Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon kemények lesznek ezek a kártyák és a pletykált 16-20 giga ram mellett nem tudom mire lesz elég a 2060 6 gigája a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) Televan74 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet 3060 -t venni majd! :D

A cikkhez: Kit érdekel a 20 éves hagyomány ha olcsóbban tudják gyártani.Több pénz marad a részvényesek zsebében.
Az Nvidia piacvezető helyzetét senni sem veszélyezteti. De neki örömteli az helyzet,mert van egy kis piaci rész uraló Radeon, és egy éppen csak a szárnyait próbálgató Intel.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Picco


Picco
addikt

nem tunik riziko nelkulinek a dontes, csak nehogy ugy jarjanak mint az Intel.
eleg szarban van mar a GPU piac amugy is, nem hianyozna meg ez is. :U

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) Televan74 válasza Picco (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elég nagy a táboruk,és ez nem CPU. GPU -t bonyolultabb tervezni. AMD nagy húzása CPU vonalon a chiplet dizájn volt.Azért meg leehet nézni a játékokat,ahova kevés erős mag kell még mindig az Intel a nyerő!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Duck663 válasza Televan74 (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Nem a magok a "gyengék", a memória késleltetése a magas, azért a kisebb lemaradás, ha ezt orvosolják, nem lesz gyenge pont.

Azért ne vegyél arra mérget, hogy a piacvezető helyet semmi sem veszélyezteti, ebbe lépett az Intel is.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) Ribi válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem tudom mennyire lehet hinni a sok ramnak.
Abu is mondta, hogy mennyire sok memó lesz majd mindenen, erre a 20-as szérián kevesebb lett mint előtte.

(#7) arty válasza Duck663 (#5) üzenetére


arty
veterán

miért, az intel vezető helye veszélyben van? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8) #82819712


#82819712
törölt tag

Több a memória ami drágább, jóval több a 7 nm ára, miből gondoljátok hogy a 3070 olcsóbb lesz mint a 2080 ? akár azonos teljesítmény mellett ?

(#9) M107 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


M107
addikt

:R

1, Milyen áron ? - mennyibe kerül ?
2, Ezek lesznek a csúcs kártyák ?
3, Nem esik át a ló túl oldalára mint anno 4 GB 64 bites kártyák esetén. (16-20 GB GGDR 6 ram esetén).
2060 6 GB Full HD High felbontás talán.

Szerintem ezek a nagy memóriával szerelt kártyák pont nem a játékosoknak lesznek, ha nem video és picture editing miatt.
UI:

De várjuk meg a hivatalos kiadásokat. De nézve hogy az RTX TITAN és a 2080 TI közt pár Fps olyan 10-12 a különbség pedig az egyik 11 GB ram a másik 24 GB ram-mal van ellátva és majdnem dupla annyiba kerül.

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10) satz18


satz18
őstag

Ezek nagyon szép fejlődések lennének, csak a konkurencia hiányában a 3700 sztem nem 500 hanem inkább 6-700 dollár körül fog nyitni sztem. A 3800, 3800 Ti ról meg jobb nem is beszélni. A nagy nyertes az talán a noti piac lehet ha tényleg javul a fogyasztás. A turing eseténe alig volt előrelépés a pascalokhoz képest laptopokban, mert a teljesítménnyel nőtt a fogyasztás. Jó lenne ha lenne egy jó mobil 3700, ami valódi előrelépés a 1070hez képest.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Prof


Prof
addikt

semmit nem ernek a pletykak.
Milyen aron milyen fogyasztas mellett milyen teljesitmenyt tud a lenyeg.

kamu raytracing nelkul termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

(#12) F e Z o válasza M107 (#9) üzenetére


F e Z o
veterán

Én még 4GB felett sem láttam vram használatot, pedig wqhd-ban játszom 1080Ti-vel, amin ugye 11GB vram található...

H2O über alles!

(#13) Duck663 válasza arty (#7) üzenetére


Duck663
őstag

Tudja fene, a porból ítélve, ami a dobozaikon van, lehet van némi izgulni valójuk :)

(#12) F e Z o: Mivel játsszol? Passziánsz? :D

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) M107 válasza F e Z o (#12) üzenetére


M107
addikt

:R

Resident EVIL 2 REMAKE-nál maga program volt akár 8 GB is kért ha mindent maxon járattál, dehogy ez bug volt vagy optimalizálatlanság ki tudja.

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15) Televan74 válasza M107 (#14) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az AMD feature volt! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) #82819712 válasza Televan74 (#15) üzenetére


#82819712
törölt tag

Az a shadow kess amikor az árnyékokat előre letárolod aztán NVsek emiatt shadow OFF-ba mértek mert akkor nem gyorsult tőle :DD

(#17) Picco válasza F e Z o (#12) üzenetére


Picco
addikt

az eleg fure, wqhd high-ultra, nem esports cimekben siman 6GB+ korul atlagol nalam jatektol fuggoen.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18) Cassi válasza Prof (#11) üzenetére


Cassi
senior tag

Annyit tudunk, hogy a 3080 árát kicsit lejjebb veszik, tehát árban talán 3070: 499 USD, 3080: 599 USD. A TDP jóval alacsonyabb lesz, talán 120W ill. 150W. A teljesítménynek nincs fix értéke, de mindenesetre az előbbi a 2080S felett, az utóbbi a 2080 Ti felett lesz valamivel.

Satz18: csak a konkurencia hiányában
Az 5700 XT nagyon is versenyképesre sikerült, vége a lazsálásnak, továbbá az új konzolok indulása miatt is villantani kell.

(#19) szabi80sz


szabi80sz
tag

Kíváncsi lennék, hogy a pcie 5 vagy a 4 lesz támogatva. Remélem, hogy az 5. Bár itt minden vérpistike odaírja a 4-hez is, hogy felesleges, de nem csak játékra és bányászásra használnak videokártyát, hanem általános számításokra is, és itt sok algoritmust azért nem volt értelme gpu-n futtatni, mert ha csak 1 irányba ment át az adat a 16x pcie 3.0 buszon, máris akkor olyan lassú lett az egész, hogy már a 2012-es cpu-kon gyorsabban lefutott az adott algoritmus, pedig a gpu-n a futási idő sokkal kedvezőbb lett volna. A 4.0 kb.mint halottnak a csók. Az 5.0 felett már lehet kezdeni valamit,de már a 7.0 felett kellene tartani. Az Apu-k elvileg jók lettek volna, mert ott nincs késleltetés, de x86-os licensze csak az AMD-nek van és ezekben az apu-kban meg brutál lassú gpu-k vannak, így vakvágány. Videokártyákat sok önvezető autó cég használ. Természetesen cuda-val, mert az opencl egy vicc, az AMD videokártyák általános számításoka meg szintén. Bár tudom, hogy az Abu által bemutatott szintetikus opencl tesztekben esetleg nem ez látszódik, de a valóságban ezeket senki sem veszi komolyan a GPGPUs szakemberek körében.
Ide még a sok memória is jól jönne.
Az meg, hogy sokan egyből elvárnák, hogy a Ray tracing brutál látványos és gyors legyen már az első kártyákon, elég szánalmas. Minden fejlődés evolúciók sorozata. Az újításoknak örülni kellene. Lesz még ez jobb is, ha a sok elégedetlenkedő miatt nem veszik ki.. Akkor meg ne várjon senki sem fejlődést a köv.évszázadban. Mert egyik napról a másikra nem lehet nagyot produkálni. Aki szerint meg ez nem így van, az mutassa meg és fejlesszen valami látványosat!

(#20) Picco válasza szabi80sz (#19) üzenetére


Picco
addikt

Az meg, hogy sokan egyből elvárnák, hogy a Ray tracing brutál látványos és gyors legyen már az első kártyákon, elég szánalmas. Minden fejlődés evolúciók sorozata. Az újításoknak örülni kellene. Lesz még ez jobb is, ha a sok elégedetlenkedő miatt nem veszik ki.. Akkor meg ne várjon senki sem fejlődést a köv.évszázadban. Mert egyik napról a másikra nem lehet nagyot produkálni. Aki szerint meg ez nem így van, az mutassa meg és fejlesszen valami látványosat!

-ha nem ugy adtak volna elo hogy ok talaltak fel a spanyol viaszt, valamint lenne tobb mint 5 jatek(nem tech demo) ami hasznalni is tudja, talan az altalanos velemny sem lenne ilyen negativ.
-DLSS, parasztvakito feature ami rosszabb vegeredmenyt hoz (ha nincs rendesen adaptalva es altalaban nincs) mintha sima upscaling-et hasznalnal, ami vicc.
-Nvidia elegge pofatlan tud lenni marketing teren es mar a termekukkel elegedett vasarlok egy reszenek is unszimpatikus.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21) antikomcsi


antikomcsi
veterán

A játékok hardver igénye egyre brutálisabb. A megjelenő új hardverek is egyre "durvábbak" és ezzel együtt egyre drágábbak is. És mégis azt mondom, hogy a legtöbb játék látványvilága nem tükrözi azt, amiért jelenleg ennyi pénzt kell leszurkolnunk a kasszánál!

(#22) F e Z o válasza antikomcsi (#21) üzenetére


F e Z o
veterán

Azt ne felejtsük már el, hogy a bányászláz miatt nagymértékben emelkedtek a vga-k árai.

H2O über alles!

(#23) <Lacy85> válasza Televan74 (#4) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az új Ryzen-ek már egyszálas teljesítményben is erősebbek, mint az Intel.
Az FPS lemaradás okát a Windows és az Infinity Fabric viszonyában kell keresni.

Pl. Ryzen 2600-nál a 6 mag 2x3-ra van osztva.
A Windows pedig nem nézi az utasítások küldésénél, hogy melyiket kellene használni.
Ha mondjuk csak 2 mag kell, akkor is simán megcsinálja azt, hogy az egyik magot az egyik klaszterből használja, a másikat meg a másikból.
Ilyenkor viszont Infinity Fabric-on keresztül kommunikálnak a magot, ami miatt van egy kis késés.
Ezért kevesebb egy kicsit az AMD procik FPS-e.

(#24) K0vasz


K0vasz
aktív tag

az AMD megint nagyon el lesz picsázva... oké, hogy most kb egy szinten vannak a kártyáik, de ha az nvidia semmi mást nem tenne, csak átrakná a Turingokat 7 nm-re, már akkor is sokkal jobb fogyasztást vagy teljesítményt nyújtanának, mint a jelenlegi navik. de hát ugye minden bizonnyal fejlesztik az architektúrát is, és még az is hozzá fog tenni a nyers erőhöz

a "big navi" meg ki tudja, mikor fog megjelenni - de ha be is jelentik végre a launchot, az tuti, hogy az nvidia már másnap megkezdi a 3000-es sorozat forgalmazását xD

amire viszont nagyon kíváncsi vagyok, az a ray-tracing képessége az új naviknak, bár azért túl nagy csodára nem számítok

(#25) Hellwhatever válasza <Lacy85> (#23) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ezt a viselkedést már fixálták a 1903-as Windows frissítésben.

[ Szerkesztve ]

(#26) Sinesol válasza <Lacy85> (#23) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezt már nagyon rég javitották, szal kár a gőzért. Amúgyis Cinebenchben régen is mérhető volt az egyszálas treljesitmény, tökmindegy mit varázsolt a Windows. Jelenleg kb azonos szinten vannak azonos órajelen egy szálon, a probléma ott jön, hogy a ryzen 4-4.5ghz környékét tudja terhelés alatt, míg az Intel 5 felé tud menni, máris ott a 10%. Plusz ott van még az is, hogy elég sok minden Intelre van optimalizalva, az is hoz pár %-ot sok helyen.

(#27) Ribi válasza Sinesol (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Illetve intelnél a memó késleltetés jobb, ami elvileg segít a játék előnyében. Nem csak optimalizálás van.

(#28) Tigerclaw válasza Televan74 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A fő probléma az, hogy a CPU gyártók a még több magban látják az előrelépést, de a szoftverfejlesztők nem tudnak vagy nem akarnak ehhez idomulni.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Picco válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Picco
addikt

azert mar sokat javult a helyzet szerintem, programok is utolerik a fejlodest ha vilagszinten az 6+ magos procival rendelkezo felhasznalok szama nagyobb lesz.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#30) <Lacy85> válasza Sinesol (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na, erről lemaradtam.

"a probléma ott jön, hogy a ryzen 4-4.5ghz környékét tudja terhelés alatt, míg az Intel 5 felé tud menni, máris ott a 10%. Plusz ott van még az is, hogy elég sok minden Intelre van optimalizalva, az is hoz pár %-ot sok helyen."

Az a sok hely egyedül némelyik játékra igaz. Minden másban kb. tönkre veri az Intelt a Ryzen.
Adobe Premiere is hiába szereti jobban a kék procit, a 9900K-t már csak az erőviszonyok miatt is állva hagyja egy közel azonos árú 3900X.
Feljebb meg hagyjuk is. :D
i9-ből tudsz venni max. 18 magosat (olyan TDP mellett, hogy leég a falról a villanyóra), TR-ből meg jön már a 64 magos...
Szóval aki mást nem csinál, csak játszik, és nagyon számít neki 10FPS, az megveszi az Intelt. Minden másra ott a Ryzen.

(#31) <Lacy85> válasza M107 (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A TITAN nagyon nem játékra lett kitalálva. Szóval ha valaki arra veszi, annak csak gratulálni tudok. Viszont vannak olyan területek, ahol NAGYON jól tud jönni a 24GB VRAM.
Az új Vega Pro sem véletlenül lett 32GB-os.

(#32) Ragnar_ válasza Sinesol (#26) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az azért látszik, hogy az Intelnek se megy ám 5GHz-en a 10nm-es procija egyelőre, mert ha menne már tudnánk róla. És fogyasztásban már nagyon elszállnak a magasabb teljesítménykategóriában. Szerintem a Zen3 +15% IPC-jével nagyjából lőttek az órajel miatti + 10%-nak is, és a HEDT-ben, ahol a korszerűbb technológia magasabb magszám jól skálázódik, már így is elég jelentősen le van maradva az Intel főleg teljesítmény/fogyasztásban vagy ár/teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#33) andy19770128 válasza F e Z o (#12) üzenetére


andy19770128
aktív tag

4k ban ultrán. Bordelands új része 11 gbt megeszik. De a Fallout 76 is 10.5 GB vramot

(#34) Cassi válasza szabi80sz (#19) üzenetére


Cassi
senior tag

Az eddigi hírek szerint PCI Ex 4-es lesz. Ennél többet irreális várni, ez egy gaming kártya elsősorban.

(#35) arn


arn
félisten

az nv pletykak ritkan jottek be... ennyi rammal rohadt draga lesz :( az rtx2070 inkabb volt kozepkategoria, mint csucs a megjeleneskor.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) antikomcsi válasza F e Z o (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán

Jó, nem felejtem. De nem látom, hogy ez hol van összefüggésben azzal, hogy szerintem sokkal jobban emelkedett a játékok erőforrás igénye, mint maga a látvány. Laikusként nem látok akkora grafikai fejlődést mondjuk a 2007-es Crysis óta, mint amekkorát azóta a VGA kártyák ereje ugrott. Az, hogy drágák a kártyák, ilyen, vagy olyan okból az egy sajnálatos dolog, a hozzászólásomban bár megemlítem, de nem erről szólt. Igen, az a játékos vagyok akit sokan csak köpködnek, mert nekem a látvány is fontos, jelentősen hozzátesz az élményhez. Erre olyan grafikákat kapunk, olyan animációval, hogy így az évtized vége felé az már viccnek is rossz. Örülök, ha más így is élvezi, és nem is sajnálom tőle, de engem ez nem vígasztal. Szóval sokkal több olyan játékot várnék, hogy azt lehessen mondani, ez igen, odatették magukat a készítők.

(#37) arn válasza antikomcsi (#36) üzenetére


arn
félisten

altalanos grafikai ugras majd az uj generacioval lesz, het eves konzolok ala mar nehez olyan dolgot tolni, ami versenykepes lenne a pck kepessegeivel. pcre meg kitalaltak kulonbozo teljesitmenytemeto iranyzatokat, mint a felbontas es fps egekbe tolasa, es a raytrace.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) #06658560 válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Plusz ott vannak a CAD-esek, akiknek egy magon kell minél nagyobb teljesítmény. Mondjuk otthoni, kisvállalati környezetben nem biztos, hogy kijön egy Intel proci előnye egy Threadripperrel szemben.

(#39) janos666 válasza antikomcsi (#36) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Főleg, hogy az utóbbi időben néha többet ért a kickstarter-es játékokkal játszani 'a tartalom nyomában', mint az úgymond 'sokAs' triplanemx címekkel, ami vagy full retró hangulat grafikában (konkrét 2000-es évek, pixelháború a 4k-s kijelzőn), vagy átlagos kissé koros grafika borzasztó gépigénnyel.

(#12) F e Z o - Nyiss meg 10-20 fülöt FireFox-ban, kapásból 2-3 Gb, nyiss mellé egy játékot is, és elfogyott 6Gb. Mióta 8Gb-os 1070-ről 6Gb-os 2060-ra váltottam, jobbnak érzem bezárni a böngészőt, mielőtt elindítok egy játékot.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40) <Lacy85> válasza antikomcsi (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mivel az optimalizálás plusz munka, így gondolom úgy vannak vele, hogy itt vannak az erősebb kártyák, azok majd elviszik így is.
Bár az a vicc, hogy messze nem akkora meló, mint amekkorának be akarják állítani.
Itt a saját példám is.
Elkezdtem berendezni egy nagyobb pályarészt Unreal Engine alatt. Egy kisebb erdős rész azt eredményezte, hogy csak a növényzet + a fák voltak meg, és RX580 alatt stabilan tartotta FHD-ban a 15FPS-t. :D
Nagyjából fél délutános meló volt feltolni 100+FPS-re úgy, hogy sokkal több lett a fa, lett egy csomó szikla is, stb.
Pedig én mondhatni kezdő vagyok és nincs mögöttem egy komplett stúdió sem.
Csak épp szarnak az optimalizálásra, mert így minél előbb ki lehet adni és dől a lé.
A kártyák meg majd izomból megoldják.

(#41) egyedülülő


egyedülülő
őstag

A játékipar is ott szaródott el ahol a legtöbb mai cég. Kimentek a részvénypiacra és onnantól már csak a részvényesek zsebe számított, hogy rövidtávon meglegyen a profit. Már rég nem a játékokról szól ez mint még a régi megadrive-snes időkben.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#42) ted_tris válasza Duck663 (#5) üzenetére


ted_tris
tag

Az intel meg mindug piac vezeto maradt attol, hogy tobben leptek be az "egyhazba".
Nezd meg a ket ceg beveteleit.
A portasfulke tobbet er mint az egesz amd.

"learatjuk a pálmát.."

(#43) ted_tris válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


ted_tris
tag

Aha.
Nezd meg a 4700u vs 1xxx7g osszehasonlitast.
2,8%al gyorsabb az amd 7nm-en, dupla annyi maggal, magasabb orajel mellett.

Tele a youtube 9900kf vs ryzen 3800x osszehasonlitokkal.
A battlefiled 1-ben 50+ fpst vert a ryzenre. Pedig jo sok szalat kepes hasznalni a frostbyte.
A cinebench amit mutogatni lehet csak.
Meg az unzip.
V-ray-ben meg megint csak az intel jobb.
Azt talan tobben hasznaljak munkara mint ez elobbit.
Bullshit.
De leszarom.
Hasznalj amd-t.
Csak ne terits.
Nekem volt anno 6 egymas utan.
Azert olcso mert szar...

"learatjuk a pálmát.."

(#44) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Várom, de inkább csak azért, mert a Turing teljesen hidegen hagyott. Mondjuk az áraktól már előre csuklom.

(#45) ProNoob válasza F e Z o (#12) üzenetére


ProNoob
tag

Én 3440x1440 felbontással játszok 120 Hz-en és az új CoD MW kb. 9,5-9,8 GB VRAMOT fogyaszt nekem. 4K 60HZ-en is sokszor felment 8 Gb-ig a régebbi játékokkal, pl.: Ghost Recon Wild lands. Szóval, lehet, hogy lesz létjogosultsága a közel jövőben a nagyom memóriáknak.

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 6800MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#46) <Lacy85> válasza ted_tris (#43) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja értem. Volt régen FX-ed (vagy még régebbi), tehát szar az AMD. :D
Akkó vedd a lassan 5 (mit 5? Inkább 8-10) éve fingreszelt Intelt.
Az új Ryzen-ek meg TR-ek ellen nem is küldenek semmit, mert sajnos 18 magnál kifulladt az i9 is.
Ha többet raknának bele, akkor lenne kb. 2Ghz az alap órajel, mert felette már az 1000W-os táp is izzadna.

Az FPS különbség (ami messze nincs 50) meg hol jön ki? High End VGA mellett. Gondolom sokakat érint, hogy kevés az FPS 2080Ti kártyával. Veszi kb. a piac 1%-a.

[ Szerkesztve ]

(#47) arn válasza ted_tris (#43) üzenetére


arn
félisten

nezd meg a sokmagos inteleket ugyanilyen szempontbol... az intel sem fog masfele menni, csak tobb mag lesz benne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) b2fodist válasza ted_tris (#42) üzenetére


b2fodist
tag

Ja, piacvezető maradt, csak volt amikor ehhez már meg kellett kenni az OEMeket, mert saját erőből necces lett volna meg :DD

(#49) milkabrams


milkabrams
őstag

Ha jó emlékszem a 960-as 60-70k körül nyitott, az 1060-as ~90k, a 3060-as biztosan nem jön ki 120 ezer ft alatt.
A tévedés jogát fenntartom.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#50) Tanisz


Tanisz
senior tag

Pletykák mindig vannak, kíváncsi leszek mit fog tudni a valóságban.

Ez az Ampere lesz az első HBM-es Nvidia kártya vagy még ezt nem lépi meg az Nvidiar?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.