Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

Szerintem kicsit túl lett bonyolítva, inkább az i3-i5-i7-et kellett volna elkülöníteni. Így hogy az i5 és i7 egybe van nem tudom milyen értékek fognak születni. Vagy inkább lehet hogy 2 szavazás lenne az ideálisabb.

*Sn0w

(#2) Elrood


Elrood
őstag

Előzőhöz nem írtam oda, de az ilyen szavazáshoz oda lehetne írni, hogy a felhasználó melyik gépére vagytok kíváncsiak :). Gondolom nem én vagyok itt az egyetlen, akinek több gépe van.

Ahogy előzőnél is, most is az elsődleges gépem szerint szavazok.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#3) Puma K


Puma K
veterán

Intel (1 mag/1 szál) Intel P2(?)
AMD (1 mag/1 szál) AMD Athlon 64 3200+ Venice Soc939
Intel (2 mag/2 szál) Intel E8400
Intel (4 mag/4 szál) Intel i5-750
Intel (2 mag/4 szál) Intel i3-2310M
Intel (4 mag/4 szál) Intel i5-4460 (jelenleg)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) tom_tol válasza Elrood (#2) üzenetére


tom_tol
addikt

Három asztali és két mobil gépet használunk rendszeresen. Nincs fő gép. Ha csak egy szavazat lehet, akkor az mennyire tükrözi AMD-Intel arányt ?

Jó kis topik lesz ez is :D

(#5) berVi válasza Elrood (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Eloszor levezeted, hogy miert nem lehet erteni, aztan csak rajossz, hogy erted te :C

(#6) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mindkettot...4790K es Athlon 5150

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7) O_L_I válasza Elrood (#2) üzenetére


O_L_I
őstag

Szerintem csinálj minden gépedhez egy PH accot és akkor tudsz annyiszor szavazni...

(#8) O_L_I


O_L_I
őstag

33% Haswell és Ivy i5, i7. Nincs itt szegénység :DDD

(#9) Sicilian


Sicilian
addikt

Én toltam egy szavazást ! Nekem mind1 milyen eredmény jön ki, nem fog befolyásolni köv. vásárlásnál..

nothing is true everything is permitted..

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Na ez így nem lesz reprezentatív, ha mindenki csak a legmenőbb CPU-ját írja be...

Intel-Atom D525
Intel-Atom D2700
AMD-Athlon x4 5350
Intel-I3-2120
Intel-i5-3570

Szavazhatok 5x? ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Taranti válasza gtamate2 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Szerintem inkább családok szerint csoportosítottak (pl. Ivy/Haswell/stb.) mert ebből az is kb. látható, ki mennyire gyakran cserél procit. Ez is egy szempont, biztos lehetne másképp is, én korrektnek tartom.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Egyik gépben egy i5-3570, másikban egy i3-4150...pedig mindigis AMD-s voltam. :))

(#13) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Nekem jelenleg semmilyen nincs, mert az AMD-t már eladtam, de az Intel még nem érkezett meg!
Hova szavazzak? :)

(#14) HUfantom


HUfantom
őstag

Hát ez elég durva....

40%-nak I5-2500 vagy I7-2600 fölötti procija van............ nincs itt gond a pénzel :P
"Meg a procit hosszú távra veszem" dolog
Meg a I5+I7 majdnem 50% ............. Jézus, mennyi sok erős procink van....
Ez történik ha ilyen egyoldalas a piac.... :O :O :O

Az mondjuk vártam, hogy az AMDnél mindenki a tetejét veszi és szépen ki is jött...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#15) Tomcat


Tomcat
őstag

Ez így elég érdekes mertz pl. nálam otthon vegyesen vannak Phenom II X4-es (965,980,1100T) és FX8150-FX8350-FX8370-es gépeim. Akkor én melyiket jelölhetném be? :)

Nem beszélve a cégben lévő mintegy ~120 különféle Athlon II X2-X3-X4-es és az újabbakban lévő már APU-s konfigokról... :U

Tomcat

(#16) gtamate2 válasza Taranti (#11) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem a legcélravezetőbb az lenne ha első körben ki lehetne választani hogy: Celeron-Pentium-i3-i5-i7- FX 4 - 6 - 8/9 -apuk
A másodikban pedig pontosítani hogy melyik generáció is azon belül.

*Sn0w

(#17) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

X4 740 minek számít? Nem APU, de Trinity :)

(#18) csiki_92 válasza GhanBuri Ghan (#17) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Szerintem: "Egyéb, vagy régebbi AMD"

(#19) Bounti


Bounti
aktív tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy bacsis mire szavaz...

:D

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#20) Killer01


Killer01
őstag

Egy kicsit szerintem is túl lett bonyolítva a lista, de azért megfejthető :D

(#21) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Nekem is mindkettő van. Intel is meg AMD is. A főgép egy Intel Core I5-3570K a páromnak pedig egy AMD Athlon 64 X2 5600+. :K

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#22) SpongyaBob válasza Bounti (#19) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én meg arra hogy mikor kezdődik a szájkarate.. (de ne legyen igazam)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#23) marositech válasza Bounti (#19) üzenetére


marositech
senior tag

Sztem az lenne logikus, ha több gépe van valakinek, akkor a legerősebbet "szavazza be".
Látszik az intel uralom. :o

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#24) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nem korrekt a szavazás, csak egy gépet lehet megadni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25) DR|FTK|NG válasza marositech (#23) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mert az AMD semmi használhatót sem tudott felmutatni az elmúlt pár évben.

(Nyugalom, ez nem igaz. :DDD ;] )

[ Szerkesztve ]

(#26) Raysen623


Raysen623
addikt

iOS-en nem jön be a szavazási lehetőség ....eeeehhhhh :)))

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#27) CJ4567 válasza Raysen623 (#26) üzenetére


CJ4567
veterán

Androidon se.

No Sana No Life

(#28) nubreed válasza HUfantom (#14) üzenetére


nubreed
veterán

Már megbeszéltük a videokártyás szavazásnál is, hogy a PH! egyáltalán nem reprezentálja a mai magyar átlag user hw ellátotsági szintjét. Szóval a PH! -n belül ez lehet, hogy valamelyest reprezentatívnak tekinthető, de a teljes magyar lakossághoz mérve koránt sem. Ott szerintem a nagytöbbség el van core i3 jobb eseten i5 99.999 - 129.999 Ft -os lapos kategóriával.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kicsit nehéz volt választani. Elsődlegesben i7, másodlagosban i3 3240. Ebből lett aztán az Intel Core i7 vagy i5-3xx0 opció. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30) V!ck


V!ck
aktív tag

Hm... sír a magyar, hogy nincs pénz, mekkora a szegénység... az i5/i7 meg ott fityeg a gépben... amikor meg bulizni hívom, nincs egy vasa sem. Meginni egy sört, annyi sincs. Ugorjon le 15km-rel odébb, hozzánk majálisra, arra sincs pénze, nem tud tankolni (~800Ft)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#31) Tigerclaw válasza Mezga Aladár (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én az asztali gépem paraméterét adtam meg, de azt csak játékra használom ritkán és már nem is fejlesztem évek óta.

95%-ban notebookot használok...aminél jellemzően nem érdekel, hogy milyen CPU-GPU vagy APU van benne, pontosabban azok a paraméterek nem számítanak nekem különösebben a vásárlásnál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) pzske


pzske
aktív tag

Egy i5 3550 -t hova kell rakni ? Lehet én vagyok béna ....

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#33) Tikakukac válasza V!ck (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy ilyen alapján sikerült skatulyába rakni egy országot? :DDD

Jahj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) DR|FTK|NG válasza pzske (#32) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Intel Core i7 vagy i5-3xx0

(#35) nubreed válasza pzske (#32) üzenetére


nubreed
veterán

i5 3xxx, nyilvánvalóan, nem?

(#30) V!ck:
A buli pénzből, pontosabban ennek az el nem költéséből kuporgatja össze az i7-re a pénzt. :D

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36) zdanee


zdanee
őstag

Na jó, de melyik gépemben? Van itt i386sx-től Athlon 64 X2-n át Atomokon keresztül i5-ig minden...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#37) gerii


gerii
addikt

Minden 100. embernek van 3/486-osa a mostani állás szerint :C

(#38) V!ck válasza Tikakukac (#33) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ilyen tényleg csak egy volt... de hasonló viszont rengeteg... :)
Az érdekes, hogy állítólag Mo.-on túlnyomórészt cerkát, penyőt vagy max i3-at vesznek, ehhez képest az i5/i7 eléggé elhúzott a mezőnytől, ráadásul a legfrissebb sorozatú... vagy akinek olcsóbb gépe van, assetuggya' mi az a PH! ? :)

(#35) nubreed Nincs élete, de legalább van jó gépe... :W :B

Jut eszembe, pont én beszélek.... a videókari és vízhűtés vásárlása miatt most én sem nagyon engedem el magam :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#39) direwolf


direwolf
őstag

Ahelyett, hogy mindenki beírja mire szavazott, meg milyen sok pénze van a magyarnak, inkább azt kéne leírni, hogy mik voltak a választás indokai.

Nekem ezek miatt van AMD FX 6100:
1. annak idején ez olcsóbb volt, mint az i3-ak. Teljesítménye viszont bőven elég.
2. taszít az Intel üzletpolitikája mind marketing téren, mind műszakilag. előbbit az agresszív nagyvállalati stratégiájukra értem, utóbbira meg a rengeteg elaprózott termékskálát illetve processzorfoglalatot. AMD alaplapom a 3. generációt szolgálja ki.
3. a családban 4 AMD gép van, így a hibakeresés is egyszerűbb.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#40) toyone


toyone
őstag

Pentiumot nem kellene elkülöníteni? A P4 531 azért nem ugyan az mint a G3258-s Pentium.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#41) Tikakukac válasza V!ck (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván nem tűnik fel, hogy ez egy tech alapú közönség, az is aki szavaz. Ergo a nép maradék 90%+ része nem fog itt neked gombot nyomni. Tehát bármilyen ilyen következtetés levonása elég khm, necces.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) #35193216 válasza V!ck (#38) üzenetére


#35193216
törölt tag

De ha valakinek több van, az a legerősebbet jelöli be, már ez eleve torzít. Másrészt nyilvánvalóan az ilyen oldalakat olvasók között arányaiban több ember lehet erős PC-vel, mint ha a teljes lakosság körében.

(#43) .mf válasza HUfantom (#14) üzenetére


.mf
veterán

Én is ezt néztem, hogy de sok új proci van... nálam még ketyeg szépen az i5-750, az előtt is jópár évig volt az E-2180, és előtte az Athlon 2400+ is sokáig húzta. Ehhez képest az a generáció (7xx, 8xx, 9xx) 3.5%-kon állt, a legújabb gen Intel 4xxx i5-i7 meg a szavazáson belüli legmagasabb értékkel 20%-on. Nem gondoltam volna, hogy a többség ennyire cserélgeti itt a gépét.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) kovsol


kovsol
titán

Alábbi procik vannak itthon az eszközökben:
i5-3570k
i5-2540M
C2D P8600
Intel Atom Z3740

May the Force be with you!

(#45) urban racer


urban racer
senior tag

[0.4%] Intel Xeon
nem állunk nyerésre :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#46) p a s s e r


p a s s e r
őstag

van egy kb. 50 darabos proci gyűjteményem 286-tól pentium 2-ig bezárva... dísznek használom őket... lefagytam... :)

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#47) #35193216 válasza toyone (#40) üzenetére


#35193216
törölt tag

Hát igen, ráadásul nem következetes, mert a Pentium, a Core i és az AMD APU-k 3 egymástól eltérő csoportosításban vannak. Emellett a kis fogyasztású szegmensnek egyetlen kategóriája sincsen.

(#48) djculture válasza V!ck (#30) üzenetére


djculture
félisten

Pont a nők a haverok meg a fanta viszi el a pénzt tényleg... :C

Amúgy nekem phenom2 van kinéztem már az utódját egy 8320e személyében de 40 rugót nem egy könnyű összerakni manapság úgyhogy minden szrságot fizetni kell. Lassan levegőadó is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#49) anulu


anulu
félisten

3 i7, 1 i5, 1 4400X2, úh az i7-et jelöltem be.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) Fleto93


Fleto93
tag

Úhh mennyi pénz, stb: 120 volt egy használt Latitude 3.gen i5-el, amit ráadásul a munkámhoz vettem (csak elvileg opcionális a BYOD, nélküle szopnánk rendesen a cégnél). Ennyiből tudtam volna venni új cerkát, alacsony fogyasztású pentiuomot vagy a4-et kb. Akkor most rongyrázás-e vagy sem, tessék megmondani! Gondolom nem kevesen vagyunk itt akiknek így vagy úgy munkaeszköz a gép, aki pedig a munkaeszközön spórol/választ rosszul az hosszú távon saját magát szúrja tökön...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.