Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez baromi ígéretesnek ígérkezik... egy koprocesszor közvetlenül a memóriabuszon... kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) #90088192 válasza fatpingvin (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Érdekes koncepció, olyan mint egy duc idegrendszer, nem véletlen, hogy a csótány előbb kezd el szaladni, mint, hogy a szeme meglátja a problémát.

(#3) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Hash rate? ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4) Garada


Garada
őstag

Nagyon kíváncsi leszek, az irány ígéretesnek ígérkezik. :K

(#5) E.Kaufmann válasza TeeBee73 (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Péklapát? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) Reggie0 válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Lassan mar minden ezt csinalja. Szamitasokat vegez a halokartya, az ssd, most mar a memoria. A vegen meg a procival is kezdeni kell valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#7) fatpingvin válasza #90088192 (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért a dúcidegrendszer sem egészen így működik, bár értem mire gondolsz :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) fatpingvin válasza Reggie0 (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván, ASIC-ek, koprocesszorok. mostanában már egy számítógép valójában több tucat összekapcsolt számítógépből áll :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) duke


duke
aktív tag

Ha jól értem akkor ez egy plusz processzor a memoriában, és a jól párhuzamosítható egyszerübb műveleteket, memoria utasításokat helyben elvégzi ? És igy megtakarítja memoria sávszéleséget meg processzor időt. De honnan tudja processzor, vagy az oprendszer hogy ezek el lettek végezve ?

(#10) #90088192 válasza fatpingvin (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Azért hasonló, mert az adott feladat elő feldolgozását a helyi "agyak" végzik el, igaz ott nincs egy kiemelt dúc.
:R

(#11) fatpingvin válasza #90088192 (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

van róla némi fogalmam, biológus vagyok :) ezért írtam hogy nem ilyen egyszerű. a vizuális ingert nem a motoros dúcok fogják feldolgozni.

egyébként hasonló kis "koprocesszorok" a mi testünkben is vannak: gondolj csak a gerincoszlopra, a sinuscsomóra a szívben, a látóideg magjai... egyszerű feladatokat végeznek, de az agytörzs vezérlésétől jórészt függetlenül.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) #90088192 válasza fatpingvin (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor ezt is tudom már. :R

Akkor maradjunk annyiban hívjuk hybrid idegrendszernek az talán még nem foglalta és definiálható kedvünkre. :R

(#13) BBorg válasza duke (#9) üzenetére


BBorg
tag

Teljesen amatőr vagyok, de ha találgatnom kéne, akkor arra tippelnék, hogy van egy memória tartomány, ahova az eredményt kiírja. Amikor a főfolyamatnak az ütemezése odaér, akkor ezeket a helyeket olvassa ki. Gondolom felvehet "még nem végeztem" értéket is, így tudja majd a processzor , vagy az oprendszer, hogy el lett-e végezve. Ez mondjuk a legegyszerűbb eset, amit ki tudtam találni, gondolom ennél elegánsabb, fejlettebb megoldás is létezik.

Processzorokkal egybeépített SSD lehetne a következő lépés. El tudnék így képzelni egy ms-on belül lefutó keresést egy 100TB-os adathalmazban.

(#14) Reggie0 válasza BBorg (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Jelenleg nincs sok ertelme egybeepiteni, sot kifejezetten hatrany.

[ Szerkesztve ]

(#15) BBorg válasza Reggie0 (#14) üzenetére


BBorg
tag

Mert?

(#16) Reggie0 válasza BBorg (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert meg a HBM se kerult be, pedig ott van letjogosultsaga, mivel a dram sokkal gyorsabb eszkoz, mint a nand flash. Jelenleg a nand flashnek nem az interfesz korlatozza a sebesseget. Raadasul kopo eszkoz, nem jo otlet emiatt kukazni a procikat alkalmazastol fuggoen.

[ Szerkesztve ]

(#17) BBorg válasza Reggie0 (#16) üzenetére


BBorg
tag

AI tréningezőként tényleg nem jó ötlet a sebesség és kopó eszköz volta miatt. De egy olyan esetben, ahol az AI már kellő szintre lett hozva DDR és HBM memóriák használatával, ott az eredmény egy nagyrészt változatlan adatbázis lesz, amiben az AI (pl önvezető) kereséseket/szűréseket hajt végre a működése során. A fogyasztás és ár szempontjából, ha jól sejtem ilyen esetben az SSD-nél lenne az előny.

(#18) Reggie0 válasza BBorg (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

De az SSD-nek boven eleg a PCIe interfesz is. Ha nagyon meg kene tolni a sebesseget, akkor pedig ott van a DDR interfesz, de ez a veszely nem fenyeget.

(#19) fatpingvin válasza Reggie0 (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

az intelnek van valami ilyen persistent memory dolga ami a memóriabuszon lakik, nem?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Reggie0 válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, az normal ddr slotba megy. De meg nem valtotta meg a vilagot :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.