Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Urby66


Urby66
aktív tag

Hagy reagáljak hirtelen felindulásból. Óva intek bárkit, hogy a cikk alapján eszeveszett "gyorsításba" kezdjen. A véleményem szerint:

A 7 ismert, megbízható, és gyorsnak tekinthető: Úgy tapasztalom, hogy egy 10-15 éves hardver esetén a 7 lehet gyorsabb, de egy viszonylag modern eszköz jobban fut 10 alatt. az egyik dolog az erős hardver, a másik, hogy a programok meg vannak-e úgy tervezve, hogy kihasználják az új funkciókat, a nagyobb sávszélességet. szóval itt a hardver és a felhasználás módja számít nem hinném, hogy a Win 10 "gonosz".

Frissítések: Hát a legtöbb tényleg biztonsági réseket foltoz. ha tényleg nincs semmi fontos a gépen, sem pedig azon a hálózaton ahol az adott gép lóg akkor lehet, hogy jó ötlet. Ha az "esélytelenek nyugalmával vásárolt kredit" ellenértékét a kedves felhasználó ne adj isten bankkártyával fizeti akkor már erősen ajánlott egy naprakész rendszer.

Töredezettségmentesítés: "SSD-n viszont felesleges és értelmetlenül koptatja" a megállapítás helytelen. Modern operációs rendszerek esetén nem a klasszikus töredezettségmentesítés van hanem egyszerűen szólva TRIM amit ugyanaz a program végez (normál esetben automatikusan ütemezve) mint a HDD töredezettségmentesítést.

Böngésző cache: azon kívül, hogy helyet foglal nem lassít, sőt inkább gyorsabbá teszi a böngészést, mert pl a Logout fejléc kéeit nem kell letölteni minden oldallátogatáskor. A felhasznált helyet az össze böngésző kezeli, és a beállított maximális méretet nem haladja meg. a törlése inkább lassít.

Én úgy gondolom, hogy a szabad memória figyelése a win esetén is olyan hülyeség kezd lenni mint androidon. Ha próbaképpen ugyanazt a számítógépet 16 helyett csak 2 Gb memóriával elindítva változni fog a szabad memória mértéke boot után. A windows kicsit többet eszik ha van miből.És igazából átlagos felhasználóként nekem tök mindegy, hogy 2 vagy 10 Gb szabad memória amellett böngészem az internetet.

Ez tényleg olyan mint a rég az XP-s időkben keringő gyorsítsd a gépet 10 egyszerű beállítással trükkök. És azt is nehezen hiszem el, hogy az a sok semmirekellő mérnök és programozó akik a mai modern operációs rendszereket fejlesztik szándékosan lassítani akarnák a gépemet. Én már több mint húsz éve rendszeresen próbálok ki linux verziókat is a win mellett. A személyes tapasztalatom az, hogy ha csak "bedugom és használom" típusú felhasználó vagyok akkor - bár a linux sokat fejlődött - még mindig a Win a nyerő. Persze ez mellett lehet látni, hogy mindkét platform hatalmasat fejlődött az elmúlt évek alatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.