Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24889344


#24889344
törölt tag

Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#2) stangli


stangli
senior tag

nocsak nocsak máris augusztus 28ika van :F :Y :))

(#3) szaszlaci válasza #24889344 (#1) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hehh, köszi.
Rá is jöttem, miről lehetne írni: elemlámpa. Nem túl népszerű a topikja, de érdekes téma, egy kicsit hozzá is tudok szólni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4) attiLANte válasza szaszlaci (#3) üzenetére


attiLANte
tag

Hűha, most látom, mi készül itt! :C
És külön elismerés a körültekintő, alapos leírásért (megelőlegezem így félkész állapotban is).
:R

(#5) #24889344 válasza szaszlaci (#3) üzenetére


#24889344
törölt tag

Idáig érdekes írás, kiváncsi vagyok a folytatásra is.

[ Szerkesztve ]

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez nagyjábol 3 Volt környékén alszik ki, ami alá amúgy sem szabad meríteni a lítium cellát. -> Szóval én 2,5V-ról tudok, de ez is csak úgy igaz, hogy ha ez alá esik, akkor hagyományos töltővel nem lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Köszönöm az elismerő szavakat. Féltem, hogy túl részletekbe menő lesz, unalmas. De akkor mégse.

Jim Tonic: igazából még az alá is lehet menni, de akkor valóban körülményes az újratöltése. (Pici árammal szabad csak tölteni.)
De általában 3 Volt körül kapcsol le az ekkuba épített elektronika. 2,5 Voltról a töltőáramát rákapcsolni eléggé határeset, nem tenném.
De amúgy igazad van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8) macikos


macikos
addikt

Nagyon jó írás! Remélem folytatod :) Jöhetnek az egyre komolyabb lámpák :)

(#9) szaszlaci válasza macikos (#8) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm! Komolyabb lámpa lesz, pár év múlva, mikor majd nagyot ugrik a LED ipar. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10) kuri1


kuri1
újonc

Szia nekem is van ilyen police lámpám tönkre ment hogy tudnám én is meg csinálni vagyis honnan lehet a hozzávalókat megvenni. Tudnál nekem segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#11) szaszlaci válasza kuri1 (#10) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!
Én innét rendeltem. DX, ingyen postázzák, csak marha lassú.
Vagy létezik a ChipCad nevezetű áruház, Pesten, a Klinikáknál van.
Hondlapjukra rá tudsz keresni, de kb semmi nincs fennt a termékeik közül. Valamivel drágábbak, mint a DX-en.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12) kuri1 válasza szaszlaci (#11) üzenetére


kuri1
újonc

itt tényleg nem találni semmit

(#13) kuri1


kuri1
újonc

nemfog ez nekem menni

(#14) kuri1


kuri1
újonc

Megtennéd azt a szívességet hogy leírnád nevét számát vagyis letudjam rendelni Pestről
ami kell

led:::::::::::::::::::::
áramkör::::::::::::::::
aksi::::::::::::

előre is köszönöm

(#15) szaszlaci válasza kuri1 (#14) üzenetére


szaszlaci
addikt

Leírom, persze, de milyen számot? Ezeket DX-ről vettem, összeválogathatok neked linkeket.
De pont olyanokat akarsz, mint ami a cikkben is van?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16) Gergő_ válasza szaszlaci (#15) üzenetére


Gergő_
őstag

én néztem azt az oldalt, 20-30$ dollárért lehet kapni csináld magad szettet egyben, kész zseblámpát is
vaterán is kaphatóak ezek a termékek, persze drágábban

(#17) kuri1 válasza szaszlaci (#15) üzenetére


kuri1
újonc

olyat szeretnék mint a tied a cikben és itt szeretném megrendelni magyar országon

(#18) szaszlaci válasza kuri1 (#17) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát, szerintem érdemes szétnézni. Mindenesetre mondom, nekem mi van benne.

LED: Cree XR-E R2 (max 250 Lumen, 3,7 Watt)
Ám létezik már Cree XP-G R5, ez vagy másfélszer fényesebb, valamivel kisebb fogyasztás mellett! (max 367 Lumen, 3,3 Watt) Én ezt venném.

Elektronika: hát valami step down technológiával üzemelő. Ezt nem nagyon kapsz itthon. 1 A kell mindkét említett LED-nek. De legjobb a backboost, ami növeli és csökkenti is a feszültséget.

Akku: na azt tuti nem kapsz itthon jót. Csak gyengéket lehet Vaterán aranyárban.
Az külföld. Meg ugye töltő is kelleni fog. Ezesetben minél erősebb, annál jobb. Illetve 2-3 Amperes még teljesen megfelelő ezeknek az akkuknak, de ilyet nem nagyon láttam még elfogadható áron.

De miért nem onnét rendelsz? Mindenki fél tőle, nekem még sose tűnt el csomag, amúgy is a határon belül vannak gondok, nem míg ideér..
Mindent onnét rendelek, ha itthon akarod, azt csak személyesen lehet, mert nem tudni, mi kapható. Illetve drágább és semmi a kínálat.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19) kuri1 válasza szaszlaci (#18) üzenetére


kuri1
újonc

Sziasztok Boldog új évet mindenkinek!!!!!!!!!

Komplett lámpát rendelek csak nem tudom a menetet.Ha elmondanád a menetét megköszönném.

[link]

(#20) szaszlaci válasza kuri1 (#19) üzenetére


szaszlaci
addikt

1. Kell egy bankkártya, ami megfelelő. Hogy az-e, úgy látod, hogy majd tudsz vele rendelni. Elvileg dombornyomott MC vagy VISA, de más is jó.
2. Regisztrálsz a PayPal-on. Levon majd 400 Ft-ot a számládról. Az számlád forgalmánál látsz majd egy kódot. Neten megnézed, ha nincs ilyen lehetőséged, majd a havi számlakivonaton. Ezt a kódot meg kell adni a PP oldalán. A 400 Ft-ot le tudod majd vásárolni.
3. Vagy utalsz a PP számlára, vagy megadod a bankártyád sorszámát ott, így egyből levonja onnét az összeget vásárláskor. Ha ugye nem forintban vásárolsz, akkor átváltja autómatikusan, 1-2 Ft felárral kb.
4. DX-en vagy ahol akarsz fizetésnél kattintasz a PP lehetőségre, és egyből tudsz is fizetni. Ingyenes, gyors, egyszerű, biztonságos. Egy határig a PP biztosít, hogyha az eladó nem adná fel a terméket. Ebay pl. Csak a regisztráció elkészítése vesz el némi időt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21) kuri1 válasza szaszlaci (#20) üzenetére


kuri1
újonc

Köszönöm

(#22) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Helló!

Milyen tölthető elemeket és töltőt tudnál javasolni AA és AAA méretben a DX oldaláról?
Vezetéknélküli egérbe és billentyűzetbe és elemlámpába ([link] - ezt még te ajánlottad nekem korábban, csak most jutottam el idáig, hogy berendeljem :) ) szeretném őket pakolni.

Előre is Köszönöm! :R

Megjegyzésképpen...2009-11-30-án leadott rendelés a DX-en 2010-01-19-én (ma) érkezett meg. :O :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#23) szaszlaci válasza tomy_cz (#22) üzenetére


szaszlaci
addikt

Heló!

AA méretben mindenképp eneloop! Ebay-en is megveheted ilyesmi áron.
De még itthon sem sokkal drágább, ha nem MediaM-ban veszed..

AAA-ból passz, amihez nem írnak rosszakat. Én régen Duracell-t használtam mp3-ba, az volt a legerősebb, amivel találkoztam. Vartánál jobb, de az is még jó választás lehet.

Töltőből ezt használom, meg vagyok elégedve vele abszolút!
Vagy IPC, az 8-10 ezer lesz, nem olcsó de jó.
Mást szerintem ne vegyél, tudomásom szerint ez a két töltő, ami tényleg úgy kezeli az akkukat, ahogy azt kell.

Lítiumból ez jónak tűnik, de ez csak az említett lámpába jó !!! Mert akár 4,2 Volt, tönkreteszi, ha másban hasznáod !!!

Szerintem meg ezt a töltőt hozzá, jónak tűnik. Ez szintén csak lítumhoz!

Hát kézhezkapási időt nem kell bemutatni, borzasztó, ez van sajnos..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24) tomy_cz válasza szaszlaci (#23) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat! :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#25) electricnusi


electricnusi
újonc

Szia!
Érdeklődve olvastam a cikket, és lenne néhány kérdésem. Cimborákkal barlangász fejlámpa készítésen dolgozunk és a számtalan egyéni ötlet után eljutottunk a Dealextreme oldalára is.
Neked melyik vezérlő vált be?
Szerint a Cree led eredeti vagy hamisítvány?
Konkrétan: lehet, hogy én bénáztam, de katalógusban nem találtam cree XR-E R2 jelzésű ledet. Jó lenne látni a pontos adatait!
És végül: nem volt gond a csomagküldéssel? Igaz a deal ajánlata, hogy "worldwide free shipping" ?
Kösz a válaszokat!

(#26) szaszlaci válasza electricnusi (#25) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Kezdeném egy apró megjegyzéssel, mástól hallottam, talán neked is beválik. Szóval a barlangász lámpákat úgy érdemes készíteni, hogy legyen benne egy olyan LED, ami mellőz minden tükröt és erős legyen. Közelre világítson minden irányba. Illetve lehet még egy másik LED, ami távolra van fókuszálva.

Nehéz megállapítani, hogy eredeti-e, de hogy senkinek nem volt rájuk panasza (fényerő, szín, ...), az is igaz. Szóval nyugodtan.

Létezik R2-es:
Égésfesz: kb 3,7 Volt
Áram: 1 A
Lumen: kb 230-250
Színezet: sok fajta. A DX-ex hidegebb fényű volt esetemben.

De van már XP-G Q5, DX-en még nincs, de máshonnét is beszerezhető. (1 A, 3,3 Volt, 367 Lumen) Illetve újabb bejelentés szerint a Cree-től 1,5 Amperral is hajtható, itt csökkenni fog már a hatékonység, és növekszik a szükséges feszültség.

Csomag jön jól, csak lassú, 2-4 hét... Valóban ingyen jön, bármennyit is rendelsz (keveset vagy sokat). A fizetéssel kapcsolatban írtam egy hozzászólást nemrég, párat olvass vissza!

Vezérlő pedig attól függ, milyen LED-hez, milyen energiaforrással szeretnél. Ezután nézz valamit és olvasd el a véleményeket róla !! Vagy persze kérdezz itt, hátha tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27) bazsikaxd


bazsikaxd
csendes tag

szia grtat a lámpához.A kérdésem vannaka ezeka az sima tölthető 1,2v-os AA aksik most vettem többet és nem igen akarnék venni másikakat olyan ledeket lehete kapni ami 1,2 v-os aksivalis elfogatható fényt biztósít. köszi most már 1 re elszántabb voagyok h építsek 1 lámpát=)

(#28) bazsikaxd


bazsikaxd
csendes tag

nem tom h ismerede az akoray k-106 típusu lámpát szeretném átalakítani tudnál benne segíteni h mit vegyek bele köszi előreis

(#29) szaszlaci válasza bazsikaxd (#27) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Köszi. Nem, a tudomásomban lévő legalacsonyabb power LED 3,3 Voltról üzemel.
Ami megoldás lehet, hogy egy feszültség növelő (back boost) áramkörrel növeled a feszültséget. Viszont 1,2 Voltot megemelni nem egyszerű feladat, legalábbis elfogadható teljesítményben.
Erősen 100 Lumen alatt maradnál egy olyan áramkörrel, ami például a cikkben szereplő lámpában is helyett kapott. Elvileg 0,9 Volttól működik, de 3 Volt alatt az sem dolgozik elfogadhatóan.

Létezik 14500-es lítium akku, méretben pont mint az AA, csak épp 3-4,2 Volt!

Az a lámpát meg sajnos nem ismerem. De ha alámpás topikba fotózól róla, akor lehet több segítséget kapsz.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30) bazsikaxd válasza szaszlaci (#29) üzenetére


bazsikaxd
csendes tag

(#31) szaszlaci válasza bazsikaxd (#30) üzenetére


szaszlaci
addikt

De az elemlámpás topikba, mert azt olvassák mások is!

Amúgy nagy valoszinűséggel ez úgy 100 mA-es, kb 300 mW-os feszültség növelő elektronikát tartalmaz.
Ilyet DX-en kapsz kb 2.000 Ft-ér, megy bele lítium akku is, és erős lesz.
Önmagában rémlik hogy van elektronika is ott, de régi már, nem hiszem hogy rendelhető még. De nézd meg ha gondolod!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.