Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nem mertem címlapra írni, mert csak egy figyelem felkeltésnek szánt írás ez, valamint nem tartom magam szakértőnek.
Lehet, mégis oda kellene? A célom a segítés vele, mint már említettem korábban.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ez mind szep es jo, csak eppen vaktesztekben ez a rettento nagy kulonbseg nem nagyon szokott elojonni. Persze akkor, amikor az onjelolt audiofil tudja, hogy most CD-t (flacot, akarmit) vagy mp3-at hallgat, akkor aztan hirtelen oriasi kulonbsegek lesznek :DDD

DRM is theft

(#3) szaszlaci válasza dabadab (#2) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem túloztam az írással. Oké, nem okádék az mp3, de azért igen gyenge egy pl FLAC mellett.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4) barnam_ válasza szaszlaci (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Figyelem felkeltésnek jó, címlapra egy kicsit több kellene :) Pl. írhatnál arról miért jó a losless (veszteség mentes tömörítés).

Én azt figyeltem meg, hogy igazán komoly zenénél van különbség Flac és mp3 között, ott nagyon hallani, hogy mp3-nál eltompulnak a hangok. Pl. érdemes meghallgatni ezt flac-ban meg mp3-ban...

(#5) dabadab válasza szaszlaci (#3) üzenetére


dabadab
titán

Es sem tuloztam. 200 kbps felett (nyilvan konkret hatar nincs, rengeteg tenyezotol fugg) az mp3 kezd teljesen transzparensse valni es a hallgatok akkor se tudnak megkulonboztetni a vesztesegmentestol, ha az eletuk mulna rajta.
Szoval ne haragudj, de ez a cikk leginkabb "a placebohatas dicserete" (esetleg a "csak 128 kbites xinges mp3-akat hallottam") cim alatt futhatna.

DRM is theft

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Nézd én is teljesen meg vagyok elégedve a jó minőségű (320 körüli) mp3-mal.
Ha úgy esik pl. a Tiberian Sun zenéje Flac-ban van letöltve. És igen, egy átlagos Samsung házimozirendszerrel meghallom a különbséget. De az nem olyan eget rengető, hogy rohanjak keressem az összes mp3-am loosless megfelelőjét :)
Amúgymeg a legtöbb ember megveszi a sima tesco-s ~ 10-20 ezer forintos házimozit azt kész. Sőt, sokan még azt se, sima 2.0-ás esetleg 2.1-es PC-s hangszórókon hallgatnak zenét (is). Na ezen meg aztán tényleg művészet meghallani a 320-as mp3 meg a flac közötti különbséget. De még ha ki is hallja belőle, nem biztos, hogy akkora plusz élményt nyújt, hogy megérje lecserélni az mp3-akat, vagy futni a boltba CD-ért.

[ Szerkesztve ]

(#7) ollie válasza Dany007 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kétlem, hogy attól függene a minőség, hogy sztereó vagy 5.1-es hangrendszeren hallgatjuk tekintve, hogy a zenefájlok közel 100%-a sztereó.

***

(#8) barnam_ válasza ollie (#7) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a 2.0 alatt a sima műanyagdobozra, a 2.1 alatt pedig (a sok esetben) ugyancsak műanyagdobozos szettekre gondolt.
Amúgy egyet értek veled.

(#9) Dany007 válasza ollie (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Nyilván nem. Úgy értettem, hogy az átlag 2.0-ás PC-s hangalak a 2-5-6 ezres kategóriában elég gagyik. Viszont vannak jó PC-s 5.1-es hangrendszerek, de persze még azok is távol vannak egy igazi hi-fi rendszertől.

@Aggregátor: ja igen, most látom :) Nekem is egy ilyen zötyög itt a cégnél. Youtube-ról hallgatok zenéket rajta meló közben. Szörnyű műanyagdoboz hangja van :D De célnak bőven megfelel. Na és ezen meg hasonlókon már tök mind1, hogy milyen mp3-at vagy loosless-t hallgatsz.

[ Szerkesztve ]

(#10) madgie válasza ollie (#7) üzenetére


madgie
titán

Ez így van, a legtöbb zenéhez tök felesleges a sokpontegy. Mondjuk vannak kivételek, "agyasabb" zenék, én például odavagyok a Dark Side Of The Moon (Pink Floyd) 5.1-es verziójáért, olyan szépen körbevesznek a hangszerek/effektek, hogy az valami tutiság :)

Ja, persze nem mp3-ban (de nem is flac-ban) :D

(#11) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

"az empéhárom az borzalom, ha ezt hallom kedvem volna meghalni"

Legalábbis, akik ezt a formátumot hallgatják, gondolhatják nagyzásnak.

Mert az is.

Sent from my keyBoard

(#12) szaszlaci válasza barnam_ (#4) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, szerintem is kevés. Csak ez pont azoknak szólna, akik nem akarnak oldalakon keresztül technikai részleteket olvasni. Vagy arról, hogy "én milyen istenkirály optikai kábellel kötöm össze a dolgokat".

Ez egy reklám, egy szösszenet. Kár, hogy nincs valami címlap-blog köztes megoldás. Moderátorok figyelmébe ajánlom ezt, lehet hasznos lenne többeknek!

A zenéhez egyenlőre még nem sikerült hozzájutnom, de majd meglesem!

caizzz: majd fogsz. Remélem.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13) caizzz


caizzz
aktív tag

oké 320CBR/250-280VBR alá nem adom, de hülyeségeket ne írogassunk már.. fasza monitoron kihallod persze, vagy egy stúdiófülesen - de az átlagember "lodzsitekk gémerszettjén" olymindegy, hogy lossless, vagy minőségi mp3/aac/stb szól. legalábbis nekik. az mp3 kommersz. igen, a szó jó értelmében. (és nem úgy, mint a tesco betyár barack)

juteszembe, ezt a "kommersz" szót hogy lelaktuk, tiszta negatív környezetben használjuk mindig, pedig kur**ra nem úgy kéne. csak hát na..

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#14) Dany007 válasza caizzz (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem még sajnos vannak régi 128k-s mp3-aim... : ( Igazából nem is töröm magam, hogy megszerezzem jobb minőségben, meg nem is tudom, hogy azokat a régieket meg lehet-e szerezni valami módon. Esetleg számonként vásárolható formában vagy ilyesmi. Bár ha már megvenném, akkor tuti én se adnám lejjebb.

(#15) FPéter válasza szaszlaci (#3) üzenetére


FPéter
aktív tag

X-fi xtrememusicom van + AKG 99 fejhallgatóm, ami nem egy high-end cucc, de abszolút hallani a különbséget a FLAC és az MP3 között. ugyanakkor egyáltalán nem érzem azt, hogy nem túloztál volna a "kedvem lenne meghalni" résszel. Szerintem a 128 bites MP3 is teljesen élvezhető, ha nem folyamatosan azon kattog az agyad hogy "MÉR HIÁNYZIK A MAGAS MÉR HIÁNYZIK A MAGAS?!". A zenére kell figyelni, nem a technikai jellemzőire.

(#16) PuMbA válasza FPéter (#15) üzenetére


PuMbA
titán

Abból az FLAC-ból kódoltad az MP3-at LAME-mel?

[ Szerkesztve ]

(#17) <NewL>


<NewL>
addikt

van egy kevés zeném, 99%-a nincs sehol a neten, még fizetős formában sem! akkor 5 albumom legyen és azt hallgassam oda-viszza? :U
jójó a flac-alac de ha zenét akarok hallgatni akkor nem ezeket fogom keresni nap mint nap és rájövök mindig, hogy jobb lett volna mégsem...

egyébként már a fax kivan ezzel a flac-os írásokkal. had kérdezzem már mennyi flac számod van? (db) és mennyi mp3-ad? jó és most keress rá, hogy mennyit találsz meg az mp3-akból ..jó és akkor hallgasd azt 20 számot jó sokáig, meg fogod unni a magasakat meg a mélyeket

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#18) Samus


Samus
addikt

Az igazság az, hogy sokan nem költenek -joggal- annyit, hogy hallják is a változást. Így pedig nincs értelme.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) szaszlaci válasza <NewL> (#17) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hány jó számom van, amit hallgatok? Elég. Különben sem vagyok gyűjtő, 6 Terra mp3-al.

Haveromnak van egy csomó magnó kazettája. Nem akar átállni digitális formátumra, mert sehol azok a zenék!

Következő kérdésed, hogy min hallgatom, ezen.

Kérlek bocsáss meg, hogy a faxod kilett az írásommal!

Kb 3-7x foglal többet a FLAC. Sok helyen elérhető. Fizetős - és torrent oldalakon is. Kevesebb a szemét, "Pityesz gyűjteménye" kategória. De azért kell ám a rinya..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21) szaszlaci válasza Kalandor (#20) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mármint NINCS 6 Terra zeném! De ismerek ilyen elvetemültet! :)
Hülyén fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22) danih


danih
addikt

Mi az a "széles sávú hangfal"? Audióban hülye vagyok, csak úton hallgatok zenét, oda viszont jó a 80kbit-es mp4-is, pda-ra sok fér :)

(#23) <NewL> válasza Kalandor (#20) üzenetére


<NewL>
addikt

az vinyóban is 100ezer

szaszlaci : nem különösebben érdekelt, hogy min hallgatsz

majd 10 év múlva jó lesz a flac, addig mp3

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#24) szaszlaci válasza danih (#22) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt jelenti, hogy az a hangfal képes kiadni az összes hallható frekvenciát. Vagyis önmagában is elég a teljes zene megszólaltatásához.
A nem széles sávú pedig az, mikor kell még mellé másik hangfal is, hogy semmi ne hiányozzon a zenéből. Ilyen például a 2.1-es, általában PC-hez gyártott hangfalak minden doboza. A mélyláda is, az is annak minősül.

<NewL>: ezt kérlek fejtsd ki, miért lesz jó 10 év múlva? Kíváncsivá tettél.
Egyébként azt próbáltam mondani, hogy NINCS sok zeném, sose mentem 100 Giga fölé mp3-al.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25) danih válasza szaszlaci (#24) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm.
És ezt hogyan jelölik a spec-ben vagy a csomagoláson (ha boltban nézem mit nézzek pl)? Milyen árban van egy ilyen sztereó?

[ Szerkesztve ]

(#26) szaszlaci válasza danih (#25) üzenetére


szaszlaci
addikt

Látod. Ha pl nincs mellé mélyláda, akkor széles sávú. Ha kiadja a mélyet, széles sávú.
(Attól hogy széles sávú, még lehet mellé mélyláda, ez nem kizáró ok!)

A mini hifi 10 ezertől is annak tekintendő, persze abban nem lesz épp meg minden hangtartomány és a minősége is lehet szerény lesz.
Meg kell hallgatni, rá kell szánni az időt. Használtan csak hangfal párt kapsz ennyiért, összességében jobban fog szólni, mint a műanyag dobozos 5.1-es cuccok, ebben biztos lehetsz. Hangsúlyozom, összességében, élvezhetőségben!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27) <NewL> válasza szaszlaci (#24) üzenetére


<NewL>
addikt

mert akkor már csak szinte az lesz, és az mp3-akat lesz nehéz beszerezni:D

There's an app for that

(#28) caizzz válasza szaszlaci (#21) üzenetére


caizzz
aktív tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Terabyte

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#29) szaszlaci válasza caizzz (#28) üzenetére


szaszlaci
addikt

Oh, köszi. Sajnos még a TB-okkal nem dobálózom..

<NewL>: remélem, igazad lesz! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"- Miért ilyen halk? Igen, jó esetben már ezt fogjuk halkabbnak érezni."

Halk? Nekem pont az, hogy hangosabbnak tűnik a normális minőségű zene. Van részletes középtartomány, ami az alapvető hangerőt határozza meg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) szaszlaci válasza lezso6 (#30) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy értettem én is, hogy aki mp3-hoz van szokva, halkabbnak találja a FLAC-ot.
Viszont ha jobban oda tud már figyelni a FLAC-ra, úgy az mp3 fog halkabbnak tűnni.

Magam is erre a következtetésre jutottam, hogy a részletesség miatt bizony egyidőben több minden fog szólni, ezért nagyobb teljesítmény jut a hangfalakra.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32) lezso6 válasza szaszlaci (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja úgy lehet. Anno 128 kbps mp3-t hallgattam. :DDD

Most FLAColok, de rájöttem, hogy egy (jobbfajta) VBR mp3 között én se azonnal veszem észre a különbséget, mert egyszer sikerült egy VBR-ből felkonvertált FLAC-et szereznem, - amiről persze egy ideig nem tudtam hogy kamu lossless - és teljes volt a placebo effekt. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) looser


looser
addikt

Hosszú ideje hallgatok zenét, mp3-ak tömkelege gyűlt össze az évek alatt ('98-ban vettem az első számítógépemet). Úgy három-négy éve volt először, hogy felfigyeltem a lossless kifejezésre. Meghallgattam egy-két dalt, nem éreztem a különbséget. Egyszer kaptam egy Richard Elliott lemezt (Crush), azonnal átvettem, megragadott. Próbaképpen betettem az album első dalát winampba (számítógépen lossless zenét hallgatóknak ez egy jelentéktelen szerszám). Elindítottam az mp3-at majd a wavot (eac-el grabbelek, lame cbr 320kbit-be, s egy ideje wavban is megtartom, lásd a következő sort...) és leesett az állam. A szaxofon úgy csilingelt a wavban és olyan tompa volt a 'kiváló' 320kbites mp3-ban, hogy rögtön tudtam, kidobott pénz volt az eddig a könyvtárból kikölcsönzött cd-kre kiadott pénz, mivel mindegyik ment át mp3-ba azonnal, gyakran 2-3 darab egyszerre.
Ezután jobban figyeltem és lehet, hogy sznobságnak tartjátok, de igyekszem a szeretett zenéket veszteségmentesen megőrizni. A dvd-k kapacitása is elegendő már, de egy hordozható merevlemezen is (pld. 500GB) elfér 1000-1500 lossless album. Mindössze 20e Ft-ért. Az pedig barátibb a barátinál :D
A szett egyébként, amin hallgattam, egy régi Fischer rádiómagnó két darab 30W-os háromutas Videoton hangfallal (amit - nemrégiben olvastam - egy régi hazai Hifi magazin, iszonyú hangúnak ítélt, összefolyó és zavaros hangzással), ami nullának tűnhet még akár egy mai alap 2.0-s rendszer mellett is, de én imádtam és úgy éreztem, arra elegendő, hogy megmutassa a különbséget a tömörített és veszteségmentes zenék között. Néhány hete léptem csak előre egy keveset, egy régi Harman/Kardon rádióerősítő (HK 3250), Tannoy F2 hangfalak és Kácsa Audio FL40 kábelek, a hangzásbeli különbség most már a legbotfülűbb hallgató számára is evidens (magamat annak tartom, ezért dobolok (bongó/cserépdob) :D )
Fontos még hozzátennem, tengernyi új zenére is sikerült ráakadnom, amelyekért már rajongok, mivel óriási élmény lett az eddig kevésbé kedvelt és ismert csapatok új hangzásban történő megismerése.
Tényleg egy felfedezés és őszintén úgy érzem, hogy sokat ad az embernek, aki (higgyétek el, annyira utálom a következő szót leírni, de kénytelen vagyok, mert nem tudom más körítésben tálalni, így egyszerűbb és nem minősít az égvilágon senkit sem!) áttér az igényesebb zenehallgatásra.
Ez a rendszer természetesen elmarad a sokmilliós hifi rendszerektől, de nekem az előző (15! éve használt) összeállításhoz képest nagy előrelépés. Érdemes az AVX fórumait is olvasgatni, akár a lossless témában is, igen hozzáértő az ottani közösség, ha el akarsz mélyedni a témában, biztosan segítő kezet kapsz.
Magam a mai napig egy mp3 lejátszón hallgatom útközben a zenét és eszemben sincs lecserélni egy lossless-képes lejátszóra, mivel tökéletesen megfelel egy olcsó, 4e Ft-os fülhallgatóval. Más a funkciója és nem is kell több. Imádom :)
Remélem nem írtam nagy marhaságokat :))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#34) Samus válasza szaszlaci (#26) üzenetére


Samus
addikt

Szerintem maradjunk annyiban, hogy több utas hangrendszerekre. Egy hangszóró nem képes rendesen megszólaltatni az összes hallgatott frekvenciatartományt. Vannak kifejezetten szélessávú hangszórók, de a minőségük kifejezetten zenehallgatásra való. A legjobb egy jó erősítő, és egy minőségi, három utas hangfalszett. A lényeg, hogy három különböző típusú hangszóró szólaltatja meg a mély, közép és magas tartományt. Típusonként akár több darab is előfordulhat adott hangszóróból egy dobozban. Persze ez már megint csak elég költséges dolog...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35) danih válasza szaszlaci (#26) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm a sok infót!
Nekem PC-hez kell normális hangfal (most valami műanyag 2.1 Genius van).
Megyek keresek megfelelő topikot!
Azért ha valakinek van tippje ne tartsa itt se magában :)

(#36) caizzz válasza Samus (#34) üzenetére


caizzz
aktív tag

ez a hifi. én 2x2 fadobozos Aiwa/Sony vegyespárost használok. 80%ban csak kettő megy, a két aiwa. Erre megy az előerősített jel (ea6383s vidi). Filléres móka, és nyakonszarja a soksoktízezres szetteket. persze mindegyik háromutas. az aiwa tán hat ohmos, a sonyról lövésem sincs, de azokkal valami zizi van mert balanszolni kell már, épp ezért nagyon ritkán vannak belőve, a kávésbögrét, távirányítót viszont kiválóan megtartják. :D

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#37) lezso6 válasza Samus (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minőségi három utas hangfalszett? Az kicsit drága... :DDD

Egy középkategóriás 2 utas is bőven elég tud lenni, csak ne legyen a magas kónuszos fos.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) PuMbA válasza danih (#35) üzenetére


PuMbA
titán

(#39) szaszlaci válasza looser (#33) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ahogy mondod, azt szeretném, hogy többen így lássák :K

Samus: ezt mondom én is. Nyilván nem ajánlok egy hangszórós hangfalakat, ehhez nem kell nagy tapasztalat. De úgy tudom, széles sávúnak minősül az is, hisz van benne mély, közép, magas.

Hogy három - vagy két utas a jobb, arról megoszlanak a vélemények. Szóval nem csak a három (vagy még több) fajta hangszórós doboz a legjobb.

danih: Nem mondtam semmit. Minden esetre ha van helyed és esztétikailag is megfelelő, kezdésnek talán egy kicsi, 10-15 literes, két utas, papír membrános fa hangfal lenne jó. Valami régebbihez nagyon baráti áron hozzá lehet jutni, nehéz vele melléfogni!

lezso6: szerintem membránt akartál mondani, kónusza a piezo-t kivéve mindnek van. Az a tartja helyben a membránt.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40) caizzz válasza lezso6 (#37) üzenetére


caizzz
aktív tag

egy szett reloop, vagy m-audio is elég, az meg 10ed ennyi. ezeket vegye, aki ebből keres havi 3 milkát. :)

marakujás kőbányai

(#41) lezso6 válasza szaszlaci (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Angolul cone tweeternek hívják, gondoltam magyarul is, de mégsem... :B

(#40) caizzz: Mondtam én egy szóval is hogy kell a több millás szett? Nézz már az adatlapomra... :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) caizzz válasza lezso6 (#41) üzenetére


caizzz
aktív tag

áránybúl ván áz á lódzsítek tezsvírem? ;)

marakujás kőbányai

(#44) looser


looser
addikt

Csak még egy apróság: az mp3 (mpeg 2 layer 3) szabvány 1993-ban került kiadásra, míg a C64-et 1982-től kezdték forgalmazni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#45) szaszlaci válasza looser (#44) üzenetére


szaszlaci
addikt

Wiki-ből néztem én is, de összezavarodtam az évszámokkal :B Mentségemre legyen, az alapjait már '91-ben lefektették, szóval csak tíz év a tévedésem..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#46) dabadab válasza FPéter (#15) üzenetére


dabadab
titán

"X-fi xtrememusicom van + AKG 99 fejhallgatóm, ami nem egy high-end cucc, de abszolút hallani a különbséget a FLAC és az MP3 között."

Nézd már meg ezt, légyszi.
Van benne két wav, az egyik flac -> wav, a másik flac -> mp3 -> wav eljárással készült.
Arra lennék kiváncsi, hogy egyrészt szerinted melyik-melyik, másrészt meg hogy konkrétan milyen különbséget hallottál közöttük.

szerk: persze ez nem csak FPéternek szólt, mindenki nyugodtan hallgassa csak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) looser válasza dabadab (#46) üzenetére


looser
addikt

Szia, nekem a 49bb élettel telibbnek tűnik, hosszabbak a lecsengések, teltebb.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48) barnam_


barnam_
nagyúr

Nem értem mért fáj ennyi embernek a losless formátum... minőségben egyértelműen jobb, ha meg elvér a vinyómon, mért ne azt preferáljam? Persze nincs meg minden flac-ban, de amit arra érdemesnek tartok, beszerzem.

(#46) dabadab: ezt én is meglesem :)

(#49) lezso6 válasza dabadab (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ilyen (hangképileg) egyszerű zenénél szinte lehetetlen megállapítani, hogy melyik melyik, ahhoz valami komplexebb dolog kell, pl metal vagy dnb kell.

Egyébként szerintem az a4d5 a FLAC.

Ja és ööö, milyen bitrátájú mp3-ról van is itt szó?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) szaszlaci válasza dabadab (#46) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugyan mindkettő zajos, mintha 320-as mp3 lenne, de valószínű a forrás nem a legcsodálatosabb, de az első, a 49bb szebbnek tűnik.
Mélyek szebbek. De elismerem, csekély az eltérés, talán csak placebo.
Nos, mi az igazság?

De ha jobb minőségű forrásból van kedved csinálni, szívesen meghallgatom! Elektronikus lehetőleg. Vagy pop, ott jobban kijön. Csak ne sisteregjen, mint ez, mert az lehet a tömörítés és a forrás hiábája is!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.