Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

DDR5 -ből 2022-2023 -ra talán már az otthoni PC -ben is lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) martonx válasza Televan74 (#1) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk elnézve az előnyeit, otthoni PC-ben elég marginális előnye lesz a DDR4-el összevetve (leszámítva minimális fogyasztási, és némi sebesség ellőnyt).

Én kérek elnézést!

(#3) prolad válasza martonx (#2) üzenetére


prolad
őstag

APU-k mellé jó lesz (persze majd 6400mhz-en, meg amit majd még kihoznak belőle pluszban).

(#4) SaGaIn válasza martonx (#2) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hát ha neked a stabilabb működés és hibajavítás marginális, akkor tényleg.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#5) Sinesol válasza SaGaIn (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

DDR4 is betonstabil, de ugyanugy a korabbi verziok is azok voltak, maskepp nehezen lehetett volna piacra dobni öket, a hibajavitas szervereknel eddig is megvolt, átlag otthoni pc eseteben meg nem tul fontos feature.

[ Szerkesztve ]

(#6) martonx válasza SaGaIn (#4) üzenetére


martonx
veterán

Csakhogy ezek a szempontok, funkcionalitások nyilván az ECC-s memóriákra vonatkoznak :) nem a leendő majdani konzumer memóriákra.

Én kérek elnézést!

(#7) SaGaIn válasza martonx (#6) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Én meg valahol pont azt olvastam hogy a konzumer piac is kaphat ecc-t nyilván nem modulonkéntit hanem központit. Illetve ahogy végolvasom a változás listát sok feature a tuningra is jó hatással lehet. Szerintem a DDR4-->DDR5 váltás több pozitívumot fog hozni mindkét szegmensre mint a DDR3--->DDR4 váltás hozott.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#8) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Elsőre a 2021-es elérhetőség messzinek tűnt, aztán leesett, hogy már 2020 van. Durva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.