Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

:DDD Nekem tetszik az írás... Windows vs. Linux témában csak a napokban kezdtem el tisztán látni... Erősen gondolkozom azon, hogy kipróbálom a Linuxot is. :)

De a támogatottság hiánya miatt nem nagyon szívesen váltanék.

[ Szerkesztve ]

(#2) taichi_panda


taichi_panda
csendes tag

Szerintem sokkal inkabb a szamitogephez nem ertes es kontarkodas szulte az irast. Mert ugye az emberek nagy reszet nem redekli a szamitogep csak menjen es azt csinalja amit o akar. A hasonlat kivalo az egyes oprendszerek kezeleset is ugyanugy meg kell tanulni mint az autovezetest , aki pedig nem ert hozza az ne turkaljon benne tul melyen.

leviske: sok sikert a linuxhoz en mar boldog hasznaloja vagyok 4 eve.

The yesterday is a history, the tommorow is a mistery, but today is a gift.

(#3) azbest válasza leviske (#1) üzenetére


azbest
félisten

Köszi :)
Valójában nem az egyik vs másik ihlette az írást, hanem a "működjön magától", "miért nem tudom kezelni, mikor úgy születtem, hogy kisújamban van a gépkezelés" vs "talán ezt is tanulni kell, mint a járást" ;]

(#2) taichi_panda: így van :R

[ Szerkesztve ]

(#4) leviske válasza azbest (#3) üzenetére


leviske
veterán

Tudom, azért is tettem off-ba. :) A "Lakik valami fanatikus az utcában.." részre reagáltam vele, mert eddig én is kb. így voltam vele. :)

taichi_panda: Remélem lesz. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#5) emerge válasza leviske (#1) üzenetére


emerge
csendes tag

Linuxhoz van csak igazán támogatás Magyarországon.
http://www.ubuntu.hu/
illetve még,
http://wiki.hup.hu
http://hup.hu/ fórumai
Kezdőként érdemes Ubuntut, illetve magyar változatát, a Kiwi Linuxot kipróbálni.

OEM Windows esetében támogatásért a gyártót illetve forgalmazót kell hívnod. Magyarországon ez általában Tescot, MediaMarkt-ot, rosszabb esetben sarki PC dílert jelet. Ott aztán várhatod a támogatást. Ha dobozos Windowst veszel, akkor már a Microsoft biztosít normális supportot, csak ennek az ára 65 ropinál kezdődik. Ennyiért kapsz Novell/Suse-t is ugyanolyan támogatással.

(#6) hcl válasza azbest (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Nagyon tuti lett a cikk, főleg a képekkel együtt jó "görbe tükör".

Sajnos a hzzáállás tapintható ma már mindenhol. NIncs elég hangsúly azon hogy a rengeteg technikai eszköz, ami körülvesz minket, milyen bánásmódot igényel, így aztán egyre több a műszaki analfabéta. Akik persze nem fognak megukra ismerni, de hát ez nem a te hibád :(

Grat :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Lenry válasza leviske (#1) üzenetére


Lenry
félisten

De a támogatottság hiánya miatt nem nagyon szívesen váltanék. - nincs-e? hohóóó de hogy nincs... csak itt PH!-n van vagy 5 linux topik, de magyar linuxos fórum is mint égen a csillag...
ezen kívül: az Ubuntut egy agynélküli zombigorilla is tökéletesen tudja kezelni egy 3 perces "megmutatom az alapokat"-képzés után

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) azbest válasza Lenry (#7) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy írta, még nem próbálta... legfeljebb kellemesen meglepődik... bár érdemes előtte is olvasgatni alapozó írásokat... pl a zárt bináris vga driver telepítéséről (ami általában csak néhány pararancs vagy kattintás, ízléstől függően)
A gép többi részével nem valószínű, hogy gond lenne, esetleg laptop esetén a wifinek érdemes utánanézni, hogy problémás e (linux distrib neve és wifi chipset neve google barátunkban).

Különben is ellent kell mondjak neked: a gorillának szüksége van legalább a vegetatív központjára az agyából, meg a kattintgatáshoz, látáshoz is kell pár terület :DDD

(#6) hcl:
:) tovább tartott megfelelő képeket találni, mint hirtelen felindulásból írni :D

[ Szerkesztve ]

(#9) hcl válasza azbest (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Képek : :D

Amúgy a legtöbb számítógép elnavigálásához teljesen elégséges pár alapfogalom ismerete + a képernyőn megjelenő feliratok ELOLVASÁSA ("kiírt valamit").

Persze nem tudom mit várunk egy olyan világban ahol már a filmeket sem hajlandóak az emberek felirattal nézni. Nem hogy helyesen írni tudjanak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Norb0


Norb0
tag

Tetszett, grat!
egy hiba a második bekezdésben:

"de mégsem lett lett jó tőle... "

(#11) azbest válasza Norb0 (#10) üzenetére


azbest
félisten

Köszi. ;)

Itt-ott előfordulhat némi vesszőhiány vagy éppen túltengés is :)
S valami szó is elég gyakran szerepel valami olyan megfontolásból, hogy valami tudatlanságszerű érzést sugalljon valami tudatalatti ösztön alapján :DDD

(#9) hcl: több féle felhasználó is van:
-aki amint kérdez valamit a gép rögtön megkérdi, hogy na most mit kell csinálni? (folytatáshoz kérem kattintson a tovább gombra! [tovább] )

-aki már el sem olvassa mit akar a gép, hanem reflekszből ok vagy tovább gombot nyom, majd rácsodálkozik milyen programok vannak a gépén amelyeket állítólag nem is ő telepített.
"Üdvözlöm!
Én egy albán vírus vagyok, de a hazámban nagyon elmaradott a technika, ezért magamtól nem tudom tönkretenni a számítógépét.
Kérem, töröljön néhány fontos fájlt a számítógépéről és küldjön tovább más felhasználóknak is.
Köszönöm az együttműködéstét, üdvözlettel:
Albán vírus"
na jó ez nem csak tovább gomb ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Lenry válasza hcl (#9) üzenetére


Lenry
félisten

a képernyőn megjelenő feliratok ELOLVASÁSA ("kiírt valamit") - na ez az amitől falra tudnék mászni...
legutóbb anyám, telefonon (OS: Ubuntu)
anyu: nem indul el a gép, kiírt valamit
én: mit?
anyu: nem tudom, nem értek hozzá, ki is kapcsoltam
én: aha... ebből rögtön tudom, hogy mi baja lehet :D

persze mire hazamentem tökéletesen boot-olt, de elmagyaráztam neki, hogy nem vagyok gondolatolvasó, a gép agyába meg végképp nem látok bele, a hibaüzenetnek meg pont az az apropója, hogy abból tudom meg, hogy mi fáj a gépnek, úgyhogy legyen szíves legközelebb rögzíteni valamilyen módon a hibaüzenetet...
azóta felírná ha lenne mit... de hát a Linuxnak sosincs semmi baja :)

másik ilyen gyilkos párbeszéd, ami rögtön a számítógép elromlása után hangzik el:
-mit csináltál?
-semmit
hápersze

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) twollah válasza Lenry (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

másik ilyen gyilkos párbeszéd, ami rögtön a számítógép elromlása után hangzik el:
-mit csináltál?
-semmit
hápersze

Ugye a bad sectort is a(z) (ab)user okozza mi!?!?!?

(#14) azbest válasza twollah (#13) üzenetére


azbest
félisten

van amikor igen :DDD
"Nem tudod miért, jól belerúgsz" [link]

(#15) hcl válasza twollah (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. Amikor 4mp gombbal kapcsolják ki, 220-ból húzzák ki, menet közben kirántják a mobilracket, stb.

A másik jó dolog a fagyogatós gép. Belenézek, prociventi beállva mint a szög.
Kérdezem, mióta nem jó a venti?

Csaj odafordul a faszijához : -Mióta is nem zörög a gép...? (Én csendben kardomba dőlök... Előtte kb. 2 hónappal figyelmeztettem a zörgő ventire hogy hozzák át a masinát mert meg kell olajozni a ventit...)

Amúgy részemről inkább a kérdezős user mint az OK-zós. Az is idegesítő, de nem arról lesz utána szó hogy ő szétb*ta te meg javítsd meg, hanem hogy nem tudja merre.
De ez még mindig kevesebb meló...

A "nagy az Istem állatkertje" ide is igaz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Wolverine


Wolverine
félisten

Zseniális írás, szerintem szétspammolom a linket :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) leviske válasza emerge (#5) üzenetére


leviske
veterán

+ Lenry: A támogatottságot a játékok részéről értettem... és akkor még az egyetlen gyártó, akihez ragaszkodok (ATi) sem nagyon szereti támogatni a Linuxot. :(

De köszönöm a segítéseg. :R

[ Szerkesztve ]

(#18) hcl válasza leviske (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De azért az ATI és nVidia termékeket lehet vele használni.
Ha az ember Linuxot tesz fel és huzamosabb ideig használja, akkor az olyan fogalmak mint fps, meg "legújabb driver"értelmüket vesztik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) fekeandras válasza emerge (#5) üzenetére


fekeandras
őstag

Haverom azon szerencsések közé tartozik akinek a munkahelye adott egy dobozos xp prof.-ot az otthoni gépére,mivel otthon is elég sokat dolgozik.(Reklámgrafikus)
Nekem személy szerint jobban bejön a Linux.Marha bonyolult míg tanulja az ember de állítólag hamar bele lehet tanulni.

(#20) hcl válasza fekeandras (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És mennyivel több tudást ad, és mennyivel nyugisabb ha jól belőtted a rendszert... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) 7 válasza Wolverine (#16) üzenetére


7
addikt

Vettem észre... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.