Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

Dögölne meg az összes ilyen állat (szúnyog, csipőlégy, bögöly), most komolyan.
Semmi hasznot nem hoznak se az embernek,se a természetnek.

(#2) marositech válasza nakos1212 (#1) üzenetére


marositech
senior tag

Ne szidjad a békák kajáit. :D

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#3) Neil Watts válasza nakos1212 (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

"se a természetnek"

Azért ezzel vitatkoznék. Ha haszontalan és életképtelen lenne, akkor a természet már réges-rég eltörölte volna. :U

Üdv. core2

(#4) nakos1212 válasza marositech (#2) üzenetére


nakos1212
senior tag

a békáknak van még x kaja amit megehetnek, és nem csípi az embert sem.

(#5) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nekem is volt szerencsém hozzájuk. A poén, hogy pont a fejem felett aludtak szépen békésen az ágy háttámlájának varrásaiban. Csak le kellett tipegniük kb 15 cm-t a fejem irányába és mehetett a kajálás a legnagyobb örömükre. A poén, hogy nem vettem észre, hogy pont a fejem felett vannak, csak egy véletlen folytán. Előtte 2-3 hónapig szenvedtem a csípésektől. Ahogy a mester írta, nem szabad vakarni egyáltalán a csípéseket, mert akkor elmúlik a viszketés, de ha bármilyen módon a legkisebb surlódás vagy véletlen érintés hatására azonnal égető-viszkető csípés lesz megint... Iszonyat horror, mert viszekt és fáj is egyszerre. Volt véresre vakartam de viszketett tovább. Szereincsére csak a fejemet meg a kezemet néha az alkaromat kapták el, de 1-1,5 hétig nem múlt el a csípés. Fenistil gél csodákra volt képes.
Amíg nem tudtam, volt hogy napokig a földön aludtam, de ezek a dögök oda is lemásztak hozzám, és már majd az őrületbe kergetett, hogy rendesen féltem lefeküdni aludni.... De szernecsére megtaláltam őket, pusztítottam őket mint állat. Nem volt belőlük sok, csak olyan 3-4 nagyobb darab. De voltak peték is, azokat is megsemmisítettem... Aztán pár napig még találtam petéket, de azokat is eliminálva szerencsére hónapok óta gond egy szál sem. :) Szóval kitartást...

--- N/A ---

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

nakos: Egyezzünk ki abban, hogy a vérszívók váltsanak vega üzemre. :D Ja, és ne szeressenek este az ember fülébe zümmögni.

jimmy: Köszi, meg lesz az a kitartás. Ma találtam kettőt hajnalban, az egyiket már éjjel lekaratézhattam, mert feldobta a pacskert, a másik meg... Hát nem lehetett éhes. Ennyi paradicsomlé Drakulában sem lehetett, mint ebben volt. :DDD Remélhetőleg hamar buktak le az aranyoskák, bár úgy is kapnak finom írtást. Az a viszketős dolog meg. Direkt nem mozogtam, hogy ne érezzem, erre viszketés helyett volt akkora görcsöm, hogy nem bírtam megmozdulni. Mondjuk egy 20 csípés csodákra képes. Neked meg gratulálok a sikeres írtáshoz. :R

Nyugodj békében Integra!

(#7) mickemoto


mickemoto
őstag

Pár éve kijött rajtam valami viszketős allergia, hihetetlenül rossz volt.Éjszaka nem tudtam aludni annyira viszketett.Három nap után emiatt teljesen kimerültem.Végül bementem a kórházba ahol kaptam pár injekciót amitől valamivel jobb lett.Egy hét alatt aztán el is múlt nyomtalanul.
Aki nem élt át ilyet az el sem tudja képzelni.

(#8) greenity


greenity
aktív tag

Pont ma ébredtem arra, hogy mindenem viszket, nem poloska, hanem szúnyog. Reggel hatkor tudtam elaludni :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Lauda válasza Neil Watts (#3) üzenetére


Lauda
félisten

A kullancsra had kerdezzek ra akkor mar, hogy annak mi a haszna! Koszi! :D Mondjuk az eletkepes megallja a helyet, ehhez mas allat veret szivaj es kozben terjeszti a fertozeseket..... :W

[ Szerkesztve ]

(#10) Szatyor95 válasza mickemoto (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

mickemoto: Inkább el sem képzelem. Így 36 óra folyamatos ébrenlét után is járkáló szellemnek érzem magam. Akkor milyen lehet három nap után, főleg viszketéssel kiegészítve?

Greenity: Akkor neked is jutott a jóból mára. Ha még érezhető, és/vagy látható, jobbulást. :)

Nyugodj békében Integra!

(#11) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ha a viszketésnél tartunk, a szervezetem pár hónapja besokallt, tele lettem viszkető kiütésekkel. Először belső comb, aztán has, mellkas, egész front, majd a hátam, karom. Doki szerint allergia, hogy mire arra jöjjek rá én. A krémei sz*rt se értek, a felírt gyógyszertári naturland babafürdetőre is allergiás lettem a 3 tubus végére... összesen 3-4 hónapig tartott a teljes folyamat a legelejétől a teljes gyógyulásig. Az ok pedig allergia, a tusfürdőmre, samponomra (Baba és JOHNSON'S Baby, amiket azért vettem mert allergiás lettem az előző tusfürdőimre, samponjaimra...), öblítőmre, mosószerre... így egyszerre :D A 2 baba cucc indította el a folyamatot, vagy inkább ott lett elege a szervezetemnek. A mosószerrel, öblítővel előtte nem volt gond, aztán ezután azokkal is. Azóta sensitive/bébiknek szánt mosószer, öblítő helyett ecet vagy valamikor semmi, biosampon, mannaszappanok...

(#12) Szatyor95 válasza vwpolopg (#11) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Egy élmény lehetett. Hát igen, a dokik kb nem tudnak ilyenkor mit mondani, esetleg egy allergiavizsgálat szokta megoldani a dolgot. Az meg külön nem semmi, hogy egyszerre ennyi mindenre előjött. Gondolom mindben voltak igen hasonló anyagok, amire előjött az allergia.

Nyugodj békében Integra!

(#13) Thauxeeb válasza Lauda (#9) üzenetére


Thauxeeb
tag

Betegségek terjesztése, biológiailag teljesen okés dolog, elvégre a vírusoknak is szaporodni kell. :)

(#14) Lauda válasza Thauxeeb (#13) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#15) #40485120


#40485120
törölt tag

Hát a viszketegséggel nekem is van tapasztalatom mivel laktóz érzékeny vagyok, de mirre eljutottunk addig hogy erre rá jöttünk.

(#16) Neil Watts válasza Lauda (#9) üzenetére


Neil Watts
veterán

Parancsolj! :)

Üdv. core2

(#17) CloZee válasza nakos1212 (#1) üzenetére


CloZee
aktív tag

Kiegészíteném azzal az írásod, hogy "semmit sem tudok a természetről, de:"

(#9) Lauda : nagyjából 30 fajta madár fogyasztja a kullancsokat. A természetben egyetlen olyan élőlényt sem találsz, aminek ne lenne meg a helye a táplálékláncban és ne okozná az adott faj teljes eltűnése egy rakás másik faj teljes eltűnését is. és igen, a betegségek / fertőzések sem véletlenül léteznek, mert szabályozza a populációt, ha tetszik, ha nem. Azt pedig, hogy "hasznos állat" ki kellene irtani az emberek gondolkodásából, mert nem létezik olyan, hogy hasznos élőlény, mert megfoghatatlan szó.

[ Szerkesztve ]

(#18) CloZee válasza CloZee (#17) üzenetére


CloZee
aktív tag

Kiegészíteném azzal, hogy a baktérium és a vírus is élőlény. (A vírusról megy a vita, mert csak gazdaszervezetben az)

[ Szerkesztve ]

(#19) #40485120 válasza CloZee (#17) üzenetére


#40485120
törölt tag

Olyat nem találsz ami haszontalan lenne a rendes élőhelyén, de vannak olyan állatok amelyeket betelepitenek és nincs természetes elensége stb. és fölboritja a táplálék láncot, de ez már más téma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.