Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pigster


pigster
senior tag

Ebben is lesz reklám, mint a Samsung ún. okostévében? A pár nappal ezelőtti frissítéssel megjelentek nálam a reklámok. Az ember kifizet többszázezer forintot, ezeknek meg van pofájuk a képembe nyomni a reklámot. Egy nyamvadt naptáralkalmazást nem bírnak beletenni vagy egy dedikált "óra" gombot a távirányítóra, de külön gomb van a Netflixnek, a Prime Videonak és a Rakutennek. Ezek funkcióját persze nem lehet átállítani.
Kb. ilyen elvárásai lehetnek az embernek a Samsung egyéb termékeivel is.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2) DjFlanker válasza pigster (#1) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Netflix, Amazon gomb van az LG távirányítókon is

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#3) smc


smc
addikt

Most az a foci meccs egy játék ami a telefonon fut? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) moleculez válasza DjFlanker (#2) üzenetére


moleculez
veterán

És én mindkettőt használom :DDD
Amúgy nem igazán látom a piacát, ha már úgyis PC-t kötok rá, minek kínlódnék a gagyi Tizen appokkal?! :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) haruspex válasza moleculez (#4) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha laptophoz használod pl. Akkor is tudod használni a gépet a másik szobában/kocsiban /munkahelyen hagytad.

[ Szerkesztve ]

(#6) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Nagyon hatásvadász a cím. A következőnek javaslom:
"Monitor nélkül is nézheted a zéróra redukált bankszámla kivonatod."
Reálisabb lenne. :(((

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7) Bossp válasza DjFlanker (#2) üzenetére


Bossp
addikt

Nem arra gondol... Nálam is előjött pl Digi reklám :) szted? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#8) mad823


mad823
őstag

Én nem érzem ezt ördögtől valónak. A tipikus irodai alkalmazások egy telefonon is elfutnak, így az otthoni munkához csak egy monitor, billentyűzet és egér kell. Más kérdés, hogy usb-c bemenet egy csomó más monitoron is van.

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont gyorsan elvitték képet, hogy homokórázott az office alatt. Vagyis valszeg lassú lesz érdemi munkához.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik ez az irány. Mármint ez a DeX vonal.

Mondjuk az még jó lenne ha DeX használat közben a telefon nem az akksiját nyúzná, hanem a úgy venne fel áramot, hogy azt "kikerüli" és csak a használatra menne... Ú de szép mondat lett... :DDD

(#11) ollie válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A telefonon fut az office, nem a monitoron.

***

(#12) Alchemist válasza atike (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

TeamViewer vagy más távmunka támogatás elérhető..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) atike válasza Alchemist (#12) üzenetére


atike
nagyúr

.... ?

(#14) CPT.Pirk válasza ollie (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah. Szóval érdemi munkára alkalmatlan. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) sb válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


sb
veterán

Ez miért lenne így?
Kíváncsi vagyok az elvi miértre, de gondolom a sebesség lenne az indok.

Nem, én sem dolgoztam még vele konkrétan - gyanítom te sem - de doksit, excelt, pdf-et szoktam megnyitni telefonon. Sőt levelezőt, böngészőt, naptárat, Teams-t, stb... még húszféle napi progit.
És sok esetben nemhogy lassabbnak, de gyorsabbak vagy minimum egálnak tűnik egy 100W+-os desktop, nvme-s, sokramos PC-hez képest is.

Azért egy Office-t, levelezést, stb... szerintem nem kéne összekeverni egy Photoshoppal vagy Matlabbal.

Szerintem az irány tök jó. Minél kevesebb extra kell és minél több a lehetőség az integrált működésre annál jobb.
@mad823: Type-C sincs sok monitoron, notin is keresni kell még, nem általános. Ha rákerül divat kihagyni a PD töltést, esetleg lassabb a port, nem megy át rajta 4K60p + a dokkoláshoz szükséges sávszélesség.
Van itt gond még bőven.
Ezért is jó lenne ha ezek jönnének. Rákötöd, tölti, akár a telefont. Közben átvált desktop módra. Bill-egér a monitorhoz is csatlakozhat a HUB-ra. Lehetne benne KVM switch is akár...
Vagy wireless DEX és közben wireless töltés a talpból.

Ezek mind olyan funkciók amik akár működhetnének is out of the box.
Még az nem ártana mellé, ha 3-4 ilyen filléres feature (meg a szokásos "luxus" extrák, hangszóró, állítható talp, stb...) nem másfél-kétszereznék meg egy monitor árát és meg is érkeztünk oda ami szerintem sok usernek tetszene a kényelem miatt.

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem tetszik, de 27"-hoz az 1080p nem szimpi. 24"-on jobb lett volna! A másik meg: 60 Hz. :(

Ettől függetlenül simán lehet, hogy ez lesz a jövő, vagyis a legtöbb embernek elég lesz egy mobil meg egy monitor.

(#17) smc


smc
addikt

[Asus PadFone] ötletet nyomhatnák újra, usb c-vel és a mai teljesítménnyel elég baba lenne, főleg samsungnál a dex-szel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18) Duree


Duree
veterán

Én használom a dexet szerintem nagyon jó.

duree54

(#19) CPT.Pirk válasza sb (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kollégáknak laptopon se túl gyors az o365, nem hiszem, hogy telefonról jobb élményben lenne részük. Itt ráadásul összetett, nagy doksikkal dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) ollie válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az én 3 éves, core i5-ös laptopomon villámgyors az office, ha lassú, az a laptop hibája. Sőt, a feleségem Surface Go tabletjén, ahol csak 2 magos, Pentium proci van is villámgyors. De egyébként a Note10+-omon sem lassú.

***

(#21) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Kis helyreigazítás a szerintem nem eléggé hatásvadász címhez:
Számítógép nélkül is dolgozhatunk a Samsung új monitorjain.
helyett
Számítógép nélkül és akár Tizen is dolgozhatunk a Samsung új monitorjain.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#22) #06658560 válasza Alchemist (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Teamviewer, Any desk van Google Storeban.

(#23) macilaci78 válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az érdemi munkához számítási teljesítmény is kell, egy okostéve etéren csak parasztvakítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) CPT.Pirk válasza ollie (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeken az eszközökön érdemben lehet sok tab-os xlsx fájlokkal dolgozni, amik tele vannak mindenféle lekérdezésekkel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) mad823 válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


mad823
őstag

Nem kell úgy csinálni 2020-ban, mintha csak helyben lehetne megoldani mindent. Az office 365 vígan elvan egy böngészőben, bár a google még magasabbra tette a lécet. Szóval az erő nem a földre kell feltétlenül, hanem a felhőbe.

(#26) moleculez válasza mad823 (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Ez mondjuk igaz :K , de azt hiszem ez nem 100k+ soros adatbázis kezelésre van, mindenesetre nincs az a pénz, hogy okostévén dolgozzak :N

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) pepeno1


pepeno1
tag

Mondjuk egy Samsung S10+-ba azért beletuszakoltak 8 GB memóriát, meg egy 128GB-os háttértárat egy nyolcmagos proci kíséretében, amiből ha csak a két leggyorsabb is az aktív, akkor is meg kell birkóznia az Office-szal.
(Amúgy az S10+-nak létezik 1TB-os háttértárral és 12GB RAM-mal szerelt változata is. :Y )

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#28) #06658560 válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mindenkinek olyanokkal kell dolgoznia?

(#29) sb válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


sb
veterán

Azért írtam, hogy egy rakás napi feladat gyorsabb vagy ugyanolyan gyors mobil eszközön mint egy sokszor erősebb PC-n mert ez nagyobb részben az sw-n múlik.

Nyilván nem az arm proci lett hirtelen erősebb mint egy 6-8 magos 100W-os desktop proci.
Mégis sokszor jobb és fluidabb élmény a mobil egy egyszerű programnál. Ezekre jobban ráfeküdtek és a PC-n hiába sok a nyers kraft, nem sok jön ki belőle. Mondom ezt úgy, hogy azért nálam nem is telesz*rt, lelakott rendszer van a PC-n sem amin szintén sok múlik.

Szóval a kérdés továbbra sem a hw.
De ha már szóba került, onnan nézve sem rosszak a mobil procik. 2, 5 meg 10 éve is volt Word és Excel. Azokat rég verik.

szerk:
Lekérdezésnél nem tudom mire gondolsz, de ha db-ből akkor az nem kliensen fut. Nagy doksikhoz meg inkább ram kell. Sokszor azt is többet kap már az ember mobilban mint notiban. :D

Egyébként épp 1 hetes téma az új Apple M1 SoC. Azért ott is látszik, hogy van élet x86-on kívül. Sőt.

[ Szerkesztve ]

(#30) SidCorky válasza TeeBee73 (#6) üzenetére


SidCorky
senior tag

Megfontoljuk.

Mi hatásvadász benne? Nem igaz?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31) Alchemist válasza #06658560 (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

A Google Store-ból lehet felrakni appokat a TizenOS alá..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) CPT.Pirk válasza sb (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah nem, nem adatbázis lekérdezésre gondoltam, hanem csak arra, mikor sok sorból álló táblázatok vannak ilyen fix címsorral megáldva, amiben legördülő menük sorakoznak a találatok szűrésére és ebből van több tab. Nálunk a cégnél az ilyen táblázatok a gyakoriak.

Kopi31415: természetesen csak annak, aki kevésbé szerencsés. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.