikai adathordozóimról adatot szeretne ellopni. ;)

(#38) rhrhm2: Pioneer MVH-190UB. 18k újonnan 2év garival és minden szart lejátszik a flac-ot is beleértve.

[ Szerkesztve ]

(#50) Burt1793 válasza pusszycat (#45) üzenetére


Burt1793
veterán

Mai autókban el van már dugva a cd olvasó (vw-ban pl), ott van a két sd slot mellett. A kocsiban van egy 128 gigás sd kártya, tele zenékkel, de egyszerre több telefonhoz is tud csatlakozni bluetooth-on, mehet a zene spotify-ról. CD nem is volt szinte ebben a kocsiban, pedig már két éves.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.