Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Jobb lett volna a HD7770 és a HD7850 közötti űrt kitölteni :)

(#2) zapok válasza kockaharcos (#1) üzenetére


zapok
aktív tag

+1

Nagyon kellett ez, mint egy falat kenyér. :U

Az a sok elköltött dollármillió látszik is szépen a tőzsdei indexeken: [link]

Lehet most kellene AMD részvényt venni...

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#3) Zolee11 válasza kockaharcos (#1) üzenetére


Zolee11
senior tag

Pontosan. Ez nem más mint karajcsonti ajándéktermék, hátha elfogy egy jó adag belőlük.

no brain, no problem

(#4) gabo9201


gabo9201
senior tag

Inkább valami értelmes belépő szintű kártyát dobnának piacra jó áron, mint az 5670 volt.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#5) mghltm


mghltm
addikt

tobb ertelmet lattam volna a 7890/7930 elnevezesnek :U

"az ingyen letölthető Far Cry 3, Hitman: Absolution és Sleeping Dogs, valamint a 20%-os kedvezményre feljogosító Medal of Honor Warfighter kupon mellé még a DiRT Showdown, a Nexuiz és a Total War: SHOGUN 2 című játékok is ingyen beszerezhetők" - ez tobb mint barati, le a kalappal!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) Abu85 válasza kockaharcos (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt a rést szerintem szándékosan nem tömik be. Már megtehették volna, de inkább nem tették meg. Itt az AMD-nek tényleg az a legfontosabb most, hogy ha már megvették kilóra 2012-ben az AAA játékok többségét, akkor valahogy be kellene tömni őket a tesztekbe. Idén valszeg már nem lesz eredménye, de az irány szerintük jó. 2013-ban még több pénzt költenek játékvásárlásra. Előbb-utóbb le fogják cserélni a tesztelők a 2009-es és 2010-es címeket.

(#4) gabo9201: Az a szint már nem létezik a cégeknek a VGA-k szempontjából. Az IGP-k képesek lefedni. A többi átnevezés lesz a jövőben is. Már az OEM-eknél ezt meg is kezdték, pár gyártónál feltűnt a Radeon HD 8550M és a GeForce 710M/720M. Mindegyik átnevezett termék.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Plazmacucci válasza kockaharcos (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyetértek. A huszezerért beszerzett régi 5770 után a 7770 nem előrelépés, a 7850 meg drága. Egyszerű paraszt vasárló mit tesz ilyenkor?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Ezt kihagytátok: [link]

(#9) yarsley válasza zapok (#2) üzenetére


yarsley
aktív tag

HAHA, az nvidia tozsdei alakulasat linkelted! :DD

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#10) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ezzel a játékos Radeonnal betalálnak az ünnepek előtt.

(#11) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Néznék róla egy tesztet de még nem találtam sehol. :(((

(#12) Abu85 válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan ez az egyik célja az AMD-nek azzal, hogy vegyék fel az új játékokat a tesztekbe. A HD 7770 már kétszer gyorsabb a HD 5770-nél az új compute igényes játékokban. Itt jön elő a hatékonysági faktor egy architektúránál.

(#8) Sondi1986: Erről még nem erősítette meg a Sapphire, hogy Tahiti LE.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Sondi1986 válasza Abu85 (#12) üzenetére


Sondi1986
addikt

Már elég közel van a HD6850-hez. A tuningos példányok meg már erősebbek.

[ Szerkesztve ]

(#14) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Végy egy 7850 es kártyát 45.000 ft ért a gtx 280 ad helyett : 45.000 ft
vedd meg az AC 3 at 9000 ft ért

lásd hogy a játék 15-30 fps el megy : az érzés megfizethetetlen ...

Jól gondoltam én ,hogy nem szabad újra pc re visszatérjek konzolról ...

:(((

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

Már azt hittem, a HD8000 jön! :P :)

(#16) Abu85 válasza neszoljalbe (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyorsabb proci kell hozzá. Sandy vagy Ivy. Vagy várni kell egy patch-re, ami javítja az AC3 erőforrás-kihasználással kapcsolatos gondjait.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) neszoljalbe válasza Abu85 (#16) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Q6600 van 3,2 ghz en de megnézem feljebb mit művel hátha :DDD

(#18) Graphics válasza kockaharcos (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, ott elég erős a lépcső, kettő között nincs semmi se árban, mehet és vehet a felhasználó valami régebbi modellt...

@Sondi1986: Azért a 7770 még mindig egy 128bites kártya....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) kekegsm válasza neszoljalbe (#17) üzenetére


kekegsm
őstag

A mostani belépő i3-ak is másfélszeres teljesítményre képesek a q6600-hoz képest, tehát az már nem egy mintavételezéshez megfelelő proci szerintem.

Inkább azzal foglalkozna az AMD hogy végre csináljanak egy PCIe 3.0 slotot támogató chipsetet, hogy az FX procik végre megmutathassák erejüket a modern gamer gépekben is.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#20) FireKeeper válasza Abu85 (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ahogy hallom, nem sok infó jön hivatalos forrásból erre a problémára. az ubi fórumain meg érthető módon egyre nagyobb a lincshangulat. az mondjuk 2012-ben külön röhej, hogy egy AAA cím ilyen szinten rosszul legyen portolva. valami a játékon belül mindössze 1 szálon képes futni, és teljesen megakasztja a játékot forgalmasabb helyeken (egyes tesztoldalak az AI-ra tippelnek, logikusnak tűnik). az még nagyjából OK, hogy NV kártyán jobban fut a játék, mivel pénzelték a fejlesztést, de ezt a processzor oldai optimalizálatlanságot nagyon nem tudom mire vélni. teljes AMD konfig esetén valami irdatlan a lassulás.
mindenesetre azon lehet "nevetni" hogy i7+gtx680 kell a megfelelő sebességű futtatáshoz...

amúgy nem tudom miért nem éri meg az AMD-nek betömni a 7770 és a 7850 között rést... nincs elég selejt a Pitcarin-ból? vagy túl drága lenne a NYÁK? nem lenne elég a profit? azt hiszem nem vagyok egyedül, ha azt mondom, hogy a 7770 teljesítményét még kicsit soványnak gondolom, a 7850 meg túl drága.

kekegsm: nem hinném hogy van olyan emberi keretek között maradó szituáció a PC-s játékok világában, ahol a PCI-e sín sávszélessége fogná vissza a kártyákat :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) BiP válasza mghltm (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így vélem.
Főleg, hogy az adatlapja alapján úgy tűnik nekem, hogy gyorsabb lesz a mezei 7870Ghz-nél.

(#22) Abu85 válasza FireKeeper (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mondta már az Ubi a twitteren, hogy látják a problémát. Ez azért reményteli.
A Radeon HD 7970 GHz Edition gyorsabb a legújabb driverrel, mint a GTX 680. Ha a PCGH tesztre gondolsz, az teljesen hibás, mert driverből bekapcsolták az AF-et. Ezt a játék nem támogatja, de a Radeonon számolja, vagyis azok a kártyák sebességbüntit kaptak. Ezt maga az Ubisoft mondta, hogy ezért jön ki érdekes eredmény a PCGH-n.
Igazából nem hiszem, hogy a grafikai résszel van a baj. Az jól összerakottnak tűnik. Itt tényleg az erőforrás kihasználása a gond.

Üzletileg nem éri meg a rést betömni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) kockaharcos válasza Abu85 (#22) üzenetére


kockaharcos
senior tag

CF esetén mikor várhatunk egy kis javulást? Gondolom új CAP esetén, de kilátásban van-e már? Esetleg a 12.11beta9-el jönni fog-e?

(#24) atti_2010 válasza neszoljalbe (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jövőre meg dobhatod a konzolt a szemétre, a játékokat is jóval drágábban lehet rá venni, jól gondoltam hogy maradok a PC-nél. :DDD

kekegsm Mi a francnak kb 0% gyorsulás van a PCI-E 2.0 hoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Nem értem. Miért nem a 79-es sorozathoz tartozik? Pl. 7930.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#26) Ghard válasza neszoljalbe (#14) üzenetére


Ghard
őstag

Mikor megvettem a gtx280as kártyámat és nemsokkal rá a gta4et,hasonló érzéseim voltak.
Azóta megtanultam,hogy okosan kell nézelődni és nem ér meglepetés.

Még mindig pcn szeretek jobban játszani,több előnye van annak ellenére hogy szar a portolás,de még mindig jobb mint fullhd tvn 1280x720ban élsimítás nélkül játszani.
Megjegyzem, konzolon is akadnak a játékok :)

(#27) FireKeeper válasza Abu85 (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és ezt nem kellett volna látniuk már az előzetes tesztekben? :U ez azért nem olyan apró probléma. 1 szálon relatíve gyenge procira épülő konfignál konkrétan játszhatatlan a cucc, lebutított graffal is. persze ha csak high-end konfigokkal tesztelték tessék-lássék módon, akkor én kérek elnézést... a kevésbé "aktív" helyszíneken még oké, de a belvárosba érve kegyetlen FPS drop van. amúgy a grafika szép, azzal abszolút nincs baj, bár a beállítások nem valami sokszínűek (ezt betudom annak hogy konzolport).
fórumban még azt találgatták, hogy esetleg az AA foghatja meg a radeonokat, mivel ugye ott high-on nem TXAA van, mint a keplereknél, hanem FXAA+MSAA kombó.

de amúgy miért nem éri meg betömni a rést? nem igazán értem... vevő szerintem lenne rá... vagy még így sem hozná vissza az árát?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28) neszoljalbe válasza atti_2010 (#24) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Szemétre ? Butaságokat nem kell beszélni ... A játékokat is annyival drágábban adhatod el ...

De a lényeg ha visszaveszem a proci órajelet tényleg vagy 4-5 fps-t esik . Proci limit van itt . De b...meg GTA 4 miatt vettem q6600 at 2 magos helyett most nem cserélek emiatt procit meg alaplapot is ...

[ Szerkesztve ]

(#29) atti_2010 válasza neszoljalbe (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Majd jön rá egy patch és kijavítja, amúgy meg nekem ha közepesre teszem a grafikát 30 FSP körül megy Bostonban ami már elfogadható, ez nem lövöldözős játék hogy csak 60 FSP felett elvezhető.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Sondi1986 válasza FireKeeper (#20) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nem fog jönni 7770-7850 közé semmi mert már van egy FirePro van egy kártya Pitcarin chipből ami 768shader mag van benne, egy szóval ide kerül a selejtes Pitcarin magok.

Különben a 7770 7850 közt van egy pár vga 6850, 6870, 6950, 6970. nv. 560, 560ti, 570.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ghard válasza FireKeeper (#27) üzenetére


Ghard
őstag

Rég nem arról van szó,hogy megéri-e,hanem a minél több profit a lényeg. Többet foglalkoznának vele, úgy is megérné,de többet fizetnek a portolásért.
Már egy jó ideje ami a multiplatformoknál megy pcn,az pofátlanság,de hát nem kényszerít rá senki a megvételre.

(#32) Abu85 válasza FireKeeper (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem észrevették, csak úgy voltak vele, hogy jó ez így. Az Ubisoftot ma annyira nem érdekli a PC.
Nem hiszem, hogy ennyire lúzerek lennének a PCGH-nál, de ha igen, akkor ez van.

Mert 1 GB-os VGA-val lehetne azt a rést betömni. Az pedig közel lenne az 1 GB-os HD 7850-hez árban. Ha kell a kraft, akkor HD 7850. Így gondolkodik az AMD.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Peter13 válasza Kean_Sorbo (#25) üzenetére


Peter13
senior tag

Egyetértek: szerintem a "selejtes" magoncok végzik így, amik már nem jók 7950-nek sem, szóval a 7930 valahogy találóbb lenne, mint egy meglévő termék nevét ráaggatni. Anno az 5870-5850-5830 esetében is bevált...néha nem gondolkoznak egy kicsit a nagy stratégák? :W
Amúgy meg ha jó áron jön, akkor el is viszik...lesz neki is hely a fa alatt :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#34) Pug válasza Peter13 (#33) üzenetére


Pug
veterán

Talan azert a 7870-es nevet hasznaljak, mert igy az az erzese a usernek, hogy egy "turbozott" 7870-et vett es nem egy butitott 7950-est. Tokeletes marketing elgondolas, neha nem art gondolkozni es csak aztan billentyuzetet ragadni. ;)

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#35) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Bocsánat a béna kérdésért,de már régóta meg akarom kérdezni,sajnos még hiányos a tudásom.... :(
Mi az a shader,mi az a CU?

(#36) Sol@ válasza Pug (#34) üzenetére


Sol@
tag

személyes tapasztalat szerint az "átlaguser" nem tud különbséget tenni egyes nevek között pl 7770 7850 stb... ez nem azokhoz szól akik a témában valamelyest jártasak! csak azt látják, hogy 1GB 2GB 25GB :S sajna még mindíg itt tartunk ((ugy pár száz emberes statisztika kis számtech bolt pestszentimrén))

(#37) Sol@ válasza AkosAkos (#35) üzenetére


Sol@
tag

CU ről [itt] találsz leírást shader-ről pedig picit pár évvel ezelőtti vga kártya teszteket/elemzéseket olvass vissza AMD: hd2000-es széria NV: 8000-res széria

[ Szerkesztve ]

(#38) proci985


proci985
MODERÁTOR

5830 pepitában érzésre, avagy raktársöpörnek a chipekkel.

hd8x széria mikorra várható?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) mghltm válasza proci985 (#38) üzenetére


mghltm
addikt

tesztek nelkul nehez rola pontosan nyilatkozni, de az 5830 valoban mellefogas volt ( magas fogyasztas melle rossz teljesitmeny )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40) #31600896 válasza Angel1981 (#15) üzenetére


#31600896
törölt tag

én is :D

(#41) Mister_X válasza yarsley (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ott az AMD-é is...

Amúgy mi a gond a 7750-nel?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) Plazmacucci válasza mghltm (#39) üzenetére


Plazmacucci
félisten

DE amikor 30 ezerért osztogatták, mindenki szaladt venni ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) mghltm válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


mghltm
addikt

inkabb azok vettek, akiknek nem jutott 34000-ert 5850-es 2 ev garral ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#44) FireKeeper válasza mghltm (#43) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a mai napig sajnálom hogy arról én pont lecsúsztam :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#45) Sondi1986 válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


Sondi1986
addikt

úgy tudom a 5830-as 25k volt a 5850-es meg 32k.
De az már a 6870 nyálra épült.
Sok selejtes chip maradt meg ami nem volt jó a 5870-hez.
25k miért vette meg mindenki? Mert 30k volt egy 5770-es 6770-es utána 40k volt 6850-es.
a GTX480 meg 470 is vették pedíg milyen drága volt és mennyit fogyasztott a melegedéséről meg ne is beszéljünk.

(#46) Kean_Sorbo válasza Pug (#34) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Aki ért hozzá, az pontosan tudja mit vesz: egy butított 7950-est. Aki meg nem ért hozzá, annak meg jobban el lehet adni a 79-es előtag miatt. Bizony nem árt előbb gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#47) Pug válasza Kean_Sorbo (#46) üzenetére


Pug
veterán

Aki nem ért hozzá, az majd az alapján veszi, vagy nem veszi, hogy hozzáértő Vér István ismerőse mit mond neki. Aki azt hiszi, hogy ért hozzá, az az alapján nem veszi "mert ez egy sz@r butított 7950". Aki meg valóban ért hozzá egy kicsit is, az megnézi a teljesítményét, az árát, a fogyasztását, ezek arányait összeveti a piac többi szereplőjével és majd utána eldönti, hogy érdemes-e ilyenre beruházni, vagy sem. Szóval továbbra is, valóban érdemes gondolkodni. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#48) BiP válasza Pug (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Olyan szépen elbeszéltek egymás mellett. Mindkettő hatás érvényesülhet. Mert valakit az ösztönöz, hogy a 7800-as széria legerősebb tagja lesz, és eltántorítana a tudat, hogy gyökített,
valakit meg az ösztönözne vásárlásra, hogy ez már 7900-as, gyorsabb az összes 7800-asnál.
Mindkettő számozásnak, elméletnek van létjogosultsága, felesleges itt egymást leoltani, hogy tessék gondolkodni.

(#49) atti_2010 válasza BiP (#48) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Arról nem is beszélve hogy a felhasználók nagy többsége erről az egészről semmit sem tud csak az árat nézi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) BiP válasza atti_2010 (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

És jelen esetben ők teszik jól, mert az árazása pont a teljesítményének megfelelő lesz. Drágább lesz, mint a sima 7870, de olcsóbb, mint a 7950.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.