Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bakter24


bakter24
őstag

Aki gépelt már egy oldalnál többet (átlagos) notebook billentyűzeten, az mindenre képes, hogy többé ne kelljen megtennie...

Játszani meg még a pasziánszt is fájdalmas egér nélkül :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2) dementor válasza bakter24 (#1) üzenetére


dementor
senior tag

Na és a táblagépen gépelés sem akármi. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#3) Ringman


Ringman
nagyúr

laptop mellett most épp egeret és/vagy külön trackpadet.

ha dokkolón van + külső monitorral használom, akkor külön billentyűzetet is

szerk:

(#1) bakter24
Aki gépelt már egy oldalnál többet (átlagos) notebook billentyűzeten, az mindenre képes, hogy többé ne kelljen megtennie...

vsz nem jó notebookot használtál, jópár esetben a laptop ollós billentyűzete (pl dell e6430) veri minőségben az óccó membrános billentyűzeteket.

nyilván egy egypálcás laptop esetében ez nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#4) TigerCat


TigerCat
nagyúr

A kérdés az, hogy mire? Tartalmat fogyasztani hadonászva is lehet egy mozgásérzékelő előtt, de gyártani kellenek a precíziós beviteli eszközök.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) Pala válasza dementor (#2) üzenetére


Pala
veterán

Van ismerősöm, aki a szakdolgozatát is tableten írta...

(#6) dementor válasza Pala (#5) üzenetére


dementor
senior tag

Biztos meg lehet szokni, de akkor fizikai billentyűzet közelébe nem igen szabad menni.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#7) djculture válasza Pala (#5) üzenetére


djculture
félisten

Szögeságyon alszik?

(#8) Narasim válasza Pala (#5) üzenetére


Narasim
aktív tag

őszinte részvétem! ;]

majd bele halok mikor nincs olyan egér, ami nekem tetszik. munkahelyre is bevittem a régi mx518-am, mert amúgy nem haladok.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#9) Pala válasza djculture (#7) üzenetére


Pala
veterán

Jaja, kb. az a kategória, akinek minden 3x annyi időbe és szenvedésbe telik, mint más embernek, és észre sem veszi. :D (csajról van szó egyébként)

Egyékbént a magam részéről klasszikus bill. + egér kombó. Munkára is, játékra is. Mert ezt lehet a leggyorsabban, legkényelmesebben használni, univerzális (nálam ez utóbbi a kulcsszó)

[ Szerkesztve ]

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Én maradok már csak ilyen őskövület, bill + egér és néha ha a játék megkívánja akkor gamepad. ;)

Mennyivel más lenne a szavazás állása,ha egy konzolokkal foglalkozó weboldalon teszik fel a kérdést! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) Gomezz válasza djculture (#7) üzenetére


Gomezz
senior tag

Nem is értem, hogy vetődőt fel ez a nevetséges szavazás?
Kb ilyen alapon lehetne arról is szavazni, hogy evőeszközt használ e az evéshez, vagy csak kézzel eszik, esetleg evőpálcával, vagy mindegyikkel?

(#12) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

2009 óta van céges laptopom, és szigorúan csak egér és billentyűzet. A laptop billentyűzet még csakcsak, de az touchpad.. az csak vészmegoldás

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#13) dementor válasza Gomezz (#11) üzenetére


dementor
senior tag

Azért a 60% mindent elárul. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#14) ripla


ripla
őstag

Egér + billentyűzet, meg van egy kontrollerem oldalnézetes játékokhoz. :)

(#15) Pala válasza dementor (#13) üzenetére


Pala
veterán

Én azon csodálkozom, hogy csak 60%. Bár az utolsó opció végülis magába foglalja a bill-t és az egeret is.

[ Szerkesztve ]

(#16) dementor válasza Pala (#15) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan ezt akartam én is írni. :) Friss még a cikk, lesz még szavazat bőven.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) #96302336


#96302336
törölt tag

Egér+billentyűzet. Olyan játékom meg nincs, ami megkívánna egy kontrollert is.
Sőt., olyan szinten külső bill+egér, hogy a notim tapiját és billentyűjét talán egyszer, ha használtam, mert azonnal TV-re lett kötve. :)

(#18) Televan74 válasza Pala (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is az utolsót választottam mivel van gamepad,okostelefon és tablet is. De legtöbbet a bill+egér mellé ülök le szívesen.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) Rimuru


Rimuru
veterán

(x) alapvetoen csak beepitett periferia, de amikor a feladat megkoveteli akkor kulso eger (ahogy TigerCat is mondja)

ha csak a jatekokat nezzuk, sose ertettem a gamepadokat.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20) BoB


BoB
veterán

Asztali gép ezért nyilván van billentyűzet, egér + repülő szimulátorokhoz:
- botkormány
- gázkar (ez teljesen külön periféria)
- pedál (ez is)

Tervezem hogy kormányt is veszek autós játékokhoz :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21) Ixion77


Ixion77
őstag

"szerintetek miként alakul majd ezeknek az eszközöknek a jövője?"
Nyilvánvalóan el fognak tűnni mint a floppy lemezek, amint a mesterséges intelligenciák elérnek egy olyan színvonalat hogy kényelmesen és megbízhatóan lehet társalogni a gépekkel. Szerintem kb. 10 év.
(A kérdés csak az, hogy lesz-e még emberiség 10 év múlva...)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#22) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Igen, a szavazás nemigen foglalta magába, hogy milyen célra.

Munkába Microsoft Bluetooth Designer Desktop notira kötött monitorral.[link] Szép rendszert asztal, csak a lecsukott noti, monitor és a perifériák. Nomeg a teás bögre.

Otthon beépített billentyűzet és Razer Orochi 2013 és kanapén, ágyon, néha asztalon.[link] Illetve játékhoz még XBONE Wireless Controller BT módban.

(#23) hitvanyalak válasza bakter24 (#1) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Én a második szakdolgozatomat írom egy ócska Asus laptopon. Semmi bajom nincs vele. Tény,hogy nem volt dolgom minőségi,vagy mechanikus billentyűzettel. Lehet akkor nem tetszene már a laptopon :-)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#24) Fionn válasza Gomezz (#11) üzenetére


Fionn
tag

Bennem is ez járt. Miféle bugyuta szavazás ez. Pár ember miatt aki a gépet bekapcsolni se meri és az internet fogalma azonos a wifivel nekik.

(#25) noisia


noisia
aktív tag

Külön szeretnék gratulálni a szavazás megálmodójának, kvázi semmi értelme :W :C !

Egy ilyen kérdést feltenni a PH-n?
Mondjuk ha a Nők lapján vagy hasonló színvonalú médiában lenne feltéve, akkor nyílván más lenne az arány, de szerintem még ott is jóval több lenne a használók, mint a nem használók száma.

Egy magára valamit is adó nem szerencsétlenkedik laptopbillel meg tácsped-szerű mocskokkal. Minek? Mondjuk önsz*patásból jó lehet, mondjuk a szöges ostor mellé kiegészítőnek.
Szerintem csődbe menne a cég, ha nálunk mindenki elhagyná a külső bill+egér kombót :)

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

Ehh, holnaptól megint laptop júzer leszek.

Úgyhogy egész hétvégén azt teszteltem, hogy a billzet+egér gyűjteményem mely darabjait tegyem mellé, hogy vállalható hatékonysággal tudjak dolgozni, mert sem a tapi, sem a pöcök nem az esetem.
(Billzet az még hagyján)

Probléma viszont, ha elviszem melózni a kedvenc kékfogú egeremet, akkor meg itthon nem tudok gépezni.
Talán össze kéne legózni a nem kékfogú tesóját a felhalmozott 4-5 alkatrészhalmazból. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) Angel1981 válasza Ixion77 (#21) üzenetére


Angel1981
veterán

"(A kérdés csak az, hogy lesz-e még emberiség 10 év múlva...)"

Jaj, Istenem, ezek tényleg soha nem adják fel? :O

Mindenkit megnyugtatok; lesz emberiség 10, 20, 50, de még 100 év múlva is, legfeljebb más formában, mint ahogy most van - az évezredes távlat már valóban kérdéses, de én pl. a most esedékes negyedéves csekkek miatt jobban "aggódom". :P

[ Szerkesztve ]

(#28) prolad válasza bakter24 (#1) üzenetére


prolad
őstag

Azért ez túlzás, sok notebboknak van igen jó billentyűzete, igaz, a belépő szinten nem találkoztam még ilyennel. De volt pl. dell e7240, na ott anem volt gond 20-30 oldalt gépelni :D

(#29) bakter24 válasza hitvanyalak (#23) üzenetére


bakter24
őstag

Gépeltem már jó laptopon, a mostaninak ez az egyetlen gyenge pontja, kompromisszum. Viszont 4-5 év után sem érzem a nyomáspontokat, leütések kimaradnak emiatt. Melléütés nem nagyon, de sokat kell visszaolvasnom, melyik betű maradt ki. Az otthoni mechanikus Logitech-en majdnem-vakon, és pontosan gépelek. Szóval a szavazás álhatna soooooookkal konkrétabb válaszlehetőségekből, és akkor lenne is értelme!

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#30) nyunyu válasza Ringman (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

vsz nem jó notebookot használtál, jópár esetben a laptop ollós billentyűzete (pl dell e6430) veri minőségben az óccó membrános billentyűzeteket.

Meglepődtem, hogy a melóra szerzett HP 8570-nek milyen jó billzete van, nem feltétlenül kell mellé külső billzet.

Viszont azt még mindig nem szeretem, ha túl hamar+nagyot koppan az ujjam bottom-outkor, meg ha nem a szokásos helyén van az Ins/Del hatos, úgyhogy kezdésnek inkább viszek egy teljes méretű membrános billzetet a polcom tetejéről.
Aztán idővel kitalálom, hosszú távon milyen mechát legózzak/szerezzek oda. :DDD

Húgom zsírúj Asus X556UQ-ja viszont kész katasztrófa billzet+tapi szempontjából. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) #72042496


#72042496
törölt tag

A címbe, vagy legalább a leadbe bele kéne írni, hogy mobil géphez. Asztali gép mellől csak néztem, hogy WTF.

[ Szerkesztve ]

(#32) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Üzleti notinál teljesen jó általában a touchpad és billentyűzet, de aki nem olyat használt, az megértem hogy menekül tőlük. Tizen x év üzleti noti után most ideiglenesen egy zenbookot használok, ehhez még én is egérre fanyalodtam, pedig egy időben még desktop géphez is touchpadet használtam :)

Logitech T650
Magic trackpad

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#33) Ringman válasza nyunyu (#30) üzenetére


Ringman
nagyúr

a numpados laptopbill a halálom, a kijelzőhöz képest el van tolva a billentyűzet.

a hp billentyűzetek félmagas le/fel kurzorgombja katasztrófa, igazából a maga a billentyűzet sem győzött meg nagyon (van az irodában egy 8570w), a külpontos billentyűzet mellett a rövidített enter/backspace is zavaró volt - a dellek billentyűzete azért egy fokkal jobb szerintem.

(#34) kátú


kátú
őstag

Igazából nekem van egy 7" os tabletem és azt szoktam tapipadmódban rákötni a számótógépre és azt használom,persze ott van mellette az egér is, de szimpatikus a tapipad téma pláne ami ekkora és üveg

It still works!

(#35) junior11


junior11
veterán

Asztali géphez természetesen, laptopnál a saját billentyűzetét + wireless egeret touchpad helyett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36) pengwin


pengwin
addikt

"megoldanak mindent a notebook beépített klaviatúrájával, tapipadjával, sőt van, akinek elég a telefon vagy tablet érintőképernyője is" :Y
-ez pusztán igénytelenség, és meg is érdemlik!

Én ugyan csak trackball-t és billentyűzetet használok, de azt mondom legyen csak támogatás minden perifériához minden platformon!
Aki kontrollerezni akar PC-n az hadd csinálja, a konzolosok meg kapjanak rendes PC periféria támogatást, ne az ergonómiai preferenciák miatt kelljen egyik vagy másik rendszer mellett.

Egyre nehezebben tudom elképzelni az életet külső perifériák nélkül, inkább azt veszem észre hogy egyre többet vagyok hajlandó kiadni ilyen célra, pl. személyes vágyálmom jelenleg egy Microsoft Sculpt Ergonomic Keyboard.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#37) pigster


pigster
senior tag

Használok kormányt gépeléshez (a hibák elkerülése végett manual Shifttel), botkormányt, vagy gamepadot egér helyett, de semmi mást nem.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#38) Lars


Lars
őstag

Ha egy tapipad jó, akkor el lehet lenni külső egér nélkül, persze csak akkor, ha az ember böngészget csak.
Érdemi munkához, vagy egy komolyabb " Excel partyhoz " elengedhetetlen szerintem egy jó egér, és egy normális billentyűzet. Lehet az noti billentyűzet is, mert a szükség törvényt bont. Viszont ha úgy igazán komoly munkát kell végeznem hosszabb ideig, egyszerűen szükségem van az asztali perifériák kényelmére. A laptopot is csak vészmegoldásnak tartom erre a célra. A billentyűzet, és a kijelző közötti kötött távolság miatt, és a méretei miatt egyszerűen kényelmetlen.
A tablet és telefon " billentyűzetétől " még mindig kiráz a hideg. Ha valakinek " szájmenése " van chaten, egyszerűen ignorálom míg nem találok egy gépet amin válaszolhatok. Egy rövid válasz belefér, de hogy egész nap egy üveglapot nyomkodjak ... Hát ahhoz már tényleg öreg vagyok :D

(#39) general


general
addikt

bő egy hete van laptopom, eddig csak asztali volt, a tapipadot szívből gyűlöltem mindig. de ez.... sosem gondoltam volna, hogy ilyet mondok, de a Macbook trackpadje elképesztően kényelmes, gördülékeny, mindennapi dolgokhoz egyáltalán nem kívánom az egeret.
persze munkához más, ha laptopra kkötöm a monitort, mert ahhoz van kedvem, akkor bill. és egér is külső, plusz asztalin is, ehhez is Wacom tábla pluszban, retusáláshoz.
kár, hogy csak játékról van szó a "kérdőívben", munkánál van még néhány opció külső bevitelhez.

(#40) Polllen


Polllen
nagyúr

A környezetemben van egy 8 éves kölyök, rendszeresen használ notebookot kis időkre, de egeret soha. Nem is szereti. Tapipad/érintőkijelző.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) alvarezlopez


alvarezlopez
tag

Váó meglepő, hogy mennyien használják a laptopot külső billentyűzettel. Ha lehetne én, az asztalinál is a régi Vaiom klaviatúráját használnám.

(#42) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Billentyűzet nélkül is megy a géphasználat, de nem vagyok annyira pro, hogy ezt kényelmesnek is véljem...
Szóval nekem kell az egér. :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#43) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egér + bill van, volt, lesz. A többi csak bohóckodás.

(#44) Rayfull


Rayfull
tag

Egér+Billentyű+kontroller kombót preferálom. Touchpaded egyszerűen nem tudom megszokni, használni. Egér helyett esetleg egy rajzpadot tudok elképzelni alternatívaként(amit tollal kezelsz, nem tapicskolással)

Aki szokott játszani, az tudja, hogy néhány játéknál átok a billentyűzet használata,leginkább azért, mert nem tudsz olyan precízen dolgokat csinálni, mint gamepadon. Lásd: Dirt Rally (ide is inkább kormány kéne, de kontrollerrel már játszható :D )

[ Szerkesztve ]

(#45) nyunyu válasza Polllen (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez nyilván attól is függ, ki hogyan szocializálódott.

Anno a Doomot próbáltam egérrel, de nem tetszett, Wolf3D-n megszokott módon, billzettel toltam végig.
Aztán jött a Quake, és ott megállt a tudomány. Fel/le nézés single playerben még csak-csak megoldható billzetről, de multiban teljesen esélytelen a gyorsan mozgó ellenfelekkel szemben, úgyhogy első komolyabb lanpartymon tanulhattam egerészni... (Tényleg, rocketjumpot sem lehet kivitelezni egér nélkül)

Körökre osztott stratégiáknál nagyrészt billzetet használok (Bár Civ6-tól kaptam agyfaszt, mert nem megy a szóközzel körvége, meg A-val a parasztok automatizálása :W)

RTSeknél viszont Dune 2 óta egér.
Az viszont elsőre szokatlan volt, hogy pl. SC2 singléhez mennyiszer kellett használni a billzetet is, nem csak a seregek kijelölésére.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) Razenhell


Razenhell
tag

Ki az az állat aki touchpadozik? :Y én billetyűzetet is tartok laptop mellé külön... gépelni is jobb, játékra is, meg nem az ultrabook kopik szét...

(#47) Dr. 444Hertz válasza Razenhell (#46) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én például ki szoktam akadni, ha egy ismerősömnél akarok mutatni valamit az illető laptopján, és nincs egér...

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha 2 percnél többet kell céges lapos előtt ülni akkor min. egeret csatlakoztatok. Irodán is mindenki egérrel tolja, annyira produktív a tuch-pad. :N

(#49) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Szerencsére kiváló minőségű a laptop billentyűzet, így amellett, csak egy régi A4tech X7 (X710bh) egeret, és egy xbox 360 kontrollert használok. Ez a kombináció kielégítő számomra.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#50) superg


superg
senior tag

A képen milyen egér van?Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.