Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

„Megmondtam előre,
Fel ne menj a tetőre...” :P
Rossz vicc, ahogy utolérték meghajtók tekintetében az AMD-t. Nálam fent a legutóbbi (herélt) hotfix, amíg nem látok problémát, marad is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) mrt85


mrt85
csendes tag

Úgy vettem észre hogy régebbi hardverhez (esetemben GTX1060) nem érdemes feltenni az újabb drivereket mert sok fagyást vagy asztalra visszadobást tapasztaltam (pl. Wolfenstein Younbblood, Doom Eternal, Stalker COP) Visszatéve a 442.37-est megszűnt a probléma. Ez már támogatja az alacsony késleltetést de még stabilnak bizonyult.

(#3) Dragon3000 válasza mrt85 (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Múlt héten még 1060am volt, mindig a legfrissebb driverrel és semmi gondom nem volt, az említettek közül a doommal is játszottam, egyszer sem fagyott ki, az új codnál se volt gondom, pedig az sok mindenre érzékeny.

(#4) #16939776 válasza mrt85 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha van OC, vagy meg vannak piszkálva a memóriaidőzítések akkor érdemes azt is számításba venni, hogy a dolog háttérben hardver instabilitás is állhat, amibe az újabb driver gyakrabban bele akad, a régebbi meg nem, vagy nagyon ritkán.

Nekem pl.: a múlthónapban azért dobált ki sorozatban a stalker LA az asztalra, mert le voltak koszolódva a memóriamodulok érintkezői, kivettem, megtakarítottam alkohollal, visszatettem. Azóta egy recenést nem láttam a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#5) mrt85


mrt85
csendes tag

OC az van. A Ganiward féle Expertool-al GPU: +155 Mhz, MEM: +935 MHz +110% TDP. A GP104-es 1060-am van ami GPU-ba nem éppen jól húzható. A memória Micron féle amit szerintem elég jól lehet húzni és 4k-hoz kell is az a plusz. +960 körul már kezd instabil lenni de így még stabilnak bizonyult. CPU: Ryzen5 3600 OC nélkül. RAM: Hyperx Fury DDR4 3200 1,35V 16,18,18 36 húzva 3600 18,21,21 42 1,35V. AIDA64 Stability test alatt csak 10 percig ment de semmi hibát nem produkált. Memtest86 5x lefutott hibátlanul. Már csak a TDP keret növelés lehet a ludas az újabb drivernél ami talán jobban kihasználja és azért válik instabillá. Egyelőre a 442.37-el jól működik.

(#6) Predatorr válasza mrt85 (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Ez az avultatás nagyon amd-s húzás lenne már, de nálam GTX970M-en nem jött elő hiba semmivel. Lehet, nem default a hardvered? Én anno ASUS VGA-kkal szoktam így járni. Más alkatrész, több fázis, máris bukdácsolt, asus driverrel soha, csak az több hónapos lemaradásban volt. Másik megoldás a.windows certified driver win update-ről,.de az még régebbi.
Csak hiszed, hogy stabil a géped.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) mrt85


mrt85
csendes tag

Tisztába vagyok vele hogy nem lehet atomstabil egy tuningolt konfig. Több órás terhelés után derül csak ki hogy valami túl van tolva. Próbáltam visszavenni a húzott RAM-ot alapra de akkor is fagyogatott meg kidobált főleg a Wolfenstein. Itt már csak a VGA tuning lehet a bibi ami a 442-37-el pár óra játék után se bukik ki. Ha alapórajelen is ezt fogja csinálni akkor talán a ritka GP104-es (GP106 helyett) selejt 1080 vagy 1070 ből csinált 1060-akat nem szereti az újabb driver amit a kínai piacra is előszeretettel kínáltak, vagy kezd valami behalni. Egy szétszedést meg kitakarítást még megér. Nekem csak az a gyanús hogy a legutóbbi 445.98-al durván instabil lett. A Far Cry 5-el és a New Dawn-al tesztelve az újabbik driverrel se volt gond. Feltételezem még hogy a Vulkan-t érini leginkább a probléma mert a Wolfenstein és a Doom is Vulkan-ra épül nem úgy mint a Far Cry széria ami DX11.

[ Szerkesztve ]

(#8) Predatorr válasza mrt85 (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

De, lehet, és most nem arra gondolok, mennyire „stabil” egy atom. Csak ki kell tesztelni, de az nem 10p. Ettől függetlenül sanszosabb az új driver inkompatibilitása a kártyáddal (OC-kal). Ezért érdemesebb stabil, nagy gyáttóktól venni, és utána nézni, mely szériát szerelték más alkatrészekkel, pl. asszem 1070-nél volt gáz a micron v samsung ram. Gainwarddal sok gondot láttam, sok gyártó a fesz szabályozókon, vagy akár a forrasztásokon is spórol, vagy a gpu-k legaljából válogat. A butított (selejt) 1080-ak eleve ilyenek.
Nálam 15 éve GB OC Windforce, illetve Sapphire kártyák váltak be minőségre és teljesítményre, most egy MSI ref. 2080 teszi a dolgát (legolcsóbb és 2 helyre befér) 10/15% stabil OC-kal.
És a legfontosabb: ha minden játékod működik, ne frissíts meghajtót! 1060-ra már rég nem optimalizálnak (és gyakorlatban az a pár% 0FPS). A helyedben én letakarítanám, és win update-ről tenném fel a régit (ha a doomnak jó, de úgyis ritka szar lett,.ahogy a youngblood is), vagy maradnék a stabilnál.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.