Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Na kérem szépen!

Nem, ez nem troll cikk, azért írtam, mert jól tudom, hogy szembe megy azokkal a hiedelmekkel, amiket én is vallottam régen. A letöltött dogokat általában átnézem, de még nem találkoztam netről beszedett vírussal meg semmi olyasmivel, amikkel ijesztgetnek. Az, hogy bányászgépet csinálnak belőle, vagy bejön valami hasonló, azonnal észrevehető, mert ismerem a sebességét. Mivel fix, nem ingadozik, nem lassul folyamatosan. Legalábbis ebben reménykedek.

Otthoni környezetben egy valódi veszélyt sem tudok, ami miatt megérné a "biztonságosnak" aposztrofált utat választani. Biztonsági mentés ettől függetlenül szükséges, így az adatok megvannak. Egyébként meg a zsarolóvírusok elég szépen végigszaladtak, és tudtommal NEM a védelmi csomagok fogták meg ott, ahol nem okozott kárt, hanem a minimálisan körültekintő használat.

Ez az ellopják a bankkártya adatokat megint olyan, hogy még a normálisabb eredetű crack fájlok riasztásai is ritkák és minden bizonnyal alaptalanok. Nem vagyok egy nagy letöltögetős, de azért az évek alatt lejött ez meg az. Még csak nem is feltétlen a "megbízhatóbb" helyekről. Nem volt velük gond. (De pl. az EICAR tesztfájlt már a böngésző letörli, ha egyáltalán eljutok a letöltésig, és nem riasztott előbb, akárhogy be is van csomagolva. Tudom, ez nem garancia, csak mondom.)

Egyszer volt vírusom, közel húsz éve. Na, honnan? A PC újság CD mellékletéről. Serious Sam SE crack fájl, mert akkor ilyet rá szabadott tenni. Na, az a crack volt az egyetlen igazából vírusos dolog eddig.
Meg egyszer egy Babylon toolbar, de az ugye hivatalosan nem is vírus, úgyhogy a figyelmetlenségemből fakadóan szépen fel is ment, pedig esélyes, hogy átnéztem valami akármilyen víruskeresővel.

"Az ultimate verzióban gondolom egy csomó más olyan szolgáltatás is van, amit ki lehetne kapcsolni, a rendszer gyorsítása érdekében."
Gondolod vagy tudod? :)
A butított oprendszer verziókkal az a baj, hogy nem csak a sosem használt, "prémium" szolgáltatások hiányoznak belőle, nekem mindig gondom volt velük. Egyszerűen nem egy ez, nem megy az, nem települ amaz, egy kiherélt baromság az egész.

A memóriafoglalás tényleg nem minden, de azért valamit csak jelent.

A böngészős gyorsítótár ha felszaporodik, akkor lassítani fog, HDD esetén biztosan, mert elég hamar összejön akár 100.000 apró fájl a jelzett mappában. Haldokolni fog az egész, mert le lesz terhelve a háttértár. De ha épp fórumozik valaki, akkor addig egy kattintással kikapcsolja a gyorsítótár törlését, mint azt írtam is a cikkben.

Természetesen nem kötelező elfogadni, de azt fenntartom, hogy ez messze nem a "10 hasznos tipp akármihez" baromság. Ezek mindegyike tényleg "csodát" művel, még ha túlzott szakmai mélység nincs is mögötte. Van viszont sok év tapasztalat, mert tizen éve alacsony teljesítményű gépeken lavírozok. Mert alacsony fogyasztású, csöndes és olcsó. Nem hasra ütésre kapcsolgatok ki dolgokat, azonnal érezhető az eredménye.

De mondom még egyszer, aki be vagy rezelve, hogy zombit csinálnak a gépéből, meg ellopják a jelszavakat, banki adatokat, meg rátöri a TEK az ajtót, és azt hiszi, ettől megvédi a biztonsági csomag, akkor elég egyértelmű, hogy ezek az ötletek nem neki valóak. Ez már az első, Windows 7 javaslatból látható.
Viszont én azt mondom, hogy a minimálisan körültekintő használat nem csak egy üres tanács!

Egyébként meg gyakorlatilag hogy a fenében kerülhetne vírus vagy trójai vagy akármi egy gépre? A Flash kihalt szerencsére, különben is lelőtte a reklámblokkoló. Mégis mi védene meg, a jórészt képzelt veszélytől, ha nem a körültekintő használat?
Mondom ezt úgy, hogy egyébként kb. bárhová felmegyek és kb. bármit letöltök. Annyi, hogy átnézem az ajánlott keresővel. Azt is, meg időnként az egész gépet is, és az tuti, hogy előbb-utóbb megtalálja, hiszen az folyamatosan kapja a frissítéseket. 10+ éve nem volt gond, akkor se, amikor voltak aktív védelmek. Nem emlékszem, hogy valaha lett volna igazi riasztás.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.