Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

kellemesen csalodtam most: azt hittem a prociknal jellemzo par dollaros csokkentesrol van szo, de tobb szazzal lettek olcsobbak a nagyobb peldanyok. szuper! :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) Male


Male
nagyúr

Egész szép árcsökkenés... remélhetőleg ez a bolti árakon is meglátszik majd :)

"hamarosan olcsóbb árcédulát kapnak" Az árcédulán spórolnak, vagy mi? ;]

(#3) radi8tor válasza mghltm (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rájöttek, hogy ennyiért eladhatatlan. :N

⭐ Stella

(#4) Mr President


Mr President
senior tag

Öröm ezeket a számokat látni. Ilyen kérem ahol verseny van és rákényszerülnek a gyártók az árcsökkentésre. Lassan én is beruházok egy 120-as ssd-re. Már nagyon barátiak az árak. De még várok, csak megy még lejjebb is :DDD :DDD

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#5) Angel1981 válasza mghltm (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát igen, mert itt van verseny - ellentétben a procikkal...

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

az előbb említett SSD-k hamarosan olcsóbb árcédulát kapnak
Van képük még az árcédulán is spórolni. :DDD

<-ƘƘ->

(#7) tdk.112


tdk.112
aktív tag

180 GB - 154 dollár

0.86 USD/GB, elég jó! :K

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#8) raper


raper
senior tag

Ez magával ránthatná a többit is. :)

(#9) ViZion válasza Kendek (#6) üzenetére


ViZion
félisten

OMG... :O :R ez fájt!

Nah, most kellene a többi cégnek egy még durvább árcsökkenéssel válaszolni! :D
Köszönjük!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) Male válasza Kendek (#6) üzenetére


Male
nagyúr

#2 ;)
...ha már az SSd drága, legalább az árcédula legyen olcsó :DDD

(#11) Angel1981 válasza Kendek (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

:))

(#12) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez egy elég komoly árcsökkentés! Tartsák csak meg továbbra is ezt a jó szokásukat!

(#13) mghltm válasza Male (#2) üzenetére


mghltm
addikt

120-as ara mar 35%-kal esett ( 330-as szeria ) ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nekem ez még valahogy még mindig sok. Majd ha két operációs rendszer elfér a programokkal együtt 20000 forinton akkor beszállok én is, mint Vágási Feri az internetbe.

franc0: 25>20. Nálam két oprendszer partíciója nagyobb mint 60gb. Marad a kifogás.

[ Szerkesztve ]

(#15) franc0 válasza FlekkeN (#14) üzenetére


franc0
őstag

A belakott Win-em 22 giga. Egy 120 gigás OCZ Agility 3 25 ezer forint.
Más kifogás kéne...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#16) aram01


aram01
nagyúr

ez is fura hír:intel és árcsökkenés? nem tudom hova tenni a dolgot

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Gude válasza franc0 (#15) üzenetére


Gude
senior tag

:D

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#18) ViZion válasza FlekkeN (#14) üzenetére


ViZion
félisten

...rossz az OS, nálam Fedora 17 programokkal alig 8 GB ;]
W7 64 bit 45 GB-ot kapott, bőven elfér rajta (játékok és adatok HDD-n vannak)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) FlekkeN válasza ViZion (#18) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Akkor te veszel egy 60-as SSD-t az 53GB-odhoz és majd csodálkozol ha valamit törölni kell mert nem fér fel amit fel akarsz rakni.

Nálam:
35GB Win
15Gb /
10GB /var
20GB /home
100MB /boot

(#20) socialkiller


socialkiller
tag

Lehet, hogy a végén még egyre be is ruházok :C

Üdv, Patrik

(#21) HaZsolt válasza socialkiller (#20) üzenetére


HaZsolt
őstag

Megteheted a 120Gb-os verziók már emberi áron vannak.

(#22) Dark Archon válasza franc0 (#15) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te akkor nagyon minimalista vagy, nekem csak a Windows könyvtár 26GB, a 60GB-s SSD-men meg csak 9GB szabad hely van, pedig úgy éljek, mindent máshova telepítek... ja, és akkor még nincs hiberfil.sys, ami szintén lekapna 8 gigát.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) tdk.112 válasza Dark Archon (#22) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Valamit rosszul csinálsz, nálam a Windows mappa 18,9 GB.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#24) freemanone


freemanone
őstag

nofene, micsoda számok! ilyen áresés már rég történt! :D
kifejezetten jó hír, így mostmár elgondolkodtató a 2. SSD a HDD helyére! Ha esik még vagy 50-100$-t a 480-as modell rendelem is meg azonnal!

(#25) Dark Archon válasza tdk.112 (#23) üzenetére


Dark Archon
addikt

64 bites Vista... de inkább jól csinálom, mert kihasználom a PC-t, ugyanis nem csak egy böngésző van fent, azt' jó napot.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#26) SylverR válasza tdk.112 (#23) üzenetére


SylverR
senior tag

Nekem a 32 bites XP-m több mint 30 giga jelenleg, és a rendszer partíció 70 gigája pár év használat alatt el is fogy...:)
Úgyhogy win7 alá a 64 gigás SSD-k semmit nem érnek...

Nem!

(#27) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik SSD-hez adnak bracket-et (keret) vagy azt gépe válogatja (laptophoz) nem egységes? Esetleg használjak szigetelő szalagot h. ne lötyögjön? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) freemanone válasza pusszycat (#27) üzenetére


freemanone
őstag

Laptopban van gyári keret ami a vinyót tartja. Alap állapotban oda nem kell másik.
Beépítő keret asztali géphez kell, ahol az 5,25-os helyre tudod vele rögzíteni az ssd-t.

(#29) Sn00k


Sn00k
veterán

Úgy érzem lassan indeje lesz, megint gépre áldozni :Y

3njoy the Lif3

(#30) pusszycat válasza freemanone (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A helyzet az, hogy ez 2 lakosztályos laptop az egyikben figyel a HDD a másik üres se keret semmi, na ide kéne az SSD. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) socialkiller válasza HaZsolt (#21) üzenetére


socialkiller
tag

Hát igen, mondjuk én csak a win7-et raknám rá a többi cucc maradna a 750gb-s HDD-n, mert nekem a laptopomba 2-őt lehet rakni. :DD

Üdv, Patrik

(#32) socialkiller válasza SylverR (#26) üzenetére


socialkiller
tag

Nekem a win 7 ultimate 64bit plusz még a driverek elfoglalnak 55gb-t. :((

Üdv, Patrik

(#33) socialkiller válasza socialkiller (#32) üzenetére


socialkiller
tag

Ez is megéri[itt.]

Bocs a triplázásért, de nem engedte szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Patrik

(#34) freemanone válasza pusszycat (#30) üzenetére


freemanone
őstag

Nekem is ilyenem van, de gyárilag 2 vinyó volt benne, ugye 2 kerettel. Az egyiket cseréltem SSD-re. Viszont nem tudok róla, hogy ilyen kerettel együtt árulna valaki is SSD-t. Sajna ez noti függő, hogy oda pont milyen keret passzol, ugye a normálisabbja csarvarral rögzíthető is a gépházhoz és a csavar helye is változik.

(#32) socialkiller: ugyan off, de minek neked az ultimate? Használod bármelyik olyan funkcióját ami csak az ultimate-ben van? vagy azért mert az a "legnagyobb névvel" ellátott verzió...? :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Male válasza SylverR (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Mármint neked nem érnek semmit... ezt így általánosságban nem kéne kijelenteni, mert teljesen felhasználó függő. Én elvagyok a 64-es SSD-n Win7-tel, de a notiban pl 30-as SSD van csak, és ott pl még az is elég nekem. ...más meg 150GB-os rendszer partícióval is állandó helyhiánnyal küzd... ez van.

(#36) pusszycat válasza freemanone (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom Acered van, na ez is az lenne v3-771g lehet tudsz bele keretet vagy h. honnan. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) freemanone válasza pusszycat (#36) üzenetére


freemanone
őstag

Többek között van egy acer-em is, igen! (adatlap) :D
Én a helyedben az egyik helyi bontó/kis pc bolt-osnál érdeklődnék belepróbálással. 1-2k körül mennek az ilyen keretek, legrosszabb esetben nem tudod rögzíteni csavarral, de még úgy is jobb mint a szigszalag!
vagy esetleg ez még jó is lehet: [link]

gyárilag 1 vinyóval vetted és az acer spórolta ki a keretet amúgy? csak érdeklődés... azért az ilyen hozzáállás nem a legjobb részükről, ha így történt.

[ Szerkesztve ]

(#38) pusszycat válasza freemanone (#37) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen 1 kereten sporolnak. Kösz. :R

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) SirRasor válasza socialkiller (#32) üzenetére


SirRasor
őstag

+SylverR
Ne szemeteljétek össze a rendszert. Lassan 2 éves lesz a win7 a gépemen és 12.5 gigát foglal el. Users+ProgramData összesen nincs 1 GB. Frissítéseket is mind feltelepítem.

64 gigás Crucial M4-em van és bőven elférek. Jelenleg Skyrim, Tomb Raider Legend meg pár kisebb játék és az ÖSSZES program ide van telepítve. Ja és van még 35 giga szabad hely :D

Tehát akkor még egyszer: SSD NEM TÁROLÁSRA van, hanem aktív használatra. Tárolásra ott a HDD.

Na meg nem trollkodásból, de milyen driverekre gondolsz? Feltelepítettekre? Az csak pár100 mega. Driver telepítőcsomagokra? Az megint csak tárolás.

Make Love not war!

(#40) slayer006


slayer006
addikt

win7 ultimate 32bit 14GB
1,5 éves tele mindenféle szeméttel

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#41) SylverR válasza SirRasor (#39) üzenetére


SylverR
senior tag

Jön a tipikus szövegelés, hogy ne használjam a gépet...Röhej...:)
Nem szemetelem tele. És nem, nem tárolásra használnám az SSD-t sem. Ez a 30 giga ami az xp-m most jelenleg, ez sem tárolás. Szimplán a feltelepített szoftverek, és egyebek. Oké. Van benne kb 3 gigányi letöltött adat msn és firefox. De ennyi. 16 giga biztosan színtisztán maga a win, és a szoftverek. És ez 32 bit, és XP. Biztos vagyok benne, hogy nem lehetne normális elférni egy 64 gigás SSD-n. Csak szenvedve. Márpedig ha az SSD-t nem használhatod arra, hogy a programok onnan fussanak, és ott legyen a cache-ük - mivel, hogy az SSD-nek a gyorsítás lenne a lényege -, akkor semmi értelme az egésznek.

Úgyhogy véleményem szerint onnantól lesz értelme, ha a legkisebb 128 gigás lesz. Illetve javítanám önmagam. Van értelme a 64 gigásnak. Ha XP-t használsz. ;) Vagy Linux.

Nem!

(#42) Male válasza SylverR (#41) üzenetére


Male
nagyúr

"Biztos vagyok benne, hogy nem lehetne normális elférni egy 64 gigás SSD-n."

Biztos vagyok benne, hogy TE nem tudnál normálisan elférni rajta... sokan mások pedig köszönik, el tudnak kényelmesen férni rajta.

(#43) Puma K


Puma K
veterán

Még lejjebb az árakkal... SŐT! Adják ingyen! :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) ViZion válasza FlekkeN (#19) üzenetére


ViZion
félisten

bocs, nem azt írtam, h ekkora helyet _foglalnak_ hanem ekkora helyük van. 64-ből ~25 GB szabad. Var és temp a ramban, hova máshova :K
Korábban w7 és 2 linux volt rajta, de keveseltem a szabad helyet, ezért csak Fedora maradt.
/home is HDD, bár van amit SSD-n tartok, hogy pl. netezéskor ne "rángassa" a hdd-t.

Amúgy meg kinek mi. Nekem 64 GB elég, de lehet veszek jóáras an nagyobbat, akár használtan is, amire a gyakori fájlokat (pl. munkák egy része) rakom, így a HDD csak film, fotó és backup lesz, ideje nagy részében pihenhet - és a gép is csendben lesz.

120 GB-os újak vannak aprón is, ~17k-tól. Nem a leggyorsabb, de nem hiszem, hogy számítana, ha HDD-ről vált valaki. A hatalmas W7 rendszerekhez meg annyit, hogy pl. TFC leszed elég sokat (cache és egyéb temp), hyberfil kikapcs, swap kikapcs, rendszervisszaállítás levesz 1-2 GB-re vagy kikapcs és átlag (újabb) gépen 8-15 GB + hely van.

SylverR: XP (és W7) is tárolja a letöltött frissítéseket telepítés után, ez is törölhető. Látod itt is többen vannak 2 rendszerrel 64 GB-on, nem is kell szorongani... Doc&settings is átrakható HDD-re, meg symlinkelni is lehet halom dolgot (mappa csatolása mappába), amire nincs mindennap szükség (pl. office cache mappa, ami jó 450 MB...). Persze ha kevésnek érzed akkor vegyél nagyobbat, már most fele $ és dupla méretű, mint amikor én vettem...

Puma K :R Puma K for President!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) banhammer


banhammer
veterán

Az Intel rendesen megvágta az árakat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#46) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

de jó most akartam egy 180-assat venni, mondjuk nem tűnt fel, hogy drága lett volna.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#47) tdk.112 válasza SylverR (#26) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nekem 64 bites Win7-en annyi, amennyit írtam. Felfogni nem tudom nálad hogyan lett 30 GB a Windows mappa.

Amúgy 64 gigás SSD-n van a rendszerem...

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#48) radi8tor válasza banhammer (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iPon szerencsére még jobban vágta meg, amikor a 160GB-os Intel 320-ast vettem náluk 45+ÁFÁért. :C

⭐ Stella

(#49) Male válasza tdk.112 (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy pakolsz fel programokat, majd törlöd, eléggé hízik a winsxs könyvtár.... talán ezzel sikerült kiviteleznie.

(#50) franc0


franc0
őstag

Azért ne nyúljunk már magunkhoz srácok, a konkurencia még mindig olcsóbb...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.