Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Eszméletlen jó lett! Nagyszerű munka. Igényes, szép, látványos! Akár sorozatban is gyárthatnád, biztos lenne rá igény ;)

"modding-őrült, de és is szeretem"

(#3) asci


asci
tag

Gratulálok, nagyon jól néznek ki. Érdekelnének az anyagi vonzatai is.
Fura a flopy meghajtó, használod valamire?

(#4) Typhoon47


Typhoon47
őstag

az igen, végre valami igényes barkács is logouton :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#5) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Tényleg nagyon jól néz ki! :C

És sokkal barátságosabb is, mint egy acélszörny :)

Bár most eszembe jutott, hogy egy passzív hűtésű 4850-től, ami 100°C felett is üzemel, nem lenne-e baja? ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szép, igényes munka.

a v2.0 részleteit várjuk! :C :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

...és mi lesz akkor, ha tüzet fog a tápod vagy valamelyik alkatrész? :U

[ Szerkesztve ]

(#8) nixx-21 válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


nixx-21
senior tag

ne parázz oxigént nem kap mert szellőzés alig van a házban :DDD amugy
azigen :Y eszméletlen ház :C

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#9) Dany007 válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk lehet le van kezelve valami tűzvédő anyaggal. Meg amúgy is ezek a bútorlapok nem kapnak olyan könnyen lángra.
Attól még mert valami fából van, nem azt jelenti, hogy úgy ég mint a szalvéta...

(#10) old gray


old gray
addikt

Gratulálok, remek kuckót alkottál! :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#11) Siera válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


Siera
senior tag

nem az a lényeg :P
amúgy :R

(#12) rudi válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez aggályos kérdés, ki kell rá találni valamit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Grat, nagyon szép lett! :K

when the sun shines, we'll shine together

(#14) Jofi81


Jofi81
őstag

Szép, igényes munka, nagyon tetszik! :C

(#15) alonso64


alonso64
csendes tag

Nagyon jó lett!!Csak ne Codegen tápot tegyél bele mert akkor "kirobbanó lesz a játékélmény" :K

(#16) D.Orion


D.Orion
veterán

:C Nagyon szép házikó lett! A második házról is jöhet az írás! :R

Johnny Cage & rudi: Valahol igazatok van, kimentem és meggyújtottam a konyhaszekrényt gyufával. Ez is olyan lapból van, mint amiből a ház készült.Elég hamar lángra kapott. :( :DD

[ Szerkesztve ]

(#17) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Gyonyoru haz.... :R

(#18) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Ez aztán a tetszetős modding! Szép munka, elismerésem! :C

(#19) Kantorpe válasza Typhoon47 (#4) üzenetére


Kantorpe
tag

Szerintem ez nem barkacs, hanem szakmunka.

Nem mindegy!

Konyhabutort csinaltok ?

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#20) Armahun


Armahun
addikt

Szép lett, jól kitaláltátok!

Belső képeket is tegyél fel légyszíves róluk.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

A gépházas topikban már láttam.
Minden elismerésem, gyönyörű munka. :R

(#22) priti


priti
addikt

Ez csak nyuggereknek netezni. Biztos sok idősebb ember van, aki el tudná képzelni az otthonába, kérdés hogy el tudod e hozzájuk juttatni az infót hogy ez létezik. Ők nem PH tagok.

Játékhoz az egészet egy nagy hátulró kihúzható fiók elvén kéne elkészíteni ezzel oldva meg a szerelhetőséget, mert az oldallapok le-fel szerelése körülményes egyrészt, másrészt a fa nem tartós ha babrálod.. Ez nem új, a stacker-em is ilyen, gyakorlatilag annyival kéne továbbgondolni, hogy tápostúl, dvd-stűl mindenestűl lehessen hátrafelé kihúzni. A hagyományos szélességtől pedig el kell térni, szelésebb kell hogy legyen, hogy beférjen egy műanyag légcsatorna a VGA-hoz és a CPU-hoz is, amiből hátrafelé szívná el egy-egy venti a levegőt, különben annyi helyen kéne kivágni a fát és szellőzőrácsot tenni rá a megfelelő szellőzéshez, hogy nem lenne valami stabil és esztétikus a faszerkezet. Az ilyen légcsatornás megoldások viszont minden esetben csökkentik a kompatibilitást, kijön egy új alaplap, új VGA és máris vége, szóval ez tényleg a nyuggerek netezős gépéhez jó, amit 10 évente cserélnek, amikor már az oprendszer avul el annyira, hogy még netezni se lehet vele.

Hardverlesen

(#23) Savaria_01


Savaria_01
tag

Széplett :D Minden elismerésem :C

(#24) uccai


uccai
csendes tag

Király lett!
Szép! :D

Poci: AMD Athlon X2 Dual Core 7750 2.7Ghz || Lap: ASUS M2N68-AM PLUS || Merevlemez: Hitachi 320GB 16MB cache SATA2 || RAM: takeMS 2GB DDR2 800Mhz || Optikai: SAMSUNG-SH DVD IRÓ

(#25) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Igazán szép és igényes munka gratulálok! Lehet, hogy csak én nem vettem észre az árát, de esetleg a piszkos anyagiakról szabad érdeklődni?

(#26) fagy53


fagy53
nagyúr

Gyönyörű iparosmunka, minden elismerésem! :C
Azon túl, hogy a fabútort kedvelők otthonában már a számítógép sem kakukktojás ezekután, milyen haszna van még? Eléggé zártnak tűnik, így nem a gamerek gépháza, viszont cserébe zajszegényebb gondolom, mint a lemezház. Belepakolva minden cuccot tekintélyes súlya lehet, lemértétek már, vagy elkerülte a figyelmem?

(#27) mv


mv
aktív tag

Igazi mestermunka. Elismerésem!

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#28) sfeco79


sfeco79
csendes tag

Szép szép de nem burkoltad le nagyon? Hogy szellőzik?

Üdv, Fecó Tel: 06303088009

(#29) PI3525


PI3525
tag

Gyönyörű lett... :K Le a kalappal. :C :R

ACER ASPIRE 5542G , XBOX 360 ELITE .....

(#30) Tituka


Tituka
senior tag

jól sikerult! :R

Grat! :C

Skizofrén vagyok, és én is...

(#31) eziskamu


eziskamu
addikt

Jöttem belekötni, igaz vannak full plexi házak is de azoknak is ugyanaz a rákfenélye, mint ennek.
Az árnyékolás hiánya.
Illene valami vezető fóliával kibélelni és az földre kötni (elég az ha hozzáér a tápegységhez az egyik oldal fóliája a többi fólia meg hozzáér egymáshoz és vagy az adott oldal fóliájához).
Két okból lehet fontos
1. külső eszközöket zavarhat/zavar a gép, és a ház csökkenti a zavarás erejét/hatókörét.
2. a gépet zavarják külső eszközök.
Én már láttam olyat, hogy a levett oldallapú gép mellett sms-t/hívást kapott a telefon és lekapcsolt a gép, és csak áramtalanítás segített.
Persze lehet azért valamit szűr a fa is a vastagsága és nedvességtartalma révén, de érdemes lenne gondolni az árnyékolásra, fóliával vagy fémlapokkal, mint ahogy egy másik Logoutos meg is tette egy szintén fás projektnél, bár ott a kinézetre kevesebbet kellett figyelni, mert asztalba lett beépítve

Amúgy kinézetre frankó :R :U

[ Szerkesztve ]

(#32) Timyyy


Timyyy
őstag

:Y Meglepődtem a végeredményen. Volt már ha jól emlékszem 2 ilyesmi cikk is itt ph-n, de azok a gépházak meg sem közelítik a tiédet, főleg a 2. verziót! Grat!!! :C :K

(#33) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Jó nagy munka lehetett, de meglett az eredmébye, grat!

[ Szerkesztve ]

(#34) D.Orion válasza eziskamu (#31) üzenetére


D.Orion
veterán

"Én már láttam olyat, hogy a levett oldallapú gép mellett sms-t/hívást kapott a telefon és lekapcsolt a gép, és csak áramtalanítás segített."

Ott a gép valamely hardver elemével lehetett probléma, mert én beleraktam 3 mobilt is a gépbe és mégse volt semmi, amikor egyszerre csörögtek, akkor se. Árnyékolásra elég a lyukacsos lemez(mint pl. amit szerelőfalakhoz használnak) is vagy sűrű drótháló(mint a szúnyogháló). Nem kell ezt túl misztifikálni, ha jó a hardver, akkor nem lesz semmi baja.

(#35) Solten


Solten
addikt

"rohadjolnezki" :K Grat.

Saor Alba

(#36) DeFranco válasza eziskamu (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, ez azért nem ártana. Az alapelv, ami miatt kell/hasznos: Faraday kalitka

[ Szerkesztve ]

(#37) citrom904


citrom904
tag

Nagyon nagy Up :R Szép lett ,de én azt nem értem ,hogy ha lecsupaszítassz egy sima házat akkor azt is be lehet burkolni fával vagy nem?

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#38) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez aztán igényes munka :R Előtte szerintem nem ártott volna átkenni valamilyen anyaggal, ami gátolja az égést, meg beletenni egy dróthálót, de szerintem kezdetnek nagyon jó. Remélem a v3-ból már nem felejtitek ki a felsorolt dolgokat, esetleg előre hátra 1-1 ventit, és minden oké lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Prof01


Prof01
veterán

Nagyon szép, igényes! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#40) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ez igen :R

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#41) z00li


z00li
senior tag

Gratula! Nekem is nagyon tetszik! Várom a második verzióról készült cikket is!

:R :R :R

(#42) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

kövezzetek meg, de nekem nem tetszik, csúnya..
nem is értem miért erőltetik az emberek a "gépházat fából" témát, nem áll jóle gy gépnek a fa külső :U

[ Szerkesztve ]

(#43) #19617792 válasza eziskamu (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Én már láttam olyat, hogy a levett oldallapú gép mellett sms-t/hívást kapott a telefon és lekapcsolt a gép, és csak áramtalanítás segített."

Ilyen esetben úgy tudom, hogy a bekapcsoló- és resetgombok vezetékeit át kell húzni egy ferritgyűrűn. CM 33x házaknál láttam ilyesmit.

Szerző: Alufóliával, vagy sűrű fémhálóval könnyen megoldható az árnyékolás.

^Clown: Nekem a ventikhez lenne egy ötletem: Egy egyszerűen kihúzható/kiemelhető rekesz, amiben van hely a ventinek és a porszűrőnek, illesztésnél vékony gumicsík, hogy véletlenül se menjen át a rezonancia, emellett az gumicsík szorosan tartaná, meg szigetelné.

[ Szerkesztve ]

(#44) L4R$()n


L4R$()n
tag

Jó cikk, várjuk a második részt :R :C

(#45) eziskamu válasza #19617792 (#43) üzenetére


eziskamu
addikt

Van olyanom és át is volt húzva.

(#46) eziskamu válasza D.Orion (#34) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát pedig igyekeztem jó cuccokat venni, de még ha ki is derítem mi a ludas konkrétan, akkor te mint boltos visszavennéd ezzel az okkal, vagy körberöhögnél? Mindenféle proginak és stabilitástesztnek ellenáll, de a közeli mobiltelónak és adóvevőnek nem (azt direkt próbáltam, gépházba érő antennával, 1,5 watt adás 446MHz-n ;] )

(#47) glutamin


glutamin
őstag

Szép munka. Az árnyékolást én is hiányolom, de amint már előttem írták olcsón és egyszerűen megoldható. Nagy respect!

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#48) #19617792 válasza eziskamu (#45) üzenetére


#19617792
törölt tag

És működött a dolog?

(#49) Hedgehanter válasza DEV_NULL (#42) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Elo szovet a "gepen". Terminator korai verzio..... :D

(#50) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én kicsit szögletesebbet és micro atx formában akarok. Meg valahogy a földelést is meg kellene oldani. De szerintem ha jól szerelhető lenne, simán lenne rá kereslet, igaz nem tudom, megérné-e... Vagy horribilis összegért kéne adni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.